Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אתם ממש נהנים לנהוג במזג אוויר סוער?

tza

פוסטים מומלצים

הכל נחמד עד שאתה נכנס לבור שמוסתר בתוך שלולית.

עם הג'אנט המקורי של ה VRS אני דבוק לכביש (19 חתך נמוך) אבל מפחד פחד מוות מבורות.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סובל מה"בעיה" הזאת, נוהג ברכב ישן עם ג'אנט 15"...

בתקופה האחרונה חטפתי שתיים-שלוש בורות. באותו רגע זה לא נעים, אבל הגלגל והמתלים ספגו אותם יפה מאוד.

מוסיף לרשימת היתרונות בהחזקת רכב "ישן" במושגים ישראלים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, tza כתב:

אני לא סובל מה"בעיה" הזאת, נוהג ברכב ישן עם ג'אנט 15"...

בתקופה האחרונה חטפתי שתיים-שלוש בורות. באותו רגע זה לא נעים, אבל הגלגל והמתלים ספגו אותם יפה מאוד.

מוסיף לרשימת היתרונות בהחזקת רכב "ישן" במושגים ישראלים. 

לא מזמן החלפתי מרכב ישן 195/65/15 לרכב חדש עם 225/45/19

ההבדל באמת עצום, פוזל לכיוון ג'אנטים 17

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפלציה של צמיגים רחבים עם חתך נמוך למכוניות לא ספורטיביות היא רעה חולה. מלבד אסתטיקה, בעיני מי שזה אסתטי בעיניו, מדובר בחסרונות בלבד.

צמיגים יקרים, פחות עמידים במקרה של מכה, נוטים יותר להקרע, יש פגיעה מורגשת בנוחות הנסיעה והם צרה מבחינת אחיזה, אם מאבדים אותה (יותר קשה להחזיר אחיזה ככל שהצמיג רחב יותר). גם יותר קשה להרגיש את האחיזה הולכת ופוחתת ואובדן האחיזה יותר פתאומי (אם כי זה פחות רלוונטי במכונית מודרנית עם בקרות).

בגשם בכלל לרוחב יש חיסרון, יותר קשה לנקז מים ויש יותר סיכוי לציפה.

עם זאת...

כאמור, היום יש בקרות. 

אני מאוד אוהב לנהוג במזג אוויר סגריר, בגלל האווירה. חורף עושה לי את זה. גשם, שלג... כל זמן שיש ראות, הכל סבבה. בכל הקשור לנהיגה עצמה, היום יש בקרות, ואני נוהג רגיל. מערכת המשיכה/אחיזה עושה את ההתאמות. אומנם אני מתגרזן, אבל נוהג רגיל, עם הבדל אחד, שם לב לנהגים מסביבי יותר, כי ניכר שהרב נלחצים מזה שהכביש רטוב ו/או יורד גשם. גם צריך להביא בחשבון שאולי יש מי שלא רואה כ״כ טוב, בגלל אדים/מגבים לא תקינים וכו׳.

אבל מבחינת הנהיגה עצמה... אותו הדבר. 

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נהנה מנהיגה בגשם בעיקר כי זה מרגיש כמו 0.6-0.7 מההתנהגות הרגילה בכבישים.

יותר איטי, יותר מרחב.

אצלנו פה בהרים, אני גם מתרשם ממשמעת ערפל טובה ובכללי פחות חוליגניזם.

פעם הייתי ממש יוזם נסיעות בגשם, כבישים מפותלים וריקים, רכב מתאים, בוחן קצת גבולות.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איזה רכב יש לך ואיפה אתה גר, אבל בחורף אתה לא רואה את הבורות כי הם מלאים במים. כמעט כל רחוב שני או שלישי אני רואה רכב עם פנצ'ר וג'אנט מרוסק. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.1.2024 בשעה 09:04, sperial כתב:

קצת מוזר לי לקרוא על הנהגים שנוסעים 20 קמ"ש בשעות העומס. שלשום נסעתי ב-22 בשעות שיא הגשם, שהיו גם שיא התנועה, הקצב נע סביב 90-100 קמ"ש. נכון שלא ה-110 פלוס (הלא חוקי) הרגיל, אבל ממש לא זחילה.

