Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה טובה לכל קציני צה"ל שיאלצו להמשיך לנסוע באטראז - עדכון 19.12.19- איביזה / i20

Elico48
שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ברכב עד כדי כך גרוע ובלתי נסבל?

מעולם לא נסעתי בו ולא בספייס-סטאר.

אני זוכר שבפג'ו 107 הרובוטית היו רגעים שמאוד סבלתי מהנסיעה. (בעיקר בפקקים/בעיר).

נשמע שסבלת מהגיר, מה שלא תקף בספייס סטאר או באטראז'.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מסכים עם יגאל,

המערכת לא יודעת לתגמל. שירתתי בקבע לתקופה קצרה בבסיס חיל אויר מרוחק.

אז אוכלים שותים ויושנים בבסיס. זה אומר להיות מוכן וזמין לכל קריאה, תורנויות, שבתות והנפצות למיניהן. מכתיבים לך איך לחיות, להסתפר, לנשום ולאכול.

כל זה, בשביל בחור צעיר שמתחיל את חייו וצובר סכום לפנסיה - להרוויח 6000 שקלים זו בדיחה. האנשים האיכותיים יודעים שהם שווים יותר ויוצאים לשוק הפרטי. למעט מספר עילויים ופטריוטיים - נשארים בקבע אנשים בינוניים.

אצלנו בעבודה קלטו כמה יוצאי קבע שהחליטו שנמאס מהמשכורת הנמוכה. אגיד בעדינות - הם לא העיפרון הכי חד בקלמר.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלתי גם מבידוד הרעשים שלא היה קיים.

מאיכות הנסיעה (רכב מאוד קופצני ולא מרוסן) מחסור בכפתור לחלון הנוסע, מהמנוע הצורח, מהמזגן החלש, מהמחסור בכוח, מהמושב הלא נוח ובאופן כללי הרכב נתן תחושה שחסכו עליו בכל מקום אפשרי.

אני משוכנע שהמצב בספייסטאר/אטראז' טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם יגאל,

המערכת לא יודעת לתגמל. שירתתי בקבע לתקופה קצרה בבסיס חיל אויר מרוחק.

אז אוכלים שותים ויושנים בבסיס. זה אומר להיות מוכן וזמין לכל קריאה, תורנויות, שבתות והנפצות למיניהן. מכתיבים לך איך לחיות, להסתפר, לנשום ולאכול.

כל זה, בשביל בחור צעיר שמתחיל את חייו וצובר סכום לפנסיה - להרוויח 6000 שקלים זו בדיחה. האנשים האיכותיים יודעים שהם שווים יותר ויוצאים לשוק הפרטי. למעט מספר עילויים ופטריוטיים - נשארים בקבע אנשים בינוניים.

אצלנו בעבודה קלטו כמה יוצאי קבע שהחליטו שנמאס מהמשכורת הנמוכה. אגיד בעדינות - הם לא העיפרון הכי חד בקלמר.

מה שנכון נכון, ברוב המקרים, מי שיש לו מה לעשות בחוץ לא ישאר בצבא בשביל משכורת נמוכה ומלא הגבלות.

אני מכיר לא מעט אנשים שקיבלו הצעות להישאר בקבע, כמעט אף אחד לא נשאר, כמעט כולם הלכו \ הולכים ללמוד. לדעתי שיקול נכון, אלו השנים (אחרי הצבא) הכי טובות ללימודים, אחר כך (כשנשואים או כשיש כבר ילדים) זה כבר נהיה יותר קשה.

אף אחד לא דיבר על אנשי הקבע הצעירים, הם לא מקבלים רכב

בטח שכן, חפש את התגובה שלי. כתבתי בעצמי שנגדים לא מקבלים עד רנ"ג וקצינים במקרה הטוב מקבלים בדרגת סרן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די עם הדמגוגיה הזאת, תעשה לי טובה.

