Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה טובה לכל קציני צה"ל שיאלצו להמשיך לנסוע באטראז - עדכון 19.12.19- איביזה / i20

Elico48
שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתפלא אבל גם מאז שאתה השתחררת מהצבא עבר למיוב זיכרוני כ-8-11 שנים שזה מספיק זמן בכדי שגם תהנה מהקטגוריה של הברבורים.

1. השתחררתי לפני 6 שנים

2. הייתי קצין זותר בקבע, וויתרתי על כל התנאים המזהירים שאותם אתה הוזה.

3. כל בני המחזור שלי שלמדו/שרתו איתי, ושרדו לספר, היום מאיישים את הדרגות עליהן אתה מדבר והם על תוכניות שירות של היום, לא מה היה לפני 20 שנה. אני מכיר את העולם הזה מבפנים, היטב, וביותר מחיל אחד. הנה מחר לדוגמא אני מתארח בצהריים אצל מפקד מגמה בבית ספר לקצינים של חיל האויר, בבסיס עובדה.

4. אם הסא״לית שלך הייתה מהדור של הפנסיה התקציבית אז הסיפור שלה לא רלוונטי כבר לחיים הללו.

עכשיו תמשיך לברבר על פי מקרה בודד וכניראה כבר לא מאוד רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חברים הגזמתם ממש, אטראז' זה לא רכב מפנק אבל רחוק מלהיות סוזוקי אלטו.

יתרה מכך, יש לה תכונות שמתאימות בה לצבא כמו עמידות גבוהה, צריכת דלק סבירה, גניבות נמוכה וכו'.

תגדיר עמידות גבוהה כמובן שיש לה יתרונות משלה צריכת דלק מאוד טובה יש לה זה באמת הפלוס הכי הגדול שלה האבזור בה יחסית טוב בטוחה היא ממש לא אפילו פיזו 301 עדיפה עליה אם כבר רכב שמתאים לצבא זה פיזו 301 גיר רגיל לי יצא להכיר הרבה נגדים שמסתפקים בפיקנטו וi10 ודי מרוצים ממנה ואפילו מספייס סטאר שזה מצחיק איזה הבדלים יש בין הספייס לבין האטראז' שזה בגדול כמעט אותו רכב ולטעמי האישי האטארז ממש מכוערת [emoji6][emoji6] לגבי גניבות גם גנבים לא רוצים לגנוב אותה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצבא הכי טוב רכב שמיועד לעולם שלישי.

כזה שנטול אלקטרוניקה שידע לספוג שבילים ודרכים משובשות והמנוע יהיה עמיד.

כן נשמע כמו חמישיה

מוכן לקבל כעת חמישיה

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גם שום רכב שעומד בקריטריונים של המכרז.

הם רוצים רכב עד 100 אלף שקלים עם מערכות בטיחות.

במחירים האלה יש רק סופר מיני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב צריך להוביל את הקצין מנקודה A לנקודה B וזהו. לא צריך לפנק אותם עם רכב אחר גם ככה הם שוחטים את הרכבים.

אני הייתי "מפנק" אותם עם הרכב הכי זול שיש.

אם אתה רוצה להשאיר את הטובים אני הייתי מאוד מפנק... לא תפנק יישארו רק אלו שעדיף היה שילכו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומתך אני קצת הרבה יותר ממך בעניינים בגלל שהייתה לי הזכות לחיות עם בת זוג בדרגת סגן אלוף שיודעת קצת הרבה יותר מכולכם מה באמת מקבלים בצבא ולא מה שמפורסם בתקשורת השקרית.

* אני לא מדבר על חיילי קבע שזה אתה נכנסו לקבע אלה על חיילים שכבר הגיעו לדרגת רב סרן ומעלה שמקבלים המון הטבות שהשווי הכספי שלהם רק עולה במהלך השנים.

בוא תאיר בבקשה את עינינו איזה הטבות מפליגות מקבלים אנשי הקבע בתמורה ל-400 שעות עבודה חודשיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלנו עם דף המסרים של נגדי וקציני הקבע?

