Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-s-max titanium 2012 (שרשור מתגלגל)

hans

פוסטים מומלצים

אם הסורנטו 2013 יושב לי בחניה ב K120 אז בסכום כזה בקלות אוכל לרכוש smax 2013-2015 בערך ב70 -80 אלף. אין סיכוי שב 5 שנות אחזקה אגיע ל40 אלף תיקונים, והפורד יהיה הרבה יותר פונקציונאלי ומהנה למשפחה, הרבה יותר מהנה לנהיגה, יסחב כמו פאקינג טיל (טיטניום 240) ויעלה לי חיוך בכל פעם שאקפיץ את הילדים לגן.

אבל, וזה אבל גדול - מאחר ובממוצע בכל רבעון יצוץ לי משהו שיהרוס לי כמה ימי עבודה (גם אם בצורה חלקית) ואין לי את הזמן להתחיל לקושש חלפים אצל סמי וסוסו, או לטמטם את רותם בטלפון שעות על גבי שעות (משהו שעשיתי רק בגין ההתלבטות לרכישה (;-...) אז איכשהו אני נאלץ ללכת בכיוון העדר. לדעתי בהינתן זמן ומשאבים, זו עדיין רכישה מוצלחת, במיוחד כשמזכירים וואגיות משומדות שגורמות לחילול השם (הטוב) שהיה פעם לקונצרן ה so called עממי מגרמניה.

בס"ד

תאמין לי, בשמחה מרובה!

גם מאיטליה הרחוקה [emoji6]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 266
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואלה,חתיכת מחיר ההנאה מנהיגה הזאת ;)

(אתה שומר פינה חמה של רחמים בלבך לאלה שמשפצים מכטרוניקס ואת החולות הרעות של VAG מחוץ לאחריות? :p)

רחמים? לא יודע, לא בלקסיקון. :-P

למען ההגינות, די ידעתי למה אני נכנס למרות כל האזהרות, זה רשום בהודעות הראשונות.

לגבי הביטוי "רכישה מוצלחת" - נו, זה לא זה לפי ההגדרות הכספיות המקובלות. מה שכן, הרכב עדיין מיוחד במינו מבחינת שילוב ביצועים/שימושיות/משפחה גדולה (4 דרדקים) ופשוט אין רכב שאפשר להשוות אליו, גם אם יש לך עודף מזומנים.

ספציפית בגלל ש-6 מושבים בשימוש אצלי, אין גם אפשרות לשדרג/לשנמך למכונית קטנה-מהנה-לנהיגה, זה לא שנות השבעים פה עם 4 ילדים שיושבים אחד על השני ללא חגורות.

- - - - - - -

אגב, שכחתי לעדכן: בינתיים אני מרוצה מהצמיגים הקדמיים (goodyear eagle f1 /3) - שקטים יותר מהטויו גם כשהטויו היו חדשים, אוחזים היטב ובאופן הזוי למדי גם נוחים/רכים יותר, גם בקצה הטווח העליון של לחץ הניפוח. לא ברורה התופעה הזאת, אבל בינתיים צמיג עדיף ב-כ-ל פרמטר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישה מוצלחת מבחינתי היא שכשמישהו כמוני וכמוך מחליט לפתוח גנון בבית ונאלץ להחליף ל7 מקומות; במקום להיקבר בתהומות הנשייה עם איזה מיניבוס בחניה, עדיין יש אופציות שמזכירות לו שעדיין לא נס ליחו ( לפחות ברובו ), ושאפשר להנות מנהיגה גם עם 7 מקומות. כמובן שלכל דבר יש יתרונות וחסרונות אבל האופציה שם למי שממש רוצה.

כל מה שחסר לי זה רק לראות את ה smax ביום מסלול עם כל הגווארדיה המהוטהצ'ת ולהעלות חיוך על פני כל הצופים.

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחמים? לא יודע, לא בלקסיקון. :-P

למען ההגינות, די ידעתי למה אני נכנס למרות כל האזהרות, זה רשום בהודעות הראשונות.

לגבי הביטוי "רכישה מוצלחת" - נו, זה לא זה לפי ההגדרות הכספיות המקובלות. מה שכן, הרכב עדיין מיוחד במינו מבחינת שילוב ביצועים/שימושיות/משפחה גדולה (4 דרדקים) ופשוט אין רכב שאפשר להשוות אליו, גם אם יש לך עודף מזומנים.

