Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמידה ברמזור, מתי להוציא לניוטרל ומתי להישאר ב D

arieltan6370
שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תעשו לי סדר רגע. (רכב אוטומט) אם אני בפקק בירידה והנסיעה מאוד איטית, ישנה בעיות להיות על ניוטרל עם שימוש עדין בבלם? התחלתי לעבוד בשילוב לניוטרל בכל רמזור וזה בהחלט מרגיע את המנוע ומרגיש נכון לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה להוציא לניוטראל בעמידה או נסיעה.

אם אדון אטלר כתב שבניוטראל אין שימון לתיבה - אטלר טעה. גוף ממיר המומנט המחובר בחיבור קשיח לקראנק מניע את משאבת השמן.

היצרן מכיר את הרכב שלו אבל ההמלצה להישאר בדרייב יכולה להיות מסיבה בטיחותית (זמינות תזוזה), בעוד אני דוגל בדעה השניה והיא הוצאה לניוטראל על מנת שלא תהיה תזוזה חפוזה ולא מבוקרת ופגיעה בהולך רגל אם אני ראשון ברמזור ומאיזושהי סיבה נתתי גז בלי לשים לב להולך.

בירידה אין סיבה להוציא לניוטראל. מעלה תצרוכת דלק, מוסיף בלאי מיותר לבלמים, לא עושה נזק לגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יוצרו בהלך ההיסטוריה מספר תיבות שהיו לבד משלבות ניוטראל כאשר הרכב עומד במקום ודוושת הבלם לחוצה. ברגע שעוזבים את הבלם התיבה חוזרת לD.

אני נהגתי על אחת כזו באופל אסטרה מתחילת העשור הקודם.

נהגתי (אומנם רק סיבוב קצר) באופל אסטרה 1.6 אוטומטית 94' ולא זכור לי דבר כזה. גם אף פעם לא שמעתי על פונקציה כזאת בתיבת הילכים אוט' של רכב פרטי.

האם אתה בטוח ב 100% שזה עובד כך ברכב הנ"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי (אומנם רק סיבוב קצר) באופל אסטרה 1.6 אוטומטית 94' ולא זכור לי דבר כזה. גם אף פעם לא שמעתי על פונקציה כזאת בתיבת הילכים אוט' של רכב פרטי.

בטוח, אפילו ב200%.

גרתי 4 שנים עם שותף עם אופל אסטרה 2000 או 2001 עם מנוע 1.8 ותיבה אוטומטית.

לקחתי לו את הרכב לא מעט.

זה עבד בדיוק כך.

היו גם קצת באגים לדרעק הזה. אם היית שם נורות לד במקום הנורות בלם הרגילות, התיבה לא הייתה מזהה עזיבה של הברקס ונשארת בניוטראל.

מעבר של הידית לN וחזרה לD היה מוציא אותה מזה.

הבחור אהב לשים נורות לד בפנסים האחוריים. אבל נורת ברקס אחת תמיד הייתה רגילה בגלל השטות הזאת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. מצאתי איזכורים באינטרנט. זה נקרא Auto Neutral. מעביר לניוטרל אחרי 5 שניות עמידה במקום עם דוושת בלם לחוצה.

מעניין באמת מדוע לא המשיכו עם הפטנט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג. לומר עליו שהוא לא מבין ברכב אוטומטי כיוון שהוא נוסע בזמנו הפרטי על ידני זה השטות הכי גדולה שיצא לי לשמוע. הבנאדם נסע (וגם בחן) אלפי מכוניות בחייו ולדעתי אין שני לו בארץ בכל נוגע לנסיון והבנה בנהיגה ובמכונאות.

לחץ השמן מופסק. זה לא אומר שהגלגל"ש בתיבה מתייבשים מיידית, אבל בהחלט סיכת התיבה בשמן מופסקת.

