Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות רכב: טויוטה יאריס היברידית מושקת בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדש ומחכים לעידכונים על צריכת הדלק

האם ייתכן שבעקבות קצת ביקורת בחלק מהמבחנים על הצמיגים הירוקים החליט היבואן להחליף צמיגים למשלוח שהגיע ?

נ.ב.: המגב הקידמי של היאריס מזכיר לי בצורתו מגבים של אוטובוסים עירוניים :shock:

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן, ביאריסים החדשים יש אכן מגב אחד וארוך. לטעמי זה דיי יפה (מזכיר את דגמי המרצדס שמגיעים עם וישר יחיד).

אגב, מתז ניקוי השמשה ממוקם ממש על גבי המגב ונע יחד איתו. על פי החברה זה אמור לשפר את פיזור הנוזל על גבי השמשה כולה וכן למנוע "עיוורון" של הנהג בעת הפעלה של המתז.

העניין עם הצמיגים אכן לא ברור... לא נשמע לי סביר שהיובאן החליף צמיגים בעקבות מבחני רכב. יכול להיות שבוחני הרכב "העריכו" שמדובר בצמיגים ירוקים ולא ממש וידאו זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאריס יש רק מגב אחד?

לגבי הצמיגים אל תצטער, אני לא יודע עד כמה באמת משפיעים הצמיגים הירוקים על צריכת הדלק, מאמין שבאחוזים בודדים ואני אישית מעדיף צמיג שיהיה שקט, נוח ואוחז והברידג'סטון פוטנזה הוא אחד כזה.

תתחדש וסע בדרכים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן, כל דגמי היאריס החדשים מגיעים עם מגב יחיד. מצורף תיאור שמצאתי באחד מהאתרים:

There’s something inherently cool about a single windshield wiper. Throughout automotive history, carmakers have employed peculiar and complex combinations of arms and pivots to engineer single-wiper designs, usually on exotic, expensive cars. Well, now Toyota has done it on the $14,000 Yaris. A “wet arm” system sprays washer fluid ahead of the arm in two directions to rid the windscreen of grime

Read more: 2012 Toyota Yaris Test Drive - Popular Mechanics

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

עדכון ראשוני (מאוד) לצריכת דלק: לאחר נסיעה של כ- 250 ק"מ צריכת הדלק שלי היא 22.2 ק"מ לליטר (על פי מחשב הרכב).

מדובר בצריכה משולבת (חצי עירוני חצי בינעירוני). הנסיעה כוללת פקק של שעה לכל אורכו של איילון, וגם כוללת נסיעה במהירות שיוט לכל אורכו של איילון (בשעות שהכביש היה פנוי) כמו כן בוצעו נסיעות עירוניות "רגילות".

סגנון הנסיעה שלי עדין מאוד, כפתור ה- Eco דולק תמיד. מזגן עובד תמיד ומכוון על כ- 21 מעלות.

לשם השוואה, ביאריס הבנזינית (באותו סגנון נהיגה עדין ובערך באותם דרכים) צריכת הדלק שלי היתה 16 ק"מ לליטר (גם על פי מחשב וגם במדידה ידנית).

אני אעדכן שוב לאחר צבירה של יותר קילומטרים :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהיאריס ההיברידית משווקת באירופה עם צמיגים ירוקים מדגם Bridgestone Ecopia EP25.

בארץ משווקים אותה עם Bridgestone מסדרת PROTENZA - צמיגים שמכוילים לאחיזה/ביצועים.

למישהו יש מושג מדוע?

לא ברור לי העניין הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, באתר האירופאי של טויוטה צריכת הדלק המשולבת של טויוטה יאריס היברידית היא: 28.5 ק"מ לליטר (3.5 ליטרים ל- 100 ק"מ).

כפי הנראה עם צמיגים ירוקים של ברידג'סטון ברוחב 175.

בארץ לשם השוואה הצריכה המשולבת היא 27 ק"מ לליטר עם צמיגים אוחזים של ברידג'סטון ברוחב 185 ( הגרסה האירופאית טובה יותר ב- 5%).

ביאריס הרגילה הצריכה המשולבת בארץ היא 18.9 ק"מ לליטר עם צמיגים אוחזים של ברידג'סטון ברוחב 185.

ביאריס הרגילה הצריכה המשולבת באירופה היא 19.6 ק"מ לליטר עם צמיגים אוחזים של ברידג'סטון ברוחב 175 (שיפור של 3% בגרסה האירופאית).

המסקנה:

ירידה במידת הצמיג ב- 185 ל- 175 תורמת לכ- 3% שיפור בצריכת הדלק.

מעבר לצמיג ירוק (באותה המידה) תורמת לכ- 2% נוספים שיפור בצריכת הדלק.

