Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגעון הקנאביס / למישהו יש במבה?

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יתכן שדבריך בעמוד מספר 1 (הודעה #8) היו מתוך ציניות, אך אני פירשתי זאת בצורה אחרת.

היו עוד תגובות התומכות בליגליזציה בעמוד 1 תוך התייחסות רק לתועלת (חלק מהתגובות בעמוד #2 - קראתי רק כעת).

לא ציניות. אני עומד מאחורי דבריי. אם סיגריות ואלכוהול חוקיים, גם מריחואנה צריכה להיות.

אתה לא חושב?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמובן שמתייחסים רק לתועלת, מכיוון שכל החסרונות כבר קיימים (ובאים לידי ביטוי בצורה קשה ביותר) באלכוהול, והוא חוקי (כנ"ל טבק).

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אידיוט? כאשר אני קיבלתי מירשם לכדורים משככי כאבים וסירבתי לקחת מהפחד שאני אתמכר לזה אז אני אידיוט? הבחור חושש שהוא יתחיל להיות מעשן קבוע ולכן מחפש את הגירסה כמה שיותר קרובה לצמח. אני מודה ומתוודה שהידע שלי לגבי קנאביס לוקה במעורפל. מעולם לא טענתי אחרת. אם אתה מעשן את זה בתור סיגריה הרי הנייר גילגול מוסיף לזה עשן לא? מעבדות חוקיות מנסות לסנתז את זה לצורת שמן או קאפסולות עם כמה שפחות תופעות לוואי.

בכל מקרה, אם הבן אדם אמר שזה עוזר לו אני מאמין כי הוא לא מעשן כלל וכלל לכן אין לא שאיפה (במלוא מובן המילה) לסתם להמציא בכדי לקבל אישור. כמו שאמרתי, הוא מבחינתו היה מעדיף לוותר על "הכבוד" של האופציה לקבל מריחואנה רפואית.

דבר נוסף, הבנתי שהאידיוט אורן חזן הוא אחד מהמתנגדים לקנביס רפואי. האם זה נכון? כי זה יהיה קצת אירוניה שאדם שנתפס על סמים וזנות במדינה אחרת מנסה לשחק לי אותה עכשיו צדיק מוסרי.

https://www.google.co.il/search?q=%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F+%D7%97%D7%96%D7%9F+%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%91%D7%99%D7%A1&oq=%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F+%D7%97%D7%96%D7%9F+%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%91%D7%99%D7%A1&aqs=chrome..69i57.4095j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקנביס יחסי ציבור טובים - כנראה טובים מדי.

כדאי לראות מה נכתב (בקצרה) באתר ארגון הבריאות העולמי. לא בדיוק משהו שהיית רוצה שיפעל עליך, בודאי לא בטווח הארוך.

לגבי השימוש הרפואי - הייתי משווה זאת לתרופות אחרות המשמשות גם כסמים - כגון מורפין, הרואין (משמש במדינות מסויימות כמקביל למורפין, מדובר בתרופות בעלות השפעות דומות מאד), קוקאין (שימש בעבר חומר להרדמה מקומית, למשל ברפואת אף און וגרון) ואולי משהו שלא עולה בדעתי כעת. בבחירה של טיפול רפואי תמיד עולה שאלת תועלת מול נזק צפויים, וה נכון מפלסטר ועד מורפין או ניתוחים.

לגבי טבק - אין לו כל שימוש חיובי, חוץ מהכנסות גדולות ליצרנים ולמדינות (ממיסים). נזקיו גדולים מאד.

לגבי קפאין - מתברר כי נזקיו מועטים, יש אפילו טענה שקפה בכמות מדודה מועיל לבריאות הלב, למשל. זאת למרות שבשלב החריף של צריכת קפאין יש עליה בלחץ הדם. ככל הנראה הקפה - וגם תה - מכילים חומרים נוספים שמועילים לבריאות, אולם אלה טרם זוהו. יש טענה דומה לגבי אלכוהול בכמויות קטנות (שיפור בשומני הדם). בשני המקרים - אין המלצה לצריכתם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתבסס על אנשי מקצוע שמתעסקים עם הנושא ומכירים אותו מקרוב.

