Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט או רכב

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנתניה אחרי 7 בבוקר אין כבר מה לחפש ואין איפה לחנות בחינם. (יש בחניון המערבי עם לא מעט הליכה).

אני מקווה שאצלך בתחנת הרכבת המצב שונה.

רעיון טוב עם האופניים, אני זוכר שבעבר עשיתי את זה. קשרתי את האופניים לתחנת אוטובוס שהייתה במרחק של כ-15 דקות מהבית.

אחת הבעיות העיקריות באופניים היא גניבת מושב. (יש דרך לנעול אותו?)

זה נראה לי די מעיק לעבור את הבידוק ולהסחב עם הקורקינט ברכבת לא?

דווקא אני מרגיש שלא מזיק לי קצת ללכת/לדווש אחרי ישיבה ממושכת על המחשב.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוקל רכב (זא: פתרון רק בצד אחד של הרכבת), אז הפתרון שבאמת מתאים לבעיה לפי התיאור הם אופניים.

מבית לרכבת באופניים ייקח לך מעט זמן, זה יוצא בטיחותי מקורקינט, זה זול בהפרש, בימי גשם או שתרכוש מעיל גשם או מונית. הפרש כספי לא מבוטל כשמפקטרים עלויות אחזקת רכב בישראל.

היית מתחיל באופניים, ואז אם לא אהבת - מעיף אותם ועובר לרכב. לשדרג תמיד קל ואפשרי.

(כמובן אופניים משומשות שלא קורצות לגנבים)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הליכה ממני לרכבת היא להערכתי כ 20-25 דקות, יותר מדי זמן וגם למי יש כוח בסוף יום עבודה ללכת שוב 20-25 דקות ?

בנוסף ביציאה מהתחנה בעבודה עד לעבודה יש להערכתי עוד 10-15 דקות הליכה.

לדעתי זה לא הרבה בכלל, זה מה שאני עושה כל יום. בכל אופן אם זה לא מתאים, האופציה של אופניים עדיפה בהרבה מקורקינט בין היתר בגלל שאתה לא צריך להיסחב עם קסדה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה של אופניים עדיפה בהרבה מקורקינט בין היתר בגלל שאתה לא צריך להיסחב עם קסדה.

1. לא צריך אבל רוצה, הוא רוכב בכביש.

2. להסחב עם הקורקינט עצמו זה סבבה, אבל הקסדה מפריעה לך?

3. החסרון היחיד האמיתי של קסדה הוא החום (כשמבחינתי הוא בטל ב-60 מול סדק בגולגולת, אבל אולי זה רק אני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא הבנתי.

אם הוא בקורקינט, צריך לסחוב גם אותו וגם את הקסדה, כי חייב קסדה תמיד. אם הוא באופניים, אז הוא לא סוחב כלום כי לא חייבים קסדה בדרך עירונית והאופניים נשארות בתחנת הרכבת.

רוצה קסדה או לא, עניין שלו.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי חייבים קסדה בכל תנאי רכיבה. אבל לפי מה שראיתי החוק כנראה נאכף רק באזור תל אביב.

בין אם קורקינט או אופניים זו טרחה לסחוב את הכלי.

צריך לשים אותו בצד בכניסה לרכבת בשביל לעבור דרך גלאי מתכות. אחר כך צריך לעבור עוד הפעם עם הכלי. בינתיים נוצר תור של אנשים. אחר כך צריך לקפל את הכלי, לסחוב אותו עד הרכבת, לתקוע אותו בין המושבים או בתחילת הקרון. אחר כך צריך להוציא אותו, לסחוב אותו עוד הפעם היציאה, לפתוח, לעשות כיוונים ורק אחרי כל זה אפשר להתחיל לרכב.

בחורף כאשר לובשים מעיל וצעיף + תיק גב + קסדה זה מתחיל להיות נטל של ממש.

לדעתי הטבע נתן לנו את הפיתרון הטוב ביותר לבעיית הקילומטר הראשון והאחרון - רגליים.

20 דקות הליכה זה כלום. זה בריא, זה בחינם, טוב להזרים דם לרגליים לפני יום עבודה ואחרי יום עבודה ואחרי שבוע - שבועיים - חודש אתה כבר לא תרגיש את המרחק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באופניים מותר לרכב בלי קסדה בדרך עירונית, אם אתה מעל גיל 18. בקורקינט חייבים גם בדרך עירונית ובכל גיל. הגיוני, כי הוא פחות בטיחותי מאופניים.

