Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מועדון החמש מזמין לקבלת פנים לג'יפ פורד 1942, זוכה ראלי פיב"א קפריסין-27.06.08

מועדון החמש
שימו לב! השרשור הזה בן 4033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ושוב אל ה"סטיה"

בדקתי את עצמי, וצודק דורון. הsas ראשי תיבות של שירות אויר מיוחד הוקם ע" דיוויד סטרלינג בתקופת המילחמה.

התמונה שצירף דורון מראה את הגריל המקוצץ, ואת מיכל המים הנוסף. כמו גם את הג'ריקנים על מיכסה המנוע. על הג'יפים היה לגמא מרחקים עצומים במידבר.

ממליץ למי שמתענין לקרא את הספר"מפקד הרפאים" הוצאה לאור של מישרד הבטחון.

הספר מתאר איך "שיגעון" של איש אחד הפך ליחידה שמספקת השראה עד עצם היום הזה

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעניין הראלי .

ארוע נחמד מאד.

זהו ספורט מוטורי שמאד מפותח באנגליה ונקרא - ROAD RALLY , הרבה נהגי ונווטי ראלי החלו את דרכם בעבר בסוג זה של הספורט .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מעדיף לסטות מעט ולהתיחס להערה של צפריר

הsas הוקם לאחר המילחמה, אם כי אמנם בהשראת יחידת הפשיטה שהוקמה עלי ידי המיג'ור שטרלינג. גם סירת מטכ"ל

שאבה את השראתה כמו גם את סיסמתה- המעז מנצח, מאותה יחידה מופלאה שאכן עשתה שימוש בג'יפים כמו זה של דורון. לא היה צורך במרחבים הענקיים של המידבר המערבי במוט נגד תיל, אבל היה צורך בהמון דלק, ובקירור בחם המידבר. לשם כך הוסרו חלק מהמוטות של הגריל הקידמי, ומיכל מים נוסף הותקן בחזית.

אריה

ה- SAS הוקם על ידי סטרלינג במהלך מלחמת העולם השניה על בסיס לקחים של יחידת .Long Range Desert Patrol - LRDP

תחילת פעולת ה-SAS היתה בצפון אפריקה במיוחד נגד שדות התעופה ומאגרי הדלק הגרמניים ואיטלקיים (החימוש של הג'יפים הותאם למשימות אלה: מספר מקלעי ויקרס שהפיקו כח אש אדיר בעת פשיטות על שדות התעופה). לאחר מכן, עם סיום המערכה על צפון אפריקה עברו לחזית האירופית לאחר הפלישה לנורמנדי (יחד עם יחידות אחיות של צבא צרפת החופשית ושל בלגיה החופשית).

עם סיום המלחמה היחידה פורקה והוקמה מחדש עם פרוץ העימות במלאיה.

לענין המיכל בחזית הג'יפ: מדובר במיכל התעבות לשיפור יכולת קירור המנוע בתנאי המדבר.

http://www.sasrogues.co.uk/Origins/origins.htm

http://ourworld.compuserve.com/homepages/jeep_man/sasjeep.htm

http://users.nlc.net.au/bernie/special_air_service_brigade.htm

http://ourworld.compuserve.com/homepages/jeep_man/sasjalb.htm

http://www.whodareswins.com/creation-sas.html

אלפא-סוד 1.3 1978, חיפושית 1200 1963, Citroen DS 20 1973. מתנדב ביחידה הארצית לפינוי צירים - יחפ"צ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המשתתפים באירוע.

כן, גם לאלה שלא כל כך עניין אותם, לאלה שנתנו כבוד לקפה, לבירה ולשיחה העירנית, בזמן הטכס....

בכל זאת, ייצגתי אתכם בכבוד בקפריסין.

פרגון, זו המילה המתאימה, יותר נכון חוסר הפרגון שלכם.....

אני יודע. את כל אחד מעניין הרכב שלו, הניקלים שלו, הצבע שלו.....שיבריקו יותר משל אחרים. אבל לפרגן? זו כבר תכונה של עם אחר.... ואנחנו, חנן ואני, קיבלנו המון פרגון מהקפריסאים.