מתעסקים באיזה נושא?

לגבי הכרותך עם מאות מעשני הגראס שמעשנים במשך 30 שנים - האם הם ניסו להפסיק ? יותר נכון לשאול - האם הם יכולים להפסיק לעשן ?

האם מעשן טבק יכול?

האם טבק חוקי?

האם מישהו שמכור למתוקים יכול?

האם אוכל מתוק הוא חוקי?

האם מישהו שמכור לאלכוהול יכול?

האם אלכוהול הוא חוקי?

האם מישהו שמכור למשככי כאבים יכול?

האם משככי כאבים הם חוקיים?

האם מי שמכור למין יכול?

האם פורנו זה חוקי?

העובדה שאפשר להתמכר לדבר, לא מספיקה כדי להפוך אותו לבלתי חוקי.

גם לא העובדה שהוא מזיק.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקנביס יחסי ציבור טובים - כנראה טובים מדי.

כדאי לראות מה נכתב (בקצרה) באתר ארגון הבריאות העולמי. לא בדיוק משהו שהיית רוצה שיפעל עליך, בודאי לא בטווח הארוך.

יש לך אולי מקור שמדווח כמה אנשים מתו כתוצאה משימוש בקנאביס בשנה שעברה, או בכל שנה שהיא? אלכוהול הורג כ-3 מיליון אנשים (אם אפשר להאמין לארגון הבריאות העולמי)

עריכה אחרונה על ידי Dittohead
תחביר

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכרותך עם מאות מעשני הגראס שמעשנים במשך 30 שנים - האם הם ניסו להפסיק ? יותר נכון לשאול - האם הם יכולים להפסיק לעשן ?

אם תשאל אותם, הם יענו כמו כל מכור אחר (כולל מכורים לעישון מוצרי טבק) - אם אני ארצה - אני אפסיק. אך מעשית, אם ינסו להפסיק - הם יחוו תופעות גמילה ומאוד יתקשו להפסיק.

וע"י תשובתך זאת למעשה הפלת את כל מגדל הקלפים שבנית על חוסר התמכרות וכו'.

בא נעשה אווטינג עצמי, לא מעשן סיגריות מזה 13 שנים, מעשן גראס יום יומי!

מזה 30 שנה!

נוסע עם האשה לנופש יומיים בצפון, לא מעשן כלום יומיים. לא מפריע לכלום.

נוסע עם האשה לשבוע ברצלונה, לא מעשן כל השבוע, לא מזיז כלום.

נוסע עם האשה ל3 שבועות לארה"ב, לא מעשן כל התקופה, לא מזיז לי.

הסוחר נכנס למעצר ולוקח לי חודש עד שמצליח "להתארגן"? לא מזיז לי כלום!!!

סבבה כשייש, לא אסון כשאין!

ככה אני וככה כל חבריי (הרבים) שמעשנים כל יום.

כל דבר אחר שאתה טוען על קנאביס והתמכרות הוא שטות שלא מבוססת על כלום מעבר לפרופגנדה של אנשים שמתפרנסים מלהלחם בסמים!

אדרבא, הכדור אצלך, תעלה קשור למחקר על התכונות הממכרות של קנאביס.

למה אידיוט? כאשר אני קיבלתי מירשם לכדורים משככי כאבים וסירבתי לקחת מהפחד שאני אתמכר לזה אז אני אידיוט? הבחור חושש שהוא יתחיל להיות מעשן קבוע ולכן מחפש את הגירסה כמה שיותר קרובה לצמח. אני מודה ומתוודה שהידע שלי לגבי קנאביס לוקה במעורפל. מעולם לא טענתי אחרת. אם אתה מעשן את זה בתור סיגריה הרי הנייר גילגול מוסיף לזה עשן לא? מעבדות חוקיות מנסות לסנתז את זה לצורת שמן או קאפסולות עם כמה שפחות תופעות לוואי.

