Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קטנות/ספורטיביות( נדירות כיום) בישראל שנות ה-80'

turbo
שימו לב! השרשור הזה בן 7275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

A.C.

כתב:

"שמר,תודה,השכלתי.

לגבי 5 טורבו,המקבילה שלה כיום,היא הקליאו V6. כך שלקרוא לה הוט האץ... "

====================

המקבילה הקרובה ביותר לרנו טורבו משנות השמונים היא הקליאו ספורט 1600 סופר (מנוע אטמוספרי) שמיוצרת אך ורק למטרות תחרויות ראלי בעלת 220 כ"ס... נכון לכתיבת שורות אלו.

וכמובן לא הקליאו ספורט "טרופי " V6 בעלת 280 כ"ס המיוצרת למטרת מרוצי מסלול .

אגב ניתן לראות ולקרוא על כל דגמי הקליאו הספורטיביים באתר שלי למכוניות ספורט בישראל: http://www.carinfocus.com ,במסגרת הנושא בתפריט "מכונית בפוקוס"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרנו קליאו V6 היא המקבילה של הרנו 5 טורבו מאקסי (שהיתה גרסאת מרוצים, שהגיעה ב-2 גרסאות של 350 ו 400 כוח)

Duo01_big.jpg

Duo09_big.jpg

R5Turbo14_big.jpg

Drive carefully! most people are caused by accident.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מר TURBO היקר, עם כל ההתיימרות שלך לעשות הכתבה מקיפה על מכוניות הספורט של ישראל בשנות האופנה המצחיקה ודוראן דוראן, אני מתפלא לאור רשימה כל כך ארוכה של מכוניות, אתה מסתובב כבר כמה הודעות סביב "רנו 5GT TURBO" עלומה...

כשלמעשה מדובר אולי ביצור "הכי פחות נחשב" של רנו ספורט באותן שנים...

לא אמרת מילה על הפואגו טורבו (עושה רושם ששני משפטים כמו "אין יותר כאלה" גמרו לך על התקווה)

לא אמרת מילה על ה-מכונית של רנו בשנות ה-80, הרנו 5 TURBO II, עם המנוע המרכזי וההנעה האחורית (אוטו מ-ד-ה-י-ם להכאיב..) והיו גם הקאדט GT של אופל, היתה האלפא ספיידר (אני חוזר על עצמי?) והיתה אפילו ג'אסטי 4X4 נחמדה אחת או שתיים ששייטו להן בכבישינו המשובשים....

לה לה לה...

רון.

-מה עם אוסטין אגב? או אאודי 80 קופה? -

נ.ב. - כל האמור למעלה, אין בו כדי לגרוע ולו במעט את הליטוף המתבקש לרעיון האדיר של לערוך משהו מקיך באמת על חיות הטרף הפרמיטיביות של שנות ה-80

מר נסיך, למקרה שלא שמת לב מדובר בכתבה על מכוניות ספורטיביות בישראל.

פואגו טורבו? איפה ראית לאחרונה? בקושי רואים רנו פואגו בארץ (יש אחת נוסעת בכפר-שמריהו) ואתה עוד מחפש טורבו?

רנו 5 טורבו 2? יש כנראה בין 2 ל-3 כאלו בארץ (אחת לבנה- מקסי, אחת אדומה וכנראה אחת שחורה), לא בדיוק רכב מוכר לכל, ה-5 טורבו GT מתאימה יותר.

משהו לקוסם לגבי ה-5 טורבו 2, היא בהחלט נחשבת למכונית מירוץ ולא ל-HH בגלל המנוע המרכזי, מנוע עם ניצולת גבוהה מאוד (140 כ"ס מ-1400 סמ"ק?) וכו'.

קדט GT? נו באמת, מה הקשר בינה לבין ספורטיביות, התנהגות?

ג'אסטי 4X4? פעם היתה תקופה בארץ שלא היה קשר בין המילים "סובארו", "הנעה כפולה", "ספורטיבי". הגאסטי כפולת ההנעה היא הכל חוץ מספורטיבית.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מר TURBO היקר, עם כל ההתיימרות שלך לעשות הכתבה מקיפה על מכוניות הספורט של ישראל בשנות האופנה המצחיקה ודוראן דוראן, אני מתפלא לאור רשימה כל כך ארוכה של מכוניות, אתה מסתובב כבר כמה הודעות סביב "רנו 5GT TURBO" עלומה...

