Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע מה רכשת (סטם לא משדרגים, אחד לא יותר טוב מהאחר, זה רק עניין של התאמה לרוכב), איזה דגם בדיוק, מאיזו שנה, מה היה מצבם, וכמה איכפת היה למוכר על הכסף שלו (מכיר כל מיני סיפורי נפלאות).

כנס עכשיו ליד2 או כל לוח משומש אחר ותמצא לי אופניים שעלו 8000 שח במחיר הזה וששווה לגעת בהם

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק שימו לב, כל מי שמחפש אופניים ב-700 ש"ח, חדשים, האופניים הבסיסיים שבסרטון, עולים, בארה"ב, בסייל של חיסול מלאי - $329...

תודה לנהג מתחיל על הסרטון, נמשכתי ממנו

שהראה לי מה אנשים עושים עם אופני הרים.

זה והמשפט שאמרת הזכירו לי משהו, מהתקופה שניהלתי את פורום "סכינים למבינים".

היה מגיע מישהו, ומבקש המלצה לסכין בשביל X או Y.

כ-95% מהאנשים היו מציעים לו סכין עשוייה אדמנטיום שחישל נפח עיוור-חרש-צולע-גידם שחי בפסגת הר מושלג על כוכב נוגה במחיר צנוע של 2 מליארד יורו.

4% היו מעירים לשאר ה-95% ש"מה הוא כבר ביקש ואתם לא עוזרים לו עם ההמלצות האלו". כמובן, בלי לתת המלצה כלל.

1% היה אשכרה, ראסמי, מציע משהו טוב ופראקטי- אבל הבחור ננעל על הסכין ההיא מאדמנטיום, שבכלל לא מתאימה לכדור הארץ ולא מוכן להתפשר על פחות:lol:

ראיתי את הסרטון, והבנתי דבר מה.

זה לא מה שאני מחפש.

אני לא הולך עם הזוג אופניים הזה להיות עז הרים תאילאנדית.

אני לא הולך לצאת איתם לתחרויות עבירות בשטח.

אני לא הולך לעשות איתם סלאלומים מעל פני תהום (גם לא במקומות סלולים כמו בית-אורן).

ראבק, מקסימום לרכב בשדה חיטה פתוח מעבר למסלול האספלט המוסדר אשר שניהם ליד ביתי.

זה נועד לשמור על הכושר, ולא לצאת למסעות כומתה של סיבולת וניווטים :lol:

ואגב, אם תרצו המלצה לסכין לשטח עבור הרכיבות, לידיעה- אני מה-1% שדיברתי עליהם קודם:wink:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבלבל מהסרטון, אם הוא היה רוכב על האופניים האלו שבוע, הם היו מתפרקים. הוא צריך אופניים ב-7K אלף, במינימום של המינימום, כדי שיוכלו לעמוד איכשהו במה שהוא עושה.

אז כתבת הודעה מאוד ארוכה, אבל זה לא רלוונטי, וגם לא הקשבת לסרטון. גם לשדות, אתה לא רוצה אופניים חדשים ב-700 ש"ח, אין אופניים טובים במחירים הללו. נקודה. ב-700 ש"ח אתה קונה אופניים להוציא פעמיים בשנה מהמחסן.

אם היית מקשיב לסרטון היית מבין מה שהוא אומר: זה התקציב המינימלי להתחיל לרכוב, ולראות אם בכלל מתאים לך התחביב.

קאפיש?!

נ.ב. אם היית רוצה אופניים לעשות שטח ממש, הייתי אומר לך להוציא לא פחות מ-3K אלף לחדשים.

נ.ב.נ. ראבק, שאלת אנשים שמבינים, אז תקשיב לעצה ואל תבוא ללמד...

ועוד משהו לסיום. אני מיודד עם מנהל חנות האופניים לידי, למרות שאני לקוח מחורבן (קונה אופניים פעם ב-5 שנים, וגם אז זולים). הוא פעם סיפר לי שהוא הכי שונא למכור את האופני זבל הזולים, כי הם תמיד חוזרים בתקופת האחריות עם בעיות, שלרב הוא בכלל לא יכול להביא למצב סביר, כי האבזור מחורבן ובלתי ניתן לכיוונון נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שלא ימכור.

