Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איציק, לאחר ייבוש הפנס שלאחר השיוף, האם מרחת סמרטוט טבול בטרפנטין לפני שמרחת את התערובת של הלכה+טרפנטין?

לא, כי הפנס היה נקי וחלק לחלוטין לאחר השיוף

חברים, שימו לב.

אני כתבתי בתחילת השרשור

....בכדי למרוח את הציפוי, מתחילים בניקוי עדשות הפנסים שהתייבשו עם סמרטוט טבול בטרפנטין. זה עוזר מאוד למריחה חלקה ומניעת "טפטופים" לאחר המריחה....

זאת לאחר שבשרשור המקורי צוין כך

Someone else tried "priming" the area by wiping mineral spirits first then the urethane mix. This prevents (at least for them) having to do a subsequent application to get it to lay down just right.

אני אישית ממליץ כן לנגב את הפנס עם מעט טרפנטין לפני מריחת הציפוי.

BIG,

תקפיד ללטש היטב את הפנסים כדי לוודא שהסרת כל שארית אפשרית של הציפוי שנהרס בשל הגשם.

אני בהחלט ממליץ בחום לבצע את חידוש בהתאם להוראות בשרשור בכדי לקבל תוצאות טובות שיחזיקו מעמד לאורך זמן.

אם תחפפו, אל תתפלאו שהתוצאה תהיה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

BIG, לפי מה שנשמע, אתה צריך קודם לעבור טוב עם טרפנטין כדי להוריד את הלקה שכבר מרחת.

ואם הפנסים שלך ממש עכורים, נראה לי שכדאי לך להתחיל עם נייר 600, ואז 1200, ובסוף 2000.

ורק אז למרוח את הלקה שמתאימה, כלומר מבריקה, עם חומר מסנן UV, ומדוללת 1:1 עם טרפנטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חשבתי לבצע את הפעולה הזו על הפנסים שלי,

הם עכורים, הם מאירים טוב, אבל הם לא שקופים וזה מציק לי.

התייעצתי עם חברים והם אמרו לי בשום פנים ואופן לא לעשות חידוש פנסים כיוון ש-

1 בפנסים שלי שהם פלסטיק יש קווים אופקיים לאורך הפנס, ושזה עלול לפגוע בהם למרות שהם פנימיים.

2 שלא מתאים שהחום של המנורות יבוא במגע עם לכה

3 שבעוד כמה זמן הפנסים ייראו יותר גרוע, ואם כל פעם אעשה שוב ושוב את החידוש, יגיע היום שרק אדפוק על הפלסטיק והוא פשוט ישבר/יתפורר

Peugeot 206 1.4 automatic '01

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 שבעוד כמה זמן הפנסים ייראו יותר גרוע, ואם כל פעם אעשה שוב ושוב את החידוש, יגיע היום שרק אדפוק על הפלסטיק והוא פשוט ישבר/יתפורר

יש לציין שפותח השרשור ביצע את החידוש בפעם הראשונה על 2 רכבים.

1. הרכב של אחותו שחונה ברחוב הפתוח חשוף לשמש, שלג ושאר פגעי מזק האוויר

2. הרכב שלו שחונה לעיתים ברחות ולעיתים בחניה מקורה. נרחץ לעיתים קרובות ועובר ווקס מדי כמה חודשים.

לטובת אלה שאינם בקיאים באנגלית, ניתן לתמונות לדבר

• בפוסט הזה רואים את הפנסים ברכב של האחות (שחונה תמיד בחוץ) כפי שהם נראים שנה לאחר החידוש
  • בפוסט הזה רואים את הפנסים ברכב של פותח השרשור(שחונה לעיתים בחוץ ולעיתים בחניה מקורה) כפי שהם נראים שנה לאחר החידוש
  • בפוסט הזה רואים את הפנסים ברכב של האחות (שחונה תמיד בחוץ) כפי שהם נראים שנה וחצי לאחר החידוש

האם החברים של נטלוזי צודקים? אני לא בטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברים של נטלוזי, לדעתי האישית, טועים - או שהם מבמצעים תהליך שבאמת פוגע בשכבת הפלסטיק של הפנס בצורה קיצונית.

