Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך זה היה להוציא רישיון נהיגה לפני 30 שנה?

Buki

פוסטים מומלצים

את הרישיון קיבלתי ב 1988...כמובן ידני, בכלל לא ידענו מה זה אוטומטי, או מזגן או הגה כוח. רכב פאר היה עם 2 חלונות חשמל בהתקנה מקומית ורדיו טייפ רודסטאר 5100

טסט בבוקר בהרצליה, תוצאות אחה"צ בטלפון הקווי מהמורה.

למחרת בבוקר קו 29 למשרד הרישוי להוציא רשיון, חוזרים הביתה, מוציא את הסיאט מלגה 1.2 המכונה "ספורט אלגנט" מהחניה מתחת לבניין, מלא עמודים ונוסע לבית הספר.

לא מלווה ולא נעליים.

היום גם כשנגמר המלווה אני מפחד לתת לילדים שלי לצאת לכביש.

אני לא יודע אם פעם פחדו פחות, אבל הכבישים היו הרבה פחות צפופים.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבישים לא היו פחות עמוסים, היו פחות כלי רכב, אבל הכבישים היו הרבה יותר צרים ורוב המחלפים עדיין היו צמתים.. 

בשנים 1989-1992 הייתי על קו חיפה עפולה 4-5 פעמים בשבוע, יוצא מהבית בסביבות 6 בבוקר וכבר היו פקקים ברמזור של יגור (אבל בכיוון הנגדי). ואנשי המרכז - את פקק שמריהו לא זוכרים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשההורים שלי ז"ל עלו לארץ, הם החליטו להשאיר את המכוניות ורשיונות הנהיגה בחו"ל.

אני למדתי על אפלאוז ידנית ב1991. עוד לא היתה חובה ל28 שיעורים ולא מלווה, לא זוכר אם היה שלט נהג חדש.

אז גם לי לא היה רכב ומלווה בבית. לקחתי מידי פעם כל מיני רכבים של אחרים וניסיתי לבד.

בהמשך, כשהתבגרו, ההורים שלי הבינו שבכל זאת יעזור להם רכב. אבל בנתיים הרשיונות שלהם פגו תוקף. 

אז הם ביקשו ממני לרכוש רכב אוטומטי ולהסיע אותם. אחרי זה הם לקחו שיעורי נהיגה על אוטומט, לקח להם הרבה זמן וטסטים עד שחזרו לנהוג בעצמם.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיפורים ששמעתי לפני 30 שנה היית מגיע עם הרכב הפרטי של ההורים לשיעור נהיגה, וחוזר איתו גם לבד הביתה.

חוץ מזה נראה לי זה אותו דבר היום, ההבדל הוא שניתן להוציא בגיל 16.9.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. היתה דרך שבה היה אפשר ללמד קרובי משפחה מדרגה ראשונה על רכב פרטי שהותקנו בו מנגנונים של רכב הוראת נהיגה. עסק די יקר. במקום שלט ה"ל" המוכר היה משולש לבן עם שוליים אדומים, שעליו נכתב "ל הדרכה". 

הכרתי זוג תאומות שלמדו כך על החיפושית של אבא שלהן (בשנים 1976-7) כנראה היה כדאי כיוון שמדובר בשתיים.

אני חושב שהתקנות עדיין מאפשרות זאת, אבל לא ראיתי את השלטים הרבה עשורים, כנראה שזה לא כדאי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Buki כתב:

החודש אני חוגג 30 שנה עם רישיון נהיגה, עברתי טסט במאי 1994. 

נובמבר 85' רישיון ביד. 

אני מקבל את רישיון הנהיגה, ולוקח את את הרכב של אבא עם בקשה אחת שלו 'אל תיכנס לתל אביב'.

אוסף חברים וישר לתל אביב. 

• מצחיק 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, discoTD5 כתב:

אני מקבל את רישיון הנהיגה, ולוקח את את הרכב של אבא עם בקשה אחת שלו 'אל תיכנס לתל אביב'.

אוסף חברים וישר לתל אביב

מה לך כי תלין על גנב האיוניק (-;

• מצחיק 8
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

לא מדוייק. היתה דרך שבה היה אפשר ללמד קרובי משפחה מדרגה ראשונה על רכב פרטי שהותקנו בו מנגנונים של רכב הוראת נהיגה. עסק די יקר. במקום שלט ה"ל" המוכר היה משולש לבן עם שוליים אדומים, שעליו נכתב "ל הדרכה". 

הכרתי זוג תאומות שלמדו כך על החיפושית של אבא שלהן (בשנים 1976-7) כנראה היה כדאי כיוון שמדובר בשתיים.

אני חושב שהתקנות עדיין מאפשרות זאת, אבל לא ראיתי את השלטים הרבה עשורים, כנראה שזה לא כדאי.

בתקופה שלי 1994 כאמור, לא הכרתי ולא שמעתי על אף אחד שהשתמש בזה.

כמ שכתבתי בהתחלה, זה היה בדיוק כמו היום.

רכב לימוד נהיגה יעודי של מורה נהיגה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1982 - הוצאת ר.נ. על דו״ג (אופניים עם מנוע עזר - א) 50 סמ״ק. בי״ס לנהיגה ״אופיר״ (המורה איציק, הבעלים) שמקום משכנו היה בזמנו ליד ״בלומפילד״.

