Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעת התרשמות ב-Z4 3.0

iceman
שימו לב! השרשור הזה בן 7275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז זה התחיל ככה. הייתי אצל דוד שלי, ובדרך החוצה למכונית שלי הוא שאל: " אדם, אתה רוצה לחזור הביתה עם האוטו שלי", אני הייתי בצחוק "כן, בטח", כי מי באמת יתן רכב כזה לנער בן 17 שיש לו רשיון פחות משנה. טוב, הבנתי שהוא לא צחק. הוא נתן לי את המפתחות ונתן לי כמה הנחיות, ואני מצידי התחייבתי שאני לא עור את 110 בערך ולא משתולל.

אז החזקתי במפתחות והתחלתי ללכת כשלמולי התגלתה ה-Z4 המדהימה הזאת. גג שחור

וגוף בצבע אפור עכבר. יפה בצורה מעוררת מחלוקת אבל עדיין, מדהימה. מעוטרת בחישוקי 17", פנסים בעיצוב באנגלי ומכסה מנוע גדול ומרשים.

נתחיל בנתונים יבשים:

נפח: 3.0 ליטר

הספק: 231 כ"ס ב-5900 סל"ד

מומנט: 30.5 קג"מ ב-3500 סל'ד

מהירות מירבית: 250 קמ'ש

0-100: 6.2 שניות (אוטומטי)

אני נכנס לאוטו, מתיישב במושבים הנוחים להפליא (עור בז') האלה שאוחזים בי מכל צד כשמעל המושב יש מן עיצוב מתכתי מיוחד. לקיחת המושב קדימה תגלה לנוסע שמאחורי המושב יש שני רמקולים שדבוקים לגב שלו שמפיקים צלילים איכותיים. לוח השעונים גם הוא יפה מאד ובנוי משתי "תעלות" שנמתחות לאחור ולא מאפשרות לאדם שנוסע ליד הנהג לראות את המהירות והסל"ד. מימין ללוח השעונים יש את המזגן וכמה כפתורים מרכזיים. מימינם יש מן חלק שבנוי מאלומיניום או מתכת אחרת ומתחת ישנו תא הכפפות. ההגה חברים, פשוט מדהים ונוח לאחיזה, מחובר לשלוש זרועות מתכתיות ועטוף בעור.

אני מכניס את המפתח לסויץ' ומתניע. הרעש, העוצמה שלו, פשוט לא תיאמן. אני שם חגורת בטיחות ומתחיל בנסיעה רגועה.

מגיע לכביש החוף, מה שמאפשר לי קצת יותר ללחוץ על הדוושה (תוך שמירה על ה-110).

אני לוחץ, נדבק לאחור, הטורים עולים ל-6000 והרעש אלוהי. פשוט רעש מדהים. רעש של ב.מ.וו ללא ספק. כמה שהרעש של ה-320ci יפה וחזק, הרעש של ה-Z4 גדול בכמה מונים על זה של אחותו הקופה. אני לוחץ על הדוושה ושוב נדבק לאחור כשבמראות הופכים הרכבים שלא מזמן הייתי לידם, לאייטמים קטנים בנוף. בגלל ה"הגבלה" של ה-110 אני כל הזמן מאט ל-80-90 ואז עולה מהר ל-110 ועוד פעם חוזר חלילה. רק כדי להרגיש את ההרגשה המדהימה הזאת עוד פעם.

הגעתי הביתה. החניתי את האוטו. מחר יום חדש, ומחר אני גם מחזיר את האוטו בערב.

גג מתקפל- אני מתעורר, מתארגן וישר יוצא אל המכונית. זה היה יום חם מאד ואמרתי לעצמי, למה לא לפתוח את הגג. כמו שאמרו, וזה בדוק, 10 שניות וכל הגג מקופל ומאוחסן. גם במהירות של 100 קמ"ש יש בקושי רוח על הפנים ואני בלי צורך לצעוק מדבר בכיף עם חבר שיושב לידי.

כפתור S- למטה יש את ידית ההילוכים. יש כמובן את ה-D ואת הספידטרוניק שמורכב מ- "+" ו "-" וכמובן ה-S שפועל על הילוך נמוך יותר. אך ב-Z4 יש משהו מיוחד. כפתור S מלבד הידית הילוכים שממוקם משמאל לידית. הכפתור גורם לפי נסיעות מבחן אחרות להקשחת המתלים וההגה. בנוגע למתלים אני לא יודע, אבל בנוגע להגה אני ממש מרגיש את השינוי, ומהגה רך יחסית הוא הופך לקשיח יותר וספורטיבי יותר בתנועות שלו. אני יוצא ומתחיל לנסוע, לוחץ על הכפתור של ה-S ובאותו זמן מעביר את ידית ההילוכים ל-S. אני לוחץ על הדוושה ו"מדביק" אותה לרצפה, מאיץ מ-70 כשהמהירות עולה בצורה חדה וכל ה-231 סוסים מושכים אותנו בטירוף. נעצר ברמזור, לוחץ קצת, ונכנס להיגוי יתר קל שגורם להפעלת מערכת האחיזה "DSC" שעוצרת את הסל"ד על 3000 סל"ד.

