Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

aviadh
שימו לב! השרשור הזה בן 2944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום שלום!

אני בן 29. רוצה לקנות רכב ספורט דו מושבי מרגש ושובב.

אתחיל ואומר שלא היה לי בעברי רודסטר, אינני נהג מרוצים או פריק של ג'מאיקאנות.

-דרישות-

רצוני לקנות רודסטר איכותית זולה להחזקה באופן יחסי, עם צריכת דלק טובה, וראויה לשימוש יומיומי(מודע למגבלות תא האחסון)

עד היום נהגתי ברכב ידני (200K קילומטרים) ואני מאוד אוהב את השליטה שהגיר הידני מאפשר. אוהב לסוע מהר ולהתרגש מסיבובים מהירים. אני לא מדמיין את עצמי לוקח את הרכב לקצה אלא מאמץ אותו מעט עם רוח בשיער ביום של שמש.

התקציב שלי נע סביב ה 40K-45K.

לפי מה שהבנתי וחקרתי, mx5 nb 2003-4 יכול לכנס לתקציב והדרישות הנל.

-שאלות-

האם ישנם גרסאות/גימורים אמינות/מהנות יותר או פחות בשנתונים הללו?

- האם מיאטה עם גיר אוטמט מרגשת לנהיגה כמו ידנית? ואם התשובה היא לא, האם זה ידנית שווה את הבעיות הנלוות של הקלאץ' בשנתונים הללו?

- איזה מחלות יש לרכבים מהשנתון הנל?

- היכן אני מוצא את לוח הטיפולים הנדרש ע"פ קילומטרז'?

-איזה מכלולים יקרים עלולים לההרס אחרי 13 שנה על הכביש?

-מה חשוב מאוד לבדוק ברכב כזה?חוץ משלדה,מנוע,וגיר, הבנתי שהדיפרנציאל הוא חלק קריטי שחובה לבדוק.

-מצאתי מאיטה 2003 יד 3 עם 130K. איזה טיפולים הוא חייב לעבור בגיל כזה ועם ותק כזה על הכביש?

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=22&SubModelID=186&FromYear=2003&UntilYear=2007&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=&Order=year&Desc=

האם יש חבר בקבוצה בעל נסיון ובעל מיאטה שיוכל לעזור לי בטיפים בקניה של המיאטה? אודה מראש מאוד לנענים!

תודה אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד בוקר טוב, ממה שאני יודע על הרכב טכנית - מעולה לנהיגה יומיומית , ומערב מאוד בזמן הנהיגה. חוץ מזה אין לי שום מושג. אבל אתה מוזמן להציץ בנושא הבא , ולצבור קצת ידע.

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...%A1%D7%9F+370Z

בגדול הוא לא מסביר על המיאטה בפרט , אך רוב הדפים עוסקים בדגמים שסביר להניח אתה מחפש. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך אפשר להשיג בארץ MX5 בתקציב שלך 40-45 בשנתונים האלו.

אולי במקרה הטוב 2003 אוטומטית אבל ידנית המחירים מעל המחירון לרוב.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך אפשר להשיג בארץ MX5 בתקציב שלך 40-45 בשנתונים האלו.

אולי במקרה הטוב 2003 אוטומטית אבל ידנית המחירים מעל המחירון לרוב.

אפשרי בהחלט. אומנם נכון , אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ישנם גרסאות/גימורים אמינות/מהנות יותר או פחות בשנתונים הללו?

רק אוטומט או ידני, כשיש לא מעט הבדלים בין הדגמים לטובת הידני (מנוע טיפה יותר חזק, מתלים שונים, חיזוקי שלדה, בלמים שונים, מידת גלגל/צמיד שונה, דיפ' מוגבל החלקה ועוד)

- האם מיאטה עם גיר אוטמט מרגשת לנהיגה כמו ידנית? ואם התשובה היא לא, האם זה ידנית שווה את הבעיות הנלוות של הקלאץ' בשנתונים הללו?

פחות, רשימת ההבדלים למעלה עושה הבדל מורגש - בנוגע לבעיות, הפוך גוטה, אוטומט פחות אמין מידני, החלפה של קלאץ' זה לא סיפור מסובך (או יקר במיוחד).

- איזה מחלות יש לרכבים מהשנתון הנל?

לא עולה לי משהו מיוחד שהייתי יכול לציין כמחלה ידועה

- היכן אני מוצא את לוח הטיפולים הנדרש ע"פ קילומטרז'?

בגוגל, miata nb service schedule

-איזה מכלולים יקרים עלולים לההרס אחרי 13 שנה על הכביש?

-מה חשוב מאוד לבדוק ברכב כזה?חוץ משלדה,מנוע,וגיר, הבנתי שהדיפרנציאל הוא חלק קריטי שחובה לבדוק.

-מצאתי מאיטה 2003 יד 3 עם 130K. איזה טיפולים הוא חייב לעבור בגיל כזה ועם ותק כזה על הכביש?

חשוב לבדוק את הגג, שאין קרעים ו/או סימני היפרדות באזור של החלון האחורי.

בדיקה של הדיפ' רלוונטית בעיקר לדגם הידני שם קיים דיפ' מוגבל החלקה (וכדאי לבדוק אותו).

כל השאר סטנדרטי, בכל זאת רכב בן 13 - אל תצפה שכולם יזדקנו באותו אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד בוקר טוב, ממה שאני יודע על הרכב טכנית - מעולה לנהיגה יומיומית , ומערב מאוד בזמן הנהיגה. חוץ מזה אין לי שום מושג. אבל אתה מוזמן להציץ בנושא הבא , ולצבור קצת ידע.