לא הובנת כראוי בהודעה הראשונה,

אם מסרב לעשן קנאביס ומתפטל מכאבים, אידיוט.

אם מסרב לאקט העישון אבל צורך בשמן או כל דרך אחרת, מעולה!

***לכל השוטרים שקוראים הודעה זו, אני מנהל כאן שחלק מתפקידי הוא לפתח את הדיונים גם אם אני מעיד בעדות אישית על משהוא שמעולם לא היה ולא נברא, אני אפילו לא יודע איך נראה...מה זה שמדברים עליו פה? גראס?***

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי שום דבר בזכות האלכוהול, חוץ מציון איזה ספקולציה לגבי אלכוהול במנות קטנות (עד 10 ג' ביום) שלא הבשילה לכדי המלצה לצרוך אותו. בכמויות יותר גדולות אלכוהול מזיק לאברים רבים, כולל הלב.

מבחינתי אלכוהול הוא סם ככל הסמים.

לגבי תמותה מקנביס - אני מניח שתרצה לצטט את הסטטיסטיקה שטוענת שהיא אפס. זזו סטטיסטיקה מטעה, כיון שהיא מציינת רק תמותה ממינון יתר. אין התיחסות לתמותה מסיבוכים (כלומר מוותמתאונת דרכים יסווג כתאונה, לא כקנביס). וד"א - באותה סטטיסטיקה גם הטבק לא מופיע - אלא רק מחלות שבחלקן נובעות ממנו. לקניס השפעות רבות דומות לאלה של טבק (למשל בדרכי הנשימה) אבל חסר מידע על התמותה הכוללת הנובעת מהשפעות אלה, אני מניח שכיון שהסטטיסטיקה על צריכת סם לא חוקי תמיד תהיה חסרה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מעשן טבק יכול?

האם טבק חוקי?

האם מישהו שמכור למתוקים יכול?

האם אוכל מתוק הוא חוקי?

האם מישהו שמכור לאלכוהול יכול?

האם אלכוהול הוא חוקי?

האם מישהו שמכור למשככי כאבים יכול?

האם משככי כאבים הם חוקיים?

האם מי שמכור למין יכול?

האם פורנו זה חוקי?

.

אפשר להתמכר לכל דבר אבל להתמכרות גופנית חייב שיהיה רכיב ממכר בחומר הנצרך ( להבדיל מהתמכרות התנהגותית) ולכן את ה"התמכרות" לקנאביס (אצל מי שיש) ניתן להשוות להתמכרות למין/ פורנו/מתוקים/פחמימות/צואת חתולים וזה להבדיל אלף אלפי הבדלות מאלכוהול, משככי כאבים, קוקאין, הרואין, אופיום, מטאמפטמינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעסקים באיזה נושא?

צוות סיעודי בבית חולים פסיכיאטרי.

העובדה שאפשר להתמכר לדבר, לא מספיקה כדי להפוך אותו לבלתי חוקי.

גם לא העובדה שהוא מזיק.

לא כתבתי כלום על נושא החוקיות.

ההתייחסות שלי הייתה אך ורק לנושא ההתמכרות לחומר.

זאת הייתה תגובה לדברי באגירה בהודעה 28, אשר כנראה עברה עריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מלוא הכבוד הרב לצוותים סיעודיים, הם לא הסמכות והדרג הרפואי שמבצעת מחקרים חוצי אוכלוסיות וארצות בנוגע להתמכרויות של סמים.

אם להקצין, למה להסתמך על צוותים סיעודיים? בטח גם לשומר בשער של בית החולים יש דעה בנושא...

יש בעיה מוכרת עם הפרעות פסיכיאטריות בעישון קנאביס בקרב בני נוער, לא בקרב בוגרים!

אגב, הודעה 28 לא עברה שום עריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתמכר לכל דבר אבל להתמכרות גופנית חייב שיהיה רכיב ממכר בחומר הנצרך ( להבדיל מהתמכרות התנהגותית) ולכן את ה"התמכרות" לקנאביס (אצל מי שיש) ניתן להשוות להתמכרות למין/ פורנו/מתוקים/פחמימות/צואת חתולים וזה להבדיל אלף אלפי הבדלות מאלכוהול, משככי כאבים, קוקאין, הרואין, אופיום, מטאמפטמינים.