התיאורים שלך נכונים והם קיימים כלפי חלק קטן מאנשי הקבע, וזה גם פעם בכמה חודשים מתי שיש תרגיל וכל צה"ל על הרגליים, ממש לא שגרה שבועית

הבעיה שהרבה מאוד קצינים, או כאלו שכבר קיבלו רס"ר , לא מתנהלים כמו שאתה מתאר. רובם ממש לא ככה

הבעיה העיקרית שלי בצה"ל זה שמגזר אנשי הקבע של הג'ובניקים והתומכ"ל מקבל כמעט את אותו יחס ואותם תנאים כמו של הקצינים הקרביים

שלא יבוא לי סגן אלוף במשא"ן או בחיל תקשוב, ביחד עם כל מיני רס"רים של בסיסים ויגידו לי שהם סגרו שבתות ושהם תמיד תחת לחץ ושהם נתנו את הנשמה שלהם.. תעשה לי טובה.

אני אישית שירתתי בחימוש והיינו המון בשטח בתרגילים. ראיתי את המח"ט עושה אולי 5-6 לילות בשנה, הסמח"ט כנ"ל. הם כן לקחו את העבודה הביתה, היו בכוננות טלפונית מהבית, זה הכל. וככה כמעט כל הקצינים מתנהלים

גל הרכיבה של אנשי הקבע על המעטים שבאמת עושים משהו פשוט מחליא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, זה דיון על האטראז׳ ועל זה שאנשי הקבע המסכנים והאומללים (לא באמת) יאלצו לנהוג בה עוד כמה חודשים עד למכרז חדש, או על התנאים בצה״ל באופן כללי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל הרכיבה של אנשי הקבע על המעטים שבאמת עושים משהו פשוט מחליא

האירוניה היא שדווקא אנשי הקבע שעובדים קשה מאוד הם הרוב, לא המיעוט. זה לא רק הקרביים, זה רוב אנשי הקבע בכל היחידות המבצעיות בצה"ל. ברור שיש כאלו שמגיעים ב-9 בבוקר לקריה/צריפין/גלילות וחותכים ב-4, אצל רובם השגרה הרבה יותר קרובה למה שתיארתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שמדובר בפנסיה צוברת (להבדיל מתקציבית של פעם), מדוע גיל הפרישה הוא יתרון? זה שווה ערך לכך שיפטרו אותך בגיל 50

נסה לבדוק מהי פנסיית גישור, נסה גם לבדוק באיזה מגזר אחר היא קיימת. ואגב תקציבית, כדאי לדעת שבשביל להיות זכאי לה, צריך לפרוש בגיל הפנסיה של יוצאי צבא, לכן ולמרבה הפליאה לחוסכים לפנסיה צוברת יש יתרון על זכאי פנסיה תקציבית שפרשו או הועפו קודם למועד הפנסיה. ובכדי לסבר את האוזן ולהמחיש את האבסורד, ראה זכאי קיצבת זיקנה עלובה שאם יש להם הכנסה נוספת בגיל 67 מעל תקרה נמוכה למדי, לא יהיו זכאים לה אלא בגיל 70, אנשי קבע שמשתחררים בגיל צעיר מאוד יחסית היום ואופק העבודה שלהם ורוד למדי בשל גילם, מקבלים גם פנסיה גם משכורת במשך עשרות שנים, רע מכך ישנם כאלו שמקבלים כמה פנסיות ועוד משכורת, למשל ח"כ שהיה אלוף בצבא ואח"כ ניהל איזה קונגלומורט ציבורי משך כמה שנים ולבסוף נחת בכנסת מגיע להכנסה ברוטו בת 6 ספרות בקלות. לא יעזור, המבנה החברתי כלכלי במדינה הזו פשוט רקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי (לא אנקוב בשמות...), כמה אתם אכולי שנאה שזה עצוב.

ומילא הייתם מגבים את זה בטיעונים נכונים אבל הבורות שלכם מרקיעה שחקים. אתם אספתם גבב שטויות וסיפורים שהאכילו אתכם ואתם מעבירים את זה הלאה כמו טוקבקיסטים בynet.

בתור רב סרן פעיל (ולא שמעתי מסבא של אח של חבר) הייתי מתווכח אתכם, ומסביר לכם כמה כל מה שאמרתם זה פשוט שטויות, אבל הקרב אבוד רק בבקשה תפסיקו להפיץ את הארס שלכם סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם לחזור לנושא שמתאים לפורום על רכבים.

