Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש שמן 40

ilanmurad
שימו לב! השרשור הזה בן 3681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

שום יבלות ולא נעלים!!!

שלח לי מידות מדויקות של המסנן אולי יש לי קוטר / גובה/ קוטר קדח של הבורג.

בברכה בני ל.

בני היי, תודה רבה לך ולכל מי שעונה על הנכונות לעזור והעצות.

לגבי הפילטר אלה מידותיו:

גובה - 6.8 ס''מ

קוטר חיצוני - 6.6 ס''מ

קוטר פנימי (קדח) - 1.2 ס''מ

ממה שראיתי אני מניח שכמה מ''מ לכאן או לכאן באחת המידות לא ישנו הרבה כך שיש מקום להתאמה של משהו דומה אפילו בגובה יש שם קפיץ אני מניח שניתן לכווץ עוד אם הגובה יהיה טיפה יותר ( פחות לא כדאי לדעתי ...)

אשמח מאד אם יהיה למישהו מידע על פילטר שיכול לעזור לי ולרוזנת הזקנה :)

לגבי השמן, אני מצרף תמונה של מה שכתוב בספר הנהג לגבי השמנים - מעיון נוסף אני מתחיל לחשוב שאולי בכל זאת עדיף לי ה 20-50 ? מה אתם אומרים ?

Capture.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בני היי, תודה רבה לך ולכל מי שעונה על הנכונות לעזור והעצות.

לגבי הפילטר אלה מידותיו:

גובה - 6.8 ס''מ

קוטר חיצוני - 6.6 ס''מ

קוטר פנימי (קדח) - 1.2 ס''מ

ממה שראיתי אני מניח שכמה מ''מ לכאן או לכאן באחת המידות לא ישנו הרבה כך שיש מקום להתאמה של משהו דומה אפילו בגובה יש שם קפיץ אני מניח שניתן לכווץ עוד אם הגובה יהיה טיפה יותר ( פחות לא כדאי לדעתי ...)

אשמח מאד אם יהיה למישהו מידע על פילטר שיכול לעזור לי ולרוזנת הזקנה :)

לגבי השמן, אני מצרף תמונה של מה שכתוב בספר הנהג לגבי השמנים - מעיון נוסף אני מתחיל לחשוב שאולי בכל זאת עדיף לי ה 20-50 ? מה אתם אומרים ?

סליחה טעות !!!! הגובה 8.6 ס''מ לא 6.8 .

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייצרן הרכב ממליץ על טווח השמן. יש מס' שמנים שאתה מתאים לאופן השימוש והארץ בה אתה נמצא.

למנוע שעבר הרבה ק"מ ואופן השימוש בו הוא מדי פעם וק"מ קצר תוכל לשים 40 או 20/50 ללא בעיה.

חשוב יותר שיהיה מינראלי והאותיות שבאנגלית יתאימו.

במידה ושמת 20/50 וישנה צריכת שמן מוגברת עבור ל-40 ובדוק שוב.

שים לב גם ללחץ השמן, יש משאבות שמן שיעדיפו 40.

הקפד להחליף שמן פעמיים בשנה לפני הקיץ ולפני החורף ואתה מסודר.

אצלי באופנוע צריכת השמן (40) כל כך נמוכה שאפילו לא ניסיתי לשים 20/50 פשוט חבל. - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב גם ללחץ השמן, יש משאבות שמן שיעדיפו 40.

אני מניח שב"קונטסה" אין מדיד ללחץ השמן, אבל ממליץ בחום להתקין כזה.

אחרי שלומדים ומזהים מה צריכה להיות ההתנהגות הנורמלית (מנוע חם או קר, סיבובי סרק או שיוט) - מעקב אחרי "שעון" כזה נותן המון אינפורמציה. לאחר תקופת לימוד תוכל לזהות ולהחליט מהו השמן המתאים ביותר למנוע שלך. .

ההתקנה פשוטה - התקנת T בתבריג המפסק ("יוניט") של נורת לחץ השמן, והוספת משדר חשמלי לשעון המותקן בתא.

אני ניזון מאינפורמציה כזאת כבר זמן רב (יותר מ-30 שנה...), והיא עוזרת לי מאד "לחוש" את המנוע.

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה חודשים לפני שקנינו את המרצדס רז ביצע בה טיפול גדול, שכלל החלפת שמן ומסנן.

השמן היה חצי סינטתי.

כשהמנוע היה חם, במצב D בעצירה, שעון לחץ השמן עמד על 1 BAR, נמוך מידי, מה שהעיד על שמן דליל מידי (או לחילופין מנוע "גמור").