תרשה לי לחדש לך מעט - דווקא ההתמכרות הגופנית היא הבעיה הפחות חמורה.

ההתמכרות הנפשית - היא הבעיה היותר חמורה.

ברגע שאדם נעשה מכור - אין לו יותר דרך חזרה. הוא מכור לכל החיים.

לכל היותר - הוא מצליח להתרחק מהחומר הממכר, אך הכמיהה לחומר נשארת (ולכן הוא נחשב כמכור לכל החיים).

אתם יכולים להתווכח על הנושא כמה שאתם רוצים - אך אלו ההגדרות הרפואיות ב-DSM גרסה 5 (ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי העדכני). לגבי ICD גרסה 10(ספר האבחנות האירופאי הנוכחי) - אינני יודע מהי ההגדרה המדויקת שהם נקטו בה, אך בגרסה שתצא שנה הבאה (ICD גרסה 11), צפויה להיות תאימות עם DSM גרסה 5.

בקנביס יש התמכרות גופנית ונפשית.

המרכיב הפסיכואקטיבי העיקרי - delta 9-tetrahydrocannabinol (Δ9_THC). בעל השפעה פסיכולוגית והתנהגותית (יש עוד מרכיבים פסיכו-אקטיביים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה - זה לא "צוותים סיעודיים". זה מידע המגיע מעיתונות רפואית, וכצוות סיעודי במחלקה הפסיכיאטרית אני מניח שגיא נתקל בתופעות אלה יום יום ומבין אותן.

גיא - אנחנו מיעוט בפורום הזה. יש כאן לא מעט משתמשים שמתכחשים לידע המדעי. יש גם הרבה חובבי טבק בצורותיו השונות, כולל ה"סיגריה האלקטרונית" שלגביה יש שאלות רבות מאד, וסיכוניה לא פשוטים.

מבחינת אחוזי המתמכרים הקנביס פחות חמור מסמים אחרים - מדובר על 9%, עד כמה שאני מבין מדובר באחוז מהמתנסים פעם אחת, לעומת סדרי גודל של 15% ויותר בסמים "כבדים". העניין הוא שכיון שמספר המשתמשים בקנביס גדול פי כמה ממספר המשתמשים בסמים "כבדים" - דומני שמדובר בררה העולמית במשהו כמו פי 5, הרי שאבסולוטית מספר המתמכרים לקנביס גדול בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מלוא הכבוד הרב לצוותים סיעודיים, הם לא הסמכות והדרג הרפואי שמבצעת מחקרים חוצי אוכלוסיות וארצות בנוגע להתמכרויות של סמים.

הם אכן לא הסמכות, אך הם מתבססים (כמו הרופאים) על ספר האבחנות הפסיכיאטריות (DSM או ICD).

הצוות הסיעודי (אחים ואחיות למי שלא מכיר את המונח) מטפלים בהתאם להנחיות הרופאים, ועוברים הכשרות מקצועיות בתחום בריאות הנפש.

אם להקצין, למה להסתמך על צוותים סיעודיים? בטח גם לשומר בשער של בית החולים יש דעה בנושא...

כאשר הוא יעבור הכשרה מקצועית בנושא ויטפל בחולים פסיכיאטריים, אשמח לשאול לדעתו... :-)

יש בעיה מוכרת עם הפרעות פסיכיאטריות בעישון קנאביס בקרב בני נוער, לא בקרב בוגרים!

צר לי לבשר לך - אך הבעיה קיימת גם אצל מבוגרים.

12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בתי המשוגעים מלאים במכורים לקנאביס שמהלכים במסדרונות ודופקים את הראש בקירות המרופדים ספוג, כן?

או שאולי זו תופעה בשוליים של השוליים בקרב מעשני קנאביס, בטח ובטח בהשוואה לאלכוהול, טבק ומטאמפתמינים שפשוט הורגים בסוף את המכור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...