Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול לנורבגיה עם הרכב (סיפור בתמונות מהודעה 134)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין. איך אתה מגיע ל-alta?

למה בחרת להגיע עד הנקודה הצפונית? מאלטא עד לשם מדובר על 240 ק"מ ואין ברירה אלא לחזור את כולם. להבנתי, מעבר להיותה הנקודה הצפונית ביותר על היבשת, לא מדובר באזור מעניין במיוחד.

מו-י-רנה אמור להיות אזור יפה וגם אנחנו מתכננים להגיע אליו.

מחירים - אנחנו דווקא לא חושבים על מלונות פר-סה, אלא על מוטלים/לודג'ים למיניהם. בתקווה סדר גודל של 70 יורו ללילה.

כמה עולה השכרת הרכב? (ובאיזה רכב מדובר)

כמה ימים?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הייתי בנורבגיה לפני 5 שנים, נופים מדהימים שאי אפשר לשכוח, ויש להם כבישים מטורפים שהייתי רוצה לנהוג בהם באיזה רכב נחמד :)

אין לי ספק שתהנה. נסיעה טובה!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להשחיל עוד כמה שאלות:

האם טיול בחלק הדרומי יכול להיות בעל אופי של טיול כוכב, או שהמרחקים בין האתרים האטרקטיביים גדול מידי?

עלויות שכירת רכב. האם יש אפשרות או כדאי לשכור רכב מחוץ לנורבגיה ולהגיע איתו לשם? מהי נקודת המוצא הסבירה לשכירת רכב כדי לעבור לנורבגיה? אני מניח שגם מיקום החזרת הרכב יכול להגדיל את התקציב משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאסאט, אנחנו נסענו אמנם בטיול מאורגן, אבל קח בחשבון שבשביל לעבור ממקום למקום תצטרך מעבורות, אמנם זמן השיט במעבורת לרוב לא ארוך במיוחד, אך העלויות מאוד גבוהות. קח את זה בחשבון.

אתה יכול לשקול שכירת רכב בדנמרק (הרכבים שם זולים בקטע הזוי מהבדיקה האחרונה שלי בSIXT), אבל תצטרך מעבורת לילה מקופנהגן לאוסלו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאני גר במדינה דרעק, שבה אי אפשר לנסוע לחו"ל עם האוטו

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכירת רכב בדנמרק זולה במידה הזויה (כמה עשרות ש"ח ביום לרכב משפחתי), אבל ההשתתפות העצמית בנזק 5000 קרונות (כ-2800 ש"ח) וכנראה אינה ניתנת לביטול. עם זאת תביא בחשבון שמעבר מדנמרק לנורווגיה כרוך בשיט די ארוך במעבורת שקרוב לודאי אינו זול, והמרחקים הגדולים יעלו הרבה דלק, קרוב לודאי יקזז את ההפרש במחיר השכירות.

רוני - את סיפור הקנסות למדתי בפורום זה לפני כשנתיים כאשר אחד החברים קיבל קנס של כ-4000 ש"ח על חריגת מהירות לא קיצונית במיוחד, ואז קראתי כי חריגה ב-40 קמ"ש תביא אותך ל-18 ימי מחבוש ללא משפט. לא כדאי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לאלטא, אנחנו טסים לשם מאוסלו ולוקחים רכב שם (גולף). הרכב לעשרה ימים עולה בערך 700$ והקנס על החזרה במקום אחר הוא כמו שכתבתי למעלה. מאלטא ניסע צפון-מזרח לכיוון ההרים, יש שם שתי עיירות של שבטי הסאמי שאולי יהיה מעניין לראות ומשם נצפין לכיף הצפוני (אם כבר מגיעים לאיזור הזה פעם בחיים, אפשר יהיה להגיד שהיינו בנקודה הכי צפונית של אירופה וגם אמור להיות יפה שם אם יש ראות טובה - צוק של 300 מטר מעל הים). הדרך דרומה מהכף הצפוני תהיה על החוף כך שלא נעבור באותה דרך פעמיים. בקשר למלונות, הטובים ביותר עולים כ-150 יורו כולל ארוחת בוקר ואכן גם אין בעיה למצוא חדרים פשוטים יותר בהרבה פחות.

לפאסאט - מנסיון של טיול קודם לחלק המרכזי של נורבגיה, טיול כוכב לא רלבנטי אם רוצים לראות את המקומות היפים, המרחקים גדולים מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכירת רכב בדנמרק זולה במידה הזויה (כמה עשרות ש"ח ביום לרכב משפחתי), אבל ההשתתפות העצמית בנזק 5000 קרונות (כ-2800 ש"ח) וכנראה אינה ניתנת לביטול. עם זאת תביא בחשבון שמעבר מדנמרק לנורווגיה כרוך בשיט די ארוך במעבורת שקרוב לודאי אינו זול, והמרחקים הגדולים יעלו הרבה דלק, קרוב לודאי יקזז את ההפרש במחיר השכירות.

רוני - את סיפור הקנסות למדתי בפורום זה לפני כשנתיים כאשר אחד החברים קיבל קנס של כ-4000 ש"ח על חריגת מהירות לא קיצונית במיוחד, ואז קראתי כי חריגה ב-40 קמ"ש תביא אותך ל-18 ימי מחבוש ללא משפט. לא כדאי.

מגאן אסטייט לשבוע, עם ביטוח שמשות וצמיגים והפחתת השתתפות עצמית ל400 קרונות (56$, שהם כ-220₪), 400$.