פאולו - מצד אחד אתה צודק. אין אופניים טובים ב-700₪, אבל בדיוק חשבתי על זה שלפחות 90% מהסטודנטים שלומדים איתי משתמשים באופניים ככלי התחבורה העיקרי.

כול האופניים כאן מותגי מדבקה. פרט לפנצ׳רים ומישהי שהכידון התפרק לה בדרך הביתה מהחנות אופניים - כי לא חיזקו לה את הברגים - כולם מתפקדים על בסיס יום יומי באופן מצויין.

חלק לא קטן נקנו כיד 2 ועובדים, יום יום. בשמש ובגשם.

אז כנראה שלנסיעות בעיר, אופניים

ב700-1000₪ יעשו את העבודה. ברור שב-1,500 תרגיש הבדל. וב-3,000 בכלל יהיה יותר טוב.

ברווז - פשוט לך לחנות אופניים רצינית, תבקש שיתאימו לך זוג בתקציב - וזהו.

אין לזה סוף.

אני כן הייתי הולך על יד 2 - אם מסתדר, סיכוי טוב שתקבל יותר תמורת הכסף שלך.

בחנויות רציניות אופני טרייד גם עוברות טיפול ומסדרים אותם - שתוכל להשתמש בהם בהנאה לעוד הרבה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה עושה עכשיו זה לייצר ערמה של רעש לא רלוונטי בנושא שאתה לא מבין בו, ואם זה היה פורום ייעוץ בענייני רכב, היית מקבל התראה על זה, כי כל מה שאתה עושה זה לבלבל, כדי להראות כמה אתה מבין.

כשאתה לא.

אז קודם כל, מנהל בחנות אופניים לא מחליט מה הוא מוכר.

דבר שני, כבר באמת לא מוכרים שם אופני זבל, מהסיבה הזו.

אם היית מבין משהו (או קורא כבר את כל מה שנכתב) לא היית חוזר על הדוגמא הלא רלוונטית של הסטודנטים ואופני המדבקה. יכולת גם להוסיף, דרך אגב, שמיליארד סינים מגיעים לעבודה על אופני ברזל, ששוקלים 20 קילו, והם גם מסתדרים.

אז קודם כל, הסטודנטים לא רוכבים ברובם על אופני הרים. הם רוכבים בעיקר על קרוזרים ואופני עיר, שלא ייצלחו לשדות. דבר שני, ועיקרי, הם רוכבים כמה ק"מ לפה, כמה לשם, וצריכים אופניים שלא נורא אם ייגנבו. לשימוש כזה, כל אופניים יעשו את העבודה. גם לי יש עכשיו זוג כזה ששנוררתי.

אבל לרכוב 2-3 ק"מ ללימודים ו/או על אספלט עם סינגל ספיד, זה לא כמו להיות בחור גדול כמו ברווז שרוצה לרכוב 15-20 ק"מ לשם כושר, וגם בשדות!

לך תעשה את זה עם אופניים מתפרקים, ושיהיה לך כיף ובהצלחה.

כשאתה רוכב לשם כושר, אתה רוצה ברקסים שעוצרים טוב, הילוכים שמתפקדים ואופניים שהם לא מטרד, שצריך להגיע איתו לחנות.

אופניים ב700-1000₪ יעשו את העבודה. ברור שב-1,500 תרגיש הבדל. וב-3,000 בכלל יהיה יותר טוב.

לשימוש של ברווז: אופניים ב-700 זה זבל, ב-1000 אפשר לקנות משהו סביר, ב-1,500 מצויין, וב-3,000 מיותר (אלא אם יש לך את הכסוף ובא לך להתפנק).

אתה רואה, כמבינים, "יש לזה סוף", והוא ברור.

