Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BAGIRA, זוכר שכתבת שאתה מטייל בשטח לבד ??

Laurence
שימו לב! השרשור הזה בן 4932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ולוותר על האירוח אצל הבדואי ורכיבה על הגמל, כאשר ביד אחת מגיש לך קפה ומצד שני שולח את הבן שלו בלילה שישדוד אותך.

*פיסקה זו נכתבה על פי ממצאי הכתבה בה תוארו הפורעים כתושבי הפזורת הבדואיות בנגב ולא כהכללה סטראוטיפית או גזענית.

ל'

את טוענת שאין פה הכללה סטראוטיפית או גזענית אבל עצם העובדה שאת מקבלת את כלל האוכלוסיה הבדואית כמיקשה אחת שמצד אחד מארחת אותך ומצד שני שודדת אותך, זה גזענות סטראוטיפית פר-אקסלנס.

בא לא נקנה ממרוקאים כי מצד אחד הם מחייכים אליך ומצד שני הם שולחים את הילדים לדקור אותנו ברחוב!

בא לא נקנה מיהודים, הם בפסח חוטפים ילדים ועושים מהדם שלהם מצות!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את טוענת שאין פה הכללה סטראוטיפית או גזענית אבל עצם העובדה שאת מקבלת את כלל האוכלוסיה הבדואית כמיקשה אחת שמצד אחד מארחת אותך ומצד שני שודדת אותך, זה גזענות סטראוטיפית פר-אקסלנס.

בא לא נקנה ממרוקאים כי מצד אחד הם מחייכים אליך ומצד שני הם שולחים את הילדים לדקור אותנו ברחוב!

עזוב אותך,השודדת הנהגת צודקת מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא תקפה קבוצת מטיילים, קל וחמר שמי שמטייל לבד יהיה טרף קל עבורם.

קבוצת אנשים עם רכבים נוצצים והמון ציוד מהווה סיבה הרבה יותר טובה לנסיונות גניבה.

מטייל אחד עם רכב פחות מושך אש.

אני מטייל כל חיי בדרום (וגם בצבא) ומעולם לא חשתי איזה פחד או נתקלתי בגנבים (חוץ מבצבא). זה לא אומר שאין, פשוט שלא נתקלתי. כל, אבל כל הבדואים שהצטלבו בדרכי לאורך השנים היו נחמדים מאוד - אבל זה בטח קשור גם לגישה שלי ולדעה שלי עליהם. אני מניח שעם ל' הם יהיו קצת פחות נחמדים, ובצדק.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה בהזדמנות אם יצא לנו להפגש באחד המפגשים אני אבהיר את עמדתי, אתן לך הרבה עובדות שיבססו את עמדתי ואולי גם תסכים עימי.

אתה רוצה להגיד לי שאף אחד מהתושבים של הפזורות לא יודע מי הגנגסטרים שמסתובבים בלילה עם נשקים ושודדים? זה חלק מהמנטליות שלהם לגונן אחד על השני ולא "להשתנקר".

אתן לך דוגמא שהתרחשה לא מזמן, בני מיעוטים מהפזורות בנגב היו מגיעים לכבישים הסמוכים לביתם עם הרכבים, מנגחים רכבים (של יהודים) או שמנסים להוריד אותם לשוליים כדי לגנוב לאיים וכו'.

באחת הפעמים לא צלחה דרכם, הם ניסו לנגח טייס קצין אשר היה בדרך לבסיס, הקצין היה בעל חגורה שחורה באומנויות לחימה, כאשר ניסו לתקוף אותו התגונן ותקף חזרה.

לבית החולים הם לא התפנו, אלא פונו לאוהל הסמוך הקרוב, הקצין כמובן דיווח על האירוע ונשלחו שוטרים לחפש אותם, לבית החולים הם לא הגיעו, נחש מה? קרובי משפחה שלהם אספו אותם לביתם (לאוהל) שם גם השוטרים מצאו אותם.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבוצת אנשים עם רכבים נוצצים והמון ציוד מהווה סיבה הרבה יותר טובה לנסיונות גניבה.

