Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה כסף לדעתם כדאי להשקיע בקניית רכב?

asaf21
שימו לב! השרשור הזה בן 202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, asaf21 כתב:

אני רווק הייטקיסט שמסיים את החודש בפלוס, וכאשר תוך כמה חודשים יכול לחסוך עשרות אלפים.. 

לדעתי בהחלט כדאי לחפש רכב חדש יותר ב10 שנים לפחות.

לא רואה הגיון לנסוע ברכב שנת 2006 כשהמצב הכלכלי מאפשר חסכון לא קטן כל חודש.

יש גם אנשים שנוסעים ברכב שנת 2020 ובקושי גומרים את החודש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 53 דקות, Uri82 כתב:

לא רואה הגיון לנסוע ברכב שנת 2006 כשהמצב הכלכלי מאפשר חסכון לא קטן כל חודש.

כי הוא נוסע, ועקב זה ניתן לצבור חסכון לא קטן כל חודש. יפסיק לנסוע? יאלה לברזל ועכשיו יש מה לדבר. ואני נוסע ברכב מ 08...

ובוא לא נשכח כי רכב חדש/יקר עולה חודשית יותר כסף. 

בכל מקרה אם פות"ש מרגיש כי הוא חייב רכב שהוא יותר סיגנון/פאר אז הייתי ממליץ על דגמי הכניסה של מכוניות יוקרה (סי קלאס, סדרה 3 או ה300 בלקסוס) בנות 4-5 שניתן להשיג במחיר שפוי ועם הוצאה שנתית לא גבוהה בהרבה ממשפחתית חדשה.

לרכב ספורטיבי שמיזהו אחר ימליץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, asaf21 כתב:

אני ממש אוהב מכוניות ולנהוג ואני רוצה לקנות רכב מהנה לנהיגה כאשר הכוונה שלי היא לקנות אוטו שישמש אותי 5-10 שנים כמו המאזדה

אם אתה ממש אוהב מכוניות ונהיגה, אפשר להניח שיש לך כיוון/התלבטות ספציפית?  בעניין זה, הגעת למקום הנכון להמלצה למכוניות מתאימות בתקציב שתגדיר אתה.

אחרת, הייתי שואל אותך על מי אתה רוצה לעשות רושם וכמה זה שווה לך. 

על פניו נראה שיש לך חשיבה נכונה של התנהגות כלכלית עם מטרה ברורה - דירה. כדי להשיג אותה, דחיית ההחלפה היא ההחלטה הנכונה. תחזוקה טובה של הרכב הנוכחי היא כנראה הכי כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית כמובן ששווה להישאר עם הרכב הנוכחי שלך עד שיימאס או שיהיה לו תיקון העולה על ערכו.
היו לי תקופות בחיים שנסעתי בשברולט אופטרה ששווה 5000 שקל והייתי מבסוט מאוד, ועכשיו קניתי טסלה מודל Y חדשה ואני גם מבסוט מאוד.
בראייה כלכלית זה ממש לא שווה להוציא 200 ומשהו אלף שקל בשביל קצת יותר "חוויה", אבל זה סובייקטיבי, אין לזה תשובה - קניתי כי התחשק לי ויש לי את האפשרות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת לא מבין אתכם,

בן אדם רוצה להתפנק ברכב יותר טוב ממה שיש לו כרגע.

והוא יכול.

אז לא צריך לקנות רכב ב150K ויותר אפשר גם מאזדה 3 רק יותר חדש למשל 2018,

ותגלה שהפינוק והחוויה שהרכב הזה יתן לך לעומת הישן הוא פסיכי

וזה סיפור של 80K לא יותר.

אז נכון הביטוח יותר יקר וכו'

אבל בחייאת 1500 שקל בחודש שלא תחסוך, זה לא מה שיגרום לך לקנות את הדירה המיוחלת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי תהיה מעט שונה וגם כמובן "תלוי",

ציינת שאתה ממש אוהב לנהוג ורוצה רכב שיהיה מהנה לנהיגה.

מנגד, אדם שאוהב לנהוג וחובב רכבים מהנים לנהיגה, כנראה יודע טוב מאוד מה הרכב הבא שלו או לפחות הרכב שהוא מפנטז עליו, כבר בקניה של הרכב הקיים.

אני חושב שאתה צריך לחוות יותר, לא להתכוונן לרכב שישאר אצלך ל5-10 שנים, אלא להפך.

