Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוכנות מנוע שבורות אסטרה טורבו 2013

galbh
שימו לב! השרשור הזה בן 1401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אסטרה טורבו 1.4 שנת 2013 עם 72 אלף ק״מ. הרכב אצלי 3 שנים בדיוק (נקנה עם 30 אלף ק״מ ותחת אחריות).

הרכב מטופל כמו שעון במוסך מורשה יבואן שבנתיים הייתי מרוצה מהם והמשכתי גם אחרי סוף האחריות.

ביום שישי נסענו הרבה, מחיפה לצפון, עליה לחרמון וכו.. הכל היה מצויין. לפני הנסיעה בדקתי נוזל קירור (מכיר את נושא מערכת המים בדגם הזה, והוחלפו גם כמה חלקים בעבר).

אחה״צ בעליה להרי נפתלי פתאום היה איבוד כוח ונראה כאילו הגיר לא בהילוך מתאים, זה קרה מספר פעמים והבנתי שיש משהו לא בסדר (חום מנוע היה תקין לחלוטין ולא היה שום חיווי על תקלה). עצרתי בצד וכיביתי את האוטו. מרכב שנסע מאחורינו באו להגיד לנו שמשהו לא בסדר ושכל כמה זמן נפלט עשן מהרכב.

הנעתי את הרכב והמשכתי לאט בעליה, התופעה המשיכה (ניסיתי גם להיות עם הגיר במצב ידני). נדלק SERVICE VEHICLE SOON. עצרתי שוב וכיביתי, פתחתי מכסה מנוע לא ראיתי שום דבר מיוחד (היה נוזל קירור עד הסוף), הרכב גמגמם מדי פעם גם בעצירה במקום.

החלטנו לנסוע למקום שהיינו צריכים להגיע אליו (כק״מ). בדרך הופיע גם SERVICE ESP. הגענו בשלום וכיביתי את האוטו.

בבוקר מהמשפחה הביאו לנו את הרכב השני שלנו, הזזתי את האסטרה כ- 20מ אחורה כדי שיהיה נוח לגרור. בהנעה היה עשן לבן (אולי בגלל הקור), SERVICE ESP ומנורת מנוע מהבהבת. האוטו היה מונע כ- 2דק. לאחר הכיבוי המאורר מקדימה המשיך לעבוד. (אין סיכוי שהאוטו התחמם, גם היה נורא קר בחוץ. היה נוזל קירור מלא).

היום מהמוסך בישרו לי שיש 20% קומפרסיה מ- 2 צילינדרים ושצריך לפתוח לבדוק מה קורה. ואחרי זה בישרו לי ש-2 בוכנות שבורות וצריך לשפץ את המנוע. נזק של כמעט 10,000 ש״ח לפני הנחה. לשאלה אם זה סביר קיבלתי תשובה שיכול להיות שלא החליפו שמן בזמן. אז הזכרתי להם שהרכב מטופל אצלם כמו שעון ולפני לא הרבה זמן (כ-2000 ק״מ) גם החליפו אטמים של קולר שמן ואת השמן.

כרגע זה עומד על לבוא לדבר עם מנהל המוסך על הנחה ובמקביל מחפשים לי מנוע מפירוק.

מה דעתכם? מה האופציות שלי? האם אפשר בכלל לבוא בטענות למישהו שדבר כזה קורה? (כאמור רכב בן פחות מ-6, מטופל כמו שעון אצל מוסכים מורשי יבואן, לא התחמם מעולם, לא נסע מעולם עם נורת תקלה דולקת ומנוע מתפגר אחרי 72,000 ק״מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיה ידועה ברכב הזה: LSPI.

זה פגם שלא ברור לי עדיין איך לא עשו עליו ריקול למנועים האלה.

קרא כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655535-%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-LSPI-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-(%D7%A0%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%A2%D7%A7%D7%91-LSPI-%D7%91%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C-%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%94-1-4-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-2014-45-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A7-quot-%D7%9E)

** אצלנו בחברה היו כמה אסטרות טורבו (ליסינג) שסבלו מהבעיה הזו - היבואן מודע לזה היטב.

עריכה אחרונה על ידי DENON
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקו תקלות, ראו שמופיע משהו כללי לגבי קומפרסיה ואז עשו בדיקת קומפרסיה ופתחו לראות מה קורה.

אני לא יודע מה עוד בדקו או לא בדקו במחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במנועי הזרקה ישירה של PSA (המוכרים לשמצה כ-THP156) נשברות בוכנות בתוך המנוע.

יש מוסכים שפשוט מחליפים בבוכנה מפירוק, במידה והנזק מסתכם רק בבוכנה, והאוטו חוזר לתפקד כרגיל (עד כמה שרגיל זה רגיל ברכב הזה).

כמובן שמשלבים את זה עם טיימינג ושיפוץ ראש (כי כבר פתחנו ראש)

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון - פניתי לשירות הלקוחות של היבואן, חזר אליי די מהר מנהל שירות איזור שאחרי ״הבהרה שהרכב לא באחריות״ אמר שהמוסך קפץ מהר מדי לתת לי הצעת מחיר, שהוא ידבר איתם וישלחו בקשה ליצרן ל- GOOD WILL. אני בנתיים לא עושה כלום ומחכה לתשובות.

האם שבירת בוכנות זה נזק מצטבר או משהו רגעי (מעניין אם אצלי במקרה שמתואר בתחילת השרשור הייתה תקלה במערכת ההצתה ובשילוב של איבוד כוח, עליה ו- LSPI נשברו הבוכנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי עם מכטרוניקס DSG 7 לקח חודש וחצי עד שהיצרן החזיר מכתב ליבואן וסיכ החלפה על חשבון היצרן עם השתתפות סמלית על העבודה מצד הלקוח

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הרכב עלה לכביש במאי 2013, עוד מעט 3 שנים אחרי סוף האחריות.

בתיקון עושים שיפוץ למנוע ואמורים להשתמש בחלקים חדשים. לפני נושא ה- GOOD WILL דיברו על שנה אחריות, לא יודע עדיין מה יהיה עכשיו.

השאלה שלי מה אני עושה עם הרכב אחרי זה - ממשיך לנסוע כרגיל, מחכה לקטסטרופה הבאה, מנסה למכור במחיר בדיחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, עושה הרצה וממשיך לנסוע.

בעניין ה"כרגיל", אם כרגיל כולל מעיכת דוושה בסל"ד נמוך הייתי משנה את ההרגל כי זה בפירוש אחד הגורמים העיקריים ל LSPI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...