Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות רכב: טויוטה יאריס היברידית מושקת בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 4118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא עניין של מיני או סופר מיני. הוא מתנהג כמו כל מכונית אחרת עם 100 כ"ס, זה העניין. אולי קצת פחות, אבל בתור נהגת "רגילה" זה לא צריך להפריע לך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב שב"מיני" התכוונה למכוניות עם מנוע ממש צנום וחלשלוש, בלי להבחין בהבדלי הגדלים.

בכל מקרה אם הדרך היא ממחלף הראל עד לירושלים אז זה לא ממש ארוך, וגם לא עלייה אחת רצופה ומתמשכת, התוואי הזה מורכב מעליות וירידות, מה שמתאים להיברידי ועל אחת כמה וכמה כשהדרך פקוקה.

לדעתי אין מנוס מנסיעת מבחן, גם הגיר הוא רציף ועשוי לתת לך תחושות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קטנה- מה ההשפעה של האלטרנטור על צריכת הדלק? -למשל 75A.

גם שאין טעינה רואים שהמתח ברכב הוא כ14.3V והבנתי שהוא תמיד פועל (כמובן בעומס משתנה), ורציתי לדעת בערך מה ההשפעה של האלטרנטור על צריכת הדלק לדוגמא בנסיעה של 20 ק"מ בלילה שהאורות דולקים?

ודבר אחרון- מהו זרם הטעינה המקסימלי ברכב עם אלטרנטור של 75A?

(הקשר לדיון הוא שאם המצבר מספק חשמל גם לצרכנים השונים ומוריד לפעמים את העומס של האלטרנטור ובכך משפר צריכת דלק)

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו הזמנתי את היאריס ההיברידית עכשיו :)

ערכתי השוואה קטנה - מה יותר זול היאריס ההיברידית או דגם הבנזין?

היאריס ההיברידית עולה 11,000 שח יותר מהדגם הבנזין ואני מעונין להשוות מי מהם זולה יותר לאחזקה.

מנסיעה על יאריס בנזינית רגילה אני מקבל צריכת דלק משולבת של 16 קמ לליטר (בנסיעה רגועה, ואני מתכנן לנסוע רגוע גם בהיברידי).

הרעיון הוא כזה: ביאריס ההיברידית אני אקבל לפחות 20 קמ לליטר בנסיעה רגועה. כמו כן אני נוסע לפחות 22,000 קמ בשנה.

המסקנה: בעזרתו של הדגם ההיברידי אני אחסוך בכל שנה לפחות 275 ליטר דלק שהם כ- 2200 שח בשנה.

כעבור 3 שנים אני אחסוך כ- 6600 שח על דלק. לאחר 3 שנים אלו, היאריס ההיברידית תהיה שווה לפחות 6500 שח יותר מהיאריס הרגילה (על פי ההנחה שרכב מאבד כ- 12% אחוז מערכו בכל שנה).

לכן אם אמכור את היאריס ההיברידית לאחר 3 שנים "הפסדתי" 4500 ש"ח יותר על הדגם ההיברידי (ירידת ערך בהשוואה לדגם הבנזין) אבל חסכתי 6600 שח בדלק. ובסה"כ הרווחתי לאחר 3 שנים 2100 שח.

החישוב הנ"ל הוא מאוד שמרני מבחינתי משום שאני נוסע יותר מ- 22,000 קמ בשנה ואני מתכנן להחזיק את הרכב יותר מ- 3 שנים. כמו כן, אני מעריך שאוכל לקבל צריכת דלק טובה יותר מ- 20 קמ לליטר (בפועל אני מאמין שאחסוך לפחות 3000 שח בשנה עבור דלק)

(בנוסף לכך הדגם ההיברידי מאובזר יותר בהשוואה לבנזין - אבל אין לכך משמעות פיננסית)

ולכן בסופו של יום הדגם ההיברידי זול יותר עבורי למרות עלותו שהיא לכאורה גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב שלך יפה ונוח מידי. תפסיד כסף אם תהיה סטייה, אפילו הקטנה ביותר. מה לגבי ביטוח? מה אם צריכת דלק לא תהיה 1:20 אלא 1:18? ירידת ערך אי אפשר לחזות. השוק משתנה כל הזמן. יהיה קשה מאוד למכור יאריס בת 3 שנים ב-70 אלף כשהיום ניתן לקנות רכב חדש מהניילונים ב-70 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהשוואת ביטוחים שעשיתי בין טויוטה אוריס רגילה לאוריס היברידית המחירים דומים מאוד - אני מאמין שכך יהיה גם עם היאריס ההיברידית.

