Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הוא הקשר בין WAYS למגבר ?

eid101
שימו לב! השרשור הזה בן 5144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברה ,

לפי מה שנראה לי בתור בן אדם שלא מבין הרבה בזה , שהערוצים במגבר הם המוסג WAYS אבל בעברית :D

אז אני מחפש לקנות רמקולים אחוריים וגם כן קדמיים לרכב ולחבר אותם למגבר 4 ערוצים כאשר שני ערוצים מגושרים כבר עם סאב .

אז השאלה שלי היא האם אני יכול לחבר נגיד רמקולים אחוריים 3 WAY למגבר ? 5 WAY ?

ועוד שאלה , מה הוא ההבדל בין קומפוננט לבין רמקולים רגילים ? ניסיתי להבין ולא כל כך הצלחתי (A)

מהשאלות שלי נראה שאני לא מבין גדול בדברים ההלו אבל כדי לדעת ולא לקנות סתם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מגבר יש מס' ערוצי הגברה. יכול להיות בד"כ מגברים יגיעו עם ערוץ, 2 ערוצים או 4 ערוצים. על כל ערוץ אתה יכול לחבר רמקול אחד.

ה-WAYS זה מכמה אלמנטים הרמקול מורכב. לדוגמא הרמקול 6*9 הזה מורכב מ-3 אלמנטים.

קומפוננט זה רמקול מנוגד ל-6*9 הנ"ל בגלל שבוא יש מספר אלמנטים נפרדים (בד"כ במערכת ממוצעת 2 אלמנטים) ויש עוד קרוס שמנתב את התדרים, שאליו מתחברים האלמנטים, אז קומפוננט זה בעצם מערכת רמקולים 2WAY (במערכות ממוצעות).

under construction...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WAY זה בסה"כ מושג שיווקי

אתה צריך להבדיל בין הגברה אקטיבית להגברה פסיבית.

אתה צריך להבדיל בין רמקול קואקסיאלי לסט קומפוננט.

אתה צריך להבדיל בין קרוס אקטיבי לקרוס פאסיבי.

המשמעות של הWAY היא דרך כמה רמקולים או יותר נכון לתוך כמה רמקולים הצליל שמשמיע ה"רמקול" (במקרה הזה הסט של הרמקולים) יתפצל.

אם כתוב לך 2WAY זה אומר שבעצם הרמקול שלך הוא סט שמורכב משני רמקולים שעובדים כאחד.

אם כתוב לך 3WAY זה אומר שבעצם הרמקול שלך הוא סט שמורכב משלושה רמקולים שעובדים כאחד.

רמקול קואקסיאלי - הוא רמקול שכל שאר הרמקולים מורכבים מעל הממברנה הראשית שלו והם בדרך כלל עובדים על קרוס פסיבי מובנה - כלומר הפיצול לתדרים מתבצע על קרוס אובר שמורכב ישירות על הרמקול עצמו - לפעמים הקרוס מורכב על כל רמקול בנפרד בתוך הרמקול הקואקסיאלי.

לטוויטר למשל זה בדרך כלל קבל מסכן של 4.7 מיקרופאראד... (כשמדובר ברמקולים קואקסיאלים נפרדים).

לסט קומפוננט - הרמקולים באים בנפרד וכל רמקול הוא קומפוננטה - כלומר רכיב...

הרמקולים האלה יכולים להיות מוגברים על ערוץ הגברה אחד דרך קרוס פסיבי שדואג לחלק את הצליל לרמקולים בהתאמה.

והרמקולים האלה גם יכולים להיות מחוברים ללא קרוס פסיבי ישירות למגבר אבל במקרה כזה יהיה צורך לשים קרוס אקטיבי לפני המגבר וכל מגבר מתחבר לקרוס האקטיבי בכדי לקבל יציאה שמוציא למגבר את תחום התדר הרצוי מראש וככה הרמקול לא יפגע.

אז בלי לבלבל אותך מעבר לזה... כי אני בטוח שעכשיו אתה בכלל גמור... :-D

הWAY קובע את החלוקה של הצלילים למספר הרמקולים שנמצאים לך בסט.

הקשר למגבר במקרה הזה הוא במידה ואתה רוצה להגביר את כל הסט הזה על מגבר אחד - אם זה רמקול קואקסיאלי אז 95 אחוז שזה המקרה - אבל אם יש לך סט קומפוננט שאתה יכול להפריד בין הרמקולים והחוטים שלהם - אתה יכול להגביר כל רמקול מתוך הסט הזה על מגבר אחר ואז בעצם כל מגבר מרים לך "WAY" אחד מתוך כל ה"WAY"ים שיש לך בסט הזה - לזה קוראים הגברה אקטיבית.

תריץ חיפוש על המושגים הבאים:

הגברה אקטיבית

הגברה פסיבית

בי-ווייר

בי-אמפ

טרי-אמפ

קרוס אקטיבי

קרוס פסיבי

סט קומפוננט

רמקול קואקסיאלי

שתהיה לך שנה נפלאה :-P:-D:-P:-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח צדקת אני גמור :idea:

אבל תודה רבה אחי השקעת בתגובה ואני אשתדל להבין על מה מדובר , וגם אריץ כמה חיפושים פה ושם :D

ובסוף אני חושב שארכיב את הכל אצל טכנאי ולהשאיר את כל כאבי הראש לאנשים אחרים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...