Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה כסף לדעתם כדאי להשקיע בקניית רכב?

asaf21

פוסטים מומלצים

אני כבר 10 שנים עם מאזדה 2006 וחייב לציין שזה אוטו פצצה. אמין ממש, מרגיש ספורטיבי ומרווח.. מלבד החלפת מדחס מזגן הכל בו מקורי ותקין אבל מרגיש לי שבא לי להתקדם. 

השאלה שלי אליכם והיא דעתכם בלבד.. כמה משכורות נגיד הייתם משקיעים בקניית רכב?

6 משכורות (חצי שנה עבודה)? 12 משכורות (שנה עבודה)?

או כמה כסף מכל ההון שצברתם הייתם משקיעים באוטו?

אני ממש אוהב מכוניות ולנהוג ואני רוצה לקנות רכב מהנה לנהיגה כאשר הכוונה שלי היא לקנות אוטו שישמש אותי 5-10 שנים כמו המאזדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית דבר, מכונית (כל עוד היא לא דגם אספנות קלאסי...) היא לא אפיק השקעה. זה מוצר צריכה. היא תאבד מערכה מיד לאחר העברת בעלות ותדרוש אלפי שקלים לביטוח + טסט עוד לפני שנהגת בה מטר אחד. 

אי אפשר לענות על השאלה שלך מבלי להבין את הצרכים שלך, המגבלות שלך, מה רמת החיים, יש הלוואות? אתה מסיים את החודש בפלוס? ועוד אי-אלו שאלות.  

• אהבתי 4

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא לקנות רכב יד 2

כרגע המאזדה עונה לי על הצרכים מלבד זה שהיא כבר מכוערת בעיני.. אוטו חדש יהיה נטו כדי להתקדם ולעלות ברמת החיים כאשר הצרכים שלי הם נראות וחווית נהיגה. אני רווק הייטקיסט שמסיים את החודש בפלוס, וכאשר תוך כמה חודשים יכול לחסוך עשרות אלפים.. 

אבל השאלה שלי היא נטו דעתם של אנשים, אם אתם ברמת חיים סבירה ומסיימים את החודש בפלוס - כמה הייתם משקיעים ברכב?

לפני 16 דקות, menir1 כתב:

ראשית דבר, מכונית (כל עוד היא לא דגם אספנות קלאסי...) היא לא אפיק השקעה. זה מוצר צריכה. היא תאבד מערכה מיד לאחר העברת בעלות ותדרוש אלפי שקלים לביטוח + טסט עוד לפני שנהגת בה מטר אחד. 

אי אפשר לענות על השאלה שלך מבלי להבין את הצרכים שלך, המגבלות שלך, מה רמת החיים, יש הלוואות? אתה מסיים את החודש בפלוס? ועוד אי-אלו שאלות.  

עריכה אחרונה על ידי asaf21
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שכל תשובה שתקבל תהיה וריאציה על "זה תלוי", נכון? 

יש שקונים רכב מסיבות תועלתניות. צריך להתנייד. השאלה אז רלוונטית, התנידות היא צורך בחיים שלוקח X% מהתקציב כמו כל צורך אחר. כמה? אישית לא יודע, כי יש כאלה שהרכב משמש אותם לדברים אחרים לגמרי, ואתה מציין נראות וחוויית נהיגה. זה כבר סובייקטיבי לגמרי. כמה תשקיע בספארי צלילה למלדיבים? ברכישת ציור מקורי? 

אני למשל שייך לקהילה מוזרה שקונה רכבים לא ביוקר אמנם, אבל מוציאה עליהם סכומים לא הגיוניים בתחזוקה ושיפורים ועוד יותר בהקדשת זמן והתעסקות (רכבי שטח ישנים). 

בהנחה שאינך שייך לקהילה כזו, ונשמע שאתה יכול בקלות להרשות לעצמך, קח סיבוב בכמה דגמי ספק-פרימיום, אינפיניטי-לקסוס-DS-בימר סדרה 2, תקבע לך סכום טנטטיבי של 6-5 משכורות נניח ועוד קצת ליישור קו, ותחליט מראש שזה לא רכב לחיים אלא עד שתלמד יותר את הצרכים וההעדפות ביחס אליו. 

אם יצא לך לנהוג ב-MX5 אולי תגלה על עצמך משהו. 

רק תזכור שרכישת הרכב זו ההתחלה של ההוצאות, לא הסיום. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך לחמם פופקורן.

מחכה לספריאל.

