Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה באבחון קנגו 2004 חשודה

referee
שימו לב! השרשור הזה בן 5140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש קנגו 2004 בסביבות 20-25K שעברה קילומטרז' סביר (עד 250K) ועדיפות לבעלות פרטית, עם 2 דלתות במושבים האחוריים (הדגם המשופר).

מצאתי רכב שעונה על כל הדרישות, אבל התעורר אצלי חשד בגלל מספר דברים, שלגביהם רציתי להתייעץ:

1. הקילומטרז' 161,000 - כשרוב הרכבים מהשנתון הם מעל 220,000.

2. הבחורה שמוכרת את הרכב גרה בלוד, טוענת כי עבדה במוסך יאזדי תקופה ארוכה, וכי היא רכשה את הרכב לאחים שלה שהגיעו מחו"ל ותכננו להשתקע בארץ, אבל התחרטו ועזבו לאחר 4 חודשים, והשאירו אותה תקועה עם הרכב.

3. רשיון הרכב רשום על שם סוחר רכבים בשם ציון זוארס, ויש צילום של העברת בעלות על אחיה. היא ניסתה להסביר שהם עשו איזה קומבינה כדי לא לשלם דמי העברת בעלות, ולכן רשיון הרכב עדיין מופיע על שמו של הסוחר, ואני לא מבין איך ייתכן שחצי שנה מאז העברת הבעלות, הרכב עדיין רשום על שמו של בעל הרכב הקודם.

4. יש לה תוצאות בדיקה בבמכון "המעבדה 2005" מלפני חצי שנה (כשהיא טוענת שרכשה אז את הרכב) שנראה סביר עם 153,000 ק"מ- בלי תאונות, ועם תקלות מינוריות למדי - צמיגים שחוקים שהיא החליפה אחרי הבדיקה ומעיכות קטנות, ותאורת הדשבורד לא עובדת כלל.

5. בתא של הדלת האחורית מצאנו ממש במקרה שברי זכוכיות קטנות שנראה כי שייכים לחלון הדלת. כששאלנו אותה אם היא יודעת על זה משהו, עשתה את עצמה מופתעת - איך יכול להיות שהרכב אצלה חצי שנה, נראה ממש נקי, מסודר, עם ריפוד שנראה נקי מאוד, והיא לא יודעת על שום שבירה של החלון?

6. במודעה רשמה כי מדובר ברכב מיד 2, וכשבדקתי ברשיון הרכב, היה רשום בבעלות קודמת - 01 על שמו של הסוחר, מכאן שאחיה הוא יד 3. נכון? וכשהסבתי את תשומת ליבה לכך, היא די גמגמה והסכימה שזו אכן יד שלישית.

7. בדקתי ברשם המשכונות, והרכב לא משועבד.

8. היא רוצה על הרכב 25K ש"ח ואומרת שנרכש ב-31K לפני חצי שנה. היום המחירון 28.5 .

מנסיונכם, האם אני פרנואיד, או שיש פה נסיון לעקיצה? האם יש טעם לקחת את הרכב לבדיקה, או להמשיך בחיפושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת נשמע מחשיד

אבל רק שתדע

שהיא נחשבת יד שניה..

סוחר רכב לא נחשב בידיים

זאת אומרת למרות שהיה על שם סוחר רכב הרכב עדיין נחשב יד ראשונה

ולכן שהוא עלשמה אז היא יד שניה...

לפי דעתי תלך לבדיקה... 500 שקל על בדיקה משתלם מאשר 3500(ההפרש לעומת המחירון)ותנסה להתמקח איתה ולרדת במחיר...

תעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי טוב שאני אלך לבדיקה, כי אני צריך רכב דיי בדחיפות, ולא מצאתי יותר מדי אופציות נורמליות (הבאסה היא שאני מב"ש ואני צריך לנסוע למרכז בשביל כל רכב כזה).

השאלה היא, איפה יכולים לעבוד עלי? מה הסימנים שיכולים להעיד על קילומטרז' מזוייף ואיפה עוד אפשר ליפול בפח בסיפור שתיארתי?

