Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שווה או לא שווה ??

triumph
שימו לב! השרשור הזה בן 7777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משוגע על ענתיקות ורק עכשיו הצלחתי להגשים חלום ילדות רכשתי לי רכב לאספנות

לא יודע אם עשיתי טוב ולכן רוצה להתיעץ איתכם.

לפני שבוע וקצת רכשתי טריומף 1300 (חלקכם בטח ראיתם אותה בארלוזורוב גבעתיים/ר"ג) אדומה יד ראשונה שנת 73.

הרכב הורכב בתעשיות כרמל בארץ והוא זהה לטריומף 1300 סלון ששווקו באנגליה מ 1965 עד 1970

התחלתי לעבוד על הרכב ובחישוב פשוט השיפוץ הולך לעלות לי כולל מחיר הרכב כ 15000 שח (עם המון עזרה מחברים)

אני מדבר על שיפוץ כללי להביא את הרכב למצב של יציאה מפס יצור.

הרכב כרגע במצב של פירוק מתקדם וכל החלקים נשלחו לשיפוץ, כולל משאבות, גיר, הגה, קלץ, ברקסים וכו' המנוע תקין אבל גם הוא בשלבי פירוק מתקדמים לצורך שיפוץ.

אני אישית מאד אוהב את האוטו וזוהיא בשבילי הגשמה של חלום ילדות.

אבל כל מי שאני מדבר איתו על כך לא ממש מכיר את הרכב כולם מכירים את ה"הרלד" שבאופן אישי לא ממש לטעמי.

אז אני שואל האם לרכב כזה לאחר שיקום יש איזשהוא ערך אספני או שאני משקיע את מרצי וכספי לשווא ???

מצורפת תמונה של הדגם למי שלא מכיר ..

תודה

דרך אגב האם מישהו יכול להגיד לי האם המנוע שבתמונה הוא מנוע טריומף אורגינל או מנוע פורד ??

על המנוע לא רשום כלום :?

10211c.jpg

10211b.jpg

10211a.jpg

חבר מועדון 13925

בתהליך שיפוץ של גולף קבריולט:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, מה הערך של חלום? הרי אתה חלמת על בעלות על רכב אספנות ועל טריומף כזאת..נכון? לא חלמת להיות סוחר רכב.

בדרך כלל ההשקעה בארץ על רכבי אספנות לא נושאת את עצמה מבחינה כלכלית, אבל הסיפוק, הגאווה האישית, הכייף, ההערות מסוג "לאבא שלי היה כזה", שוות המון.

שאל כל מי שאוסף רכב שהוא לא מבריק או מושא לחלומות כמו יגואר או מוסטנג... אבל בכל זאת רכב עם התחברות לנשמה הפרטית שלו.

שאל חבר מועדון השומר פיאט 1300 בעדיקות..למה? כי זה עושה לו משהו..מחבר אותו לילדות, מחבר אותו אולי לאיטליה של פעם, לפני ההייטק והדיגיטציה של פיאט סטילו.

כך גם הרכב שלך. זאת לא המכונית הכי חשובה שנוצרה באנגליה, אבל היסטורית, יש לה ייחוד. זה שריד של עולם שהיה ואיננו עוד.המותג טריומף, שכל כך סימל את אנגליה של פעם, נמחק. תתבונן בדש בורד של האוטו שלך..עץ, או דמוי עץ, עד כמה שאני זוכר...זה משהו. אין דבר כזה היום.

האם היא תשמור על הערך? אולי..בגלל המותג..בגלל הנקודה ההסטורית שבה היא היתה, סוף תקופת תעשיית הרכב באנגליה.

לא יודע...

אבל הסיפוק, האהבה והגאווה שלך, פרטי פרטי..שווה את הכל. כי איך אמרתי מקודם? הובי זה בשביל הנשמה, לא בשביל המסחר.

בהצלחה...

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה בני

לרגע כבר התחלתי להרגיש שאולי טעיתי ולו רק מחוסר ידע וניסיון.

בכל מקרה מקווה להתגאות בה כאשר אגמור את השיפוץ ולהגיע גם למפגשי המועדון (בתור חבר כמובן....)

:oops::wink::lol:

חבר מועדון 13925

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים גאה של רנו 16 שהיתה של סבא שלי ומאז שנקנתה חיכיתי לרגע שהיא תגיע אלי בלי קשר לערך הכספי שלה אני מברך אותך על הצטרפותך למועדון האנשים שההיגיון שלהם יוצא להפסקה בכל מה שקשור לרכבים.

בהצלחה ושנראה אותך נוסע בכבישי הארץ עוד שנים הרבה.

http://meir-meir.tripod.com/

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזבוז כסף,שלא יחזור אליך,כמו נסיעה לחו"ל רק שהתענוג נמשך לנצח.

מחכה לך חויה שלא כדאי לוותר עליה,וסוג הרכב באמת לא חשוב.העיקר שהוא מדבר לליבך.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדע לך שקנית רכב מצויין , יש לי כזאת טריומף כמו שלך ולפי דעתי זה רכב מצויין .

עכשיו מבחינת ערך כספי הדגם הזה הוא לא כל כך מבוקש ובוא נגיד שאין לו "שוק" .

אבל כמו שאמר בני תעשה את זה רק אם אתה אוהב את זה , לרגע אל תחשוב לשפץ את האוטו כדי למכור אותו אחרי זה ביותר , למה תהיה צפויה לך אכזבה .

וסתם בשביל הסקרנות באיזה מצב קנית אותה וכמה זה עלה לך ?

נ נח נחמ נחמן מאומן

אין עוד מלבדו !

תן חיוך-הכל לטובה !