אבא שלי החליף שלשמן 20-50 מינראלי, כמו שמופיע בספר הרכב המקורי, וכעת שהמנוע חם הלחץ עומד על 1.5 BAR, כמו שצריך.

פרט מעניין הוא ששעון לחץ השמן במרצדס מכאני למהדרין - צינורית שמן מגיעה ללוח המחוונים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של שמנים חדשים ומנועים ישנים לא תמיד השמן המודרני זוכה למרות

שיש כאלה שחושבים כך. - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לפותח השירשור ללכת על 15W-40 או 20W-50 אם אין את הראשון בנמצא. כמו כן, אתה חייב לוודא שמדובר בתקן API SF ומטה שהרי זה מכיל את התוספים הרצויים להגנת המנוע שלך שהיו רצויים בזמנו: אבץ, עופרת, זרחן וכיוצא בזה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לפותח השירשור ללכת על 15W-40 או 20W-50 אם אין את הראשון בנמצא. כמו כן, אתה חייב לוודא שמדובר בתקן API SF ומטה שהרי זה מכיל את התוספים הרצויים להגנת המנוע שלך שהיו רצויים בזמנו: אבץ, עופרת, זרחן וכיוצא בזה.

מצאתי 20-50 של "דלק" אבל SG, לא הולך? איפה אני מוצא SF ומטה ? נראה כאילו אין דבר כזה ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי 20-50 של "דלק" אבל SG, לא הולך? איפה אני מוצא SF ומטה ? נראה כאילו אין דבר כזה ....

ראה את הודעותי - #12 ו- #13 בשרשור זה.

לחנות קוראים "ר.ש.ב." (למרות שאינני בטוח כי השם מופיע עליה...). יש לו גם 20-50 וגם 40 מסדרת "מוטורקס" של "סונול",

דרוג SF.

למען האמת, גם SG נראה לי "ישן מספיק". השמנים שנמכרים היום הם מסדרות SM והלאה...

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש קבוע בשמן 40 חד דרגתי של סונול ניתן להגיע למחסני החברה אצלי זה בתלפיות

ולקנות במחיר של 45 ש"ח ל-4 ליטר.

יש לי במלאי אחד סגור אם אתה לא מסתדר, אתה מוזמן לבוא לקחת.

לא כדאי לשים שמן מודרני כיוון שהוצאו ממנו תוספים בשם איכות הסביבה, והטכנולוגיה במקרה

הזה לא מתאימה למנועים הגסים של פעם.

ישנו תוסף לשמן למכוניות אספנות שווה להוסיף פעם בחצי שנה, היה עליו כבר שירשור בעבר.

כל המומחים יגידו לך לנסות שמן מודרני כי הוא טוב יותר, אל תתווכח, שים רק 40 מינרלי אם זה המומלץ

ע"י היצרן.

בהצלחה-רן

אצלי אם דחוף לך, או במחסן השמנים של סונול הקרוב למקום מגורך. - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אם דחוף לך, או במחסן השמנים של סונול הקרוב למקום מגורך. - רן

בשמחה הייתי בא אליך אבל אני מאזור חדרה ועובד בתל אביב ביפו כך שאני לא מוצא מתי להגיע לתלפיות. סליחה על הבורות אבל מה זה "מחסן שמנים " של סונול ? יש דבר כזה באזור יפו, תל אביב , חדרה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה את הודעותי - #12 ו- #13 בשרשור זה.

לחנות קוראים "ר.ש.ב." (למרות שאינני בטוח כי השם מופיע עליה...). יש לו גם 20-50 וגם 40 מסדרת "מוטורקס" של "סונול",

דרוג SF.

למען האמת, גם SG נראה לי "ישן מספיק". השמנים שנמכרים היום הם מסדרות SM והלאה...

עודד, סליחה צודק משום מה פיספסתי את שונצינו 2 שהצעת, אני אנסה לנצל נסיעה לאזור ואקפוץ לשם. תודה רבה על הנ''צ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמחה הייתי בא אליך אבל אני מאזור חדרה ועובד בתל אביב ביפו כך שאני לא מוצא מתי להגיע לתלפיות. סליחה על הבורות אבל מה זה "מחסן שמנים " של סונול ? יש דבר כזה באזור יפו, תל אביב , חדרה ?

יש להם בכל עיר גדולה מחסן שממנו הם מפזרים את השמנים לתחנות, נסה לבדוק

איפה הכי קרוב לך בת"א או בחדרה. - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...