Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת שמע ב I30?

SYpde
שימו לב! השרשור הזה בן 5742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם כבר מדברים כאן על מערכות מקוריות ברכב, אז היום נסעתי ברכב של הבוס שלי, שברולט אפיקה חדשה

יש שם מערכת מקורית עם 8 רמקולים,אחרי קצת כיוונונים,הצלחתי אני חושב להגיע לסאונד לא רע אני חושב

מישהו התנסה עם הרכב הזה מבחינת המערכת שלו?

HU:OEM+Genesis series 3 high level adapor AMP:Phoenix Gold RX 400.4 COMP:Morel Virtus 602 SUB: Sundown Audio E8

https://www.youtube.com/watch?v=jtQs-1_TH-Q

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבא שלי קנה יונדאי אקסנט חדשה מהחברה דגם ה1.6

יש לו ברכב 4 רמקולים ורדיו רגיל שבא עם הרכב ובאמת הופתעתי לטובה

המערכת נשמעת נהדר גם שמגבירים את הווליום ממש חזק

סביר להניח שבi30 המערכת יותר טובה

נו באמת ... נהדר ביחס למה ? לרמקולים של טלוויזיה ?

שום מערכת מובנית ברכב כלשהוא לא תשמע נורמאלי כי הרמקולים אם אני לא טועה הם Paper cone , ז"א עשויים מנייר או קרטון .

אי אפשר להגיע לרמות חדות או עוצמה נורמליות עם חומר כזה .

90% מהרכבים , אלה אם כן משלמים תוספת מחיר למערכת שמע זבל אחרת באיזה 8,000 שקל של משהו כמו Bluepunkt .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת הזאת נשמעת טוב מאוד למערכת סטנדרטית

המוזיקה לא מתעוותת בווליום גבוה.

(ברור שאי אפשר להשוות אותה למערכת שקונים בניפרד, את זה כבר אמרתי בהודעה הקודמת שלי.)

ד"א ברכב הקודם שסבא שלי קנה (מאזדה לאנטיס) הוא הוסיף כמה שקלים וקיבל מערכת ורמקולים של פיוניר.

תמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קיבלתי את ה-i30 (גם ליסינג) ביום רביעי בשבוע שעבר - הרכב מאוד מפנק לכשעצמו אבל הסאונד: אכזבה!

מכוון שאני מניח שניתן לשפר בהרבה את האיכות ע"י החלפת רמקולים, לפחות את הקדמיים, פתחתי את כיסוי הדלת ואז הסתבר שיונדאי התחכמו והניחו את הרמקולים שלהם על מין הגבהת פלסטיק קשיח שמרחיקה את הרמקול מפח הדלת (ראו קובץ מצורף). בלתי אפשרי להפריד בין ההגבהה לבין הרמקול שלהם - התחכמו עוד יותר והדביקו עם אפוקסי.

2 אפשרויות כרגע:

1. להשחית את הרמקול/הגבהה ולהפריד ביניהם. אח"כ לחבר בין ההגבהה לרמקול שלי
  2. למצוא הגבהה תואמת או ליצור כזו

יוצא מזה שבגלל שעוד 3 שנים אני מחזיר את הרכב אפשרות 1 יורדת מהפרק.

לפני שאני מתחיל לאלתר - מישהו ניתקל במין הגבהה כזו כאן בפורום במקרה?

תודה!

i30-speaker.jpg

רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגבה שם על מנת למקם רכיב של 5 ורבע, תפרק את כל ההגבהה (עם הרמקול), תיצור שתי טבעות עץ בקוטר של הרמקול שלך (לכל צד- סה"כ 4 טבעות) ואז תרכיב את הרמקול על ההגבהות שבנית. ממש לא מסובך, וכאשר תחזיר את הרכב פשוט תחזיר את הרמקולים עם ההגבהות המקוריות.

שווה לך לבדוק אפשרות של עבודה עם HU חיצני, ישפר את הצליל בצרה משמעותית. לפי מה שהבנתי, ניתן למקם אותו במקום התא הגדול שנמצא בחלק התחתון של הקונסוליה המרכזית.

בשיפוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעתיק את ההגבהה לפלטת MDF - תתחיל בזה שתעשה חור פנימי בקוטר שההגבהה תתישב בו.

תסמן בטוש את הצורה החיצונת של ההגבהה וגם תסמן את החורים.

תקדח את החורים בקדח מוביל צר (בשביל שהMDF לא יתפוצץ לך כשתרצה להבריג אותו לדלת) וככה גם ההגבהה שאתה תיצור תתאים בול לחורים של המקורית - לא תעשה בצורה כזאתי חורים בפח של הדלת.

ואז תיקח ג'קסון (מסור אנכי) ותנסר לך בהנאה את ההגבהה שיצרת מהפלטה.

את החוטים של הרמקולים המקוריים - אל תחתוך את הקונקטור - תפצע את החוטים ותאריך משם לרמקולים החדשים.

ככה שביום שתחזיר את הרכב לחברה אתה רק תצטרך לשים שם איזולירבנד וכל השאר יהיה כמו לגו, להחזיר למקום.

בספק אם מישהו בכלל ישים לב שהיה שינוי כלשהו ברכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להתעסק עם הקונקטור, יש שני אטמים בכל צד (אחד בדלת ואחד בקורה מול האטם שבדלת), תעביר כבל ישירות מהקרוס ועד האלמנט.

בשיפוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 5 חודשים מאוחר יותר...

ישנו מספר מצומם של רכבים עם מערכות מובנות כמו מאזדה 3, קורולה,C 4,I30. אבל ישנם רכבים שמגיעים ללא מערכת מובנת אך לדעתי עם ערכת רמקולים טובה יותר לדוגמא בטידה,סוזוקי SX4(אני לא בטוח שהרמקולים שם טובים יותר, אבל אני רק נותן דוגמא לכך שאולי יש רכבים עם רמקולים איכותיים יותר ששווים בדיקה וקל יותר להחליף ברכב כזה את המערכת של ה300 שקל של הליסינג למשהו איכותי יותר ולקבל צליל עשיר יותר).

אגב ב-I-30 שמעתי דיסק והאיכות הייתה יחסית טובה למערכת מקורית של הרכב. כיוונת את הבאס והטריבל?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...