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

מאחר שהכל מאיתו יתברך בוודאי הכל לטובה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:o

ראשית לא תכננתי למכור אותה כלל וזו לא מטרת השיפוץ הכל נעשה אך ורק מתוך אהבה.

העניין הוא שכל מי ששמע או ראה לא ממש חשב שזו מציאה גדולה וקצת הוציאו לי את הרוח מהמפרשים... (אנשים רעים :evil: )

בקיצור אז ככה

הרכב היה יד ראשונה בצבע אדום וכל המכלולים ברכב עובדים כולל מנוע והכל,

נכשל בטסט האחרון בשל התעקשות של הבוחן על רפלקטורים וחופש קל בהגה.

ולכן הבעלים החליט למכור אותה כי כבר עייף ממנה הוא חיפש מישהו שבאמת יאהב את הרכב.

אני החלטתי להחזיר עטרה ליושנה ולהפוך אותו לרכב משופץ מ "א" ועד "ת".

למרות שכל מה שהיה צריך זה להניע אותה ולנסוע אחרי הפיכתה לרכב אספנות.

בכל מקרה השיפוץ שאני עושה הוא לא לצורך מכירה אלא לצורך שיקום הרכב ולכן כל הרכב פורק לגורמיו...

הרכב עלה לי as is רק 4000 שח.

חבר מועדון 13925

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע באספנות בין 7:00-9:00 ואסור לנסוע בצד שמאל של הכביש

ובמיוחד כשההגה נמצא בצד ימין

אני לא בטוח שזה ילך פה

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית קורא בעיון את ההודעה הראשונה היית מבין שזה רכב שהורכב כאן.

לא מרכיבים כאן מכוניות עם הגה ימני...

התמונה שצורפה היא ממקור אנגלי..לא הרכב של הכותב.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי עשית עסקה מצויינת מקווה שתצליח לעמוד במשימה שלך .

אם תצטרך עזרה או חלקים אשמח לעזור לך .

נ נח נחמ נחמן מאומן

אין עוד מלבדו !

תן חיוך-הכל לטובה !

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

מאחר שהכל מאיתו יתברך בוודאי הכל לטובה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערות מסוג "לאבא שלי היה כזה", שוות המון.

לאבא שלי היה כזה! :D

אני זוכר כילד איך אהבתי את האוטו הזה, הוא היה לבן, גם 1300 אם אני לא טועה והיה יופי של אוטו!

לאבא שלי היה אז עסק לרדיו ואזעקות בגבעתיים ("עמירדיו" ליד השק"ם - עדיין קיים נדמה לי) וכמובן שהאוטו היה מצוייד במערכת ברמה (לאז) ובאזעקה הכי מושקעת שיכולה להיות - כל האוטו היה מלא סנסורים ומיקרוסוויצ'ים!

הזכרון ילדות הראשון שלי, למעשה הוא מנסיעה באוטו הזה בגיל 3 בערך! הטריומף הלבנה הזאת תלך איתי תמיד!

אין לך מושג כמה טוב עשית לי כששמת פה את הסיפור והתמונות שלך! אני מדפיס את זה לאבא!

בהצלחה עם השיפוץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאומן מה שעובר על הרכב הזה.

בסופו של דבר הוא יהיה כמו חדש (2003) :lol:

הרבה חברים התחילו עוזרים אפילו אחד השכנים שהוא בעל מוסך מגיע ערב ערב ותורם ידע ועזרה.

בקרוב גם תמונות מהשיפוץ, הרכב כרגע בזוית של 45 מעלות וכל הפח שבתא המנוע והרצפה תחת הנהג ובצד הנוסע מוחלפת כולל ריתוך של קורות חדשות.

חתיכת הרפתקאה למי שלא בעל ניסיון קודם, אבל כמו שאמרתם הכל באהבה (וצריך הרבה)

:D תודה.:mm_yeah:

:mm_wink:

חבר מועדון 13925

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, שיהיה לך באמת בהצלחה . :mm_yeah:

רק לא מובן לי דבר אחד...איך בדיוק הרכב ישופץ ברמה שהיא גבוהה מהיום בו עזב את המפעל ב-15K שקלים... :?::!::?:

אולי תלמד אותי את הטריק, כי אני כבר מ-ז-מ-ן עברתי את הסכום הנ"ל ואני רק בהתחלה :wink:

mini-alfa.jpg

motorica.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני מתכוון לשפץ אותו ב 15K ??? :shock:

אז ככה לא בשביל להשתחצן או משהו באמת שלא... אבל עשר אצבעות לי יש... כל דבר יודעות הן...

ועכשיו ברצינות מלבד פחח וצבעי רכב, שזה באמת צריך להיות ברמה, את כל השאר אני עושה לבד

אפילו את הריפודים לכיסאות אבא שלי תופר לי, אני קונה רק את החומר (פרוטות)

שיפוץ של כל המכלולים כגון הגה, משאבות, רדיאטור וכו' בשיפוץ במוסך של חבר.

כל היתר במו ידיי כולל תפירה של רצפת פח חדשה וזיפות, שיפוץ של המנוע, צמת חשמל חדשה מפסקים וכל הקוסמטיקה (אני משתדל בכלל בחיים לא לפרנס בעלי מקצוע מוצצי דם)

אז תעשה את החשבון לבד...

וחוץ מיזה, גם אם יעלה יותר אז מה??? העיקר ההנאה... :lol:

חבר מועדון 13925

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש אוטו שקרוב לליבי , גם היה שייך לסבא, אופל אסקונה 83 , אומנם לא אספנות, אבל הוא יובא מגרמניה ישר אצלנו לחצר ולא עזב את החצר מעולם , שנת 83 , יד ראשונה , 80 אלף :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...