לגבי צריכת דלק - כמו שאמרתי אני מקבל 16 קמ לליטר ביאריס הבנזינית. אנשים שנוסעים על הפריוס מקבלים לפחות 19 קמ לליטר.

כך שמבחינתי ההנחה של 20 קמ לליטר ביאריס ההיברידית היא הגיונית.

לגבי ירידת ערך - אתה צודק, אכן תקופה קשה לכל רכב יד שניה. אבל צריך לזכור שבכל מקרה הדגם ההיברידי יהיה יקר יותר מהדגם הרגיל. הוא גם יותר מאובזר. (אגב, כיום - יאריסים ישנים משנת 2001 למשל נמכרים במחירים של כ- 24000 שח ונחשבים לרכב מבוקש מאוד. אבל זו כמובן לא הנקודה).

אני מסכים שאכן קיים כאן סיכון מסוים (למשל אם מחיר הדלק יירד פתאום משמעותית, או אם אעבור לעבוד ליד הבית ואז אסע בכל שנה 12000 קמ בלבד). אבל לפי דעתי הסיכון הנ"ל מאוד מוגבל וגם אם הוא יתממש אני כמעט ולא אפסיד כסף. משום שמספיק שאחסוך כ- 6000 שח על דלק + מחיר המכירה היותר גבוה בהשוואה ליאריס הבנזינית וכבר החזרתי את ההשקעה.

בפועל אני מאמין שאחסוך הרבה יותר מ- 6000 שח על דלק כפי שתיארתי בפוסט הקודם ומתכנן להחזיק את הרכב 7-8 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם היאריס תצרוך 1:16? איזה באסה לו...

החישוב שהוא עשה לפי 1:20 הוא שמרני למדי. המבחנים מספרים על צריכה טובה מהפריוס, כלומר 1:22 לפחות. מאמין שעם רגל קלה כמו שלו (1:16 זה מעולה!), הוא יגיע גם ל-1:23/24.

זה נכון שהנבואה ניתנה לשוטים, אך הניסיון מראה לנו שכל עוד מחירי הדלק גבוהים, רכבים היברידיים נחטפים. תנסה למצוא טויוטה פריוס מהדגם האחרון ותיווכח.

תתחדש ותסע בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בשבילך חישוב כזה קצת למעלה בת'רד הזה.

אם אתה עושה 1:16 ביאריס בנזין צפה ל-1:21 נניח ביאריס היברידית. במצב כזה אמנם תחסוך כמה אלפים בשנה, אבל בשביל להחזיר את ה-11 אלף שקלים הפרש עדיין תצטרך 60000-70000 ק"מ, שזה בסדר כי אתה טוען שתשתמש ברכב אפילו יותר מ-3 שנים. בקיצור - עבורך הקנייה נשמעת טובה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו הזמנתי את היאריס ההיברידית עכשיו :)

אחרי נסיעת המבחן, לא חלפה בך הרגשה "זה לא אוטו אמיתי"? ביחס למחירו הגבוהה כמובן.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sronis אכן ראיתי את החישוב שלך :-)

מה שהיה חסר לי שם זה מחיר המכירה של הרכב.

אתה הנחת שההשקעה היא של 11000 שח ואותה יש להחזיר. אבל ההשקעה היא קטנה יותר. מחיר המכירה של הרכב ההיבדרידי גבוהה יותר משל הדגם הבנזיני בעת מכירתו.

אם לדוגמא מחיר הרכבים הללו צנח ב- 50% (למשל לאחר 5 שנים של שימוש) אז גובה ההשקעה הוא "רק" 5500 שח. שאותם אתה צריך "להחזיר" בחסכון בדלק (מבחינתי אני חוסך סכום זה כבר לאחר כשנתיים של שימוש).