איפה היתה זחילה? בתוך חיפה, במדרון שסובל מניקוז לא מספק וכתוצאה מכך זרם חזק. וכאמור, שעות העומס של אחה"צ, שבהן התנועה איטית גם בימים כתיקונם.

אגב, בכל הנסיעה לא ראיתי הבהוב ולא שמעתי צפירה.

חיפה. מבין שאתה מהצפון.

הצורת נהיגה מתחלפת לגמרי בישראל איפשהו בקו של זכרון יעקב. מדרום אל הקו הזה האפשרות היחידה שלך היא להיות בעקיפה אחת אין סופית כי הנתיב הימני על 60-70, האמצעי על 40, ובשמאלי עוקפים את 2 הנתיבים האחרים על 90, ואתה עובר בין הימני לשמאלי על 120+, העצבים גורמים להגיע גם ל160. מעולם לא תראה מישהו עוקף אותך במרכז, כולם עסוקים בלכתוב הודעות או לפנטז על המוות. כשיש גשם כולם ביחד כמו יישות אחת אחידה יורדים ל40 בכל הנתיבים, והאופציה היא למצוא פתח בין הקונוסים הניידים. כל רגע צריך להעיף מישהו מהשמאלי שזוחל שמלפניו ריק לגמרי ומאחוריו יש תור ארוך של אדישים למצב. כשתסיים לעקוף הוא יעשה לך הבהובים באורות, איך העזת לעקוף אותו, משוגע.

מצפון לקו הזה אתה יכול לנסוע על 110-120 ועדיין יעקפו אותך מלא מכוניות כל רגע. גם קורה הרבה שנצמדים, חותכים, עושים דברים מפגרים, אבל העיקר מהר... כל פעם שבצפון יש מצב קצת מסוכן בגלל נהיגה פרועה מסביבי אז אני לוקח את הצד החיובי מהעניין ושמח שהם לא נוסעים על חצי מהמהירות ההגיונית כמו במרכז. 

לפני כמה שבועות בחיפה מישהו החליק מולי עם מאזדה 3 ועשה 360 בין 3 נתיבים, ופשוט הייתי שמח - איזה יופי יש פה אשכרה אנשים שנוסעים במהירות שהאוטו יכול להחליק להם

עריכה אחרונה על ידי liorwohl
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Liran3331 כתב:

לא יודע איזה רכב יש לך ואיפה אתה גר, אבל בחורף אתה לא רואה את הבורות כי הם מלאים במים. כמעט כל רחוב שני או שלישי אני רואה רכב עם פנצ'ר וג'אנט מרוסק. 

הזכיר לי:

Potholes

• מצחיק 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, taranta כתב:

האמת שבחיים לא יצא לי.. איפה אתם גרים בדיוק? אוגנדה? חיפה?

האמת שחיפה זו עיר הבורות הלאומית גם בלי חורף. לא רוצה לחשוב מה קורה בכבישיה אחרי גשמים חזקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Supertigre כתב:

תגידו, מה עבור עליכם? שונא חורף יחיה :-) 

מוכן לנסוע ב-40 מעלות, בלי מזגן ועם חלונות סגורים רק לא קור, גשם חורף, פשוט עונה מחרידה :-) 

רק שתדע, יש ציבורים מסויימים שאצלם על מה שכתבת מקבלים כיתת יורים. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציבורים מסוימים שסובלים בגשם זה הולכי הרגל 

כשרכב עובר ומחליט לעשות להם מקלחת ריענון על הבוקר, יאוו איך אני שונא לראות את זה

בא לי לשפשף אותו ושיצא לקבל פרטים הוא יקבל שלוק מהשלולית

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...