Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי חוק על חלפים מקולקלים

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 6860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר נכנס למוסך, הוחלפה לו הציריה באחת משופצת. הוא שילם X כסף על הציריה המשופצת.

המוסך טוען שהציריה הישנה והמקולקלת שלו שייכת למוסך, ואם הוא רוצה אותה הוא יאלץ לשלם להם עליה.

עד כמה שאני יודע כל חלק מקולקל שיורד מהרכב חובת המוסך לתת את החלק לבעל הרכב, לא ככה?

מה שקורה זה שהמוסך עכשיו לוקח את הציריה שלו משפץ אותה ומוכר אותה הלאה ומרוויח עליו פעמיים בעצם.

מישהו יודע מה החוק בעניין שכזה?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח בכלל

אם הוא שילף שיפוץ, אז מה שהחברה המשפצת עושה לנוכיותו של המוסכניק היא נותנת לו אחת משופצת הוא מרכיב מוריד ומחזיר לה את הלא תקינה כדי שהיא תשפץ....במקום לתת לה את התקולה ולהמתין לשיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והמוסך גם מזכה אותו עליה אז אולי זכותו של המוסך להשאירה אצלו.

אבל במידה ולא זיכה אותו על הציריה שפירק- מבחינה משפטית , לדעתי האישית, היא של בעל הרכב!

ואכן נכון, המוסך שולח אותה לשיפוץ- ומרוויח שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חלק שיורד מהרכב שייך לבעליו, אלא אם סוכם אחרת.

אבל, במידה ובחשבונית רשום שיפוץ ציריה, אז הטענה של בעל המוסך הגיונית.

אחרת, הוא עושה עושר שלא במשפט.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון לא נזכרתי רק בציריה, פשוט זה קרה עכשיו ובגלל זה אני שואל.

חוץ מזה הוא שילם על ציריה משופצת שהוזמנה במיוחד בשבילו ושילם עליה מחיר מלא כמו שהמוסך דרש (שלא לדבר על מטורף ביותר) ללא קיזוזים והנחות על סמך הציריה הישנה, ובנוסף המוסך לקח ממנו את הציריה הישנה שלו כדי לשפץ ולמכור הלאה.

אם מקווה שזה מובן יותר טוב.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה פשוטה :

הוא שילם שיפוץ ציריה - או שהוא שילם ציריה משופצת זה חשוב מאוד, כי אם הוא שילם שיפוץ ציריה הציריה לא שלו! כי זה כאילו שפצו את הקיימת

אגב, תאחלס זה התעסקות בחרטה למה מה יש לו לעשות עם הציריה הזאת ? שירוויח המכונאי לבריאות שיהיה לו הריי המשפץ לא יקנה מחבר שלך את הציריה ומהמכונאי כן.....לדעתי סתם צרות עיין והתעסקות בקטנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שילם ציריה משופצת. זה לא צרות עין זה עקרונות, אני לא אספר פה הכל כי אני לא בטוח שהוא יסכים אבל הוא שילם על המשופצת מחיר שגם אתה היתי דורש את הישנה בחזרה

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו קניתי ציריה ממקום שמוכר חלקי חילוף לרכב, הצריות כיום לרכבים ישנים הן ברובן משופצות ולכן בעל החנות אמר לי ברגע שאני מחליף אותה להחזיר לו את הישנה והוא יתן לי זיכוי של 50 ש"ח, זה לא צרות עין פשוט זה הנוהל, לוקחים את הציריה שלך שברוב המקרים הפעמון שלה הרוס ומחליפים אותו צובעים, מנקים, מגרזים ומדנדשים כמעט כמו חדש, לדעתי עושים את זה כי ברזל כיום זה מצרך יקר וחבל לזרוק את רב החלקים שהם עדיין במצב עבודה, אלא אם התעקמו/ נשברו.

זה מין סבב של חידוש אין מה להיתעצבן זה הנוהל לגבי ציריות, אלא אם כן אתה רוצה את הציריה שלך ואז זה יעלה לך עוד קצת כי אין זיכוי מהחברה שמשפצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נתת לו את שלך בתמורה ל 50 ש"ח, זאת אומרת שמכרת לו את הציריה הישנה שלך ב 50 שקל, מקובל עלי שקיבלת משהו. אבל לתת לו את הציריה כדי שהוא ישפץ וימכור למישהו אחר? או יותר גרוע הוא מחייב אותך לתת לו את הציריה הישנה שלך בחינם?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט גנבה, כל מה שיורד מהרכב שייך לבעל הרכב.

מה הפתרון להבא לגרור את הרכב ללא החלקים המקולקלים ולבצע תיקון כדי שהמוסכניק לא יגנוב חלקים?!

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מאוד ברור, והחלקים המקולקלים שייכים לבעל הרכב, וחובה על המוסך להחזיר אותם, אלא אם בעל הרכב מסכים למשהו אחר.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר נכנס למוסך, הוחלפה לו הציריה באחת משופצת. הוא שילם X כסף על הציריה המשופצת.

המוסך טוען שהציריה הישנה והמקולקלת שלו שייכת למוסך, ואם הוא רוצה אותה הוא יאלץ לשלם להם עליה.

עד כמה שאני יודע כל חלק מקולקל שיורד מהרכב חובת המוסך לתת את החלק לבעל הרכב, לא ככה?

מה שקורה זה שהמוסך עכשיו לוקח את הציריה שלו משפץ אותה ומוכר אותה הלאה ומרוויח עליו פעמיים בעצם.

מישהו יודע מה החוק בעניין שכזה?

אם מדובר בשיפוץ - לדעתי אתה טועה.

מהות השיפוץ היא לקחת חלק X, לשפץ אותו ולהרכיב בחזרה.

מאחר והרעיון הוא לקצר זמנים (במקום להעמיד רכב על ליפט ושישלחו את הציריה לשיפוץ ויחכו שהיא תחזור) מתקינים במייד ציריה אחרת משופצת ומזדכים על הציריה המקולקלת מול המשפץ.

המוסך לא מרוויח מציריה המקולקלת כלום, הוא מחוייב להחזיר גולם תקול למשפץ עצמו.

זה המהות של שיפוץ ציריה / ציריה משופצת - אתה גם משלם בהתאם (חצי ואף פחות מחדשה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאיציק צודק אם נאמר לו שמרכיבים על הרכב ציריה משופצת אז אפשר להסתכל על זה כאילו לקחו את הציריה שלו ושיפצו אותה,רק שפשוט קיצרו לו את זמן ההמתנה ולמוסך את הזמן שבו הליפט תפוס,

ולכן צריך לבדוק כמה עולה שיפוץ ציריה עם אותה תקלה ולראות כמה יצא בחשבון-השיפוץ + העבודה.

הרעיון פה הוא בקיצור זמנים ללקוח ולמוסך(אם לא נוספו עוד כהנה וכהנה שקלים בדרך לחשבון הסופי).

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...