Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוויק 2007 - מתלבט - להשאר עם הרכב או לשדרג

מתלבט נוסף
שימו לב! השרשור הזה בן 2022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

קבלתי מקרוב משפחה סיוויק 2007.

הרכב סבבה לגמרי, נוסע יפה ואני מרוצה ממנו.

בכל זאת אני מתלבט, אם להשאר איתו או לשדרג.

מצד אחד הרכב נוסע יפה, די חזק, מספיק גדול בשבילי (זוג עם ילד) ונוח.

מצד שני יש כמה דברים שמפריעים לי בו - לדוגמא, אני גר באיזור הררי והגיר "משחק" בהילוכים יותר מידי, טיפה קופצני לטעמי.

הרכב במחירון כ 20 אלף שח, יש כמה שפשופי פגושים שאנשים טובים השאירו עליו.

אני מניח שאוכל למכור אותו ב-15 בלי יותר מידי קושי (אולי יותר), להוסיף כ-20 אלף ולשדרג.

השאלה היא, במחיר הזה כמה השדרוג יהיה באמת משמעותי?

זאת אומרת גם לעלות בשנתון, וגם למצוא רכב מרווח חזק ונוח (לא מיני), וכמובן לך תדע כמה הרכב יהיה אמין.

מצד שני, אם אני מתכנן להשאר עם הרכב לטווח ארוך יחסית, אולי כדאי להשקיע איזה סכום בישור קו משמעותי.

אני כבר החלפתי רביעיית צמיגים (גודייר), שמן + פילטר והעברתי את האוטו טסט (לאוטו נשאר שבוע טסט, כלומר עכשיו יש לי טסט לשנה).

אני מוכן להוסיף עוד כ-3 אלף עבור ישור קו במוסך.

השאלה היא אם מוסך מורשה מתעסק עם זה? כלומר, אם אלך למוסך ואבקש שיעשו בדיקה מקיפה, אני מניח שמבחינתם אחליף את הכל. לא יודע עד כמה לסמוך על זה.

מצד שלישי, אולי עדיף לא לעשות כלום וזהו.

הרכב נוסע יפה, עבר טסט, נראה סבבה, אז לזרום וזהו.

מה דעתכם?

אם הנושא לא קשור לפורום, אין לי בעיה שיועבר לפורום המתאים.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרשמותי היא שהרכב יכול לשרת אותך נאמנה לפחות עוד שנתיים שלוש למעט הגיר שכדאי לבדוק ולא חייב במורשה.

לגבי השדרוג, מרגיש לי שזהו רצון יותר אמוציונלי מאשר פרקטי, במקרה הזה שאל את עצמך (ואת אשתך) את השאלה "האם יש לנו כיוונים טובים יותר לנתב אליהם את ה-20k האלו?" . התשובה לשאלה זו תעזור לך להחליט.

בהצלחה בבחירתך.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לשים 3000 על יישור קו שאינו נחוץ.

טיפול,צמיגים וטסט ואם יש תקלה לתקן.

שמן גיר עולה במורשה כ800 ש''ח.

תחסוך ותהנה ממנה.

ירידת הערך קטנה ואם הרכב במצב טוב סיכוי לא רע שגם בעוד שנתיים תמכור אותה ב15.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ להשאר עם הרכב, הדגם הזה ידוע כאמין ויוכל לשרת אותך בשנים הקרובות ללא בעיה, שידרוג רכב לרוב גורר הוצאות נוספות.

לגבי התיקונים- תתקן מה שבאמת צריך, אין טעם להחליף סתם דברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חברים עם דילמה דומה.

תשאר עם הרכב. יש סיבה טובה למה במחירים האלו מחפשים רכב כזה כי הם בד"כ אמינים ושורדים. ולך יש ביד אחד שאתה מכיר אותו כמוצלח.

אין סיבה להניח שרכב שתקנה ב 35 יהיה בהכרח קל יותר לתחזוקה או יספק חווית נהיגה משופרת.

שדרוג הגיוני במצבך הוא אם אתה מכוון לשדרוג משמעותי יותר לרכב ב 60-70 אז תקבל רכב חדש בהרבה, או אם אתה לא מרוצה מהרכב שלך.

שים את ה 20 בצד ובעוד כמה שנים תעשה שדרוג משמעותי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל זה שהעברת טסט ועשית טיפול זה לא איזו השקעה, זה תחזוקה מינימלית (טיפול) והחוק.

אם אתה הולך למוסך רציני - כחללק מהטיפול הוא בודק את כל המכלולים ואומר לך אם יש צורך בתיקון.

חשוב שתקפיד על שגרת טיפולים לפי ההחיות היצרן ובחלפים איכותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שידוע כאמין מאוד, נכון שהוא ישן אבל אם טופל כראוי, השדרוג לא תמיד מוצדק.

אני מכרתי כזו למישהי מהעיר שלי לפני כ- 5 שנים שנת 2006 עם 145000 ק"מ מטופלת לפי הספר. עד לא מזמן הייתי רואה אותה ושואל אותה איך האוטו, והיא הייתה אומרת שהיא ממש מרוצה ממנו.

לחבר מהעבודה הייתה כזו 2008 נסע איתה מ 0 ק"מ עד 250000 ק"מ ולדבריו נכנס למוסך מטיפול לטיפול.

כמובן שהכל יכול לקרות אבל אם תמשיך לתחזק אותה כראוי, רוב הסיכויים שאתה תהנה ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...