Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז ראב4 מול ספורטאז׳, והספורטאז׳ מנצח, זה אמיתי?

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 1682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

*תודות למשמו, פיטר שרייר, הגאון שעזב את אאודי אתה מתכוון, וכן הגב הכלכלי כמובן, אבל זה היה גם קודם ויצא בעיקר קיא ריו.

הוא לטעמי אחראי לקפיצת המדרגה הגדולה ברכבי קיא.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן ראב4 היה פעם המוביל בקטגוריה, מחלוצי הז'אנר (גם הפריוס). זה היה פעם. היום יש כבר רכבים עדיפים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דיי מטעה, אולי ספורטאז שהוא רכב מעולה בפני עצמו דגם מאוד מוצלח, כשהוא חדש, אולי הוא באמת טוב (מציע) יותר מהטויוטה, בפועל גם סיטרואן ופגו החדשים מציעים פי 10 מהטויוטה ומשאירים לה אבק (כשהן חדשות). שיעשו מבחן ארוך טווח, מה קורה אחרי שנה/שנתיים/שלוש, איך הרכב נראה אחרי ק"מ של 100/200 אלף...מבחינת פרקטיות/סחירות/עלויות אחזקה/איך הרכב נראה ומרגיש מבפנים ומבחוץ, ודעה של בעלי הרכבים ואז נשווה.

לפי נסיון שלי הטויוטה יישאר כמו ביום שהוא יצא מהמפעל גם אחרי 3 שנים וגם אחרי 200 אלף ק"מ (קרוב לוודאי רק טיפולים/אפס תקלות) בתנאי שזה רכב פרטי כמובן.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, בטויוטה יש אפס תקלות, בגלל זה כל מוסכי טויוטה פשטו את הרגל מזמן ולמעשה, בטויוטה החליטו שאין טעם בכלל לייצר חלקי חילוף ולכן הם מייצרים רק חלקי פח חיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד הראב 4 נראה כמו גיפ גדול לשטח אבל מצד שני הוא לא בנוי לשטח.

מצד אחד הוא מאד יקר אבל מצד שני אין לו איבזור בסיסי ואיכות חומרים בינונית.

מצד אחד הראב 4 נראה אגרסיבי ומסוכן אבל מצד שני יש לו מנוע חלש כמו של פריוס ממוצעת. (כן, אני מגזים!)

קיצר אני אולי לא מבין כלכך ברכבים אבל אני לא מבין איך ולמה טויוטה ישראל מכרו מלאי של ראב 4 עד לשנה הבאה.

ואני בטח ובטח לא מבין מי הלקוחות שקונים אותו.

לדעתי כל גיפון עירוני אחר עדיף במחיר, באיבזור ובמראה על הראב 4 אבל אני לא מתווכח עם ההצלחה של הראב 4.

כי Rav4 זה רכב יפה, רכב מיוחד בכביש ומסובב ראשים, והכי חשוב - זה לא קיה.

כנראה לישראלי זה מספיק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, בטויוטה יש אפס תקלות, בגלל זה כל מוסכי טויוטה פשטו את הרגל מזמן ולמעשה, בטויוטה החליטו שאין טעם בכלל לייצר חלקי חילוף ולכן הם מייצרים רק חלקי פח חיצוניים.

בעיקר, וזאת גם אחת הסיבות לפי דעתי שהרב4 שומר על ערכו, לעומת נניח (סתאם דוגמא), סיטרואן שתוציא מהחברה ב 200 פלוס ואחרי שלוש שנים תהיה שווה 20 והראב4 תהיה שווה 120, ובתור רכב חדש תשב בראב 4 או בסיטרואן C4 לא תוכל לפזול לכיוון הטויוטה בכלל, בטויוטה אחרי 3 שנים הכל יושב במקום לא מקרקש ולא כלום להבדיל אלף אלפי הבדלות מ, ויש עוד, אז שכל אחד יעשה את החישובים שלו לעצמו, מה שטוב לו לעשות, בתור רכב חדש, הקיה טובה יותר ויש עוד רבים וטובים שהוזכרו כאן כן, האם הקניה כדאית זה כבר שיקול אחר(שאפשר גם להתעלם ממנו אם רוצים).

