Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ: יונדאי I30 או מאזדה 3 כרכב ליסינג (שלב הגמר)

ירון10
שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי רכב ליסינג (מאזדה 3 2006) ואני צריך לבחור מכונית להחלפה.

האפשרויות הרלבנטיות: יונדאי I30 אינספייר או מאזדה 3 אקטיב (הדגם הנוכחי שמוחלף בקרוב).

אחרי נסיעת מבחן ב I30 המסקנה האישית שיונדאי מתאים לנו יותר כרכב משפחתי (5 דלתות, ESP, אבזור ובכלל רכב מודרני יותר).

אבל: אשתי ואני אוהבים מאוד את המאזדה הנוכחית (מהנה לנהיגה איכותית ואמינה), ובנוסף היו לנו בעבר מכוניות לא אמינות (כולל מכוניות חדשות, מעדיף לא להזכר בהיסטוריה הזו :cry:).

חפשתי סקר אמינות של JD POWER אבל לא מצאתי נתונים על I30 (מצאתי על האלנטרה האמריקאית שדומה מאוד, מעדיף התרשמות אירופאית).

אשמח לשמוע תגובות להתלבטות הזו והאם יש פרטים על האמינות של I30.

תודה,

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו עשו מבחן דרכים המשווה בין הזוג הנ"ל. למי שמחפשת "חבילה" משפחתית ה-i30 כנראה עדיפה בעוד לנהג המעוניין בהנאה מנהיגה, ה-3 היא הבחירה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמחפש חבילה משפחתית ה- i30 עדיפה.

למי שמעוניין בהנאה מנהיגה אף אחת מהן אינה הבחירה העדיפה.

המאזדה אינה נוחה מספיק, אינה שקטה מספיק ובעיקר אינה מאובזרת במערכת ESP - עניין שהוא על-סף בלתי נסלח בשנת 2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, במיוחד על הלינק לכתבה באוטו!

שמתי לב לנתוני הפליטה של היונדאי (165) לעומת המאזדה - 128.

האם הנתון של יונדאי רע או שהנתון של המאזדה טוב?

ואם יש נתונים מוסמכים לגבי אמינות, אז בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון של היונדאי סביר והנתון של המאזדה פשוט שגוי לחלוטין.

המספר הנכון הוא 179 גר' לק"מ.

גם ללא קשר לטעות הזו אני מציע לך לקחת בערבון מוגבל את מסקנות המבחן המדובר ולבחור במכונית החדשה, הנוחה והשקטה יותר. אם כל אלה אינם מרשימים אותך בחר בזו שיש לה מערכת ESP.

אין נתונים מוסמכים לגבי אמינות של שום דגם. מי שאומר לך אחרת מטעה אותך ביודעין או בשוגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון לגבי נתון הפליטה (עכשיו זה הגיוני).

לגבי נתוני שביעות רצון, אני מסתמך על הסקר הזה JD POWER :

http://www.whatcar.com/news-special-report.aspx?NA=232612

משום מה I30 לא נמצאת שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נתוני שביעות רצון, אני מסתמך על הסקר הזה JD POWER :

http://www.whatcar.com/news-special-report.aspx?NA=232612

משום מה I30 לא נמצאת שם.

ה- i30 לא ותיקה מספיק כדי להופיע בסקר ובכל מקרה הוא חסר משמעות כיוון שהוא נותן משקל גדול לשביעות הרצון מרשת השירות של היצרן - נתון חסר משמעות לשוק המקומי.

לא מאמין? קבל הוכחה - טויוטה אייגו ופז'ו 107 הן אותה מכונית.

בונים את שתיהן באותו המפעל על אותו פס יצור אותם פועלים ואותם רובוטים עם אותם המנועים ו... נו, בקיצור, הבנת. אותה מכונית בדיוק.

האייגו נמצאת במקום 14. ה- 107 במקום 46.

אותה המכונית, כן? :roll:

עזוב אותך משטויות. כל המכוניות המודרניות אמינות מאוד.

קנה את זו שמתאימה לך. לא את זו שאיזה מדגם סטטיסטי הראה שמתרחשות בה בממוצע שבע תקלות לאלף מכוניות במקום תשע תקלות מתוך אלף.

אתה לוקח מכונית אחת. לא אלף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמחפש חבילה משפחתית ה- i30 עדיפה.

למי שמעוניין בהנאה מנהיגה אף אחת מהן אינה הבחירה העדיפה.

המאזדה אינה נוחה מספיק, אינה שקטה מספיק ובעיקר אינה מאובזרת במערכת ESP - עניין שהוא על-סף בלתי נסלח בשנת 2009.

ארנון, כנראה שאנחנו ועיתונות הרכב חלוקי דעות בנושא. לא מזמן נסגר שרשור ענקי על הנושא הזה בדיוק ואני לא מעוניין לפתוח אותו מחדש.

בנוגע לרעש, מניסיוני המצב הפוך. לא שה-3 היא מנזר השתקנים אבל היא שקטה יותר (אחרי מתיחת הפנים, לא מכיר את המצב לפני) מה-i30, בעיקר מכיוון המנוע.

שוב, כאחד עם ניסיון על המכוניות, אני יכול להמליץ למי שמחפש חבילה על ה-i30 מכיוון שהיא פשרה טובה יותר, אבל לנהג שמעריך הנאה מנהיגה וספורטיביות, ה-3 מנצחת בקלות, כפי שנאמר במבחן.

גם ללא קשר לטעות הזו אני מציע לך לקחת בערבון מוגבל את מסקנות המבחן המדובר ולבחור במכונית החדשה, הנוחה והשקטה יותר.