ספציפית בגלל ש-6 מושבים בשימוש אצלי, אין גם אפשרות לשדרג/לשנמך למכונית קטנה-מהנה-לנהיגה, זה לא שנות השבעים פה עם 4 ילדים שיושבים אחד על השני ללא חגורות.

- - - - - - -

אגב, שכחתי לעדכן: בינתיים אני מרוצה מהצמיגים הקדמיים (goodyear eagle f1 /3) - שקטים יותר מהטויו גם כשהטויו היו חדשים, אוחזים היטב ובאופן הזוי למדי גם נוחים/רכים יותר, גם בקצה הטווח העליון של לחץ הניפוח. לא ברורה התופעה הזאת, אבל בינתיים צמיג עדיף ב-כ-ל פרמטר.

רכב 7 מושבים עם ביצועים כאלה, במחיר הזה כמשומש, להערכתי לא קיים.

אז כן, יש פרמיה מסויימת לביצועים שאתה מקבל - אבל בסה"כ הכללי היחס (7 מושבים + ביצועים מפגרים) מאוד גבוהה בין השקל לקג"מים ולמושבים שאתה מקבל פה.

איזה עוד אופציות ראויות (עם טורבו) יש ? מעט מאוד.

קבוצת VW תוכל לספק לך 2.0TSI כלשהוא, אבל אני לא יודע למי מהם יש 7 מושבים וכמה זה עולה - וגם שם אתה לא בדיוק נהנה מאמינות של סובארו לאונה 93 אבל תוכל לקבל את ה 240 כ"ס (או קרוב לזה) שלך דיי בקלות (צ'יפ) גם אם לקחת סטוק של 170-211 כ"ס.

שלב אחרי יש לך את ה C4 פיקאסו 1.6 טורבו בנזין, שגם שם היית אוכל קש עם המנוע ובכל מקרה 240 כ"ס לא היית מקבל (הדיזל 2.0HDI יכול להיות אופציה ראויה למכונית חזקה עם אמינות טובה מאוד, אבל לך תמצא אחת שמורה נורמלית עם ק"מ סביר. אתה מקבל אותה עם 150 כ"ס אבל יכול לקבל עוד עם צ'יפ).

לדעתי גם צריך קצת לחפור בפורומים בחו"ל בשביל לראות אם יש כיוון לתחזוקת מנע לחלק מהדברים או שמדובר בכשלי ייצור והחלפה שלהם תיתן שקט לייתר חיי הרכב (כמו נושא הרדיאטור וכד'... יש לא מעט סדרות של חלקים שיורדות מהייצור עם פגמים שמתגלים אחרי 3-4-5 שנות שירות, והם אמורים להחזיק הרבה יותר).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הזה, עם כל ההנאות שהוא מסב לנהגו ובהתעלם מאמינותו המעט ירודה, כפי שהענין מוצג כאן, פשוט לא ראוי למאכל אדם. אולי באוסלו שם יש ימי שרב מעטים מאוד וגם אז רמת הלחות נמוכה מאוד, אפשר לנהל את הדיון הזה, אוטו שלא יודע לקרר בקיץ את השוהים בתוכו באופן סביר כפי שניסיוני הקצר כנוסע לימד פעם ( ובהנחה סבירה שמדובר בתופעה לא באיזה כשל מקרי באוטו ספציפי ), צריך לגרש מפה ומהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הזה, עם כל ההנאות שהוא מסב לנהגו ובהתעלם מאמינותו המעט ירודה, כפי שהענין מוצג כאן, פשוט לא ראוי למאכל אדם. אולי באוסלו שם יש ימי שרב מעטים מאוד וגם אז רמת הלחות נמוכה מאוד, אפשר לנהל את הדיון הזה, אוטו שלא יודע לקרר בקיץ את השוהים בתוכו באופן סביר כפי שניסיוני הקצר כנוסע לימד פעם ( ובהנחה סבירה שמדובר בתופעה לא באיזה כשל מקרי באוטו ספציפי ), צריך לגרש מפה ומהר.
בס"ד

לא צריך להגזים... אתה לא נוהג בתוך חמאם טורקי.

נכון שהמזגן לא מקפיא וצריך להקפיד על החלפת פילטר מידי שנה (הספיקה עולה בנוסף לפן הבריאותי), בנוסף למילוי כמות תואמת של גז(לא כולם מודעים לכך).

בסך הכללי, המזגן לא WOW, אבל סוחב.

רק לשם השוואה..