מטייל אחד עם רכב פחות מושך אש.

אני מטייל כל חיי בדרום (וגם בצבא) ומעולם לא חשתי איזה פחד או נתקלתי בגנבים (חוץ מבצבא). זה לא אומר שאין, פשוט שלא נתקלתי. כל, אבל כל הבדואים שהצטלבו בדרכי לאורך השנים היו נחמדים מאוד - אבל זה בטח קשור גם לגישה שלי ולדעה שלי עליהם. אני מניח שעם ל' הם יהיו קצת פחות נחמדים, ובצדק.

לא טיילת מספיק ולבד.

צא לטייל בהורקנייה,קידרון,נבי מוסא, מרסבא.

וזה רק על קצה המזלג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק , לא כל הבדואים גנבים , ולא כל הגנבים בדואים .

סע ,תשאיר את הרכב שלך לחמש שעות בלי שמירה באזור נבטים .

האכלוסיה הבדואית בדרום קנתה לעצמה את הסטיגמה הזאת בעמל רב, אל תיקח להם את זה.

• אהבתי 1

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק , לא כל הבדואים גנבים , ולא כל הגנבים בדואים .

סע ,תשאיר את הרכב שלך לחמש שעות בלי שמירה באזור נבטים .

האכלוסיה הבדואית בדרום קנתה לעצמה את הסטיגמה הזאת בעמל רב, אל תיקח להם את זה.

:-D חזק !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טיילת מספיק ולבד.

וזה רק על קצה המזלג.

אני אישית נכוותי במרסבא, חברים אחרים (מהשיירה) רכבם נפרץ ונשדד באזור קדרון / הורקניה. לדעתי זה הילדים הצעירים עם החמורים שכנראה עושים זאת בשליחות של אחיהם או משפחתם הבוגרת.

אנחנו תמיד מתחלקים בשמירה בלילה אם אנחנו בחניון לא מסודר. הרבה פעמים עובר טנדר בלי אורות באזור, עושה סיבוב בדיקה ונעלם. האמת שגם רכבים של הרשות ומג"ב עוברים בלילה, אבל הם עם אור ובמקרים רבים גם מפנים זרקור לכיוון, מסתכלים וממשיכים. (כשחשוך ושקט, שומעים את מכשירי הקשר של המגבניקים הרבה לפני שרואים את הרכב מגיע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נלחצתם קצת, לפי מה שכתבתם על נשק חם זה אומר שצריך לתאם עם פלוגת מגב לפני שיוצאים לטייל.

לפני שבוע היתי בנמל בת"א בערב שישי וראיתי שם יותר מקרי אלימות וגניבה מאשר כל חיי בטיולים.

כל שבוע יורים במישהו אחר בלוד , לפני כמה ימים זרקו לשכן שלי רימון לחצר וכל יום שתפתחו את העיתון תגלו על מקרים קשים יותר משבירת חלון של ג'יפ.

אני לא ראיתי עדין מחקר על כמה מקרי גניבה אחראים הבדואים.אני מניח שלרוב גדול ממקרי הגניבה בדרום יש יד בדואית.

אבל אני גם לא חושב שזה מוסיף לנו - "היהודים" שאנחנו מכלילים את כל הבדואים כגנבים.

אם אנחנו נגיד שכולם גנבים אז תיהיה להם סיבה להצדיק את זה.

יחד עם זאת אני חושב שצריך לנהוג ביד קשה עם הגנבים ולכן היתי מהמאושרים ביותר שחוק דרומי עבר.

לפני חודש היינו בטיול ובאחד הימים עלינו מנאות הכיכר לערד דרך עין בוקק ומעלה יאיר למי שמכיר.