אגב, אכן הרכב מרגיש "מעט" רכב בשביל מחיר של 115000 שח, מחיר שלכאורה ניתן לרכוש בו רכב משפחתי. אבל בהתאם לחישובים שעשיתי מחירו האמיתי של רכב זה יהיה נמוך יותר אפילו משל הרכב הבנזיני שעולה 104000 שח (משום שעלות אחזקת הרכב היא כמובן לא רק קניה פחות מכירה יש גם הוצאות דלק רבות שאותם אני אחסוך).

כך שבמבחינתי מחיר שלך 115,000 שח עבור "מעט" רכב הוא רק בראש :-) מבחינתי אני זוכה ברכב אוטומטי מאובזר בכל טוב שמחירו האמיתי שקול לרכב שעולה כ- 90,000 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הנחת שההשקעה היא של 11000 שח ואותה יש להחזיר. אבל ההשקעה היא קטנה יותר. מחיר המכירה של הרכב ההיבדרידי גבוהה יותר משל הדגם הבנזיני בעת מכירתו.

אם לדוגמא מחיר הרכבים הללו צנח ב- 50% (למשל לאחר 5 שנים של שימוש) אז גובה ההשקעה הוא "רק" 5500 שח. שאותם אתה צריך "להחזיר" בחסכון בדלק (מבחינתי אני חוסך סכום זה כבר לאחר כשנתיים של שימוש).

אגב, אכן הרכב מרגיש "מעט" רכב בשביל מחיר של 115000 שח, מחיר שלכאורה ניתן לרכוש בו רכב משפחתי. אבל בהתאם לחישובים שעשיתי מחירו האמיתי של רכב זה יהיה נמוך יותר אפילו משל הרכב הבנזיני שעולה 104000 שח (משום שעלות אחזקת הרכב היא כמובן לא רק קניה פחות מכירה יש גם הוצאות דלק רבות שאותם אני אחסוך).

כך שבמבחינתי מחיר שלך 115,000 שח עבור "מעט" רכב הוא רק בראש :-) מבחינתי אני זוכה ברכב אוטומטי מאובזר בכל טוב שמחירו האמיתי שקול לרכב שעולה כ- 90,000 שח.

צריך להוסיף למשוואה גם את רמת האיבזור הגבוהה משמעותית של ההיברידית יחסית לבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע למחיר המכירה אתה צודק, אבל קח בחשבון שבהחלט יש מצב שההפרש יהיה קטן יותר, כלומר שגובה ההשקעה יהיה גדול יותר, כיוון שהשוק עדיין מתקשה לעכל היברידיות משומשות (אפילו שאין סיבה אמיתית).

בכל מקרה, המחיר האמיתי עדיין לא שקול לרכב שעולה כ-90000 שקלים, אם כבר, אז זה מה שרק בראש שלך :wink:

מה שכן - אתה מקבל רכב מאוד חסכוני שעלויות האחזקה שלו יהיו זולות משמעותית משל מכוניות מקבילות בקבוצת המחיר שלו.

אני שואל שוב, מה עם עלות האחזקה אחרי האחריות?

למישהו יש ניסיון?

לי יש עם פריוס דור 2 בת 5 והכל בסדר.

צריך להוסיף למשוואה גם את רמת האיבזור הגבוהה משמעותית של ההיברידית יחסית לבנזין.

לא ממש משמעותית - בקרת אקלים וזוג ח"ח מאחור.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשימת ההבדלים המלאה:

4 חלונות חשמל במקום 2

בקרת אקלים במקום מזגן מכני

הנעה בלחיצ. כפתור במקום מפתח

4 בלמי דיסק במקום 2

פנסי לד במקום פנסים רגילים

ציפוי עור לבלם יד

אגב, במושב האחורי יש קצת פחות מרווח ברכיים בדגם ההיברידי בהמשוואה לבנזין בגלל מיקום הסוללה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי - הבדלים לא באמת משמעותיים.

בנוגע למושב האחורי - ההבדל הוא לא בברכיים אלא בחלק האחורי של כפות הרגליים - הסוללה בולטת קצת למטה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...