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...%A1%D7%9F+370Z

בגדול הוא לא מסביר על המיאטה בפרט , אך רוב הדפים עוסקים בדגמים שסביר להניח אתה מחפש. :lol:

תודה על התגובה. אכן השירשור אינו עוסק בדגם המבוקש. אשמח לתגובה יותר קונקרטית לדגם הנל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוטומט או ידני, כשיש לא מעט הבדלים בין הדגמים לטובת הידני (מנוע טיפה יותר חזק, מתלים שונים, חיזוקי שלדה, בלמים שונים, מידת גלגל/צמיד שונה, דיפ' מוגבל החלקה ועוד)

פחות, רשימת ההבדלים למעלה עושה הבדל מורגש - בנוגע לבעיות, הפוך גוטה, אוטומט פחות אמין מידני, החלפה של קלאץ' זה לא סיפור מסובך (או יקר במיוחד).

לא עולה לי משהו מיוחד שהייתי יכול לציין כמחלה ידועה

בגוגל, miata nb service schedule

חשוב לבדוק את הגג, שאין קרעים ו/או סימני היפרדות באזור של החלון האחורי.

בדיקה של הדיפ' רלוונטית בעיקר לדגם הידני שם קיים דיפ' מוגבל החלקה (וכדאי לבדוק אותו).

כל השאר סטנדרטי, בכל זאת רכב בן 13 - אל תצפה שכולם יזדקנו באותו אופן.

אני יודע שהאוטומט מגיע עם מנוע קטן ב40 סמק. אך מצד שני, אני יודע שאם הרכב עבר רק שלוש ידיים והאחרון 8 שנים וקילומטראז' נמוך, ואין שום שינויים במנוע, אז לא התאכזרו לרכב. כי בכל זאת, הבלאי הטבעי של רכב בן 13 מספיק כדי שמדי פעם תצוץ תקלה. ועבר של רכב ידני שחוט שעבר מסלולים או סתם התעללות, לא מוסיף לרזומה. בטח שלא בשנתון הזה. אז כן, אוטומט נשמע לי רעיון לא רע. למרות שאני ממש אוהב ידני!

דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי aviadh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיאטה אוטומטית לא הרבה יותר מרכב כוסיות חמוד וקטן

מיאטה ידנית-רכב כוסיות אבל עם פאנץ' רציני והרבה פאן. מה שאני מנסה להגיד זה שתיבה הידנית במיאטה היא חלק דיי משמעותי מהפאן פקטור חבל לוותר על תיבה כל כך ריגשית וכייפית לשימוש ,במיוחד שאנחנו מדברים על רכב שמצריך נהיגת מומנטום ומשחק קבוע עם התיבה על מנת להשאר בסל"ד הנכון. ומעבר לכך הרבה משחק עקב-בוהנות.

בקיצור אם מיאטה-רק ידנית,גם אם אתה לא הנהג הסופר מתגרזן.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל בנפח, ההבדל הוא כנראה בתוכנה - אבל זה קשקוש, כולה 5 כ"ס אאל"ט.

דעתי? אתה מניח יותר מידי הנחות :) בטח לרכב בן 13.

כרכב ספורט, הידנית טובה באופן משמעותי מהאוט' - היא יותר זריזה, מהנה, נשלטת, u name it...

ואני שוב אדגיש, בידנית אתה מקבל:

גלגלים במידה 16" עם צמיגים יותר "ספורטיביים" לעומת 15"

בלמים גדולים יותר (ב-2 הצירים)

בולמים/קפיצים משודרגים (בילשטיין במקור)

אנטירולים עבים

חיזוקים לשלדה

דיפרנציאל מוגבל החלקה ("גולת הכותרת")

תחבר את כל אלו ותוסיף את התענוג של גיר ידני שיש במיאטה, ובאמת שחבל לקנות את האוטומטית אם אתה מחפש רכב ספורט "מרגש ושובב".

עריכה אחרונה על ידי Yarin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל בנפח, ההבדל הוא כנראה בתוכנה - אבל זה קשקוש, כולה 5 כ"ס אאל"ט.

דעתי? אתה מניח יותר מידי הנחות :) בטח לרכב בן 13.

כרכב ספורט, הידנית טובה באופן משמעותי מהאוט' - היא יותר זריזה, מהנה, נשלטת, u name it...

ואני שוב אדגיש, בידנית אתה מקבל:

גלגלים במידה 16" עם צמיגים יותר "ספורטיביים" לעומת 15"

בלמים גדולים יותר (ב-2 הצירים)

בולמים/קפיצים משודרגים (בילשטיין במקור)

אנטירולים עבים

חיזוקים לשלדה

דיפרנציאל מוגבל החלקה ("גולת הכותרת")

תחבר את כל אלו ותוסיף את התענוג של גיר ידני שיש במיאטה, ובאמת שחבל לקנות את האוטומטית אם אתה מחפש רכב ספורט "מרגש ושובב".

השכנעתי! עכשיו רק נשאר למצא את הכלה בסכום הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידנית אתה לא תמצא גם לא מהדגם מהדור הראשון NA.

NB סבירות נמכרות ב60 טובות יותר אזור ה65 צפונה.

עלויות ההחזקה לא בשמיים אך לא נמוכות, אתה קונה רכב בין 13-12, בדר''כ צריך להחליף רדיאטור( 2-4K) צמיגים, ברקסים,תושבות ועוד הרבה הפתעות שלא תתכנן בעת הרכישה.

קח בחשבון, מקיף על רכב כזה הוא יקר מאוד לשנתון יכול להגיע רק למקיף ל10-15% מהמחירון של לוי יצחק.

קח בחשבון שרכבים כאלו הם הוצאה, אבל התמורה בהתאם, בתור בעלים לשעבר של NB זו אחת המכוניות האהובות עלי ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...