ובכל זאת תודה. תודה לחברים שהתקרבו, בשמש הקופחת, לשמוע דברים ארוכים.....או קצרים, לאלה ששאלו שאלות וכמובן למתניה הלוי, ליוסי צור, לאבי נוף על הדברים שאמרו ועם האירוע שארגנו.

DSC07430.jpg

DSC07416.jpg

DSC07397.jpg

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המשתתפים באירוע.

כן, גם לאלה שלא כל כך עניין אותם, לאלה שנתנו כבוד לקפה, לבירה ולשיחה העירנית, בזמן הטכס....

בכל זאת, ייצגתי אתכם בכבוד בקפריסין.

פרגון, זו המילה המתאימה, יותר נכון חוסר הפרגון שלכם.....

אני יודע. את כל אחד מעניין הרכב שלו, הניקלים שלו, הצבע שלו.....שיבריקו יותר משל אחרים. אבל לפרגן? זו כבר תכונה של עם אחר.... ואנחנו, חנן ואני, קיבלנו המון פרגון מהקפריסאים.

ובכל זאת תודה. תודה לחברים שהתקרבו, בשמש הקופחת, לשמוע דברים ארוכים.....או קצרים, לאלה ששאלו שאלות וכמובן למתניה הלוי, ליוסי צור, לאבי נוף על הדברים שאמרו ועם האירוע שארגנו.

אני קורא המון מירמור בתגובה שלך, לא ממש מובן לי, אבל היי זה רק אני:?

חבר מועדון 13925

בתהליך שיפוץ של גולף קבריולט:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שהיית שם ביום שישי, כך שתוכל להבין בפרופורציה נכונה, את תגובתי.

לא ידידי, לא מירמור. אלא אכזבת מה.... לא אישית, חלילה, אלא בשביל ה"מועדון", שחלק ניכר מחבריו, לא יודע להעריך נכון, או בכלל, את מה שעשינו, גם בשביל המועדון.....

מי כמוך, יודע מה הוא נצחון...., לפחות על פי כנוייך:wink:

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מה לעשות וזכרוני אינו בוגד בי, עדיין....:wink:

בשבוע שעבר, תוך כדי חגיגה עם נועם בחתונת בנו, קיבלתי שיחת טלפון מחו"ל....

אנגלית במבטא יווני ואני מזהה את קולו של פטרוס, מזכיר המועדון הקפריסאי.

לאחר חילופי מילות נימוסין, שאל פטרוס "האם אני מעונין להגיע למירוץ הקרוב, ב14/5/2010 ולהתחרות שוב???"

"לא, לא צריך שתביא רכב. אנחנו נדאג לך לרכב..."

מפאת קוצר הזמן והעבודה שקבעתי ימים מראש, סירבתי בנימוס.... אבל מאד הרגשתי מפורגן.8):-D

מה שהביא אותי לנושא הבא....

מה ההבדל בין התמונות הללו??

resized_DSC00988.jpg

DSC07416.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות וזכרוני אינו בוגד בי, עדיין....:wink:

בשבוע שעבר, תוך כדי חגיגה עם נועם בחתונת בנו, קיבלתי שיחת טלפון מחו"ל....

אנגלית במבטא יווני ואני מזהה את קולו של פטרוס, מזכיר המועדון הקפריסאי.

לאחר חילופי מילות נימוסין, שאל פטרוס "האם אני מעונין להגיע למירוץ הקרוב, ב14/5/2010 ולהתחרות שוב???"

"לא, לא צריך שתביא רכב. אנחנו נדאג לך לרכב..."

מפאת קוצר הזמן והעבודה שקבעתי ימים מראש, סירבתי בנימוס.... אבל מאד הרגשתי מפורגן.8):-D

מה שהביא אותי לנושא הבא....

מה ההבדל בין התמונות הללו??

רואים ישר ...הסיגר :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

תמונה שעוברת בראשי, כל שנה מאז חזרתי מהראלי בקפריסין....

התמונה לקוחה מסרטון שצילם חנן קובל, בדרך, כשברקע, על הקיר מאחור צלב קרס....

צלב קרס בקפריסין 2008.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...