(כל הנתונים מתוך אתר טויוטה בארץ ואתר טויוטה אירופה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לאחר נסיעה של כ- 600 ק"מ עם היאריס ההיברידית צריכת הדלק עומדת על 23.2 ק"מ לליטר (על פי מחשב הרכב 4.3 ליטר ל- 100 ק"מ), עדיין בנסיעה רגועה.

נחמד לציין שמילאתי דלק רק פעם אחת (ביום שקיבלתי את הרכב) והוא עוד לא אזל (יש קצת פחות משליש). נפחו הכולל של מיכל הדלק הוא 37 ליטר.

המשמעות היא שניתן להגיע בערך לכ- 700 ק"מ בין תדלוקים.

כמו כן הרכב הגיע עם צמיגים ספורטיבים, בעתיד אני אוכל לקבל חצי ק"מ נוסף לכל ליטר ע"י התקנת צמיגים ירוקים במקומם.

יום טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עוד קצת עדכונים לגבי צריכת דלק:

הרכב עבר עד כה מעל ל- 1800 ק"מ.

בימים אלו כאשר אני נוסע ללא מזגן צריכת הדלק היא כ- 4 ליטר ל- 100 ק"מ (24-25 ק"מ לליטר). מדובר בנסיעה באיזור המרכז, משולבת עירוני-בינעירוני, כוללת פקקים "קשים", נסיעה בעיר, וגם כבישים מהירים (איילון וגהה). סגנון נהיגה "עדין".

כמו כן ביצעתי לאחרונה נסיעה מהמרכז לצפון הארץ (קירית שמונה), כולל הרבה טיולים באיזור, ירידה לדרום הכינרת ואז עלייה שוב לקירית שמונה. הנסיעה היתה בדרך הררית (הרבה עליות ארוכות וירידות תלולות וכן כמה עקיפות של רכבים איטיים עם "קיק דאון"). צריכת הדלק של הנסיעה כולה היתה 4.5 ליטר לק"מ (כ- 22 ק"מ לליטר).

לסיכום, אני מאוד מרוצה מהרכב הן מבחינת צריכת הדלק, הן מבחינת האבזור, הנוחות והעיצוב. בדיעבד זו היתה קנייה חכמה והייתי מבצע אותה שוב. לטעמי האישי הרכב הזה שווה לחלוטין את תוספת המחיר בהשוואה לדגם הבנזין האוטומטי (עבור הקילומטרז השנתי שלי כ- 24000 קמ בשנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הרכב עבר עד כה 3500 ק"מ.

גיליתי שצריכת הדלק שלי אפילו טובה יותר כאשר כפתור ה- Eco Mode כבוי. זה דיי מפתיע האמת.

Eco Mode הוא מצב שמסרס את דוושת הגז ככה שצריך ללחוץ חזק יותר על מנת לקבל את אותה כמות הכוח שמקבלים בלחיצה עדינה יותר במצב הרגיל.

בשל כך פשוט כיביתי את מצב ה- Eco Mode. הרבה יותר כיף לנסוע כך, במהירות נמוכה הרכב מרגיש ממש חזק (כנראה בזכות המומנט הנוסף שמתקבל מהמנוע החשמלי).

בכל אופן, בימים אלו, בנסיעה משולבת עם מזגן כבוי, במצב רגיל (Eco Mode כבוי) צריכת הדלק לפי המחשב 4.1 ליטר ל- 100 ק"מ שהם 24.4 ק"מ לליטר. הצריכה שמדדתי בפועל נמוכה יותר במעט, סביב ה- 23 ק"מ לליטר. סגנון הנהיגה רגוע (אבל פחות מבעבר), באותו סגנון נהיגה קיבלתי 4.2 ק"מ לליטר כאשר Eco Mode היה פעיל.

(אם ממש משתדלים אפשר גם להוציא מהרכב 3.9-4.0 אבל לא ממש כיף לנהוג כך(.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך או כך הנתונים שאתה מציג מ-ע-ו-ל-י-ם לצריכת דלק!

בימנו שהמחיר של הדלק כל כך גבוה זה לדעתי אחד השיקולים החשובים ביותר, במיוחד למי שיש לו הרבה נסיעות מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אכן צודק, צריכת הדלק מעולה. כיף לנסוע בלי לעשות יותר מידי חשבון לדלק, כמעט כמו רכב ליסינג :-)

שים לב שההבדל בצריכת הדלק הופך משמעותי עוד יותר בפפקים. בשעות הערב כאשר אני חוזר הביתה בפקקים של איילון או גהה כשהתנועה זוחלת, ולעיתים פשוט עומדים בלי לזוז אני מקבל בקלות צריכת דלק של 23 ק"מ לליטר. הרכב נכבה כשאני עומד, ונע על חשמל כאשר אני גולש עד לברקס הבא. כל רכב בנזין רגיל שורף המון דלק בסיטואציות כאלה (לקבל 10 ק"מ לליטר בפקק זה כמעט בלתי אפשרי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...