Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שריפת שומנים: אימון אירובי או אנאירובי ?

Tvr_speed_12
שימו לב! השרשור הזה בן 3817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה לא לרדת מ15 אחוז?

אני כרגע בדיוק על 15, עוד חודש נתחיל לרדת לכיוון ה8-10 בשביל החיטוב.

אכן ב26 זה התזונה חשובה פחות האירובי.

אם אתה תאכל נכון, 5-6 ארוחות ביום אתה יכול לרדת יפה. העצה הכי טובה היא לגשת לתזונאי.

מהיכן אתה בארץ? אם אתה מאיזור חיפה אני יכול להמליץ לך על מישהו שאני הולך אליו.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ירידה מתחת ל 15% מכניסה את הגוף לסטרס ויכולה לגרום לו להכנס ל safe mode

אני נגד שייקים, נגד ירידה מ 15% שומן, נגד חישובי אוכל מדוייקים של צריך לאכול 126.7 גרם חלבון שמונה דקות וחצי בדיוק מסוף האימון ונגד חישובי ק"ג = 6425 קלוריות של ציפס מטוגן.

אני בעד אימון תוך כדי הקשבה לגוף ודחיפה לגבולות במסגרת ההגיון, בעד אכילה מאוזנת ונגד עישון, זה הכל.

צריך לזכור שכל גוף מגיב אחרת לאוכל ובהחלט יש אנשים שהגוף שלהם יאגור יותר מהר עודפים מאחרים.

ארובי חשוב לבריאות הכללית וגם לירידה במשקל כי אין פה טריק, אוכלים פחות מוציאים יותר -> יורדים במשקל.

כמובן שיש עוד דעות ואני לא מחזיק בספר החוקים היחיד, בשביל זה זה פורום וכל אחד יכול להגיד את דעתו כל עוד הוא מכבד את דעתו של האחר (והנהלת הפורום לא מוחקת אותו :p )

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם קביעה זו

ולא דיברתי על אנשים עם אחוזי שומן נמוכים בגלל גנטיקה

מתאמן שנמצא על 15% עם אימונים מסודרים ותזונה מאוזנת לא כדאי לו לרדת לדעתי

מתוך Yנט

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3101508,00.html

(...לגברים מומלצים אחוזי שומן של 10%-20%...)

וזה בלי להתייחס לגיל ולספורט

עוד

http://www.fitlife.co.il/tables/menfat.htm

אפילו רזה מהממוצע לא יורד מתחת ל 15% בטבלה הנל אם עברת את גיל 25

ואפשר למצוא עוד הרבה קישורים שיתמכו במה שאני מציע פה.

בשביל להיות בריא ובכושר אין סיבה לרדת מ 15%

אם רוצים להיות מודל שתלוי על פוסטרים זה משהו אחר, בהצלחה בירידה ל 6%, מי שחושב שאין לזה הפשעות בריאותיות משלה את עצמו

לא סתם הקמפיין עכשיו נגד דוגמיות רזות, זה לא בריא להיות על אחוזי שומן חד ספרתיים.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי היא לעשות חימום של 5 דק' בפעילות אירובית ( להעלות ממש טיפה את הדופק ), לעשות קצת מתיחות וסיבובי מפרקים ( כדי למנוע פציעות ) ולאחר מכן להתחיל אימון משקולות ( נגיד באיזור ה 40 דק ).

אחרי האימון משקולות תפנה שוב לפעילות אירובית.

מה שקורה זה שכשאתה מתחיל עם פעילות אירובית, אתה מתחיל באמת לשרוף שומן רק אחרי 20 דק' בערך.

ברגע שקודם תעשה משקולות, תגיע עם דופק גבוה יותר לפעילות האירובית וככה תנצל את רוב הזמן בפעילות האירובית לשריפת השומן.

אני באופן אישי מפריד בין האימונים האנאירוביים והאירוביים ( מעניין של זמן, האימון אנאירובי שלי לוקח לפחות שעה ), סתם כי כרגע אין לי צורך להרזות יותר מדיי אלא רק לשמור על מה שיש.

בזמנו ( לפני 3 שנים ) כשהורדתי 12 קילו בכל אימון הייתי משלב את האנאירובי והאירובי, אבל היום המטרה שלי היא לא להוריד במשקל בכמויות אלא בעיקר לשמור על מה שיש.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרור, עצה לחיים- חצי ממה שכתוב בynet זה זבל.

בגוף יש מאגרי שומן הכרחיים. אצל גברים המספר נע באיזור 3-5%. כל מספר שגבוהה במעט מההכרחי הוא תקין.

גם אם תקרא את השטות שהעלת תראה שגבר ממוצע נע בין 10-20 אחוז שומן עם דגש על ממוצע. זה ל-א אומר שפחות זה לא בריא. בנוסף כתוב במפורש שאתלטים נעים בין 5-15 אחוזי שומן. אין שום בעיה בריאותית בכך.