זה ממש לא 400 שעות חודשיות, תעשה לי טובה

זה נע לכיוון ה250 שעות חודשיות +- , לא יותר מזה, ומי שכבר צבר כמה שנים בצבא הייתי אומר שהוא עובד בסביבות ה200 שעות

התנאי העיקרי החשוב הוא פנסיה בגיל 45 בזמן ששאר השוק, כולל אלו שבשוק הפרטי יוצאים ב67

עליית שכר די גבוהה עם כל קבלת דרגה, יש בצה"ל כל מיני השתלמויות וקורסים חרטא שמעלים לך את המשכורת בעוד כמה אלפים טובים

קביעות. נגד וקצין שצברו את ה4-5 שנים וותק, קשה מאוד להזיז אותם מהתפקיד ואני נתקלתי בהרבה כאלו. כאלו שפשוט לא היו נחוצים, כאלו שעשו עבירות משמעת לעיתים חמורות מאוד

צה"ל זאת המערכת הארגונית הכי גרועה ולא יעילה שיש, זה נכון לגבי אז וזה נכון גם לגבי היום. זורקים ז.. על כסף, כל מנהל גדוד חושב על עצמו בלבד ומתחיל למלא תקנים לקבע לא שימושים, רק כי יש וכי הוא יכול, וככה יוצא מצב שכל מיני ארחי פרחי בגילאי 20 25 באים להעביר יום כיף בצה"ל ולא לעבוד

ודי כבר לצייר ולהראות את התמונה שבאזרחות טוב יותר מבחינת התנאים, כמעט בשביל כל הנגדים, כולל אלו שמתעסקים בתפקידים טכנולוגיים. יש עילויים, אבל הצבא עובד מאוד קשה בשביל לצפר אותם ולהעניק להם משכורות שיתקרבו לאזרחות. רוב רובם של הקצינים והנגדים לא משרתים בתפקידים טכנולוגיים, ונהנים מתנאים וממשכורת שרק יכלו לחלום עליהם באזרחות

אז כן, את כל הרבי סרן שרובם יצא לי להכיר, שלא היו מגיעים ל5 ספרות באזרחות, אין בעיה לפנק אותם במיצובישי אטראז' חינם. עוד רצו להביא להם יונדאי איוניק לכל סרן או רב סרן שבין היתר עושה 9-5 בצריפין או בקריה.

על כל קצין או נגד שעושה שירות קשה, ישנם עשרה אנשי קבע שחוגגים. וזה משהו שצריכים לשנות.. לכן מצדי שיסעו על פיאט 500. את הטובים והנחוצים צה"ל יודע לשפר, הבעיה שהוא מצפר בדרך עוד אלפי קצינים ונגדים לא שימושיים, שהחיילים עושים להם את העבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השתחררתי לפני 6 שנים

2. הייתי קצין זותר בקבע, וויתרתי על כל התנאים המזהירים שאותם אתה הוזה.

3. כל בני המחזור שלי שלמדו/שרתו איתי, ושרדו לספר, היום מאיישים את הדרגות עליהן אתה מדבר והם על תוכניות שירות של היום, לא מה היה לפני 20 שנה. אני מכיר את העולם הזה מבפנים, היטב, וביותר מחיל אחד. הנה מחר לדוגמא אני מתארח בצהריים אצל מפקד מגמה בבית ספר לקצינים של חיל האויר, בבסיס עובדה.

4. אם הסא״לית שלך הייתה מהדור של הפנסיה התקציבית אז הסיפור שלה לא רלוונטי כבר לחיים הללו.

באיזה גיל אתה תצא לפנסיה לפי חוקי מדינת ישראל ובאיזה גיל היית יוצא לפנסיה רשמית מהצבא ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תאיר בבקשה את עינינו איזה הטבות מפליגות מקבלים אנשי הקבע בתמורה ל-400 שעות עבודה חודשיות.

400 שעות עבודה כוללים ביקור בגני התערוכה על חשבון העבודה ?