לא אמרת מילה על הפואגו טורבו (עושה רושם ששני משפטים כמו "אין יותר כאלה" גמרו לך על התקווה)

לא אמרת מילה על ה-מכונית של רנו בשנות ה-80, הרנו 5 TURBO II, עם המנוע המרכזי וההנעה האחורית (אוטו מ-ד-ה-י-ם להכאיב..) והיו גם הקאדט GT של אופל, היתה האלפא ספיידר (אני חוזר על עצמי?) והיתה אפילו ג'אסטי 4X4 נחמדה אחת או שתיים ששייטו להן בכבישינו המשובשים....

לה לה לה...

רון.

נ.ב. - כל האמור למעלה, אין בו כדי לגרוע ולו במעט את הליטוף המתבקש לרעיון האדיר של לערוך משהו מקיך באמת על חיות הטרף הפרמיטיביות של שנות ה-80

פואגו טורבו? איפה ראית לאחרונה? בקושי רואים רנו פואגו בארץ (יש אחת נוסעת בכפר-שמריהו) ואתה עוד מחפש טורבו?

רנו 5 טורבו 2? יש כנראה בין 2 ל-3 כאלו בארץ (אחת לבנה- מקסי, אחת אדומה וכנראה אחת שחורה), לא בדיוק רכב מוכר לכל, ה-5 טורבו GT מתאימה יותר.

משהו לקוסם לגבי ה-5 טורבו 2, היא בהחלט נחשבת למכונית מירוץ ולא ל-HH בגלל המנוע המרכזי, מנוע עם ניצולת גבוהה מאוד (140 כ"ס מ-1400 סמ"ק?) וכו'.

ג'אסטי 4X4? פעם היתה תקופה בארץ שלא היה קשר בין המילים "סובארו", "הנעה כפולה", "ספורטיבי". הגאסטי כפולת ההנעה היא הכל חוץ מספורטיבית.

הרנו 5 טורבו הלבנה היא לא מאקסי... היא טורבו רגילה, לארץ לא הגיעו מאקסי ויש בודדות כאלו בעולם.....

יש 4 רנו 5 טורבו בארץ שיודעים אליהן. אחת צהובה שהיתה בירושלים, אחת שחורה שהושבתה בתאונה לפני כמה שנים, אחת אדומה שנמצאת בשיפוץ(עד כמה שאני זוכר), והלבנה שנמצאת אצל אספן שהיא שמורה מאוד ובמצב חדש

והרנו 5 טורבו לא בעלת 140 כ"ס אלה 160 כ"ס ממנוע 1400 סמ"ק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לה לה לה...

רון.

טוב... אז ככה...

פואגו טורבו, אתה צודק... אני מחפש טורבו... לשכן שלי היתה אחת, ככה שלארץ היא הגיעה, נותרה? אני לא בטוח. אחת נוסעת אתה אומר שיש בכפר שמריהו? אני מכיר עוד אחת שנוסעת אצלנו בלוד...

הלאה, רנו 5 טורבו II, לא מוכר? אני לא תופס מעצמי אחד שמבין מאוד במכוניות, אבל אלמנטרי להכיר את האוטו, מה גם שערכו הסנטימנטלי הרבה יותר גבוה מערכה של 5 GT, גם משום ייחודו הרב יותר וגם משום שהוא מרתק יותר מבחינה היסטורית (מבלי לזלזל כמובן ה5GT)

קאדט GT, לטעמי אחת מהמכוניות היותר נחמדות שיוצרו אז, והאמא או אולי נכון יותר לומר הסבתא של האסטרה GSI של תחילת שנות ה90 (והיא לכל הדיעות ספורטיבית)... (אני מדבר על הגרסה שיוצרה עד 84', למרות שגם הדור השני של הקאדט קיבל גרסת GT לא רעה בכלל...

לגבי הג'אסטי, אני אכן מקבל את ענין ה"לא כזו ספורטיבית", לדעתי יכול להיות לה ערך מסויים לאור המיצוב הנוכחי של האמפרזה, אבל שוב, בקטע הזה אני בהחלט אבין את סינונה מרשימת הHH של שנות ה80...

רון.

