Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגי רכב - כמה ק"מ ממוצע הם מחזיקים?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שאלה שרציתי לדעת בכללי:

צמיגי רכב נורמליים (לא זבל סיני), כמה ק"מ ממוצע הם מחזיקים על רכב נורמלי כשמדובר על נסיעה רגועה בד"כ, כשלוקחים בחשבון שהגלגלים הקדמיים מכוונים ואין צורך בביצוע תיקון פרונט, תחת שהייה ממושכת בשמש או צל, נסיעה נורמטיבית ללא פתיחות וכו', לחץ צמיגים תקין ומשקל סביר על הרכב?

תודה ושבת שלום!

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם נגדיר מה פירוש "מחזיקים?" הקריטריון המקובל ל"מחזיקים" הוא עד למצב שבו הצמיגים נמצאים כמעט על סף פיצוץ בזמן נסיעה תחת עומס, מצב שמגיעים אליו לאחר שש שנים או 120 אלף קילומטרים בדרך כלל (עד לשחיקת המדרס לגובה של שני מילימטרים).

א ב ל! כל נהג שעיניו בראשו מבקש מהצמיגים שלו קודם כל אחיזה טובה שתסייע לו באופן פעיל בנהיגה ובעיקר תאפשר לו לעצור במרחקים קצרים במקרה חירום. לכן, יש להחמיר יותר מהקריטריון שהזכרתי קודם, ולהחליף צמיגים בין שנתיים וחצי לארבע שנים, או בין 50 ל-80 אלף קילומטרים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתגם : " אין חכם כבעל נסיון " ולצערי חוויתי את זה על בשרי , ולמדתי שמי שמתמהמה בנוגע לצמיגים עקב סיבות כספיות, חוסר זמן וכו' בסוף משלם על כך בענק. ובנוגע לשאלתך זה דבר שמשתנה מנהג אחד לאחר ותלוי גם באיך שאתה נוסע על הכביש ובטיפולים הסדירים של הרכב ועוד לא הזכרתי שום מילה על האקלים בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אתכם, השאלה שלי נובעת כיוון שאני ממהר להחליף צמיגים, אבי כל פעם מעיר לי שזה שטותי (הרכב גם עבר טסט ללא בעייה והצמיגים בני שנתיים עם 16000 ק"מ עליהם.

והכוונה שלי ב "מחזיקים" זה עד החלפה סטנדרטית, לא עד מצב של פיצוץ שלא נדע..אלו אנשים חולי נפש לדעתי שלא מעריכים מצב שכזה או סיכון שכזה.

חשבתי שצמיגים אמורים להחזיק עד 20-30K בשיא בנהיגה נורמטיבית לחלוטין (ללא חריכות וחריקות או נעילת ברקסים חזקה).

אגב, סדקים על הגלגלים, משמע להחליף מהר? אני מדבר על סדקים קטנטנים לא ארוכים ואחידים לאורך כל הגלגל.

בכל מקרה שמחתי לקבל תשובות תודה רבה לכם!

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים יש לך אמורים להיות לך צמיגים טובים לכביש,אלא אם אתה נוהג פרוע,לדעתי תעלה תמונה,תמיד יהיו על צמידים סדקים קטנים מהשמש,לכן אם תעלה תמונה ניתן יהיה לראות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר קצת יותר: בטסט בודקים את הבטיחות הפסיבית של הצמיג. כלומר, את הסיכוי שהוא יתפוצץ תחת עומס. לכן, בטסט בדרך כלל פוסלים צמיגים רק כשהגיל שלהם מגיע כבר לשש שנים והם סדוקים ויבשים, או כאשר החריצים שחוקים עד לגבול המינימלי של שני מילימטרים. במצב כזה קיים סיכון מוחשי לפיצוץ הצמיג, בעיקר בנסיעה מהירה וארוכה בכביש בינעירוני.

אבל! אנחנו ממליצים להחליף צמיגים על בסיס קריטריון אחר: בטיחות אקטיבית, שמתבטאת באחיזה ובמרחקי עצירה במצב של בלימת חירום. זו הסיבה שיש להחליף צמיגים אחת לשלוש שנים או 60 אלף בממוצע, אפילו אם הם עדיין יכולים לעבור טסט גם לאחר עוד הרבה קילומטרים או חודשים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 שנים מאוחר יותר...

טסט זה לא אינדיקציה לגבי טיב הצמיגים. 

אני באופן אישי ניגשתי לטסט עם צמיגים גמורים, יבשים וסדוקים ובכל זאת הרכב עבר את הטסט בלי הערות. 

יום למחרת החלפתי את הצמיגים בצמיגים חדשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שלפעמים הבוחן נטפל למישהו ופוסל לדוגמא צמיגים, עדיין יכול להיות שברכב של פת"ש מצב הצמיגים גרוע ומחייב החלפה, נמתין להתיחסותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט הזה משנת 2012..

אם זה מאוד מעניין שלח לו הודעה פרטית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...