אחת התופעות שיותר מדאיגות מגניבות בטיולים היא שחבר'ה מחליטים לסוע בשבילים לא מסומנים ואז פתאום באמצע גבעה , שיכול להיות שבמשך 1000 שנה כלום לא השתנה בה (שזה בעצם טוהר המדבר) - רואים סימני צמיגים של ג'יפ או טרקטורון זה ממש לא משנה.

חבר'ה הנסיעה בשבילים מסומנים היא חשובה יותר מכל שאר הדברים אם אנחנו רוצים להמשיך לטייל במדבר אמיתי.

*צרפתי לכם תמונה של שני השומרי ראש שלי בטיולים,אבנר ובוניטה.

שבת שלום,

עדי

P9220194.jpg

זה לא משנה שגדלת בלול תרנגולות כל עוד בקעת מביצה של ברבור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נלחצתם קצת, לפי מה שכתבתם על נשק חם זה אומר שצריך לתאם עם פלוגת מגב לפני שיוצאים לטייל.

לפני שבוע היתי בנמל בת"א בערב שישי וראיתי שם יותר מקרי אלימות וגניבה מאשר כל חיי בטיולים.

כל שבוע יורים במישהו אחר בלוד , לפני כמה ימים זרקו לשכן שלי רימון לחצר וכל יום שתפתחו את העיתון תגלו על מקרים קשים יותר משבירת חלון של ג'יפ.

אני לא ראיתי עדין מחקר על כמה מקרי גניבה אחראים הבדואים.אני מניח שלרוב גדול ממקרי הגניבה בדרום יש יד בדואית.

אבל אני גם לא חושב שזה מוסיף לנו - "היהודים" שאנחנו מכלילים את כל הבדואים כגנבים.

אם אנחנו נגיד שכולם גנבים אז תיהיה להם סיבה להצדיק את זה.

יחד עם זאת אני חושב שצריך לנהוג ביד קשה עם הגנבים ולכן היתי מהמאושרים ביותר שחוק דרומי עבר.

לפני חודש היינו בטיול ובאחד הימים עלינו מנאות הכיכר לערד דרך עין בוקק ומעלה יאיר למי שמכיר.

אחת התופעות שיותר מדאיגות מגניבות בטיולים היא שחבר'ה מחליטים לסוע בשבילים לא מסומנים ואז פתאום באמצע גבעה , שיכול להיות שבמשך 1000 שנה כלום לא השתנה בה (שזה בעצם טוהר המדבר) - רואים סימני צמיגים של ג'יפ או טרקטורון זה ממש לא משנה.

חבר'ה הנסיעה בשבילים מסומנים היא חשובה יותר מכל שאר הדברים אם אנחנו רוצים להמשיך לטייל במדבר אמיתי.

*צרפתי לכם תמונה של שני השומרי ראש שלי בטיולים,אבנר ובוניטה.

שבת שלום,

עדי

עדי

לא הבדואים הם המדאיגים,מדאיגה הצורה בה הם קוראים אותנו.

הם רואים בניאו ישראלי איזה לפלפון שאפשר בקלות לגנוב ממנו.

אנחנו מוצגים בפניהם ככאלו שאפשר לגנוב אותם ולסדר אותם די בקלות.

הישראלי החדש כבר אינו מפחיד ומרתיע אותם,הוא מצטייר כרכרוכי שעוטף עצמו ברכב הממוזג ולא יתאמץ להלחם על שלו.

אמרה נכון שודדת הבנקים,יד אחת מארחת והשנייה גונבת, למה ? כי הלפלופים שלנו משדרים חוסר רצון להתאמץ ומגלים אמון מופרז במארחים,זה עצוב אבל נכון ואמיתי.

לתקן את הרושם והאוירה הזו יהיה מאוד מאוד קשה,עובדתית גם המשטרה הרימה ידיים.

אבנר ובוניטה וג'וני (האקדח של השושנים ) זה הכל פלאברה, במציאות הכל שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טיילת מספיק ולבד.