אופניים לא צריך לסחוב במידה והם לא חשמליים, למרות שכבר ראיתי אנשים שמשאירים אופניים חשמליים קשורים במתקן ולוקחים את הסוללה.

אין ספק שברגל זה הכי טוב, השאלה למי.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לכולם. אנשים הפכו לעצלנים ותלויים לחלוטין באמצעי תחבורה מוטוריים. 20 דקות הליכה זה אומר שהוא גר בערך 1-1.5 קילומטר מתחנת רכבת. זה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי חייבים קסדה בכל תנאי רכיבה. אבל לפי מה שראיתי החוק כנראה נאכף רק באזור תל אביב.

בין אם קורקינט או אופניים זו טרחה לסחוב את הכלי.

צריך לשים אותו בצד בכניסה לרכבת בשביל לעבור דרך גלאי מתכות. אחר כך צריך לעבור עוד הפעם עם הכלי. בינתיים נוצר תור של אנשים. אחר כך צריך לקפל את הכלי, לסחוב אותו עד הרכבת, לתקוע אותו בין המושבים או בתחילת הקרון. אחר כך צריך להוציא אותו, לסחוב אותו עוד הפעם היציאה, לפתוח, לעשות כיוונים ורק אחרי כל זה אפשר להתחיל לרכב.

בחורף כאשר לובשים מעיל וצעיף + תיק גב + קסדה זה מתחיל להיות נטל של ממש.

לדעתי הטבע נתן לנו את הפיתרון הטוב ביותר לבעיית הקילומטר הראשון והאחרון - רגליים.

20 דקות הליכה זה כלום. זה בריא, זה בחינם, טוב להזרים דם לרגליים לפני יום עבודה ואחרי יום עבודה ואחרי שבוע - שבועיים - חודש אתה כבר לא תרגיש את המרחק הזה.

לעבור ברכבת עם הקורקינט לוקח שניה וחצי, המאבטחים כבר מתורגלים ואם אתה יעיל (שם הכל מראש בקורקינט) אתה אחרי זה עובר בגלאי תוך 3 שניות.

לגבי הקיפול - גם את זה לא צריך. יש קרון לאופניים שם אתה יכול להיכנס עם הכלי בלי לקפל אותו ולשבת לידו בכיף.

מבחינת סיכון - אכן מסוכן. צריך להיות זהיר ומומלץ מאוד לקנות כלי ברמה ולא מהזבל שיש היום בלי סוף (וגם זה לא מבטיח כלום).

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני מתלבט אם לרכוש רכב זול (4-5K) כדי שיביא אותי 10 דקות מהבית לרכבת וחזרה (וכמובן יוכל לשמש לנסיעות נוספות), או קורקינט.

תודה.

אני יכול להציע לך את הרכב שלי,

סובארו שנת 2000

משנת 2011 במשפחה.

253 אלף ק"מ. מעולם לא ראתה גרר.

מטופלת בשמנים של AGIP. פילטר שמן מקורי. מים כחולים של פארפלו.

אצלי שנתיים,לפני כן, אצל אבא.

לקחה אותי באוגוסט שבועיים שלמים ים המלח ירושלים - 220 ק"מ ביום. בחום של אוגוסט.

היום נוסע איתה הלוך ושוב לעבודה עד שיגמר הביטוח עוד חודשיים.

מזגן חימום חלונות חשמל הכל עובד.

יש מערכת נחמדה מאוד של פיוניר. הרכב עובד מעולה.

טסט נגמר לפני יומיים, שולח לך הודעה פרטית לגבי זה.

1500 שקלים מירושלים אשמח לקבל.

הייתי ממשיך להשאיר אותה בשמחה אבל המדינה הכריעה אותי. אין לי 5000 שקל להחזיק אותה- טסט ,ביטוחים, אישור בלמים לטסט. יום עבודה שהולך לפח.

IMG_2259.jpg

IMG_2263.jpg

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הליכה ברגל מבחינתי לא פרקטית, אני עם ילדים, יש לאסוף אותם, לפעמים חוגים, לפעמים נוסעים לסידורים, 20-25 דקות כל כיוון זה יותר מדי זמן בשעות קריטיות.

אלעד,תודה על ההצעה, אך כבר יש לי רכב שנת 2000 בחניה שלא שווה להשקיע עליו וצריך להחליפו, לא אקח שוב רכב כל כך ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...