להבא כשאתה מסתמך על מקור כמו ynet תחפש מאמרים מדעיים שבאמת מוכיחים את טענתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי היא לעשות חימום של 5 דק' בפעילות אירובית ( להעלות ממש טיפה את הדופק ), לעשות קצת מתיחות וסיבובי מפרקים ( כדי למנוע פציעות ) ולאחר מכן להתחיל אימון משקולות ( נגיד באיזור ה 40 דק ).

טעות קריטית! לא עושים מתיחות סטטיות לפני אימון משקולות!

זה מגדיל את טווח התנועה ועלול לגרום לפציעות, תיקון, גורם לפציעות.

החימום היחיד שעושים באימון משקולות זה את אותו התרגיל רק עם פחות משקל (2 סטים לכל תרגיל ראשון בקבוצת שרירים).

אירובי לא קשור ולא מוסיף לחימום לפני אימון משקולות. מיותר ומבזבז אנרגיה- כשאתה מרים ברזלים תתרכז בלהרים.

הכי טוב זה לקחת מאמן לכמה אימונים כדי לקבל תוכנית מתאימה ולעבוד על טכניקה. סקוואט,דדליפט,לחיצת חזה,מתח,חתירה,לחיצת כתפיים - אלה התרגילים שיישנו את הגוף וישרפו קלוריות כשמפעילים מספיק התנגדות. כל המכונות במכון הם בעצם תרגילים מבודדים והרבה פחות אפקטיביים.

דרור - כדי לדעת כמה ומה אתה מכניס חייבים לחשב ולהיות עקביים. אבקת חלבון היא רק תחליף לאוכל וממש לא חובה. לדוגמא

מי שרוצה להוריד במשקל מצד אחד, אבל לא שם לב שהוא מנשנש 5 עוגיות שוקולד ביום שעולות לו ב500 קלוריות - גם לא יבין למה הוא לא תקוע במשקל. להיצמד לתפריט זה מצויין.

לגבי אחוז השומן, בולשיט. לפחות עד שתביא סימוכין לכך. זאת נשמעת לי כמו קביעה של איזה גניקולוג שסונג'ר לכתוב כתבת בריאות בוואי נט :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם מה שכתוב ב Yנט חציו זבל אבל הרבה פעמים הוא מוטה מפרסם וצריך להבין את זה, וכן גם הרבה פעמים הוא סתם כתוב ע"י אנשים שכותבים שטויות.

אני בנתיים היחיד שהביא קישורים (יותר מאחד, ואתה לא באמת רוצה שאני אביא את כל הקישורים שיש, ברור שיש יותר)

5% מתייחס לרצי מרתון בשעת אימון רגע לפני התחרות שיודעים בדיוק מתי לאכול ומה לאכול ולתחרויות מר עולם (שמתעללים בגוף ברמות קשות בלי קשר כדי שיראה ככה), הוא מתייחס גם לשחיינים ברמת אולימפיאדה או לשחקי טניס בעשיריה העליונה

בענפי ספורט אחרים כמו גודו, הנפת משקולות, זריקת כידון ועוד רבים דווקא אחוז השומן הוא סביב מה שציינתי.

עוד קישור

http://en.wikipedia.org/wiki/Body_fat_percentage

ומתוכו:

fitness 14-17%

(אתם יכולים להגיד שבקישור כתוב אתלטים 6-13, אנחנו לא מדברים על אתלטים אלה על מתאמני חדר כושר כרגע להבנתי)

בנתיים אני היחיד בשרשור שהביא קישורים עד כמה ששמתי לב...

יש דת שנקראת כושר, ויש לה מאמינים רבים אבל גם "רבנים" שונים.

יש לשים לב לא ללכת אחרי רב מסויים בעיניים עצומות.

כשאני עונה תשובות אני מניח שהשואל הוא שואל ממוצע כי זה המידע היחיד שיש לי כל עוד הוא לא אמר אחרת.

אין סיבה למי שמתאמן ועושה אירובי והוא כרגע על 15% לרדת מזה, זו דעתי והיא מגובה ע"י מספר מקורות, אני לא אביא לך את התזונאי שלי מוינגייט ואת המאמנים שלי מחדר הכושר כדי שיעידו שזו גם הדעה שלהם, אז מצאתי קישורים כי זה הכי קל.

אחוזי שומן חד ספרתיים אינם בריאים אלה לספורטאי קצה או לאנשים עם גנטיקה כזו שלא עשו מאמץ מיוחד כדי להגיע לשם.

אני לא מכריח אף אחד לשום דבר ומי שרוצה לרדת ל 5, שיהנה, רוב הסיכויים שלא אשכנע אותו אחרת וזה ברור לי :-)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי עדיין התיחסות באמת לשאלה בנושא האשכול

מה עדיף ?