לקרוא ביקורות, לקרוא ולראות סרטונים על נהיגה, להבין מה הכי מושך אותך ולהתחיל להתנסות ברכבים קצת יותר ספורטיביים ממה שאתה נוהג/רגיל בשגרה.

תחפש רכבים לא יקרים מידי, אבל עם תמורה גבוהה בדמות נהיגה ספורטיבית / כיפית, תבוא למסלול ותבין מה אתה אוהב ברכבים שלך.

מאמין שתוך 5 שנים תחליף 2-3 רכבים ואז באמת תדע מה אתה רוצה לקנות ל10 שנים.

או שכבר ברכב הראשון תבין שזה לא מדבר אליך בכלל 😅

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן את ה-2 סנט שלי, בהנחה וחסכת כבר כמה מאות אלפי שקלים כפי שכתבת, לא מחר, כבר היום הייתי מתחיל לחפש דירה לרכישה (יש בפריפריה בשפע), השוק כרגע בתחתית והשכירויות בעליה, תקנה נכס להשקעה בכסף שישאר לך תחזור לדבר על רכישת רכב, מניח שהייתי מתחדש במאזדה יותר צעירה. בהצלחה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, daniel204 כתב:

אני אתן את ה-2 סנט שלי, בהנחה וחסכת כבר כמה מאות אלפי שקלים כפי שכתבת, לא מחר, כבר היום הייתי מתחיל לחפש דירה לרכישה (יש בפריפריה בשפע), השוק כרגע בתחתית והשכירויות בעליה, תקנה נכס להשקעה בכסף שישאר לך תחזור לדבר על רכישת רכב, מניח שהייתי מתחדש במאזדה יותר צעירה. בהצלחה.

אני קורא את השרשור הנחמד הזה וחיכיתי לדעה הזאת אני ממש מצטרף לזה זה מה שהייתי עושה במקומך

אני לא יודע מה באמת התכוון הפותש שכתב שהוא מחפש רכב מהנה

לא הייתי שם אותו במסלול לפי ראות עיני

הוא איש הייטק רווק צעיר שחוסך לדירה

ואולי גם לעוד דברים שיצרך בחייו האמיתיים [אחרי שיתחתן]

נשמע לי כמו איש קלאסי

אלא שבדרך כלל אנשים כמוהו לא נוסעים בכזה אוטו ישן [ לא מזלזל] 

אז הוא רוצה קצת להתקדם 

בכל זאת מי שחוסך גם צריך להנות

תוכל להתקדם כמה שנים מבחינת מודל

תהיה מחושבן אל תפסיק עם זה 

לדעתי לא יותר מ40000 שח על אוטו

תהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לך על זה שאתה עם רכב ישן, וחוסך כסף למטרה גדולה בחיים כמו בית.

לדעתי - תמשיך עם הרכב הנוכחי. 

ברגע שהוא מתחיל לעשות צרות והאחזקה עליו מתחילה לעלות, תמכור ותתקדם לרכב בהתאם לתקציב שתגדיר מראש. 

כל פעם שתתבאס שאתה עם רכב 2006, תפתח את האפליקציה של הבנק ותסתכל כמה כסף צברת.

שוב, כל הכבוד לך, אתה פועל נכון מאוד. 

• אהבתי 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי, כל עוד ניתן מבחינת כלכלית , אני מעדיף לקנות רכב חדש לבחירתי ופשוט למשוך אותו יותר זמן. כל החלפת רכב במיוחד משומש עולה כסף וזמן וכשקונים משומש, או "יותר משומש" , צריך לעבור יותר החלפות וסיכוי לנפילות.

יוצא מן הכלל , כשהייתי יודע על רכב משומש שמישהו משחרר ואני מכיר את ההיסטוריה שלו ואני יודע שהוא יתאים לי.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אספר לך את המצב שלי,

גם אני איש הייטק בן 35 נשוי פלוס 2, התשובה שלי מתחלקת ל2:

1. במידה ואתה רוצה משפחה וילדים תחשוב על העתיד, ברגע שיש ילדים בתמונה ההוצאות עולות בצורה לא הגיונית וזה יהיה ממש שונה מבחינת בתזרים שלך מהחיים שיש לך עכשיו.

2. במידה ואתה לא חושב על משפחה וילדים אז זרום עם החלומות שלך.