קווי האורך\רוחב שיש בפנסים של ה 206 (הרגילות) הם פנימיים ואין שום בעיה ללטש את העדשה ולבצע ציפוי לכה. אצלי ב 306, כמו שכבר ציינתי, לא מדובר בליטוש ראשון (!) אלא שלפחות אחד הם כבר עברו (ורואים את הסימנים היטב בתמונות ה"לפני" בדמות סימני טיפטוף של לכה שמקורה בספריי) והם ממש לא "מתפוררים" בכל נגיעה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שכבר בסופ"ש הבא אני אוכל לכתוב כאן את התרשמותי מהתהליך והתוצאות. פולקסווגן בורה של אבא, Here I come! :twisted:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילולא החזאים הדייקנים כבר עכשיו הייתי מעלה את רשמיי, אבל לא, הבטיחו לנו סופות ברקים ורעמים וחורף אמיתי. בררררר איזה קור :roll:

נדחה לשבוע הבא.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי,

לדעתכם, באיזה ניירות אני צריכה להשתמש בפנס שנראה כך:

http://img222.imageshack.us/img222/3184/92048022.jpg

ולא הבנתי ב-100% את התהליך.

מתחילים עם נייר גס יותר עם מים וסבון בתנועות אופקיות, עד לקבלת מרקם אחיד

ולאחר מכן עוברים לנייר הפחות גס בתנועות אנכיות עד שהמרקם מתבהר

(צריך בין לבין לנקות, לשטוף, משהו?)

אח"כ, מנקים שוב עם מים וסבון עם איזשהו סמרטוט, מניחים להתייבש ואז מורחים את הציפוי?

ואין שום בעיה שהלכה תבוא ב"מגע" עם החום של המנורות?

ועוד אחת אחרונה- האם זה מתאים גם לפנסים של מאזדה3 צורה ישנה (2007) ?

Peugeot 206 1.4 automatic '01

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של מדריך הסברתה כמו שצריך!,כל הכבוד על ההשקעה:-D :-D !!!

אך בכל זאת יש לי כמה שאלות:

1.האם נייר 1200 ו2000 אלו ניירות שיוף?אם כן מאיפה קונים ומה העלות?

2.יש איזה שהוא סרט דביק מסוים שכדאי להשתמש כדי שלו יעשה נזק?

3.כשכתבתה"...בעת הליטוש הרטוב..."-זה מים עם סבון?

4.איך אני יודע באיזה פוליש להשתמש?,ואיך אני משתמש?

5.האם זה מתאים לכל הפנסים-קדמיים,אחוריים,והאיתותים בצדדים?

תודה מראש.

IMG_2736.jpg

IMG_2739.jpg

IMG_2729.jpg

IMG_2732.jpg

ProJect306-Diamond

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות ניירות שיוף בכל טמבוריה. עלותם שקלים בודדים.

תשתמש באיזולירבנד רגיל מסביב לפנסים.

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפו על הפרויקט ועל השיתוף! :-) דרך אגב,ראיתי בסרטונים מחו"ל שיש כאלו שמשתמשים בספרי לקה לפלסטיק

בסיום במקום לקה למריחה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתכם, באיזה ניירות אני צריכה להשתמש בפנס שנראה כך:

מהתמונה קשה לקבוע באיזה נייר את צריכה להתחיל. כדי למנוע ספקות, עדיף להתחיל עם נייר גס יותר (נייר 800) ולעבור בהדרגה לליטושים עם הניירות העדינים יותר: 1200, 2000 ואפילו 2500 בסוף

ולא הבנתי ב-100% את התהליך.

מתחילים עם נייר גס יותר עם מים וסבון בתנועות אופקיות, עד לקבלת מרקם אחיד

ולאחר מכן עוברים לנייר הפחות גס בתנועות אנכיות עד שהמרקם מתבהר

(צריך בין לבין לנקות, לשטוף, משהו?)

אח"כ, מנקים שוב עם מים וסבון עם איזשהו סמרטוט, מניחים להתייבש ואז מורחים את הציפוי?

ראשית, כדאי שתעברי שוב על השרשור. הכל מוסבר כבר מספר פעמים.

מלטשים תמיד בשתי וערב, נייר אחד אופקי, והנייר הבא בליטוש אנכי. מדובר בניירות יעודיים לליטוש רטוב אם זה לא היה ברור עד כה.