שים לב, אני לא אמרתי לו כמה כסף להוציא, אלא מה כדאי לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומישהי שהכידון התפרק לה בדרך הביתה מהחנות אופניים - כי לא חיזקו לה את הברגים

במיוחד בשבילך, מתחיל על מסלול קל למשפחות ומתחילים. אופני מדבקה מוול-מארט.

שם לב איך אי אפשר לשמור את הכידון מחוזק?

ושהכסא נשבר על הרכיבה הראשונה?

רק שלוול מארט אפשר להחזיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאולו, אני מצטער, אבל אתה לא הסמכות היחידה בעולם בנושא אופניים.

יש דעות אחרת משלך.

אתה לא פעם מבטל דעות של אחרים ומחליט שמה שאתה אומר נכון והאחרים לא מבינים מדברים שטויות וכו׳.

תנסה להוכיח את זה בצורה יותר רצינית מהסרטון של ווולמארט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני לא מתיימר להיות סמכות עליונה בתחום ולא מאיים בסמכויות שיש לי להשתיק אנשים. אני מביע את דעתי, תקבל אותה או שלא.

מה בעצם הטיעון הלא טוב?

שאופני מדבקה יכולים לשמש אותך באופן יום יומי לרכיבה עירונית?

אני רוכב מעל 20 שנה על בסיס שבועי באופן עירוני וחלק ניכר מהזמן זה היה על בסיס יום יומי. על אופניים עם מעצורי V וללא בולמי זעזועים בכלל.

הכל טוב.

אפילו יש לי צמיגים שלא מומלצים על ידי פאולו.

אגב, חבר טוב שלי ניהל חנות אופניים ברשת גדולה - אני חושב שאני מבין קצת יותר מפאולו איך זה עובד, לאחר שיחה שהוא ניהל עם מנהל החנות ךיד הבית שלי. אופניים שהוא לא רצה למכור, הוא ידע איך לגרום להם לא להימכר.

תמשיכו לעודד אחד את השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת שמח שאתה נהנה מהאפניים, זה ספורט נפלא שאני חוזר אליו אחרי יותר מדי שנים.

גם בדוגמא שבסרטון, אופני הוולמארט היו מחזיקים אני מניח יותר זמן בשימוש רגוע יותר, כמו שלך.

שים גם לב שאף אחד לא אמר לברווז, שבמקור רצה לרכב בשבילים, לרכוש אופניים בתקציב יקר מדי.

[ATTACH]499656[/ATTACH]

יום גשום. אז האופנע מותג נשארו בבית וכולם באו עם הזבל wallmart שלהם.

הגיוני, זה בדיוק כמו שאני לובש את התחתונים המהוהים כשאני יוצא לטיולי שטח (נכון Disco?).

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאולו, אני מצטער, אבל אתה לא הסמכות היחידה בעולם בנושא אופניים.

יש דעות אחרת משלך.

אתה לא פעם מבטל דעות של אחרים ומחליט שמה שאתה אומר נכון והאחרים לא מבינים מדברים שטויות וכו׳.

תנסה להוכיח את זה בצורה יותר רצינית מהסרטון של ווולמארט.

יש, ושלך שגויה, והסברתי למה 'הרציונל' שלך שגוי.

ככה זה, יש דעות ששוות יותר, כי הן מבוססות, וסרטון מיוטיוב שווה יותר מ-"ראיתי כאלו באונ' ש...', כשהשימוש שלהם באופניים בכלל אחר.

קודם כל אני לא מתיימר להיות סמכות עליונה בתחום ולא מאיים בסמכויות שיש לי להשתיק אנשים. אני מביע את דעתי, תקבל אותה או שלא.

עכשיו אתה מתנהג באופן מנוול, כי אתה משקר. לא איימתי להשתיק אותך. אתה מתקרבן, כי אין לך טיעון.

מה בעצם הטיעון הלא טוב?

שאופני מדבקה יכולים לשמש אותך באופן יום יומי לרכיבה עירונית?