המבחן במגרש עבר כמעט חלק, כשהתלמיד מאחורי כמעט נפל מאחר ואת הנסיעה בין הקווים המקבילים הישרים בצעתי כ״כ לאט (היה נדרש לנסוע כך ולעבור אותו בכדקה, כדי להראות שליטה) שעברו מעל דקה וחצי.

בנסיעה בכביש, הייתי שלישי בתור, אף אחד לא הדריך אותי שאסור לעקוף את אלו שלפני (עד היום, הוראה זו אינה מובנת לי). הבטחן רדף אחרי והחזיר אותי למקומי. בכל זאת, עברתי טסט ראשון.

1983 - ר.נ. על פרטי (02), [גילוי נאות, אבא היה מורה נהיגה]. שיעור ראשון רשמי היה מטבריה להרצליה, הוצאתי בטבריה טופס בד׳ עיניים ויאללה יוצאים לדרך. כמות שעורים אין סופית.

את המבחן עברתי עם הרב-בוחן של משרד הרישוי, כשהוא נותן לי לבצע חניה בנסיעה לאחור תוך כדי זינוק בעליה. טסט ראשון.

1984 - ר.נ. על דו״ג, ג׳אווה 350 סמ״ק (ג), אשר נתן בזמנו רשיון על כל הכלים. בסה״כ 4 שעורים. טסט ראשון.

1984 - ר.נ. על משא עד 15,000 ק״ג (03). מסיימים שיעור חמישי, חוזרים למשרד (שוב, בי״ס ״אופיר״ עם המורה שמעון). המורה מקבל שיחה מתלמיד אחר, הוא מסתכל אלי - ״יש לך ת.ז. עליך?״ כן, בוודאי.

הוא מנתק את השיחה, בוא, נוסעים למשרד הרישוי, יש לך טסט עוד חצי שעה. הטסט עבר חלק. בזמנו, היו מבצעים נסיעה אחורנית בתוך רחובות העיר (במקומות די שוממים). היית מבצע פניה שמ׳ ואז היית צריך לחזור על עקבותיך בנסיעה לאחור.

את כל המבחנים עברתי בחולון.

אגב, תאוריה, כשהיית מגיע לחדר המבחנים בקומה השניה בחולון, אל שולחן הבוחנים. היית יכול לראות את ששת התשובות הראשונות של המבחן, מאחר ודף התשובות היה עדיין צמוד למבחן (לא הייתי צריך זאת).

• רעיון טוב! 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי טסט ראשון ב 1993, על סובארו ליאונה (לא גראנד ליאונה) GL ידנית מהשנה האחרונה שייצרו אותן, 1992 או 1991 כמדומני.
לא זכור לי שהיה טסט פנימי, התיאוריה היתה בנייר, אני אפילו לא זוכר אם היה דבר כזה נהג חדש או לא, אבל מלווה בטח לא היה - נסעתי לבד חופשי, וזה גרוע כי תכלס לא ידעתי לנהוג.
בטסט עצמו אפילו לא היתה לי חניה, תכל'ס נסעתי קצת בעיר, קצת מחוץ לעיר וזהו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אם קומפי החליט לפרט אז גם אני יכול...

1994 - פרטי B.

1998 טרקטור סוג 1 (בצבא, זה היה גורר מטוסים וציוד קרקע צבאי Clark).

2000 - אופנוע עד 500 סמ"ק היום A1 (קוואסאקי ER5).

2015 משא קל  C1 (משאית Man Tgl 2006)

2021 מלגזה מעל 20 טון.

2024 מכונה ניידת אופנית.

לפני 2 דקות, elibaba כתב:

אני אפילו לא זוכר אם היה דבר כזה נהג חדש או לא

ב 1994 היה בוודאות, כולל חובת הצמדת שלט לשמשה אחורית. לשנה אחת, בלי מלווה ובלי הגבלת שני נוסעים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

1993 עברתי טסט ראשון על  וולוו fl611 

44 שיעורים לא הייתה חובת מינימום שיעורים. 

עם קבלת הרישיון תפרתי את כל מכוניות סידור הרכב בכל שעה פנויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Buki כתב:

בתקופה שלי 1994 כאמור, לא הכרתי ולא שמעתי על אף אחד שהשתמש בזה.

כמ שכתבתי בהתחלה, זה היה בדיוק כמו היום.

רכב לימוד נהיגה יעודי של מורה נהיגה. 

ציינתי שמדובר בקרוב ל-20 שנה קודם, וגם אז זה לא היה נפוץ, בהמשך נעלם לגמרי.

לא כל כך מזמן היה לנו דיון על הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

ציינתי שמדובר בקרוב ל-20 שנה קודם, וגם אז זה לא היה נפוץ, בהמשך נעלם לגמרי.

נכון, זה היה אמור להיות בתשובה ל ProMeR שכתב שזה היה קיים לפני 30 שנה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

התקנות עדיין מאפשרות, וזה קיים (אמנם אצל בודדים), אבל זה מאוד מורכב לקבל אישור לזה היום. היתה על זה כתבה בכאן 11 לפני כמה שנים.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...