הליטוש מוריד שכבה מהעדשה ולכן תמיד יהיה נוזל לבן על הפנס. יש להקפיד להרטיב את הפנס ולשטוף מדי פעם את הלכלוך הזה מהפנס כדי להבטיח ליטוש יעיל. אפשר לשטוף עם מים בלבד, לא חייבים סבון. מומלץ לפני תחילת הליטוש להרטיב את הפנס ואת נייר הליטוש

בתום שלב הליטוש, מייבשים את הפנס. מכינים את תערובת הציפוי. עוברים על הפנס עם סמרטוט טבול בטרפנטין ולאחר דקה מורחים את הציפוי.

ואין שום בעיה שהלכה תבוא ב"מגע" עם החום של המנורות?

הלכה יוצרת ציפוי (כמעט?) זהה לציפוי המקורי. האם היתה בעיה לציפוי המקורי עם החום הנפלט מהנורות?

ועוד אחת אחרונה- האם זה מתאים גם לפנסים של מאזדה3 צורה ישנה (2007) ?

הציפוי מתאים לעדשות פנסים העשויות מפלסטיק שקוף ללא קשר ליצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של מדריך הסברתה כמו שצריך!,כל הכבוד על ההשקעה:-D :-D !!!

תודה

אך בכל זאת יש לי כמה שאלות:

1.האם נייר 1200 ו2000 אלו ניירות שיוף?אם כן מאיפה קונים ומה העלות? טמבוריות, חנויות כלי עבודה או יצירה. להדגיש שמדובר בניירות לליטוש רטוב

2.יש איזה שהוא סרט דביק מסוים שכדאי להשתמש כדי שלו יעשה נזק? לא, כל סרט דביק יעשה את העבודה

3.כשכתבתה"...בעת הליטוש הרטוב..."-זה מים עם סבון? גם מים בלי סבון אפשר, הסבון לא תורם לליטוש

4.איך אני יודע באיזה פוליש להשתמש?,ואיך אני משתמש? בפוליש עדין בלבד, מורחים ומשפשפים עם סמרטוט. אתה לא חייב לעשות פוליש לאחר הליטוש אם השתמשת בשלב האחרון של הליטוש בנייר 2000 ומעלה.

5.האם זה מתאים לכל הפנסים-קדמיים,אחוריים,והאיתותים בצדדים? שאלה טובה. התשובה היא כן!! זה מתאים לכל פנס בעל עדשה/כיסוי פלסטי שדהה עם השנים. ניתן לראות בשרשור האנגלי שחודשו פנסים אחוריים.

התשובות מודגשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5.האם זה מתאים לכל הפנסים-קדמיים,אחוריים,והאיתותים בצדדים?

תודה מראש.

בדגם שלך, פג'ו 306 ממודל ישן, הפנסים מקדימה הם מזכוכית - והם אינם "נשרפים" חיצונית. אצלך יש בעיה ברפלקטור הפנימי של הפנס. במצב כזה אין מנוס מלהחליף פנסים או לחפש מישהו שיצפה לך את הרפלקטור מחדש (למיטב ידיעתי, כבר לא ממש עושים את זה היום - אבל לך תדע..).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפו על הפרויקט ועל השיתוף! :-) דרך אגב,ראיתי בסרטונים מחו"ל שיש כאלו שמשתמשים בספרי לקה לפלסטיק

בסיום במקום לקה למריחה.

שים לב שאתה מתייחס ללכה לפלסטיק בעוד מומלץ להשתמש בלכה לעץ. בשרשור המקורי עלו שאלות לגבי שימוש בלכה שמגיעה בספריי במקום לכה למריחה. מרבית אלה שניסו להשתמש בספריי לכה לא הצליחו להגיע לתוצאות טובות כמו של אלה שהשתמשו בתערובת למריחה משלל סיבות בינהן:

• לכה לפלסטיק לא בהכרח מכילה הגנה בפני UV ולא בהכרח מיועדת לשימוש חיצוני.
  • לכה בספריי לא מגיעה מדוללת כמו התערובת ולכן נוטה יותר ליצור גליות.
  • קשה ליצור ציפוי אחיד באמצעות הספריי
  • שימוש בתרסיס עלול לגרום ללכה להגיע למקומות שלא רוצים שהיא תגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...