-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שבכפר-שמריהו לא טורבו.

טורבו 2- מכונית מאוד מוכרת לכל חובב רכב, אבל לא היא אמורה להיות ה"לחם והחמאה" של כתבה כזו, אולי בתור פיקנטריה קצרה בתיבת טקסט נפרדת.

קאדט GT לא הצטיינה מעולם כרכב ספורטיבי, גם האסטרה GSI לא הצטיינה בהתנהגות אלא רק נחשבת חזקה.

לאחר חשיבה נוספת על כל השרשור הזה...

אם הוזכרו מכוניות נוספות דוגמת סוויפט GTI, איביזה SXI, קורה טורבו, שרייד טורבו ועוד נבלות מוטוריות אז כנראה שגם לקאדט GT יש מקום, אבל לג'אסטי עדיין לא :) , עד כאן!

* ילדון 5 טורבו- רכב שהושבת לא נספר, אז נשארו 3, למרות שלא ידעתי על צהובה. מתי היא נראתה לאחרונה?

את הלבנה רואים יחסית הרבה, את האדומה ראיתי לפני שנתיים בר"ג ומאז לא, אז השחורה לא ראיתי מעולם וראיתי פעם כחולה כשהייתי בן 10, אבל מספר זר.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בתמונות מהמפגשים ברמת גן [רק בתמונות,לא במציאות] רנו 5 טורבו [אם זה בכלל טורבו,זה נראה ככה בתמונה] כחולה,מה איתה?!

בפעם האחרונה שהייתי במפגש היה בערך לפני שנתיים או אולי אפילו יותר,כשזה עוד היה בקניון הזהב,לשם אני זוכר הגיעה אחת לבנה [אבל מאוד משופרת-כך זה היה נראה].

לפני שנתיים בערך,חיפשתי אחת בכדי לקנות ולנסות להגשים חלום,ומצאתי בפרדס חנה,בצבע ירוק לימון [צבעו אותה עם צבעי גועש!] הטורבו לא היה מורכב בכלל והרכב היה נראה במצב זוועתי. לאחר מכן כבר התייאשתי כי לא מצאתי עוד למכירה.

אני זוכר שהיה ל-בן של קלמן מחיפה [רכב קלמן - ליד דגון] אחת צהובה מדהימה עם ספוילר כפול מאחורה,אולי מישהו יודע מה קרה לה [חלום שלי מילדות]?!

לכל המכוניות שהתכוונתי בהודעה זו הם מדגם ה-GT.

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

™asper© כתב:

"משהו לקוסם לגבי ה-5 טורבו 2, היא בהחלט נחשבת למכונית מירוץ ולא ל-HH בגלל המנוע המרכזי, מנוע עם ניצולת גבוהה מאוד (140 כ"ס מ-1400 סמ"ק?) וכו'."

==========

מיקום מנוע או הספק הם לא הפרמטרים ה"רשמיים" הקובעים עם מכונית היא מכונית למירוצי ראלי או מסלול.

היצרן הוא קובע זאת מלתחילה ובהתאם הוא בונה את המכונית כולל הודעה רשמית לעתונות...מס' יח' להומולגציה....

כולל בניה שונה של מכלולי המכונית כגון, כלוב הגנה פנימי, מיקום המצבר לא בתא מנוע, מפסק אנרציאלי ועוד...בהתאם לתקנים של הפדרציה האורופאית : F.I.A או בהתאם לאיגוד הספציפי לדוגמא "NASCAR" בארה"ב....

אני כותב זאת על מנת להבהיר בצורה ברורה מהם המאפינים המקצועיים לצורך הגדרת מכונית מרוץ לתחרויות ולא כדעה פרטית... :wink:

(ראה שוב את אחת הדוגמאות כמו הקליאו ספורט 1600 מקסי ולא רק)...

יום טוב לכולם,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בתמונות מהמפגשים ברמת גן [רק בתמונות,לא במציאות] רנו 5 טורבו [אם זה בכלל טורבו,זה נראה ככה בתמונה] כחולה,מה איתה?!

בפעם האחרונה שהייתי במפגש היה בערך לפני שנתיים או אולי אפילו יותר,כשזה עוד היה בקניון הזהב,לשם אני זוכר הגיעה אחת לבנה [אבל מאוד משופרת-כך זה היה נראה].