זה די זול, מהבדיקות שביצעתי בחו"ל, זה נחשב זול יחסית, גרמניה וספרד גם כן זולות יחסית אך לא רלוונטיות לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את השרשור הזה. אכן מרתיע אבל אני לא צופה בעיה כיוון שאני לא נוהג מהר במקומות שאין ראות קדימה. בנורבגיה אני גם לא אסע מהר אם יש מכוניות מסביבי והאמת - אני כנראה לא אסע מהר בכלל במרבית הקטעים, כי החברה לא בדיוק נלהבת מנהיגה ספורטיבית (לצערי, אבל אני מבין אותה לגמרי - גם אני שונא לשבת ליד נהג שנוסע מהר).

בקשר לאלטא, אנחנו טסים לשם מאוסלו ולוקחים רכב שם (גולף). הרכב לעשרה ימים עולה בערך 700$ והקנס על החזרה במקום אחר הוא כמו שכתבתי למעלה. מאלטא ניסע צפון-מזרח לכיוון ההרים, יש שם שתי עיירות של שבטי הסאמי שאולי יהיה מעניין לראות ומשם נצפין לכיף הצפוני (אם כבר מגיעים לאיזור הזה פעם בחיים, אפשר יהיה להגיד שהיינו בנקודה הכי צפונית של אירופה וגם אמור להיות יפה שם אם יש ראות טובה - צוק של 300 מטר מעל הים). הדרך דרומה מהכף הצפוני תהיה על החוף כך שלא נעבור באותה דרך פעמיים. בקשר למלונות, הטובים ביותר עולים כ-150 יורו כולל ארוחת בוקר ואכן גם אין בעיה למצוא חדרים פשוטים יותר בהרבה פחות.

לפאסאט - מנסיון של טיול קודם לחלק המרכזי של נורבגיה, טיול כוכב לא רלבנטי אם רוצים לראות את המקומות היפים, המרחקים גדולים מדי.

לא עשיתי מחקר גדול במיוחד אבל קיבלתי המלצות דווקא לא לנסוע לנקודה הצפונית (אלא רק אם כמו שאמרת, מדגדג לך לסמן וי). נראה לי שניצול טוב יותר של הזמן הוא נסיעה לאזור טרומסה או מזרחה לה, כמו שציינתי למעלה, וביצוע כמה טרקים באזור. לאחר מכן נסיעה ללופוטן ולבסוף נסיעה לאורך החופים של helgeland (ובמקרה שלי, עד לטרונדהיים). אני עוד מברר כמה דברים, כך שאולי זה ישתנה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור - 400 קרונות או 400 דולאר? לכמה זמן? הפוסט שלך לא ברור.

מכל מקום, הקיץ אני נוסע לחופשה קצרה בדנמרק, שכרתי גולף ל-5 ימים, וכולל ביטול ההשתתפות העצמית של rentalcars אשלם כ-90 ש"ח ביום. בחרתי בגולף כיון שההפרש בינו לבין פולו עומד על כ-2-3 ש"ח ליום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

400$ לשבוע ביולי.

400 קרונות עלות ההשתתפות העצמית המופחתת אצל SIXT.

ברור שתבחר בגולף בשביל כמה שקלים ליום, גם לנו בגרמניה אולי הייתה מספיקה גולף סטיישן, אבל הוספנו עוד משהו כמו 100-150₪ ל9 ימים ולקחנו רכב מנהלים סטיישן (שבסוף שודרג לאודי A6). בחו"ל הרבה יותר זול לשכור רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נקודה חשובה:

בנורווגיה המון מנהרות, חלקן קצרות וחלקן ארוכות מאוד (זכורה לי אחת באורך 15-17 ק״מ). קח בחשבון שכמעט בכל מנהרה בת קילומטר ומעלה יש מצלמה אחת בהתחלה ואחת בסוף. המצלמות אגב פונות לקדמת הרכב בניגוד למצלמות בארץ, אז אם כבר החלטת לתת גז לפחות תחייך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת נקודה חשובה, ובדיוק קראתי על זה אתמול. הן מצלמות מהירות ממוצעת כך שצריך להיזהר במיוחד, מה שאומר שבמנהרה פשוט אצטרך להכנס לאט, להאיץ מהר בשביל הרעש ואז להאט שוב :lol:

לפני זה רק צריך לקנות איזה V8...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקרנותי בערה בי - למה אתה מוכר את הרכב? :(

ושאלת המשך - מה קונה לאחר מכן\מתי?

בכל מקרה,תהנה בטיול ואל תשכח להפגיז רשמים\תמונות וכו' (מקנאים בך כמובן,אך לא מספיק..)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להשחיל עוד כמה שאלות:

האם טיול בחלק הדרומי יכול להיות בעל אופי של טיול כוכב, או שהמרחקים בין האתרים האטרקטיביים גדול מידי?

עלויות שכירת רכב. האם יש אפשרות או כדאי לשכור רכב מחוץ לנורבגיה ולהגיע איתו לשם? מהי נקודת המוצא הסבירה לשכירת רכב כדי לעבור לנורבגיה? אני מניח שגם מיקום החזרת הרכב יכול להגדיל את התקציב משמעותית.

הנסיון שלי הוא מ2001 אז לא יודע אם עדיין רלוונטי.

שכרתי רכב בשוודיה וזה היה חצי מחיר מ בנורווגיה.

זה היה טיול ארוך יחסית של 15 יום.

את הרכב לקחנו בגוטנברג. חצינו את הגבול לאוסלו.

משם דרך מרהיבה שכללה טרק יומי בהרדנגרווידה, הרמה ההררית במרכז נורווגיה.

אחכ הפיורדים שבין ברגן לטרונדהיים.

חזרה לשוודיה, לאופסלה ואוסלו, שם החזרנו את הרכב וטסנו חזרה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...