וזה רק על קצה המזלג.

למען הסר ספק אומר מיד כי איני בטוח בדברי - אבל אני חושב שבאזורים אלה לא מדובר על בדואים.

בכל מקרה התייחסתי לנגב, בו נולדתי, וטיילתי (ומטייל) בו בכל רכב ובכל גיל שאתה יכול לחשוב עליהם.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדי

לא הבדואים הם המדאיגים,מדאיגה הצורה בה הם קוראים אותנו.

הם רואים בניאו ישראלי איזה לפלפון שאפשר בקלות לגנוב ממנו.

אנחנו מוצגים בפניהם ככאלו שאפשר לגנוב אותם ולסדר אותם די בקלות.

הישראלי החדש כבר אינו מפחיד ומרתיע אותם,הוא מצטייר כרכרוכי שעוטף עצמו ברכב הממוזג ולא יתאמץ להלחם על שלו.

אמרה נכון שודדת הבנקים,יד אחת מארחת והשנייה גונבת, למה ? כי הלפלופים שלנו משדרים חוסר רצון להתאמץ ומגלים אמון מופרז במארחים,זה עצוב אבל נכון ואמיתי.

לתקן את הרושם והאוירה הזו יהיה מאוד מאוד קשה,עובדתית גם המשטרה הרימה ידיים.

אבנר ובוניטה וג'וני (האקדח של השושנים ) זה הכל פלאברה, במציאות הכל שונה.

אני לא מבין איך הם "קורעים" אותנו ?

ומה זה לפלפון?

כשאתה מתעורר בבוקר ורואה ששברו לך חלון ואין איש בסביבה מה תעשה ? תשרוף את כל המאהלים של הבדואים ?

זה לא יעזור לחלון שלך, מה גם שהבדואים לא גונבים כי הם יודעים שאתה "לפלפון" הם גונבים כי זאת הדרך חיים שלהם וחלקם לא יודעים דרך חיים אחרת - זה לא אומר שזה בסדר אבל זה גם לא אומר שצריך להרוג את כולם בגלל זה.

לגנוב זאת לא בעיה , את הבנקים הכי מאובטחים בעולם הצליחו לגנוב. הגנבות בטיול שטח הם בעיה שולית.

יש עוד המון בעיות שצריך לטפל בהם לפני זה.אבל זה כבר לדיון אחר , שאני כבר מבין שיהיו לנו הרבה ויכוחים לגביו.

השורה התחתונה שלי - אין ממה לפחד.

עדי,

זה לא משנה שגדלת בלול תרנגולות כל עוד בקעת מביצה של ברבור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך הם "קורעים" אותנו ?

ומה זה לפלפון?

כשאתה מתעורר בבוקר ורואה ששברו לך חלון ואין איש בסביבה מה תעשה ? תשרוף את כל המאהלים של הבדואים ?

זה לא יעזור לחלון שלך, מה גם שהבדואים לא גונבים כי הם יודעים שאתה "לפלפון" הם גונבים כי זאת הדרך חיים שלהם וחלקם לא יודעים דרך חיים אחרת - זה לא אומר שזה בסדר אבל זה גם לא אומר שצריך להרוג את כולם בגלל זה.

לגנוב זאת לא בעיה , את הבנקים הכי מאובטחים בעולם הצליחו לגנוב. הגנבות בטיול שטח הם בעיה שולית.

יש עוד המון בעיות שצריך לטפל בהם לפני זה.אבל זה כבר לדיון אחר , שאני כבר מבין שיהיו לנו הרבה ויכוחים לגביו.

השורה התחתונה שלי - אין ממה לפחד.

עדי,

מסכים, לא לפחד,להגיב ומייד.

דרך חיים ? לשנן ולאמץ דרך תגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ונגררנו לדיונים תיאולוגים בנושא בדואים ותרומתם לישראל, השרשור ננעל!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...