במכונאות רכב ובידע טכני הוא מאוד מוגבל וגם כתב מספר שטויות שבחלקם אתה ציטט מחוסר ידע שלך וגם שלו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נניח שאטלר צודק, לחץ שמן נפסק עם מעבר לניוטרל.

ואז נשאלת השאלה - מאיפה יש לחץ שמן כדי לשלב בחזרה להילוך ראשון?

הרי משאבת שמן לא עובדת...הצמדת דיסדיות בגיר אוטומטי היא על ידי לחץ שמן.

או במילים אחרות - שום לחץ שמן לא נפסק, כל עוד מנוע מונע יש לחץ שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד שבC5 דיזל הקודמת שהייתה לי, עמדתי יותר מעשר דקות עם מנוע מונע (באזור מחוץ לעיר, ובלי כוונה תחילה) בהילוך N. מייד לאחר מכן טיפסתי מעלה עם כמות נכבדת של גז (אני עושה את זה לעיתים). הגיר נכנס למצב של תקלה (זאת הייתה הפעם היחידה שהוא נכנס למצב תקלה בשנה שהרכב היה ברשותי). יכול להיות שזה מקרי.

ארחיב מעט: אייסין ייצרו גיר פלניטרי עם שישה הילוכים שקיים במגוון רכבי "מנהלים" עתירי מומנט. גיר זה מתוכנן לשלב הילוך סרק ברמזור. כאשר תושבת הגיר מתבלה, נשמעת דפיקה מעצבנת בשילוב מחדש לראשון. אפשר להגיד שזהו אינדיקטור להחלפת תושבת גיר, ואפשר להגיד שזאת תכונה מעצבנת.

ובוויקיפדית:

One aspect of the advanced nature of the electronics is at idle, it automatically selects neutral gear to reduce internal temperatures and improves fuel economy.

מתוך וויקיפדיה, החופשית באנגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן מכיר את הרכב שלו אבל ההמלצה להישאר בדרייב יכולה להיות מסיבה בטיחותית (זמינות תזוזה), בעוד אני דוגל בדעה השניה והיא הוצאה לניוטראל על מנת שלא תהיה תזוזה חפוזה ולא מבוקרת ופגיעה בהולך רגל אם אני ראשון ברמזור ומאיזושהי סיבה נתתי גז בלי לשים לב להולך.

מבחינה בטיחותית אתה בפירוש טועה. פגיעות מהסוג שציינת נדירות מאוד ומכל מקום הפתרון להן הוא לעצור עם מרחק מסוים ממעבר החציה או מהרכב ממול ו/או הפתרון של משיכת בלם יד ב-D.

הסיכון לפגיעה מאחור כל עוד אתה עומד בקצה הטור הוא גדול בהרבה ולכן במצב זה גם ברכב ידני צריך לעמוד עם הילוך ראשון משולב.

ומכל מקום, העברה ל-N אולי לא מזיקה אבל בוא נסכים שהיא גם לא מועילה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה שניה, אם יש מערכת SST (עצור/סע) אז תיבה חייבת לצאת לניוטרל בעצירה וכיבוי מנוע, וזה על מנת לאפשר התנעה חלקה בתחילת תנועה.

חן - הדיון הזה בניגוד למספר דיונים דומים בעבר מתנהל בפורום טכני. אז מדברים יותר על ההיבט הטכני, ולאו דווקא על מה שנכון או לא נכון לעשות בנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, אך הנקודה הבטיחותית כן עלתה לדיון ובסוף גם אי אפשר להפריד אותה לחלוטין מהדיון הטכני.

השאלה שצריכה להישאר טכנית אינה האם הוצאת התיבה להילוך סרק בעמידה קצרה מזיקה, אלא האם היא מועילה למשהו?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או במילים אחרות - שום לחץ שמן לא נפסק, כל עוד מנוע מונע יש לחץ שמן.

טיפה זז מהנושא.

אם אני מבין נכון, העברת הילוכים כשהרכב מכובה, הורסת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...