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני אומר , אם כבר טיוטה אז רק טיוטה proace .גם מחירון, גם עיצוב, גם תא מטען אדיר וגם חסכונית. הסיטרואן זה באמת זבל.

בואו נעצור פה את הדרדרות הדיון ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספורטג' שומר מחיר מצויין, לא פחות טוב מהראב 4 ואולי אפילו יותר.

הראב 4 נמכר בכמויות גדולות בנגלות הראשונות לפני העלאת מיסוי בחודש 04/2019 שהוציאה אותו מקבוצת רישוי 2 והקפיצה את המחיר שלו.

אני התייחסתי רק להשוואה בין הספורטג' gt לראב 4. שאר גרסאות הספורטג' פחות טובות.

גירסת ה- gt היא גם בעלת יחידת הנעה חזקה וגם מאובזרת עד הגג. למרות שזו הגירסה המפוארת ביותר של הספורטג' היא נמכרת במחיר זהה לגירסת הכניסה הזולה ביותר של הראב 4 (גירסת בנזין אפילו לא היברידית), ובפועל ה- gt נמכרת אפילו בהנחות והראב 4 לא.

לא רק זאת, אלא שהגירסה המפוארת ביותר של הראב 4 שעולה עשרות אלפי ₪ יותר מה- gt עדיין חסרה באבזור לעומת הספורטג'.

הראב 4 יותר חסכוני בדלק ולכן חוסך בעלויות השוטפות והפרשי העלויות בפועל נמוכים יותר.

העקב אכילס של הספורטג' הוא הגיר כפול המצמדים.

אבל בשורה התחתונה לדעתי בהשוואה הספיציפית הזאת הספורטג' gt מציע חבילה אטרקטיבית יותר מהראב 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראב 4 נמכר בכמויות גדולות בנגלות הראשונות לפני העלאת מיסוי בחודש 04/2019 שהוציאה אותו מקבוצת רישוי 2 והקפיצה את המחיר שלו.

גירסת ה- gt היא גם בעלת יחידת הנעה חזקה וגם מאובזרת עד הגג. למרות שזו הגירסה המפוארת ביותר של הספורטג' היא נמכרת במחיר זהה לגירסת הכניסה הזולה ביותר של הראב 4 (גירסת בנזין אפילו לא היברידית), ובפועל ה- gt נמכרת אפילו בהנחות והראב 4 לא.

לא רק זאת, אלא שהגירסה המפוארת ביותר של הראב 4 שעולה עשרות אלפי ₪ יותר מה- gt עדיין חסרה באבזור לעומת הספורטג'.

הראב 4 יותר חסכוני בדלק ולכן חוסך בעלויות השוטפות והפרשי העלויות בפועל נמוכים יותר.

אבל בשורה התחתונה לדעתי בהשוואה הספיציפית הזאת הספורטג' gt מציע חבילה אטרקטיבית יותר מהראב 4.

לא רואה מה רע בגירסת 2 ליטר עם גיר אוטומט פלנטרי מנוע חזק והרכב נוסע בסדר גמור

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רע, אבל כשבעוד 10 אלף ₪ בלבד יש לך גירסה היברידית עם כחמישים כוס סוס יותר ומומנט כפול בערך ומסל״ד אפס והרכב גם חסכוני ב- 50 אחוז ויותר (ממש קסם), אין שום סיבה הגיונית להעדיף את גירסת הבנזין, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GT :

https://he.wikipedia.org/wiki/גראן_טוריסמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, לא יכולתי להתאפק, אז בדקתי. חיפוש ביד 2 לראב 4 ארוך שנת 2016 יד ראשונה פרטית עד 90 אלף ק"מ מול אותו הדבר בספורטאז' GT.

