Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מראות פנורמיות כאמצעי עזר?

חלי
שימו לב! השרשור הזה בן 7416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהיום שבו קבלתי את הרשיון ועד לפני לא הרבה זמן , גם אני נהגתי עם מראה פנורמית .

עד שהחלפנו את הרכב, שהגיע בלי מראה פנוראמית (המוכרת הסבירה שהיא לא מסוגלת לנהוג בלי זה :oops: ) מאותו היום אני פשוט לא מסוגל לסבול את המראה הפנורמית , היא מעוותת לגמרי את התמונה וגורמת לרכבים מאחורך להראות יותר רחוקים משהם באמת :?

אני מסכים שבמצבים מסויימים (כמו רכב בלי מראה ימנית ) הפנוראמית יכולה להיות פיתרון ,אבל ברכב מודרני היא פשוט לא יעילה ואף יכולה להטעות :!:

דוד.

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורמלי שהמראה המקורית של הרכב (האמצעית) היא מגדילה? זה נראה לי די מוזר שבמראות הצד זה רגיל ושאני מסתכל במראת האמצע אני רואה את זה הרבה יותר קרוב ...

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

עם כל הכבוד לבחור שכתב את הכתבה הנ"ל, הוא שכח את כלל מספר 1: כל מקרה לגופו.

לאבא שלי, למשל, קיימת מגבלת ראייה ושמיעה ולכן הוא מחויב להשתמש במראה פנורמית. זה מצוין ברשיון הנהיגה שלו: מתחת לכיתוב של "חייב להרכיב משקפיים" כתוב "חייב להשתמש במראה פנורמית".

מעבר לכך, מלבד ההבדלים בין אדם לאדם, קיימים הבדלים גדולים בין רכב לרכב בגלל המבנה המרחבי של הרכב, מיקום המראות (מראה ימנית, למשל), מידות המראות, מידת העקמומיות שלהן, והחומרים מהם הן עשויות. לצאת באמירה כוללת כאילו "מראה פנורמית זה דבר גרוע" זו אמירה שהיא גם אינה חכמה וגם מסוכנת.

דווקא הסעיף בו הוא ציין כי מראה פנורמית מוסיפה "מידע מיותר שמעמיס על המוח" הוא המיותר מכולם. מראה פנורמית היא אינה דבר שלילי כמו סמים שאם אתה מתמכר אתה אבוד. ההפך, במצבים רבים היא חוסכת בזמן תגובה, כי המידע על מה שמתרחש בכביש כבר מצוי לך בראש.

דוגמא קטנה: נהגתי עד לפני שנה לנהוג בלנטיס של אבי, שם מותקנת פנורמית כאמור. המראה היתה מצוינת, כך שבכל רגע ורגע ידעתי מה מתרחש מאחורי על הכביש. זה לא גרם לי להיות "מפונק" ולהתעלם מהמראות האחרות, כאשר עברתי נתיב בכל מקרה נעזרתי במראה הצידית ובנוסף נתתי מבט קטן לצד.

הסיכון הגדול קרה כאשר עברתי לנהוג ברכב אחר, דווקא קטן יותר (קורסה) עם מראות סטנדרטיות בלבד. גם אני חשבתי שהפנורמית מיותרת, אבל אחרי מספר חודשים שראיתי שמספר פעמים כמעט עברתי תאונה, בעת שהייתי חייב לעבור נתיב במהירות, רצתי לקנות פנורמית.

בגלל שהמראה הרגילה מספקת פחות מידע אתה אינך יודע מה קורה על הכביש בכל שניה מאחוריך (ובמיוחד באלכסוניך). לכן חוסר הוודאות הזה יחייב אותך לתת מבט במראות ומבט ארוך יותר לצד, וברגעים המחייבים תגובה מהירה ביותר זה עלול להיות בלתי-מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראה פנורמית, ואני מתכוון לזו שבערך פי קצת פחות מ-2 ארוכה יותר מהרגילה, ולא זו העצומה שחוסמת את החלון הקדמי, זה דבר ממש ממש טוב. כל מי שאומר שזה ככה וזה ככה ועוד לא ניסה, שינסה קצת קודם.אגב, המראות ה"פנורמיות" הרגילות שניתן לקנות היום במקומות כמו אוטו דיפו אלה לא ממש פנורמיות, אלא סתם גדולות יותר, מה שנראה לי כמו פשרה לא מוצלחת.

המראה הפנורמית נותנת חפיפה למראות הצד, כלומר אפשר לראות חלקים רבים מעוד זווית, וכך יותר קל לנוע ולדעת מה קורה. היעוד המקורי שלהן היה, כמו שאיציק אמר, בתקופה שלא היו מראות ימניות וזה שיפר בצורה ניכרת את המצב - ולכל מי שאומר "אם זה כ"כ טוב למה זה לא סטנדרט?" יש לי שתי תשובות. הראשונה: אם הדברים היו ככה בעולם, לא כל ישראל היתה מוצפת בלנטיסים ו-3 שאנשים לא בדקו בכלל לפני הקניה, והתשובה היותר עניינית - _יש_ מראות פנורמיות כסטנדרט במכוניות חדשות. אפילו שתיים! במראות הצד!.

בתור מישהו שהתרגל לנהוג עם מראה פנורמית אמצעית, ובלי מראות פנורמיות בצדדים (למרות שמראות הצד אצלי יחסית גדולות :wink: ), ניסיתי פעם לנהוג עם מראה מרכזית רגילה ולא מצאתי את עצמי. היא מגדילה ויש לה טווח מוגבל מאוד. אם מתרגלים למראה הפנורמית, ניתן לדעת בדיוק איפה אני ואיפה הכל ואין בעיה.

-- מורטיזציה? מורטיזציה! -- הגלריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...