Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 הגלגלים שלי.

כולם צודקים .

כשבאתי לרכוש זוג פזלתי למותג הזול (GT) יחסית, המוכר ייעץ לי אחרת אמר לי קח בחשבון במבנה גוף שלך ובאופי הרכיבה המכלולים ישחקו מאוד מהר.

לכן חבל לקנות משהו שהוא לא לצרכים שלך.

רוכב בעיקר XC.

בסוף רכשתי מרידה מטס 80 29' מספיק טוב לי.

לברווז הייתי ממליץ כפי שנכבדי שהזכירו כאן להיצמד ליד 2 .

ראית ביד 2 מרידה BIG 7 מס מודעה 69304469 נראה אחלה בחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הנה עוד דוגמא לאופניים ב-700 ש"ח.

https://www.amazon.com/Mountain-Shimano-Hybrid-Bicycle-Orange/dp/B01KTIBBFA

אתה יכול לעקוב אחר הערוץ שלו. הוא מתמחה באופניים זולים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבלבל מהסרטון, אם הוא היה רוכב על האופניים האלו שבוע, הם היו מתפרקים. הוא צריך אופניים ב-7K אלף, במינימום של המינימום, כדי שיוכלו לעמוד איכשהו במה שהוא עושה.

אז כתבת הודעה מאוד ארוכה, אבל זה לא רלוונטי, וגם לא הקשבת לסרטון. גם לשדות, אתה לא רוצה אופניים חדשים ב-700 ש"ח, אין אופניים טובים במחירים הללו. נקודה. ב-700 ש"ח אתה קונה אופניים להוציא פעמיים בשנה מהמחסן.

אם היית מקשיב לסרטון היית מבין מה שהוא אומר: זה התקציב המינימלי להתחיל לרכוב, ולראות אם בכלל מתאים לך התחביב.

נ.ב.נ. ראבק, שאלת אנשים שמבינים, אז תקשיב לעצה ואל תבוא ללמד...

רק ווידאתי שאנחנו מיושרים עם מה שאני רוצה להוציא מהאופניים ושהסברתי את עצמי כהלכה.

האופני זבל הזולים, כי הם תמיד חוזרים בתקופת האחריות עם בעיות, שלרב הוא בכלל לא יכול להביא למצב סביר, כי האבזור מחורבן ובלתי ניתן לכיוונון נורמלי.

כיוונון? מה צריך לכוונן באופניים? מה שאני יודע זה שצריך לכוונן רק את הכידון שיהיה ישר עם הגלגל, כמו שעשו פה:

2017-07-20 18.26.35.jpg

בנימה רצינית,

מה באמת צריך לכוונן באופניים? הם לא מגיעות כבר "מוכנות לרכיבה"?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנימה רצינית,

בגדול, תלוי ברמת הרוכב. אני רוכב כ17,000 ק"מ בכביש בשנה ואכן מדידה שינתה את חיי. (ללא הגזמה)

הכוונה ב לכוון אופניים היא להתאים אותן יותר למימדי הגוף.כלומר, ברמה מסויימת כבר לא מספיקה המידת השילדה: XL, M וכו, אלא ממש מודדים את הגוף ומחליפים מכלולים באופניים שיתאימו יותר למבנה גוף של הרוכב.

כיוון סטם,כידון אוכף לפי מדידה מדוייקת של הפידול.

בסוף כל התהליך הזה מקבלים דף עם הרבה מלל ומספרים שאותן פשוט ניתן לתת לחנות אופניים שתרכיב עבורך את האופניים והן יתאימו לך ב100%. גם יותר יעיל,וגם יותר בריא לגוף.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוונון? מה צריך לכוונן באופניים? מה שאני יודע זה שצריך לכוונן רק את הכידון שיהיה ישר עם הגלגל, כמו שעשו פה:

בנימה רצינית,

קודם כל, אני לא מתייחס למה שדארקמן כתב, זה סוג אחר לגמרי של רכיבה, רכיבת כביש. אני יוצא מנקודת הנחה שניסית את האופניים והם נוחים לך (אם כי גם אם בדיעבד מסתבר שלא, יש הרבה מה לעשות: להזיז כסא, לשנות אורך של סטם ועוד).

בכיוונונים אני מתכוון לכיוון של ההילוכים, שיעברו חלק (מערכות זולות מדי ו/או שלדות לא-מי-יודע-כמה ישרות יוצרות השהייה בהעלאה והורדה של הילוכים, העברות לא חלקות ועד סרבנות), בלמים, שלא יתחככו בגלגל/רפידה בזמן שאתה לא בולם, ובעיקר (בגלל שאתה איש גדול), גלגלים מאוזנים ללא "שמיניות" (שמיניות גם גורמות לחיכוך עם הבלמים). אתה מוכרח ללכת על חישוקים עם דופן כפולה, במינימום (כי אתה איש גדול...).

בכל מקרה, לאחר מס' רכיבות עם אופניים חדשים, חוזרים לחנות לבדיקות וחיזוקים.

