Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנדה מול פונטו

ליאור קלוגמן
שימו לב! השרשור הזה בן 4875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר התלבטויות רבות אני מתמקד בשתיי אפשרויות: פיאט פנדה או פיאט גרנדה פונטו - ידניות.

הרכב ישמש אותי לנסיעות בין עירוניות (בעיקר). בסביבות 20000 ק"מ בשנה. בתקציב של 40000 ש"ח עד 50000 ש"ח מצאתי גרנדה פונטו מהשכרה שנתון 08' או פיאט פנדה 07' עם 58000 ק"מ פרטית, (הפנדה תהיה זולה יותר בקניה).

ברור לי שלגרנדה פונטו יש יתרון בנסיעה בין עירונית מבחינת נוחות הנסיעה. להבנתי הפנדה אמורה להיות חסכונית יותר גם בנסיעה בין עירונית (בצורת נהיגה זהה בשני הרכבים), האם זה נכון?

האם אמינות הרכבים ועלות החלקים זהה?

אותי מעניין בעיקר צריכת הדלק והאמינות, לגבי נוחות אני יכול להתפשר...(עד גבול מסוים).

אודה לכל מי שיכול לספק מידע על סמך נסיון.....

תודה רבה למשיבים,

ליאור.:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו מן הסתם נעימה ואיכותית יותר מהפנדה. שתיהן חסכוניות אך הפנדה יותר - היא יותר קלה. עלויות החלפים יהיו ככל הנראה דומות עם יתרון לפנדה. מבחינה כלכלית - הפנדה עדיפה (גם בשקלול מחיר הקנייה) - אך מבחינת הנאה ושביעות רצון מהרכב הפונטו תהיה טובה יותר. אתה צריך להחליט אם העלות הנוספת של הפונטו (קנייה ואחזקה) שווה לך את השיפור באיכות החיים. ההפרשים באחזקה כנראה לא יהיו גדולים, אבל במחיר הקנייה ככל הנראה כן.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואתה כנראה נעול על פיאט ומדבר על נסיעות בינעירוניות - הפונטו עדיפה. הפנדה היא רכב חמוד מאוד, ואם הייתי מסוגל להיכנס לתוכה זה היה הרכב שלי. הפנדה צפופה מאוד ואני לא בטוח כמה נוח יהיה לנסוע בה נסיעות בינעירוניות ארוכות. תוסיף לזה מנוע 1,200 סמ"ק צנום נפח וכוח ותראה שלא ממש מתקבלת כאן חורכת אוטוסטרדות.

אם הפונטו שאתה מדבר עליה היא גם 1,200 הייתי יורד לגמריי מהרעיון.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי, למרות המנוע הצנוע של הפנדה, היא יכולה לשייט גם ב-130 קמ"ש ללא טרוניות מיוחדות. בנוסף, הרכב זריז באופן מפתיע (או שלא, בהתחשב בזערוריותו).

מה שכן - מעבר לכל מה שכבר נכתב כאן, הגרנדה פונטו בעלת דירוג בטיחות גבוה יותר מהפנדה.

אישית, הייתי מעדיף להימנע מרכישת רכב שהיה בהשכרה, ומשתדל למצוא יד פרטית.

האמת היא שגם לאחר שנהגתי בשני הדגמים הללו, עדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה מי מהם עדיף יותר.

לכל אחד יש יתרונות וחסרונות וההבדלים בינהם בסה"כ לא מאוד גדולים.

הבחירה הסופית שלך צריכה להיות רק אחרי שתנהג בשתיהן ותראה מי יותר תואמת את צרכיך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט הפנדה שוקלת 800 ק"ג בלבד, כך שנתון ההספק הצנום מתקזז עם משקל הנוצה.

בעניין האמינות- לאחי יש פנדה שנרכשה כחדשה באוק' 2004. עד היום לא היתה לו אפילו לא תקלה אחת.

צריכת דלק ממוצעת, חישוב משוקלל בעזרת אקסל מיום רכישת הרכב- 17.4 ק"מ/ליטר!

אין ספק שהפנדה תהיה חסכונית יותר לקנייה ואחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשיבים שלום ותודה,

ראשית תודה רבה על התגובה המהירה והענינית.

לעניננו - השיקולים שהעלתם, הם בדיוק השיקולים בהם אני מתלבט. בכל אופן חידדתם את הדברים ומחר אעשה נסיעת מבחן לשתי מועמדות.

עידכונים בהמשך,

תודה על נתוני האקסל....

ליאור.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום,

אני בדיוק מתלבט באותו העניין האם לרכוש פונטו או פנדה,

אשמח בבקשה אם תוכל לכתוב חוות דעת על הפנדה לאחר זמן שהיא ברשותך,

האם אתה ממליץ על רכישת הפנדה?

האם ענתה על ציפיותך ודרישותיך?

ובשורה התחתונה,

האם עשית בחירה טובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...