באותה הזדמנות, (אני יודע שכאן זה לא ממש המקום לשאול, אבל בכל זאת) אם אתם מכירים מישהו שמוכר קנגו מבית טוב אני אשמח לדעת עד הבדיקה ביום ראשון....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא הדרישה ל 2 דלתות צד אחוריות.

לכן אין הרבה אופציות.

מה שכן הגיוני בכל הסיפור, שיש לה ביד רשיון רכב הרשום על הסוחר + טופס העברת בעלות (בתנאי שהרכב לא עבר טסט בחצי השנה האחרונה).

את אמיתות הקילומטראז' אפשר לבדוק רק במוסך שטיפל ברכב בעבר, אבל בתנאי שהמוסך יסכם לתת מידע כזה, אפילו למוכרת.

למוכרת חייב להיות יפוי כח+ת.ז של בעל הרכב הנוכחי, אחרת לא תוכלו לבצע העברת בעלות.

ועוד משהו - רכבים מסחריים נמכרים משמעותית מתחת למחירון יצחק לוי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי תפנה למכון בדיקה, קוראים להם "המעבדה לרכב" והם יושבים בחולון.

הם מתעסקים עם רכבים גדולים, מסחריות, אוטובוסים ומשאיות.

אם אתה תילך למכון בדיקה רגיל יבקשו ממך 700 ש"ח כי זה רכב מסחרי והוא דיזל וכדומה.

אם תילך אליהם, זה נחשב אצלם בתור רכב קטן ולכן הם יקחו ממך הרבה פחות.

לשם השוואה- במכון בכפ"ס רצו ממנו על בדיקה של טרנזיט כמעט 800 ש"ח.

אצלהם רק 600 ש"ח.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני אישית הייתי חושד בק"מ ולו רק בגלל הסיבה שתאורת לוח השעונים אינה פועלת.

כמו כן לפני בדיקה, אמליצ לך לשבת ברכב, לפתוח סויצ ולא להניע ! תעבור על כל נוריות האזהרה וראה שכולן דולקות, החל מסלילי להט ועד נורית בלם-יד.

מעבר לזה נשמע לי חשוד כל העניין שהיא עובדת אצל יזדי והרשיונות על ציון זוארצ היקר.

ולמי שהעיר פה בקשר ליד:

01 = יד 2

תוסיף לזה עוד בעלות אחת (האישה שנוסעת עכשיו ברכב) ולאחר הנפקת רשיון על שם בעל הרכב הנוכחי קיבלת בעלים 02 = יד 3

אז פותח השרשור ממש לא טועה.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי - תחסוך במקרה הזה את ה-500 ש"ח לבדיקה.

יותר מדי תמיהות, "אי דיוקים" (במכוון כנראה) ו"אי ידיעה" של מצב הרכב (חלון שנשבר, יד הרכב).

תעבור הלאה. לא חסרים קנגואים.

אני (כמו אור ס.), לאור מקרה זה - הייתי מפקפק גם באמינות הק"מ.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל המגיבים והמייעצים.

ועכשיו העדכון:

ביום חמישי (לפני יומיים) אמרתי לה שאני רוצה לעשות בדיקה ביום ראשון על הבוקר.

כצפוי, כשהיא הבינה שאני לא הולך לקנות את האוטו על סמך הבדיקה שלה מלפני חצי שנה, היא קיבלה רגליים קרות.

היא אמרה שתחזור אליי כדי שנקבע את הפרטים לגבי המפגש וההגעה למכון הבדיקה, ומאז נעלמו עקבותיה.

עכשיו ראיתי שהיא פרסמה את האוטו מחדש ביד2, ולי היא בפירוש אמרה שהיא מורידה את המודעה כי אנחנו נפגש ביום ראשון.

אני רק מקווה שאף אחד אחר לא ייפול בפח שלה.

בינתיים, אני ממשיך לחפש...לא טוב לקנות רכב בחפזון.

המסקנה מכל העניין: אם יש ספק, אין ספק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...