אם אני רוכב באופני עיר שלי, זה באמת לא ממש מעניין אותי אם הם עובדים חלק. גם אופניים חורקים ולא משומנים, שלוקח להם 3 שניות להעביר הילוך, יספיקו. אם אני רוכב לכושר, "נותן עבודה", נהנה מהמהירות, רוצה לטייל בראש שקט, אני רוצה אופניים שפשוט יעבדו, כי להתחיל להוציא כלים באמצע השדות (או סתם רכיבה) לכוונן הילוכים/בלמים - זה עונש. למדתי לעשות את זה (זה קורה גם באופניים טובים), אבל זה לא כיף, ואם זה קורה בתדירות גבוהה, זה מתסכל. ואם זה קורה באופני זבל, שלא תמיד אפשר להביא לפעולה תקינה, זה כבר מכעיס.

אני התחלתי את הרכיבות שלי עם אופניים שעלו דאז 3K ש"ח (אופני כניסה, לפני כ-8 שנים), שהיום אפשר להשיג משהו מקביל להם באפילו אלפייה פחות. תוך חצי שנה התפרק המעביר הקדמי, הזול. זה עוד לפני שנכנסתי לסינגלים, רק רוכב בשדות. כשנכנסתי לסינגלים (לא משהו טכני מדי, בסיסי), הנאבה (ציר) של הגלגל הקדמי היתה צריכה החלפה די מהר, כי היא לא עמדה בעומס (ואני שוקל 76 ק"ג, אם כי זה קשור גם לטכניקה לא טובה). גם הגלגלים היו צריכים יישור מידי פעם. גם בלמי הדיסק המאוד בסיסיים היו יוצאים מכיוונון לעיתים תכופות מדי.

ככה שזה לא שאופני מותג בסיסיים מבטיחים שהכל יהיה דבש. לרכוב בשטח, גם אם הוא קל, זה שונה, ולאורך זמן יש בלאי שאין בעיר.

זה לא שאני איזה רוכב עלית, התחלתי בדיוק כמו שאתה רוצה להתחיל, והניסיון שלי רלוונטי בדיוק לזה. לרכוב קצת בשדות, באוויר הפתוח, להנות מהטיול... שנים רכבתי ככה. לא מהיר (אולי קצת, איפה שקל), לא עצבני, לא טכני. אני לא מציע לך לקפוץ מעל הפופיק, אני מציע לך את המינימום שמומלץ (וגם על בסיס ניסיוני) כדי שייגרום לך לרכוב בלי יותר מדי בעיות, ובלי להוציא את החשק.

נ.ב. נכנסתי ליד2. יש שם כמה אופני XL שיכולים להתאים. אל תתייחס למחירים שאנשים מפציצים. ממה שאני רואה יש שם Trek, Specialized ו-Merida, שאפשר לחתוך בחצי (אלא אם המוכר חי בסרט) ולהגיע לתקציב שלך (עם ייתרה ליישור קו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איזה אופניים רכשת?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא עשיתי עם זה כלום.

ביום ד' רציתי אחרי העבודה ללכת לחנות הקרובה לביתי ולראות ואולי גם לעשות נסיעת מבחן, אבל הגשם... לא הרפה.

נראה מה יהיה בשבוע הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופניים זה ספורט ממכר (במיוחד אופני הרים), לאחרונה רכשתי לי עוד זוג Bixs sauvage , במחיר של 300 פרנק (כפול 4 להמיר לשקלים) רק בגלל שהבן אדם התעצל לטפל באופניים שלו לבד (שרשרת, קסטה רפידות ברקס ונוזל בלמים ובולמים חדשים).

עכשין אני במשא ומתן על אפוני החלומות שלי

ספשילייזד אנדורו טים שנת 2001 מקוריות עד רמת הצמיגים, בצעירותי תמיד פנטזתי עליהם אבל לא היה לי את הממון לרכוש אותם.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

IMG_20171221_221355.jpg

עריכה אחרונה על ידי renaultfreek
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אין לי אופצית עריכה.

מה שכן אם קונים את אותם אופניים ממליץ לשדרג את הפדלים. זה שינה לי את החוויה.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציית העריכה נעלמת אחרי זמן מה.

פדלים רחבים יותר (flats) זה אכן שדרוג זול ומשמעותי.

אפשר גם להזמין בזול ברשת ולהרכיב לבד (כל מה שצריך זה מפתח 15).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי שדרגתי לוולגו אלומיניום עם הניטים, חבל"ז.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שהשבוע כבר יצא לי לקנות. ושלא יירד גשם ברביעי :shock: שיהיה אפשר לעשות נסיעת מבחן...

אבקש פירמות מומלצות \ דגמים מומלצים לתקציב של עד 2K.

כמו כן, האם יש פירמות שעדיף לי להימנע מהן בכל מחיר?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שם כסף על זה שברווז לא יקנה שום אופניים?

אפשר אולי להעביר עמלה מההימורים לברווז, שיקנה עם זה... אה... אופניים. ;-)

(הכול בהומור וברוח טובה, כן?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...