בלמים- אני נוסע במהירות 100-110 קמ"ש ולוחץ על הבלמים. הם קשים כמו אבן. אני לוחץ ולוחץ והדוושה לא זזה. אני לא בדיוק יודע על מה זה משפיע ומה יותר טוב אבל בהשוואה ל-A3 (ואין מה להשוות) בה יש בלמים שאתה לוחץ ודוושת הברקס נעה אחורה, ב-Z4 הדוושה בקושי זזה אם בכלל.

אז זהו, אני מחזיר את המכונית, עולה שוב על כביש החוף. מכוניות נצמדות אליי ומנסות לעקוף אותי ולחיצה קטנה מצידי משאירה אותם בנוף. ככה היה כשאני עקפתי מישהו ואני פתאום ראיתי את הפנים שלו סוטות לכיוון שלי והפנים שלו נדהמות ספק מבועתות.

אני חייב להגיד שזה היה תענוג לנהוג על האוטו הזה. אחיזה, תאוצה, כוח, עוצמה, ועוד פעם כוח, וכמובן הרעש. הרעש המדהים הזה. לא עברתי את ה-110 מלבד שתי פעמים שהמהירות פשוט "עלתה" ל-120 בטעות.

עם כל הכבוד, אומנם אני בן 17 עם פחות משנה רשיון יצא לי לנהוג על לא מעט מכוניות מעניינות. ביניהן ה-RX-8, אודי TT, ועוד מספר אחרות, ומה-Z4 אני חייב לציין שהתרשמתי יותר מכולן. אולי זה בגלל שהיא אוטומטית וכל לחיצה על הדוושה נותנת תגובה מיידית ומורידה הילוך, אולי זה בגלל הגג המתקפל ואולי זה בגלל העיצוב. אבל אין ספק שה-Z4 פשוט שבתה את ליבי יותר מכל האחרות.

היה תענוג.

4_346.jpg

7_131.jpg

5_238.jpg

3_198.jpg

2_196.jpg

1_744.jpg

אדם.

4.JPG

7.JPG

5.JPG

3.JPG

2.JPG

1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מתי ואיפה בידיוק יצא לך לנהוג על RX 8 ?

אני יודע שיש רק RX 8 אחת בכביש והיא שחורה יפיפיה של איזה דיפלומט ...

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וקבל ח"ח על הכתיבה , אהבתי!.

תודה רבה.. 8)

מתי ואיפה בידיוק יצא לך לנהוג על RX 8 ?

אני יודע שיש רק RX 8 אחת בכביש והיא שחורה יפיפיה של איזה דיפלומט ...

אני לא בדיוק יודע מי סיפר לך את סיפור הדיפלומט אבל חלק מהדברים נכונים... ה-RX-8

היא היחידה בארץ, והיא גם שחורה. בעיה אחת.... היא לא של דיפלומט אלא של בן דוד שלי.

נהגתי עליה בהרצליה, מתי... לפני בערך חודש-חודשיים.

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה

דרך אגב אחלה רכב יש לך אין לך מה להתבאס

ובטח יצא לך להתחלף עם דוד שלך עוד כמה פעמים רק תיזהר לא לעבור את המהירות המותר... :twisted::twisted::twisted:

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא הבנתי איך אתה בן 17 עם שנה רישיון?????

ובקשר לאר אקס 8 סחטיין אחי המכונית היחידה בארץ ונהגת עליה כל הכבוד :D

וסחטיין על דוד שלך שסומך עלייך ונותן לך לנהוג על מכונית שכזאת ששווה כמה מאות אלפי שקלים :D

נדב

נדב - [email protected]

למכירה אוסף ענקי של דגמי מכוניות - *52 דגמים*

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1730383#post1730383

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא הבנתי איך אתה בן 17 עם שנה רישיון?????

ובקשר לאר אקס 8 סחטיין אחי המכונית היחידה בארץ ונהגת עליה כל הכבוד

וסחטיין על דוד שלך שסומך עלייך ונותן לך לנהוג על מכונית שכזאת ששווה כמה מאות אלפי שקלים

קצת התבלבלתי, או שהתבלבלנו 8) . אני בן 17 ו-7 חודשים. יש לי פחות משנה רשיון...

כמו שכתבתי:

אני בן 17 עם פחות משנה רשיון
.

כן דוד שלי באמת סבבה. אני באמת שמח שהוא סומך עליי, ובאמת כמו שכתבתי בקושי עברתי את ה-110, אולי פעמיים. ה-RX8 מכונית מדהימה. אני מקווה שייצא לי לנסוע עליה כמו שהיה לי את ה-Z4 ליום וחצי.

כתיבה יפה

דרך אגב אחלה רכב יש לך אין לך מה להתבאס

ובטח יצא לך להתחלף עם דוד שלך עוד כמה פעמים רק תיזהר לא לעבור את המהירות המותר...

אתה מתכוון ל-320?. בכל מקרה תודה... אני מקווה שייצא לי להחליף איתו עוד כמה פעמים, ולגבי המהירות המותרת אין מה לדאוג... אני לא מאלה שטסים. לפחות לא בחודשים האחרונים...

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אם אני אגיד שיש RX 8 לאיזה חייל באיזור שאני עובד

אם תגיד כזה דבר אז אני יגיד לך שהחייל הזה הוא בן דוד שלי :wink: אתה די בפינה פה...

קשה לי להאמין שלשני חיילים יש בארץ RX-8.

יש עוד חידות שאתה רוצה להפנות אליי? או שזהו, אתה מאמין לי?

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...