דעתי דווקא ההפוכה מזו של ארנון. לא רק שהמכונית החדשה ביותר היא לא דווקא הטובה ביותר, אם אתה מחפש מכונית עם קצת פלפל, ה-i30 לא נותנת את זה. לא מצאת את ה-i30 בסקר של JDPower מכיוון שמדובר במכונית אירופאית שאינה נמכרת בארה"ב.

למרות דעתנו של ארנון, אני חושב שכדאי לך לקחת בחשבון את מה שנכתב במבחן הדרכים הנ"ל (ובאחרים) וכמובן במידה ומתאפשר לך אני ממליץ לערוך נסיעת מבחן על המכוניות ולגבש את דעתך האישית בנושא שחשובה יותר מהכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון, כנראה שאנחנו ועיתונות הרכב חלוקי דעות בנושא.
נכון, וכנראה שאתה נוטה לייחס חשיבות רבה יותר לדברים שכתבו עיתונאים.

אם אספר לך שגם אני כתבתי בעברי מבחני רכב שהתפרסמו בעיתונות, תייחס לדברי יותר חשיבות?

אם אספר לך שאני יכול להיות מועסק גם כיום כעיתונאי רכב אילו אסכים להסתפק בשכר ובתנאים האחרים שהמקצוע מציע, תתפעל מדעותי יותר ?

אם התשובה חיובית אני יכול רק להצטער בשבילך.

בנוגע לרעש, מניסיוני המצב הפוך. לא שה-3 היא מנזר השתקנים אבל היא שקטה יותר (אחרי מתיחת הפנים, לא מכיר את המצב לפני) מה-i30, בעיקר מכיוון המנוע.
טוב. זה נסיונך וזה נסיוני.

גם במבחן שאתה מצטט נכתב בין השורות (הספורט הלאומי בעיתונים ישראלים הוא לכתוב בין השורות ולא בתוכן) שהמאזדה "מרגישה" מהירה יותר, אבל השעון מפריך זאת.

היא "מרגישה" מהירה יותר כי אתה שומע בה כל הזמן הכל - ובעיקר את המנוע.

לנהג שמעריך הנאה מנהיגה וספורטיביות, ה-3 מנצחת בקלות, כפי שנאמר במבחן.
מאזדה 3 אוטומטית עם מנוע 1.6 ל' מנצחת בקלות רק אצל נהג שאינו יודע מה היא "ספורטיביות" ונזכיר שוב את התיבה האוטומטית שאינה נועלת ממיר מומנט באף הילוך.

לא מצאת את ה-i30 בסקר של JDPower מכיוון שמדובר במכונית אירופאית שאינה נמכרת בארה"ב.
גם כאן הנחרצות שלך לא מבוססת.

הסקר שאליו ניתן הלינק הוא סקר בריטי ומתייחס למותגים הנמכרים בבריטניה (אלא אם פיאט, פז'ו, סיטרואן ורנו שבו להיות משווקות בארה"ב ללא ידיעתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע ל-JDPower אתה צודק, לא שמתי לב שמדובר בסקר האירופאי.

אני שם לב שיש לך נטייה לבטל בהינף יד מבחני רכב. אם זה מה שעושה לך את זה, על הכייפק. אני לא ציני.

אני דווקא מצאתי שבאופן שיטתי ההתרשמות שלי ממכונית מסויימת בד"כ עולה בקנה אחד עם מבחני הדרכים שבוצעו עליה בעיקר מהמגזין הנ"ל (שאני לא מסתיר את חיבתי אליו כמנוי). יש יוצאי דופן כמובן, אבל לא הרוב ולא באופן קיצוני.

אני לא מתכוון להיכנס עוד פעם לדיון בנודע ל-3 כי זה באמת מיותר. כנראה שאני, ובמקרה הזה גם מבחני הדרכים, מייחסים ל-3 יכולות ספורטיביות שלדעתך אינן קיימות. ניחא, זכותך לדעתך שלך גם עם אינה עולה בקנה אחד עם הרוב. לגיטמי לחלוטין.

מבחינת שאון בתא הנוסעים אותי היא דווקא מספקת (שוב, הניסיון שלי הוא על הדגם לאחר מתיחת הפנים הקלילה של 2006, בה אחד מהדברים שצויין כשופר זה נושא בידוד הרעשים). אני יכול לומר מניסיון שהיא שקטה בהרבה מ-I30 או פוקוס (ויש לי נסיון רב מאוד על הרכבים הנ"ל). רעש המנוע אינו בולט רק בסל"ד גבוה וגם שם הוא נשמע חביב ולא צורם כמו ב-I30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לדעתי אין יכולות ספורטיביות כמעט באף מכונית שהמנוע לא מחובר בה לצמיגים דרך גלגלי שיניים.

ה-3 על מנועה החלוש היא בטח לא יוצאת הדופן. אם אתה נהנה לצטט עיתונאי רכב (לעתים בעיני עצמם) שחושבים אחרים, בכיף.

ואכן, יש לי נטייה לבטל בהינף יד את מה שלמיטב שיפוטי, נסיוני והבנתי הוא שטויות.

לצורך הדיון זה פחות רלוונטי מבחינתי אם השטויות נאמרות בעל-פה, נכתבות בפורום או נדפסות בכלי תקשורת כזה או אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי ארנון, אני לא מסכים עם דבריך אבל מכיוון שזה לא נושא השרשור, בוא לא נגרר לדיון נוסף בנושא הזה.

לפתוח השרשור, מכיוון שכבר יש לכם מאזדה 3 אני ממליץ לך לארגן סיבוב על ה-I30 ולבדוק בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...