לפני שנתיים בערך,חיפשתי אחת בכדי לקנות ולנסות להגשים חלום,ומצאתי בפרדס חנה,בצבע ירוק לימון [צבעו אותה עם צבעי גועש!] הטורבו לא היה מורכב בכלל והרכב היה נראה במצב זוועתי. לאחר מכן כבר התייאשתי כי לא מצאתי עוד למכירה.

אני זוכר שהיה ל-בן של קלמן מחיפה [רכב קלמן - ליד דגון] אחת צהובה מדהימה עם ספוילר כפול מאחורה,אולי מישהו יודע מה קרה לה [חלום שלי מילדות]?!

לכל המכוניות שהתכוונתי בהודעה זו הם מדגם ה-GT.

היא לא הייתה כחולה אלא יותר צבע סגול מכחול. פעם היא הייתה מגיעה הרבה לר"ג, הבעלים בנה דשבורד (מפיבר) מיוחד עם תוספת שעונים לאוטו.

הייתה עוד אחת טורבו לבנה (מנוע קדמי) עם ניפוחים כמו של הטורבו 2 ופעם הייתה מגיעה גם הטורבו 2 המקורית שהוצעה למכירה לפני כמה חודשים ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* ילדון 5 טורבו- רכב שהושבת לא נספר, אז נשארו 3, למרות שלא ידעתי על צהובה. מתי היא נראתה לאחרונה?

את הלבנה רואים יחסית הרבה, את האדומה ראיתי לפני שנתיים בר"ג ומאז לא, אז השחורה לא ראיתי מעולם וראיתי פעם כחולה כשהייתי בן 10, אבל מספר זר.

הצהובה נראתה לאחרונה לפני שנה בערך (עמדה באותו מקום תקופה מסוימת)

האדומה הגיע לפני שנתיים לר"ג לאחד המפגשים עם שלט מכירה.... מאז היא נקנתה ועד כמה שהבנתי היא נמצאת אצל משהוא שמשפץ אותה...

הלבנה חיה בריאה שלמה ונמצאת אצל אספן...

והגיעו אלי עוד שמועות על עוד כמה שחורות אחת בצפון באיזה כפר דרוזי... ועוד אחת ביהוד אבל אלו היו רק שמועות ויכול להיות שאנשים ראו רנו 5 GT עם כל מיני קיטים שהיו נפוצים לרכבים האלו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שראיתי תמונה של הרנו פואגו,נזכרתי שיש אחת שחורה בקרית אתא [עיר מגוריי],אני לא כל כך מכיר את הדגמים,אבל לרכב הספציפי הזה יש בליטה קטנה מעל המכסה מנוע.

אם מישהו יאשר לי את הפרטים בנוגע לרכב הספציפי הזה [אם הוא טורבו או לא?!] אנסה להביא לך את הטלפון של הבחור,כי הוא גר לא רחוק ממני.

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכבוד

radarjedi

שלום, סליחה באם לא הסברתי את עצמי נכונה ו/או ישנה כאן אי הבנה.

גולת הכותרת היא ספורטיביות שנות ה80' - ואכן אותו sorry ,צודק

במקרה זה, שוב גבירותיי ורבותיי חברי ומנהלי פורום, אני תר אחר ספורטיביות

מבציר 1989-1980, באשר הן, ואכן אותה פורשה שנת 80' נכללת בהן.

radarjedi , הבט נא ברשימה , וראה את דגמי הרכבים, וכבודה של הפורשה

בהחלט ביניהן.

* sorry , באם יש באפשרותך לצלם את הפורשה ולעלות תמונתה לפורום אשמח.

בכבוד רב

turbo

אילן פ ייביש - turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עקבתי אחרי כל השרשור אלא רק תחילתו. אם עדיין אקטואלי, הבעלים של הקורסה GT האדומה הוא בחור נחמד מאד בשם נתי. נכון ללפני שנתיים בערך עבד באותה תחנת דלק דור בקניון חיפה - אני בטוח שהם ידעו איפה למצוא אותו.

לגבי הפנדה 4X4 - זה אוטו כל כך מצ'וקמק, אני לא מאמין שמישהו מתלהב ממנו. בצרפת מסתובבות המון כאלו בתור אוטו זול ופשוט לנסיעה באלפים בשלג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...