אם אני במקומך אז במצב מספר 1 הייתי קונה איזה מאזדה 6/3 שנת 2016+ באיזור ה55-70 אלף ש״ח כי נראה שזו הוצאה לא גבוהה מידי בשבילך ונראה שזה לא מה שימנע ממך לקנות דירה בעתיד ומשאיר את שאר הכסף בצד(כשאני אומר בצד זה יכול להיות בשוק ההון/דירה להשקעה/קרן כספית/פקדון בנקאי - רק שלא ישכב סתם ככה בעו״ש) כי בוא..לנסוע ברכב שנת 2006 אמין ככל שיהיה זה לא הכי סבבה כבר במיוחד כשיש את האופציה להתחדש קצת כי ההכנסה מאפשרת.

במצב מספר 2 הייתי הולך לכיוון הכפלת התקציב וקונה משהו מעניין יותר כי פשוט לא יהיו לך את ההוצאות המטורפות שיש כאשר יש ילדים בתמונה.

עריכה אחרונה על ידי Jeka88
  • אהבתי 1

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה רבה לכולכם על התגובות! 

אני מפנטז כבר כמה שנים על אינפיניטי fx37/qx70, בעיני הג'יפ הכי יפה שיוצר עד היום, וכמובן המנוע 3.7 האגדי.. אבל בסוף כל יום אני מגיע למסקנה שזאת קניה לא חכמה מהרבה סיבות (צריכת דלק מוגזמת, חוסר בחלפים, גודל ועוד).

בעזרתכם הגעתי למסקנה שעדיף לי להישאר עם המאזדה כל עוד אני יכול ורק כשבאמת יימאס לי ממנה אקנה איזה מאזדה 3 ספיריט או אם אראה שאני מתקרב למשהו שנראה כמו חתונה וילדים אתפנק באיזה nx200 כדי שיהיה מקום למשפחה, עד אז אחסוך כמה שיותר כסף ואשקיע אותו בצורה חכמה

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי הוא הכי יפה!

יש לי ניסיון עם FX37, לא חסר חלפים, יש הכל ובזול.

בנסועה ממוצעת בשנה צריכת הדלק לא צריכה להיות שיקול משמעותי עבורך במצבך הנוכחי.

אני חושב שאתה עושה טעות כשאתה מקשיב לאנשים ונשאר עם המאזדה.

האינפיניטי זה רכב של נגיד 80 אלף, אתה יכול לנסוע עליה שנים ולמכור בכ-50 אלף.

ב-30 אלף פחת, עם עלויות אחזקה נמוכות יחסית לקטגוריה, אתה מקבל כיף וחוויה שתשאיר לך זכרונות מתוקים לאורך כל החיים. עם המשכורת שלך, רכב כזה לא אמור באמת לשנות את המאזן של חיסכון לדירה. תזכור, אי אפשר להחזיר את הזמן לאחור. קניה של רכב כזה עכשיו לא שוות ערך לקנייתו כשתהיה בן 45 עם שני ילדים, משכנתא, כאבי גב ואין זמן לנשום.

אני עשיתי מהלך כמו שאתה רוצה לעשות, רק ההבדל הוא שעשיתי אותו בגיל 21 ובסכומים יותר גבוהים. רוב האנשים אמרו לי שזה מיותר ושעשיתי טעות, שבמחיר הזה יכולתי לקנות בזמנו חצי דירה בבניין רכבת ברמת אליהו ולקחת משכנתא, התעלמתי מהם באלגנטיות. כמות החוויות, האנשים החדשים והמאוד איכותיים שהכרתי (חלקם קודקודים בתעשיה - קשרים...) והכיף שעשינו בטיולים ובישיבות המשותפות עם חפירות על עולם הרכב והמפגשים של שישי, את כל זה אתה לא יכול באמת לכמת בכסף.

אז מחירי הדיור הכפילו את עצמם מאז ויכלה להיות לי עכשיו דירה בלי משכנתא ברמת אליהו, האם אני מתחרט? ממש לא. הייתי עושה את זה שוב. כל עוד אתה לא קופץ מעל הפופיק ועושה רכישה הגיונית ומושכלת בהתאם ליכולות שלך, הכל בסדר. זה גם יעשה לך יותר חשק לעבוד לדעתי, כי זה בשביל משהו שאתה מאוד אוהב. בהצלחה!

• אהבתי 2
  • מעניין 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...