Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור דיודה במכשיר חשמלי ברכב המחובר למצבר-שאלה.

papa
שימו לב! השרשור הזה בן 6733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ליוסי

טעות שלי בקשר לדיודת זנר.

למרות שניתן להשתמש בדיודת זנר 12V 500MA.

כמעט כול דיודה מסדרת 1N4001-1N4007 לאחד אמפר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור עוד מעט באמת נבנה לא רק מטוס אלה שדה תעופה שלם.

ואני חשבתי שרק אני לא זוכר איך לחבר דיודה כמו שצריך.

בסוף פתחתי את החיבור של המצית ויש שם מעגל חשמלי שלם עם קבל, שני נגדים , דיודה, פיוז,ומשהו שנראה כמו טרנזיסטור, החלטתי להשאיר את החיבור הזה וזהו, חיברתי מפצל 1 ל 2 של חיבור מצית, מיקמתי אותו על המדף האחורי , הוספתי עוד פיוז הגנה לפני המצבר על ה + ובזה נגמר העניין.

תודה לכל העונים ולילה טוב ושקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע עצור!

אם אני מצליח להפעיל את ההיגיון שלי......

המצת נועד לספק חשמל, זאת אומרת שהדיודה בכיוון ההפוך ממה שאתה צריך, אתה רוצה שהיא לא תספק חשמל כדי שהלוחות לא יצרכו חשמל!! מה קורה פה..... או שאני דפוק או שמשהו לא בסדר אתכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

יש לי שנ י מטענים סולריים,אני לא מעוניין לחבר אותם למצת של הרכב היות והמצת עובד רק עם סוויץ וגם אני לא רוצה לראות מול העיניים שלי שני בונגילות מחוברות עם מפצל וכו...

לכן משכתי שני חוטים עבים מהמצבר למדף האחורי של הרכב, חיברתי על המדף מפצל 1 ל 2 של מצית, ולפיצול ( 2 ) חיברתי את החיבורים (חיבורי מצית) של המטענים הסולריים.

בתחילה חשבתי לבטל את אותם חיבורי מצית ולשים דיודה במקום אך היות ופתחתי את המחברים הגדולים במקצת וראיתי שיש שם מעגל חשמלי קטן עם כמה רכיבים, לא מצאתי תשובה חד משמעית לגבי הדיודה וחיבורה , לכן, החלטתי להשאיר את זה כמו שזה באורגינאל ולא להסתבך עם זה.

כעת המטענים יושבים על המדף האחורי ומחוברים למפצל שגם הוא נמצא על המדף האחורי, לא בדקתי איך העסק עובד כי כעת אין תאורה.

לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו סוף טוב הכך טוב, אני באמת סבור כי כך היית צריך לעשות:-D עכשיו אל תשכח להשאיר את המכונית מתחת לפנס רחוב, זה עובד.

נוסע רגוע, חסכוני וגם בטוח:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו לשאלה שכולם חיכו לה......

למה נועדו הלוחות? אני יודע שבשביל להטעין מצברים, אבל לאיזה מטרה? אצלי יש אלטרנטור...

סתם, ברצינות, זה מעניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני רוצה לימנוע חזרת זרם מהמצבר למכשיר מסויים שאני מעוניין לחבר ברכב, איך אני מחבר את הדיודה?

תודה.

אז אתה מפסיק את הזרם למכשיר והוא לא יעבוד

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שיש לו זליגה באוטו

או שהמצבר שלו בסוף חייו ולמרות שאין זליגה , יש קושי להניע אחרי יומיים

או שפשוט האוטו עומד שבוע ולא נוסע וגם שנוסע, נוסע כמה מטרים.

או שמשעמם לו, ולא נראה לי.

לא לשכוח לפרסם בעולם שיש לנו שדה תעופה נוסף במדינה.- לפי השירשור הזה, מי שירצה לנחות, יצטרך להתחיל בנחיתה, לפני שהמריא...

בברכה

שבת שלום לכולם

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...