רוב הקצינים בדרג הטכני/פקידותי לא מגיעים גם ל-250 שעות חודשיות אלא רק יוצאים מהכלל "המשקיענים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז תחזור לקבע אם ככה המון "מהתנאים" הטובים של אנשי קבע רק אחרי 20 שנה בשירות קבע

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

אם יכולתי להחזיר את הגלגל אחורה הייתי כנראה חותם קבע ובעוד 4 שנים לא הייתי צריך לדאוג לעבודה...בגלל הפנסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעצוב גם זה שיש מכללות מיוחדות בצבא, כמובן על חשבון משרד הביטחון

וכל נגד/קצין שמשלים 5 שנים ומתכנן לחתום עוד, זכאי ללמוד במכללות האלו

ככה שגם התירוץ של "אין להם מה לעשות באזרחות אחרי גיל 45, אז נוציא אותם לפנסיה" מגוחך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו אצל עובדי מדינה אצל משרתי קבע הכסף נמצא לא בהכרח בתלוש אלא בתנאים הנלווים. לדוגמא אפשרות לאכול 3 ארוחות מלאות על חשבון הצבא. זה כבר חסכון של 1,000 שקל לפחות במונחי נטו לתא משפחתי. הסעות על החשבון הצבא או נסיעות בחינם עם חוגר. כסף שחוסכים על הבגדים כי לובשים מדים. כביסות על חשבון הצבא. מגורים בבסיס כלומר חסכון בחשמל, מים, גז.

הדברים האלה מצטברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה גיל אתה תצא לפנסיה לפי חוקי מדינת ישראל ובאיזה גיל היית יוצא לפנסיה רשמית מהצבא ?
ברגע שמדובר בפנסיה צוברת (להבדיל מתקציבית של פעם), מדוע גיל הפרישה הוא יתרון? זה שווה ערך לכך שיפטרו אותך בגיל 50

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב עד כדי כך גרוע ובלתי נסבל?

מעולם לא נסעתי בו ולא בספייס-סטאר.

אני זוכר שבפג'ו 107 הרובוטית היו רגעים שמאוד סבלתי מהנסיעה. (בעיקר בפקקים/בעיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

400 שעות עבודה כוללים ביקור בגני התערוכה על חשבון העבודה ?

כולל יציאה מהמשרד ב-22:00, נסיעה של שעה וחצי הביתה ויציאה מהבית ב-6 בבוקר כדי להגיע לדיון בבוקר בפצ"ן ואז להמשיך לדיון בצהריים בגלילות. כולל יציאה לתרגילים של כמה ימים בשטח, כולל לסגור שבתות, כולל ויתור על זכויות אזרחיות כמו הזכות להתאגדות והזכות לשביתה. כולל ויתור על היכולת להיות נוכח בחייהם של הילדים שלך. כולל להרוויח חצי ממה שחברים שלמדו איתך בטכניון מרוויחים היום באזרחות, תמורת פי 2 משעות העבודה שלהם.

כולל זה שאנשים מטומטמים באינטרנט פותחים עליך עיניים כי קיבלת רכב שמיועד למדינות עולם שלישי כדי שתוכל להספיק להגיע בבוקר לאותו דיון בפצ"ן.

אני מכיר לא מעט אנשי קבע, גם נגדים וגם קצינים, לא הייתי מתחלף איתם גם אם היו מכפילים לי את השכר.

כמו אצל עובדי מדינה אצל משרתי קבע הכסף נמצא לא בהכרח בתלוש אלא בתנאים הנלווים. לדוגמא אפשרות לאכול 3 ארוחות מלאות על חשבון הצבא. זה כבר חסכון של 1,000 שקל לפחות במונחי נטו לתא משפחתי. הסעות על החשבון הצבא או נסיעות בחינם עם חוגר. כסף שחוסכים על הבגדים כי לובשים מדים. כביסות על חשבון הצבא. מגורים בבסיס כלומר חסכון בחשמל, מים, גז.

לפי ההגיון הזה עדיף להיות אסיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...