עכשיו אתה מיתמם, כי אפילו אתה לא כזה הדיוט שאתה לא מבין את ההבדל בין "רכיבה עירונית" לרכיבה שברווז רוצה לעשות, ואפילו אם לא הבנת, אני הסברתי אותה בפוסט שלי.

אז אתה מעמיד פנים שאתה לא מבין למה "הרציונאל" של הטיעון שלך לא מחזיק מים.

אבל הוא לא.

אני רוכב מעל 20 שנה על בסיס שבועי באופן עירוני וחלק ניכר מהזמן זה היה על בסיס יום יומי. על אופניים עם מעצורי V וללא בולמי זעזועים בכלל.

הנה, אתה רק מוכיח שאתה לא מבין על מה אתה מדבר.

מי שקונה אופני מדבקה ב-700 ש"ח, קונה עם בולם דפוק. עדיף בתקציב הזה לקנות בלי בולם בכלל, אבל לא תמצא כאלו שטובים גם לשדות.

כי להזכיר לך, ברווז לא חיפש אופני עיר.

כשבן של חבר חיפש אופנים להגיע לתיכון, הלכנו לבסידן בהרצליה וקנינו אופני מדבקה, גם גלגלי 700, ובלי בולם, בכמה מאות שקלים. 120 ק"ג של ברווז על אופניים כאלו, בשביל כורכר, יפרקו אותם. מתכון אינסופי לשמיניות.

אפילו יש לי צמיגים שלא מומלצים על ידי פאולו.

אני לא המלצתי על צמיגים.

אגב, חבר טוב שלי ניהל חנות אופניים ברשת גדולה - אני חושב שאני מבין קצת יותר מפאולו איך זה עובד, לאחר שיחה שהוא ניהל עם מנהל החנות ךיד הבית שלי. אופניים שהוא לא רצה למכור, הוא ידע איך לגרום להם לא להימכר.

ברור. כי הוא קוסם שיודע לשכנע מי שרוצה להוציא רק 700 ש"ח, להוציא במקום עוד 600 ש"ח, על משהו אחר.

תמשיך, אני יכול להוציא אותך הדיוט כל היום.

אין לך לא את הידע ולא את הניסיון הרלוונטי. אתה כותב על רכיבה בעיר לשם התניידות, ברווז מחפש אופניים גם לרכוב איתם בשדות בשביל כושר. רק שאתה, בניגוד אליי, לא רוכב בשדות ולא בשביל כושר, אז מה אתה מבין?!

כלום.

ולך אולי תשאל את החבר שלך, שמנהל חנות, מה ברווז צריך לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשלחה לי הודעה פרטית שהויכוח הזה ביננו מיותר וסתם הורס את השרשור, לא יכול להגיב לה - כי מסתבר שעברתי בהמון את המכסת ה"פ שלי. אני לקחתי זאת לתשומת ליבי ורציתי לרדת מזה, אבל לבקשתך, אני אמשיך:

חזרתי להודעה הראשונה.

ברווז אמר שהוא רוצה אופניים לרכיבה בשבילים סלולים (שזה אומר למעשה רכיבה על אספלט לכל דבר) ולנסיעה בשדות מדי פעם.

עיקר הרכיבה בשבילים סלולים, אם כי לעיתים יציאה מהשגרה לתוך שדות שבאיזור שבו אני גר.

ואז המליצו לו המלצות. כולל המלצה של נהג מתחיל לקנות אופניים עד 1,000 ש"ח.

אני אגב הגבתי אז לראשונה - והמלצתי על אופני יד שנייה כאופציה מעולה.

אחר כך יש עוד תגובה שלי שעיקרה הוא שכתבתי שחשוב להחליט מה עושים עם האופניים ואז לבחור אופניים.

ואז כתבתי את זה:

אז שלא ימכור.

פאולו - מצד אחד אתה צודק. אין אופניים טובים ב-700₪, אבל בדיוק חשבתי על זה שלפחות 90% מהסטודנטים שלומדים איתי משתמשים באופניים ככלי התחבורה העיקרי.