נאמר לי ע"י ידידי שבפוקוס הקודמת, כמות הגז במערכת היא 850 גרם, לעומת 650! באסמקס ו 550 המונדיאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו שלא יודע לקרר בקיץ את השוהים בתוכו באופן סביר

תשמע, היו לי כמה נסיעות של שעתיים ומעלה עם 39-41 מעלות בחוץ, נפלאות הבקעה.

נכון, לא קר (ובטח לא קר כמו בפוקוס...) אבל גם לא חם. אתה לא מזיע.

תכנון תקול, נכון, אין בזה שום ספק, אבל לא דיל ברייקר. לאשתי, למשל, אין מושג על מה אני מתלונן (אוטו שחור, אגב).

רותם - בנוגע לקיבולת הגז, תשמע, אין לי מילים => :shock:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנון תקול, נכון, אין בזה שום ספק, אבל לא דיל ברייקר. לאשתי, למשל, אין מושג על מה אני מתלונן (אוטו שחור, אגב).

בס"ד

אכן טמטום של היצרן, נעשה נסיון לשפר את המצב ע"י התקנת רדיאטור עם קיבולת יותר גדולה, שיפר את המצב? [emoji2369]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה מגיע לבקעה בנסיעה שחלל הרכב כבר מקורר, אז מסכים איתך. אבל מה יקרה אחרי שהרכב חונה בבקעה, תחת השמש הקופחת ואתה נכנס ב-14:00 ומתחיל נהיגה של שעתיים? מנסיון עם גלאקסי שחנתה באמצע ת"א באחד מימי אוגוסט המהבילים, עם אורחים מחו"ל באוטו זה הייתה חווייה ממש לא נעימה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוצרים לכמה דקות מתחת לאיזה פיקוס בתואנה כלשהי...

אה, רגע, זה תל אביב, אין איפה לעצור. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... אם יש כיוון לתחזוקת מנע לחלק מהדברים או שמדובר בכשלי ייצור והחלפה שלהם תיתן שקט לייתר חיי הרכב

אני בספק. הרכב הזה טופל רק במורשים ידועים ועד כמה שניתן להסיק מתא הנוסעים השמור להפליא (חוץ משטויות של פורד כמו מחזיקי סך שמש נמסים...) הבעלים הקודמים התייחסו אליו יפה.

יש פה שרשורים של חברים ותיקים עם מונדיאו ושות' שלא-משנה-כמה-שמרו-עליהן הטורבו התפרק ושאר מרעין בישין.

אם תחזוקת המנע כוללת החלפה מראש של כמה חלקים, אני מתקשה להבין איזה חיסכון כספי יש פה. כשיתקלקל נתקן. גומיה נוספת פה ושם ואיזה רכיב לא קשור שהצטרף לחריקירי? שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של רכב כזה, מסכים שהמזגן נקודת תורפה. לא אסע עם הרכב לאילת בקיץ.

אחזקת הרכב לא זולה אבל לא קטסטרופה. אצלי על פני כמה שנים 850 שח בחודש כולל הכל חוץ מדלק וביטוח (כולל טסט, צמיגים, טיפולים ותיקונים). לא מטפל יותר במוסך מורשה אחרי שעשקו אותי שם. מניח שברכב שנחשב אמין האחזקה תהיה באזור 450-500 לחודש. פער לא קריטי לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של רכב כזה, מסכים שהמזגן נקודת תורפה. לא אסע עם הרכב לאילת בקיץ.

אחזקת הרכב לא זולה אבל לא קטסטרופה. אצלי על פני כמה שנים 850 שח בחודש כולל הכל חוץ מדלק וביטוח (כולל טסט, צמיגים, טיפולים ותיקונים). לא מטפל יותר במוסך מורשה אחרי שעשקו אותי שם. מניח שברכב שנחשב אמין האחזקה תהיה באזור 450-500 לחודש. פער לא קריטי לדעתי.

בס"ד

חבר נסע עם אחת כזו לאילת, אמר שהיה סביר, לא מעבר.

מנסיון שלי, עם אחזקה קפדנית למערכת המיזוג, אפשרי לקבל סביר פלוס פלוס, לא משהו בגזרת המקפיאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלה: ה 10,000 ש"ח זה לשיפוץ? לא חדש?בא לי כבר מזמן על האוטו הזה אבל נפשית כנראה אני לא בנוי לזה.
בס"ד

שיפוץ... מחליפים מצמדים, מחזיר שמן, וכל החיישנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...