Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט 928

oroni123
שימו לב! השרשור הזה בן 3266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הפורשה שלי הבאתי לפני שנתיים ומאז לא כל כך הזדמן לי לעבוד עליה, עד החודש האחרון. נתקפתי בחדוות עבודה והחלתי מפרק את כל פנים הרכב. כולו יעבור שיפוץ וכיסוי של עור חדש.

מטרת הפרויקט: שיפוץ הרכב ברמה הכי גבוהה. היומרות גבוהות הידיים טובות אך ניסיון וידע במכונאות אין כל כך הרבה אני רוצה להפשיט את הרכב עד המרכב ולהוריד את הצבע ושאר הציפויים כדי לקבל מצע "חדש" לעבוד עליו.

עכשיו לשאלות:

1)להוריד מנוע ומתלים כשאין אופציה לליפט מצריך שימוש בבוקים. איך מעלים רכב על בוקים?

2) לאחר הוצאת החלקים אני מעדיף להרכיב השלדה על מתקןן מסתובב לנוחות עבודה מיירבית. אך נתפשר על דולי עם גלגלים. איך עוברים מבוקים למתקנים השוונים?

ככה האוטו נראה בשלבים השונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בשלבים של התחלת שיפוץ גדול. למיטב הבנתי מזקני הפורום התכנון הוא הכול.

מהרגע שהרכב הופשט, מספר חברים בכיף יכולים להרים אותו על דולי.

שאלת השאלות, האם כל החלקים מסודרים ומוגנים, האם צילמת סדר פירוק לטובת ההרכבה, האם יש לך מקום סגור שבחורף תוכל להתקדם עם הפרויקט ולא ללכת אחורה?

אני גם מחפש תשובות ופתרונות להכןל ורק אז אני יתחיל. פרויקט כזה ללא בעלי מקצוע זה עניין של סבלנות וזמן חשוב שלכל דבר תהיה הפינה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתמש בג'ק עגלה. פעם להרים את הציר הקדמי ואתה מכניס שני בוקים בנקודות הג'ק של הגלגלים הקדמיים.

פעם שנייה בציר האחורי ואתה מכניס זוג בוקים נוסף בנקודות הג'ק של הגלגלים האחוריים.

תוודא להשיג ג'ק טוב שנסגר מספיק נמוך מתחת לנקודה שאתה צריך להרים, ונפתח מספיק גבוה. צריך להגיע לגובה מינימלי כדי שהבוקים ייכנסו.

תחפש בגוגל jacking points לדגם הרכב שלך כדי שתדע איפה מותר להרים. בדרך כלל דיפרנציאל ואיזשהו גשר קדמי. בשום אופן לא באגן שמן.

תעבוד לאט, במחשבה ובזהירות.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת על עבודה על חלקי הפנים.

מניסיון שיש לי בעבודה על חלקי פנים של רכבי אספנות אני יכול להגיד שבנתיים, מהתעסקות עם חלק קטן מהפנים, מסתמן שהפורשה הולכת להיות המאתגרת והקשה ביותר לביצוע. על אף שחלק מהפנים צופה בעור בדרך ידנית חלק מהפריטים נעשה במכונה. הם (מהנדסי פורשה) מצאו דרכים (שהקדימו את זמנם והיום משתמשים בדרכים אלה ברכבים) לתעש חלקי פנים. לוח קרטון הוכנס למכונה שהצמידה לו בתהליך של לחץ, חום , לחות ודבק ספוג יחד עם עור/וייניל. בדרך זו הכל קובע לצורה הסופית של החלק. שחזור חלקים כאלה לפדנט כמוני זה חתיכת כאב ראש היות ולהדביק עור חדש על חלק שכזה זה לא בא בחשבון. אני לא אחסוך ביקורת על מהנדסי פורשה ואומר כי חלקים מסויימים לא עברו את מבחן הזמן (לא רק בדגם הזה ספציפית,גם בדגמים אחרים מאותה תקופה) אם הרכב לא נשמר בקפידה בחניון סגור. דשבורד סדוק זה עניין שבשגרה כמו גם הפוד שסביב ללוח שעונים. את כל הדשבורדים, מסתבר, הם יצרו מצופים בוייניל ורק מי שהזמין אופציה של עור ציפו את הוויניל בעור. אצלי זה הגיע למצב קטסטרופלי שהעור, הוויניל ושכבת הדמוי ספוג מתתת התבקעו וחשפו את שלד הברזל שהחל מחליד.

נ.ב כתיבת הודעות בפורום זה בלתי נסבל כשאותיות לא נכתבות . ענייןן שלא סודר מאז המעבר ללוק החדש. לתשומת לב המנהלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע בשלבי שיפוץ מתקדמים לשני כלי רכב : סיטרואן דה שבו 65 וג'יפ CJ8 שנת 90 .

לשני המרכבים בניתי מתקן מסתובב ( שווארמה ) לבודי , המתקן מאפשר נוחות וקלות בעבודה .

ממליץ לך להתאמץ ולייצר מתקן כזה , את הרכב תוכל להרים באמצעות מנוף ( בתשלום ) , או כננת ידנית ( פלאשנצוק ) .

בהצלחה בשיפוץ - אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

good luck

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אורון, אל תנסה לרפד את הפוד. בגלל הצורה שלא, הריפוד לא יצא יפה.

שים לב לזה:

http://www.ebay.com/itm/370910270782?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

הרבה יותר זול, יעיל ויפה.

בהפתעה מוחלטת, הגיעה אהבה חדשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...