אם אתה לא מנסה לרדת מ10-11% שומן אין לסוג הפעילות משמעות

עד לשלב זה רק לתזונה יש משמעות

ובאחוז שומן כזה ומטה אינטרולים יהיו יעילים מאירובי מתון/מאומץ

ובכלל שנמצאים על אחוז שומן נמוך אז הכי יעיל לעבוד לפי אחד מפרוטוקולי השומן העיקש שזה שילוב של תזונה בזמנים מסויימים עם תוספים מסויימים ואימונים מתאימים

בכל מקרה רצוי לשלב אימוני כח בכל שלב בחיטוב כדי לשמור כמה שיותר על מאסת שריר ומצב שני גם לא להגזים באירובי כי יותר מידי גם עלול לפגוע במאסת השריר

מה נחשב מוגזם מבחינת אירובי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה קשה להגיד כמה זה יותר מידי - תלוי בדרגת המאמץ

כל עוד אתה עושה שעה אירובי פעמיים-שלוש בשבוע בדופק משתנה זה סביר, בתנאי שאתה אוכל מסודר ולא מכניס את הגוף לסטרס

רצוי לגוון באירובי ולא רק לרוץ כדי להימנע משברי מאמץ למי שלא רגיל למאמצים כאלה.

סתם טיפ: אני לוקח כדור קפאין/אספרסו חזק לפני אירובי, לא ברור אם זה עוזר לשריפת שומן, אבל זה נותן מרץ כשצריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיטוב האימוני כח חשובים יותר מהאירובי

1. כי בלעדיים לא משנה מי אתה, אתה הולך לאבד הרבה שריר

2. כדי להגיע לכיוון ה10%, האירובי אינו פקטור

אירובי יכול לעזור מאוד ככלי להפגת רעב, עייפות וניתן לאכול יותר כשזה מתקזז באימון

אבל גם צריך לדעת מתי לעצור:

אירובי מתון רצוי לא לעבור את ה 300 דקות לשבוע

אירובי עצים (דופק 170~) רצוי לא לעבור 200 דקות לשבוע

לעומת זאת בתקופת מאסה רצוי להגביל את האירובי עוד יותר

ל3 פעמים בשבוע, לא עצים, ולהשתדל גם לשמור על פחות משעה, לכיוןן ה 40 לאימון

זאת כדי לאפשר התאוששות הגוף מאימוני המשקולות כדי לא לפגוע בהתקדמות המאסה

אלו אינם מספרים גורפים אלא כללים וממצועים, ישנם אינדבידואלים שיסתדרו עם יותר ויש כאלו שעם הרבה פחות יקרסו

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

עברה שנה מאז שלקחתי את עצמי בידיים.

התהליך לא הסתיים עדיין יש עוד כמה ק"ג שאני מעוניין להוריד אבל עם מבנה גוף כמו שלי אני די מרוצה.

קצת מספרים:

BMI: מ 35 ל 28.

אחוזי שומן: מ ~ 30% ל 24%.

משקל: פחות 20 ק"ג.

מבחינת אימון אני ממשיך בחד"כ 3 פעמים בשבוע כשבדרך עברתי בתוכניות של העלאת מסה

וכרגע בתוכנית A\B של סופר סטים ע"מ לחטב.

מבחינת פעילות אירובית אחרי שהתחילו לי כאבים בקרסול עזבתי את האלפטיקל וחזרתי לשחות אחרי יותר מ 15 שנה שלא שחיתי באופן רציני. כרגע אני שוחה בערך 9 ק"מ בשבוע (שעה כל פעם)

היו תקופות שנתקעתי סביב אותו משקל בלי ירידה מה שפתר זאת היה שינוי בתפריט (דיאטן)

תודה לכל מי שהגיב, אתם יכולים להרגיש שהיה לכם חלק בתהליך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שאפו על האמביציה ואכן תוצאה מכובדת

2. סופר סטים אינה רוטינה מחטבת

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק, איך אפשר למדוד כמה אחוזי שומן יש לי?

אני עכשיו נמצא על BMI של 23.7, האם לפי זה ניתן לדעת בכמה אחוזי שומן אני רווי? :-)

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברה שנה מאז שלקחתי את עצמי בידיים.

התהליך לא הסתיים עדיין יש עוד כמה ק"ג שאני מעוניין להוריד אבל עם מבנה גוף כמו שלי אני די מרוצה.

קצת מספרים:

BMI: מ 35 ל 28.

אחוזי שומן: מ ~ 30% ל 24%.

משקל: פחות 20 ק"ג.

מבחינת אימון אני ממשיך בחד"כ 3 פעמים בשבוע כשבדרך עברתי בתוכניות של העלאת מסה

וכרגע בתוכנית A\B של סופר סטים ע"מ לחטב.

מבחינת פעילות אירובית אחרי שהתחילו לי כאבים בקרסול עזבתי את האלפטיקל וחזרתי לשחות אחרי יותר מ 15 שנה שלא שחיתי באופן רציני. כרגע אני שוחה בערך 9 ק"מ בשבוע (שעה כל פעם)

היו תקופות שנתקעתי סביב אותו משקל בלי ירידה מה שפתר זאת היה שינוי בתפריט (דיאטן)

תודה לכל מי שהגיב, אתם יכולים להרגיש שהיה לכם חלק בתהליך :)

כל הכבוד :mm_yeah:

אני יודע מה זה להוריד ~20KG רק אל תטעה איפה שאני טעיתי תשמור על האימונים, אני עזבתי והכל (כמעט) חזר.

עשית לי חשק לחזור להתאמן...

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...