Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא. אין.

Rainbow זה מה שקוראים "מותג מדבקה".

הולכים למפעל שמייצר שלדות גנריות. הוא שם את המדבקה שלך על שלדה, מאבזר בהתאם לתמחיר, לרב באבזור שהוא בסיסי ומיושן... ויש אופניים.

אממה, בדומה קצת לתעשיית המסכים השטוחים, בשל ההתקדמות בטכנולוגיה וצמיחת השוק, מה שהיום הוא בסיסי ומיושן, הוא לעיתים כבר סביר לגמרי. רב האבזור ממותג, עובד טוב, השלדה מאלומיניום ולא מברזל... סבבה לגמרי לרכיבות עיר וכורכר. אם תשים אותם מול דגמי הבסיס של המותגים המוכרים, אפשר יהיה להצביע על פערי האיכות, אבל הם מתאימים לפערי המחיר.

ולמה כתבתי "לעיתים"?

כי האבזור נזיל, ולפעמים יש הפתעות לא נעימות, כמו מוט היגוי ענתיקה, למשל.

ומה ההבדל בין מותג מדבקה למותג רגיל, שהרי שניהם זה בסה"כ שלדה שמאבזרים עם אבזור של חברות צד שלישי?

איכות האבזור, כמה הוא מיושן, ההקפדה על חלקים שמי שלא מבין לא יודע לשים אליהם לב (צמיגים, נאבות) ועוד, דברים שלשימוש קל הם באמת לא משנים. אה, כן, הצביעה. צביעה של שלדה מייקרת...

עכשיו... איך הצרכן יכול לדעת מה כדאי ומה לא, מתי מותג המדבקה חסך איפה שאתה לא רוצה שיחסוך?

האמת, אם אתה לא מבין באופניים, קשה לדעת.

נ.ב. אין מערכות הילוכים לא של שימאנו, ברמות האבזור הנמוכות. גם כשיש, יש בסה"כ עוד חברה אחת בעולם שמייצרת מערכות הילוכים, סראם (יש עוד שתיים קטנטנות, אבל אתה קונה את המערכות שלהן בנפרד, וזה יקר). רק ששימאנו מתחזקת איזה 5 רמות של מערכות הילוכים, שמתחדשות כמעט כל שנה, וזה לא כולל דגמים שיצאו מייצור אבל עדיין קיימים למותגי מדבקה. ככה שיש שימאנו בשקל וחצי ויש שימאנו שעולה יותר מאופני כניסה.

אז שאומרים לכם שיש הילוכי שימאנו על האופניים, לא להתרגש, כי אין משהו אחר (ואם הם עולים 500 ש"ח, אז זה לא שימאנו, זה משהו סיני מזוייף).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסראם nx סבבה דווקא. מאד אוהב את המערכת 1x11.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, אבדוק ואשקול מחדש מה לקנות בעקבות ההמלצות המעולות שקיבלתי פה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמנם יש באמת קשר בין Merida ו Rainbow מלבד היבואן המשותף?

מצטרף להמלצה ליד שנייה.

צריך לבדוק.

מרידה היא אחת מיצרניות השלדות הגדולה בעולם, במשך זמן רב היא בכלל לא שיווקה אופניים תחת המותג שלה.

לא מכיר את rainbow - אבל תיאורטית השלדה של האופניים האלו יכולה להיות מתוצרתה, עם אבזור פשוט יותר על מנת להתאים לאופניים של רמת כניסה.

שוב, לא יודע מה טבע הרכיבה של כל אחד, אבל בחלק ניכר מהמקרים - שימוש במערכות הילוכים מדגם מוקדם יותר או פשרות כאלו ואחרות יתורגמו להבדל קטן בפועל, בייחוד ברכיבה לא קיצונית.

אז הכי חשוב להבין מה אתה מתכוון לעשות עם האופניים ואז לבחור לך אופניים.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אין.

Rainbow זה מה שקוראים "מותג מדבקה".

הולכים למפעל שמייצר שלדות גנריות. הוא שם את המדבקה שלך על שלדה, מאבזר בהתאם לתמחיר, לרב באבזור שהוא בסיסי ומיושן... ויש אופניים.

אממה, בדומה קצת לתעשיית המסכים השטוחים, בשל ההתקדמות בטכנולוגיה וצמיחת השוק, מה שהיום הוא בסיסי ומיושן, הוא לעיתים כבר סביר לגמרי. רב האבזור ממותג, עובד טוב, השלדה מאלומיניום ולא מברזל... סבבה לגמרי לרכיבות עיר וכורכר. אם תשים אותם מול דגמי הבסיס של המותגים המוכרים, אפשר יהיה להצביע על פערי האיכות, אבל הם מתאימים לפערי המחיר.

ולמה כתבתי "לעיתים"?

כי האבזור נזיל, ולפעמים יש הפתעות לא נעימות, כמו מוט היגוי ענתיקה, למשל.

ומה ההבדל בין מותג מדבקה למותג רגיל, שהרי שניהם זה בסה"כ שלדה שמאבזרים עם אבזור של חברות צד שלישי?

איכות האבזור, כמה הוא מיושן, ההקפדה על חלקים שמי שלא מבין לא יודע לשים אליהם לב (צמיגים, נאבות) ועוד, דברים שלשימוש קל הם באמת לא משנים. אה, כן, הצביעה. צביעה של שלדה מייקרת...