למרות שיש הרבה שנאה כלפי האטראז שהיא חלקית מוצדקת וחלקית לא, עדיין לא עולה לי לראש רכב אחר שמתאים לקצינים ביחידות השונות.

איזה רכב אתם חושבים שהכי מתאים ליחידות השונות בצהל? אני בספק שיש הרבה אפשרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש אפשרות לייבא סנדרו דיזל, או אולי סטפוויי דיזל. הייתה גם 301 דיזל שעדיפה בעיניי.

בכללי לדעתי רכב דיזל או היברידי יעלו יותר אבל יחזירו משמעותית את ההשקעה בגלל הנסועה המטורפת ברכבים צבאיים.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי (לא אנקוב בשמות...), כמה אתם אכולי שנאה שזה עצוב.

ומילא הייתם מגבים את זה בטיעונים נכונים אבל הבורות שלכם מרקיעה שחקים. אתם אספתם גבב שטויות וסיפורים שהאכילו אתכם ואתם מעבירים את זה הלאה כמו טוקבקיסטים בynet.

בתור רב סרן פעיל (ולא שמעתי מסבא של אח של חבר) הייתי מתווכח אתכם, ומסביר לכם כמה כל מה שאמרתם זה פשוט שטויות, אבל הקרב אבוד רק בבקשה תפסיקו להפיץ את הארס שלכם סתם.

אף אחד לא אכול שנאה ואף אחד לא מאכיל אותי.

אנשים כותבים את דעתם מתוך ניסיון מסויים (גם אני הייתי שנתיים בקבע בתפקיד טכני=מכונאי מסוקים בתל-נוף) וזה תקין ואין צורך להפיץ שום כלום כי הכול כבר הופץ.

אצלי במוסך רוב אנשי הקבע עבדו בצורה הבאה: מגיעים ב-7:30-8:00 לעבודה ומגרבצים עד 16:00 וב-17 הסעות.

מי שעבד באמת אלה חיילים בסדיר ואזרחים עובדי צה"ל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אכול שנאה ואף אחד לא מאכיל אותי.

אנשים כותבים את דעתם מתוך ניסיון מסויים (גם אני הייתי שנתיים בקבע בתפקיד טכני=מכונאי מסוקים בתל-נוף) וזה תקין ואין צורך להפיץ שום כלום כי הכול כבר הופץ.

אצלי במוסך רוב אנשי הקבע עבדו בצורה הבאה: מגיעים ב-7:30-8:00 לעבודה ומגרבצים עד 16:00 וב-17 הסעות.

מי שעבד באמת אלה חיילים בסדיר ואזרחים עובדי צה"ל.

אחי, לפחות תחליף חתימה אז... :)

ונשמע שהיתה לך חוויה לא נעימה ואתה מכליל. כן, יש דוגמאות לא טובות אבל לא צריך להגזים. אגב חשבת אולי על הכיוון ההפוך? אולי מי שנשאר בצבא הם האנשים האלה כי התנאים שנותנים להם הם כל כך נחותים? ככה שמי שיכול להצליח בחוץ בורח בשניה שהתאריך מגיע?

בכל מקרה לענייננו, זה לא גם שמקבלים בדיוק "מתנה" מהצבא. זה עולה לנו כמה אלפי שקלים בחודש הרכב הזה. חוץ מזה שאחרי שמקבלים אותו יש מגבלות (אשתי לא יכולה לנהוג בלעדיי באמצע שבוע...), ובמקרה של תאונה קטנטנה אתה לנכנס לעולם של בירוקרטיה.

תצרף את הרכב הזה לשכר שבחלק מהמקרים מגיע לחצי (כן, חצי) מהמקובל בשוק, רפואה צבאית, אוכל נוראי בארוחות צהריים, בירוקרטיה לא נגמרת בכל דבר קטן, מדים ביולי אוגוסט, תורנויות וכל מיני טקסים, השתלמויות ושטויות של צבא.

אז כן, מה שקיבלת זה זלזול של המערכת הצבאית באנשים, שמובילה לכך שמי שנשארים זה או אידיאליסטים, או אנשים שמעדיפים "נוחות וביטחון" מאשר לצאת לשוק הפרטי שם ישחטו אותם אחרי דקה.

אגב אני מקווה שאני משתייך לקבוצה הראשונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...