אוי הברוך! הם עולים אותו דבר בין 110 ל 120 אש"ח. אני אישית לא מחסידי הארנב 4 בגלל התמורה היחסית נמוכה לכסף. מי ששילם מעל 200 אלף על ארנב 4 ב 2016, נהג ברכב דיי מכוער לטעמי, עם ביצועים פושרים מינוס ביום הכי טוב שלו, אבזור עלוב עד משפיל, ללא מיזוג אחורה, ללא שום אבזור בטיחות אקטיבית, שלא לומר מולטימדיה או כל דבר אחר שבהם הספורטאז' פשוט מביך את הארנב. מי שנהג בספורטאז' נהנה מרכב מצוין ועכשיו לאחר ששילם פחות מהטויוטה, מוכר אותו בערך באותו סכום וזה מוצדק לחלוטין. בדגמי 2019 ההבדל פחות תהומי כי הטויוטה כבר לא רחוק אחורה אלא בפיגור קל (אבל עדיין משתרכת בעצלתיים משהו מאחור) ביחס של שקל לרכב.

https://www.yad2.co.il/vehicles/4X4?manufacturer=87&model=1516&year=2016-2016&km=-1-90000&hand=-1-1&ownerID=1&default-mobile-subcat=vehicles

https://www.yad2.co.il/vehicles/4X4?manufacturer=103&model=612&year=2016-2016&km=-1-90000&hand=-1-1&subModel=28558&ownerID=1&default-mobile-subcat=vehicles

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר, וזאת גם אחת הסיבות לפי דעתי שהרב4 שומר על ערכו, לעומת נניח (סתאם דוגמא), סיטרואן שתוציא מהחברה ב 200 פלוס ואחרי שלוש שנים תהיה שווה 20 והראב4 תהיה שווה 120, ובתור רכב חדש תשב בראב 4 או בסיטרואן C4 לא תוכל לפזול לכיוון הטויוטה בכלל, בטויוטה אחרי 3 שנים הכל יושב במקום לא מקרקש ולא כלום להבדיל אלף אלפי הבדלות מ, ויש עוד, אז שכל אחד יעשה את החישובים שלו לעצמו, מה שטוב לו לעשות, בתור רכב חדש, הקיה טובה יותר ויש עוד רבים וטובים שהוזכרו כאן כן, האם הקניה כדאית זה כבר שיקול אחר(שאפשר גם להתעלם ממנו אם רוצים).

תן גם קרדיט ליצרנים אחרים, אתה מהלל רק את טויוטה כאילו הם היצרן הכי טוב עלי אדמות.

נסעתי בצבא על יונדאי וקיה עם 300-400 אלף ק"מ, ברוב הרכבים שום דבר לא קרקש והכול ישב היטב כמו שצריך.

ואני לא צריך לספר שהם עוברים חיים קשים ולרוב לא ננהגים הכי בזהירות.

והגזמת לגמרי עם המחירים של הסיטרואן, ירידת ערך של 90% ב-3 שנים.

חוץ מזה, מה הקטע לחשוב כל כך הרבה על מכירת הרכב? זה נחמד שהרכב שומר "יותר טוב" על הערך שלו, אבל אני קונה רכב גם כדי להחזיק אותו כמה שנים ולהנות ממנו, לא רק בשביל למכור בסוף.

וגם ברנו בת 4.5 שנים שהייתה אצלנו הכול ישב כמו שצריך ואני לא היחיד שהיה במצב הזה.

עובדה שנהגי מוניות ומורי נהיגה קונים הרבה רנו והרבה מאוד מרוצים, כולל כאלו שנוסעים המון.

אתה בכלל נהגת או החזקת רכב צרפתי (או בכלל רכב אירופאי) מודרני מהשנים האחרונות?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...