עכשיו... איך הצרכן יכול לדעת מה כדאי ומה לא, מתי מותג המדבקה חסך איפה שאתה לא רוצה שיחסוך?

האמת, אם אתה לא מבין באופניים, קשה לדעת.

נ.ב. אין מערכות הילוכים לא של שימאנו, ברמות האבזור הנמוכות. גם כשיש, יש בסה"כ עוד חברה אחת בעולם שמייצרת מערכות הילוכים, סראם (יש עוד שתיים קטנטנות, אבל אתה קונה את המערכות שלהן בנפרד, וזה יקר). רק ששימאנו מתחזקת איזה 5 רמות של מערכות הילוכים, שמתחדשות כמעט כל שנה, וזה לא כולל דגמים שיצאו מייצור אבל עדיין קיימים למותגי מדבקה. ככה שיש שימאנו בשקל וחצי ויש שימאנו שעולה יותר מאופני כניסה.

אז שאומרים לכם שיש הילוכי שימאנו על האופניים, לא להתרגש, כי אין משהו אחר (ואם הם עולים 500 ש"ח, אז זה לא שימאנו, זה משהו סיני מזוייף).

אפרופו שימאנו, ראיתי על איזה אופניים בשם צ'ינטרו או משהו כזה שכתוב שם היצרן במדבקה על מערכת ההילוכים "shigaon" במקום... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק, אני גם מחפש אופניים למתחיל.

כנראה ש 99% לא ארד לשטח בכלל. בעיקר בית עבודה + לפגוש חברים בתוך העיר במקום למצוא חניה.

מה דעתכם על האופניים הבאים:

http://www.tw4u.co.il/topics.php?id=5&productId=624&topicId=37

שכחתי לציין. גובה 180 משקל 75 בערך

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את האופניים האלה של fury במחסן - ישיבה לא נוחה על גבול הלא הגיונית, בגלל שהם תוכננו ונבנו בצורה לא נכונה . אני משווה למרידה ביג 7.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שווה לי למכור - פעם ב.. אני מלווה ילד לפארק ברכיבה. חוץ מזה אין לי צורך באופניים ( המרידה של הילד הגדול ).

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום הכידון ביחס למושב. הכידון נמוך מדי ( ואני עוד כמה סנטימטרים פחות ממך ). המושב גרוע, אבל אפשר להחליף למשהו יותר נורמלי ( בתשלום, כמובן ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום הכידון ביחס למושב. הכידון נמוך מדי ( ואני עוד כמה סנטימטרים פחות ממך ). המושב גרוע, אבל אפשר להחליף למשהו יותר נורמלי ( בתשלום, כמובן ).
זה די כמו להגיד, אל תקנה מכנסי ג'ינס של ליוויס, יש לי זוג בארון והם ארוכים מדי...

לכן לקנות אופניים' על עיוור' זה עניין רק לאנשים שבאמת מבינים באופניים ויודעים להזמין על בסיס מדידות.

עם זאת מהתמונה נדמה לי (כי אין מידות זמינות) שהאופניים באמת עם גיאומטריה שמותחת את הרוכב לפנים. יש לזה יתרונות, אבל לא לרכיבות קז'ואל.

חוצמיזה, כל מה שכתבתי לגבי לא לקנות אופניים בתקציב הזה - תופס. זה עולה בדיוק מה שזה שווה, אם לא למעלה מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ינס ליוויס יש במגוון מידות, לאופניים האלה יש מידה אחת.

רוכב שגובהו 1.80 מ', אם הוא לא רוכב בפוזה "טור דה פראנס", הידיים בקושי מגיעות לכידון.

לחיוב יש לציין בלמי דיסק ומערכת הילוכים נורמלית.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני אדם באים בהרבה מידות, אפילו אם יש להם את אותו הגובה. לדוגמא, לגרושתי ולי יש אותו אורך רגליים, ואני גבוה ממנה ב-4 ס"מ...

קנית אופניים במידה לא מתאימה, זה עליך, זה לא קשור לאופניים...

מערכת ההילוכים 'גריפ-שיפט' שבאה עם האופניים מומלצת רק לילדים עם ידיים קטנות, שמתקשים לתפעל מנופים, בגלל שהיא פחות אמינה וקלה לכיוונון.

בלמי הדיסק עלומי היצרן עובדים על מנגנון כבל. היו כאלו מוצלחים, יחסית, אבל לא של יצרנים עלומים. היתרון של דיסק מכני על בלמי V רגילים הוא ביעילות כשרטוב. החיסרון הוא קושי בתחזוקה ובכיוונון, ולא הייתי ממליץ על כאלו מאיכות ייצור נמוכה, בגלל שאחד הדברים הכי מעצבנים שיש זה בלמים שקשה לכוונן, וכל הזמן מתחככים ברפידה.

באופן מפתיע, דווקא המערכות (היקרות) מבוססות שמן הידראולי, אמינות יותר, אבל זה לא רלוונטי לאופניים בתקציב מינימום. כאלו יש לקנות עם גלגל 26" ובלמי V (נכון לזמן כתיבת ההודעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...