כול האופניים כאן מותגי מדבקה. פרט לפנצ׳רים ומישהי שהכידון התפרק לה בדרך הביתה מהחנות אופניים - כי לא חיזקו לה את הברגים - כולם מתפקדים על בסיס יום יומי באופן מצויין.

חלק לא קטן נקנו כיד 2 ועובדים, יום יום. בשמש ובגשם.

אז כנראה שלנסיעות בעיר, אופניים

ב700-1000₪ יעשו את העבודה. ברור שב-1,500 תרגיש הבדל. וב-3,000 בכלל יהיה יותר טוב.

ברווז - פשוט לך לחנות אופניים רצינית, תבקש שיתאימו לך זוג בתקציב - וזהו.

אין לזה סוף.

אני כן הייתי הולך על יד 2 - אם מסתדר, סיכוי טוב שתקבל יותר תמורת הכסף שלך.

בחנויות רציניות אופני טרייד גם עוברות טיפול ומסדרים אותם - שתוכל להשתמש בהם בהנאה לעוד הרבה שנים.

למעשה פה החלטת לצאת עליי - כי אני הדיוט. הדעה שלי לא נחשבת או שגויה וכו'.

אז אני אסיים בזה שאתה צודק, כי למעשה אין בכלל אופציה שלא תהיה צודק. גם אם אתה אומר שהחבר שלך שונא למכור אופני זבל אבל הוא לא מחליט אבל באמת לא מוכרים שם יותר אופני זבל מהסיבה הזאת.

בנוסף אתה החלטת - שסרטון אחד ביו טיוב על זוג אופניים אחד עדיף על ניסיון של שנים שלי וזה שעשרות מחבריי כאן משתמשים באופניים על בסיס יום יומי. אזכור זאת להבא בפורום רכב שנתווכח - פשוט אעלה סרטון אחד ביו טיוב וזה יסגור את הפינה.

וגם אם לא כתבתי אפילו דבר אחד שהוא לא נכון. עדיין אני הדיוט ואתה צודק.

ואני גם מנוול. כי אתה בכלל לא איימת להשתיק אותי. נו באמת.

עריכה:

רק תוספת קטנה, כדי שתוציא אותי הדיוט לגמרי:

מה אתה, בתור מומחה בתחום, המלצת לו/אמרת לו - ששונה במשהו ממה שאני אמרתי לו/המלצתי לו.

תודה. תמשיך.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה את עצמך או שאתה באמת לא מבין מה ההבדל בין להתנייד עם אופניים ככלי תחבורה (עיקרי, משני, מה זה אומר?!) כמה ק"מ בכל נסיעה לבין לעשות רכיבות כושר, גם בשדות?

רכבת פעם בשטח לא סלול?

עשית 20 קילומטר רצוף על אופניים?

עשית 20 ק"מ רצוף על אופניים לפחות פעמיים בשבוע?

כי אם עשית את זה עם אופני זבל, בו ספר לנו על החוויה וכמה זה עובד טוב בשבילך.

אחרת הניסיון שלך לא רלוונטי בשיט.

(והוא בטוח לא רלוונטי, אחרת כבר הייתי מספר לנו איך אתה משייט בשדות על אופני העיר שלך).

ההמלצה שלי לא לקנות אופני מדבקה לא "מבוססת על סרטון", כמו שאתה מנסה להציג, כי זו הטקטיקה שלך - לשקר.

ההמלצה שלי מבוססת על ההבנה שלי במכניקה של אופניים, על הניסיון שלי אופניים טובים יותר ופחות, על ניסיון רכיבה רלוונטי, על המלצות של בעלי מקצוע, ועל הניסיון שלי עם אופניים כאלו של חברים.

הרי אתה לא כאן בשביל לעזור לברווז, אתה כאן כי מפריע לך שיש מישהו שמבין יותר טוב ממך, ונתן עצה טובה יותר ממה שקישקשת. אז אתה מציף עם מידע לא רלוונטי, חוזר על המידע הלא רלוונטי, וכשאין לך טיעון, אתה הולך לשחק אותה קורבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...