(וגם- כמובן שהכל תלוי בגיל, מצב משפחתי, הכנסה חודשית וכסף שחסכת. לי כבעל משפחה של 4 הנוסעת כ17-18 אלף שנתי ממוצע, הכי טוב לקנות אוטו "משפחתי סדאן" בן שנים ספורות, בכמה עשרות אלפי ש"חים (70-80) ושעלות החזקתו הכוללת לחודש תהיה סביב 1600-1700 ש"ח. בהצלחה.)

תגובה לavargel-

אני מעדיף למצוא שוגר מאמא תזרימית (מלשון זורמת).

שהיא תקנה לי את הרכב 😜

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • מצחיק 12

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קראת לי?

מעולם לא הייתי הייטקיסט, וכבר שכחתי מה זה להיות רווק. אז בינתיים אתה יכול לשרוף את הפופקורן.

אבל אולי תמצא דרך להפעיל לי את רוח הויכוח.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערה על הפופקורן הייתה כללית- עומד להתחיל פה דיון מהסרטים, איזכורים של מספרים, דיונים על כמה עולה טיפול וכמה תקלות יש באוטו "זקן" בן 9, כמה באמת יפניות אמינות וצרפתיות לא, ועל כן איזכור הפופקורן.

מתנצל עם נפגעת מההערה השנייה. בדיונים שעוסקים בכסף ותקציב אתה נוהג לבלוט, ועל כן "ההמתנה" לתגובתך.

נסיון לבדיחה קלילה , ששוב, מתנצל אם אתה מרגיש שזה על חשבונך.

סיימתי לגנוב את השירשור.

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הרבה דברים בחיים התשובה - תלוי.

אם אתה בחור צעיר שעדיין לא מבוסס כלכלית (גם אם אתה מרוויח יפה וחסוך) הייתי מנסה למשוך עם המאזדה כמה שאפשר.

כי העובדה שאתה מסיים את החודש בפלוס לא אומרת שכדאי שתוציא סכום גדול על רכב לפני שרכשת דירה (למשל)

אם אתה אדם בגיל העמידה שסיים לשלם את המשכנתא, והילדים כבר יצאו מהבית, ואולי כבר קיבלת ירושה קטנה - לך על החלומות שלך.

• אהבתי 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@שביט אתה רואה? עם קצת סבלנות מישהו אחר מביע עמדה דומה לשלי.

אל דאגה, אני לא נעלב. לכל אחד מאיתנו, הותיקים בפורום, תפקיד מוגדר ופוסטים צפויים. זה לטרנספורטר, זה לליאור. גם לי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, zvit כתב:

כמו הרבה דברים בחיים התשובה - תלוי.

אם אתה בחור צעיר שעדיין לא מבוסס כלכלית (גם אם אתה מרוויח יפה וחסוך) הייתי מנסה למשוך עם המאזדה כמה שאפשר.

כי העובדה שאתה מסיים את החודש בפלוס לא אומרת שכדאי שתוציא סכום גדול על רכב לפני שרכשת דירה (למשל)

אם אתה אדם בגיל העמידה שסיים לשלם את המשכנתא, והילדים כבר יצאו מהבית, ואולי כבר קיבלת ירושה קטנה - לך על החלומות שלך.

תודה על התגובה!

אני בן 31 רווק, עדיין חוסך לדירה וזה באמת השיקול הרציני היחיד שמונע ממני לקנות רכב. אני "מושך" כבר כמה שנים עם המאזדה וחי ממש בצניעות ובזכות זה חסכתי כבר כמה מאות אלפים, השאלה היא האם "שווה להתפנק" ברכב גם כי זה באמת תשוקה שלי וכמה להשקיע, או לסחוב עוד כמה שנים עד שהמאזדה תמות (מה שלא סביר שיקרה כי היא באמת 0 תקלות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת באמת תשוקה שלך כמו שכתבת, אז הייתי משקיע. מה גם שאתה רוצה רכב ל-5-10 שנים.

תבדוק לקסוס IS300 F-SPORT שנת 2021, חבר קנה כזאת לפני חודש ב-185 אלף, עדיין באחריות.

אתה כבר 10 שנים עם רכב מיושן, אתה הייטקיסט, חיית בצניעות וחסכת, תתחדש ותהנה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד וסדרי העדיפויות שלו. כנראה שכמה עשרות אלפי שקלים לפה או לשם לא באמת ישנו את תמונת החסכונות שלך.

כמובן שלא צריך לקפוץ מעבר לפופיק (ראה עצתו של @Shmelov) לעניות דעתי רכב בן 5 ב-70-80 אלף ש"ח - יעשה את העבודה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב שלך הוא כזה:

-יש לך רכב אמין, עם ירידת ערך 0

-אין לך שינוי בחיים (יותר ק"מ, ילדים, בטיחות)

-אתה לא עשיר במיולד ומחפש להתבסס בחיים

-יש לך דודה להתחדש

אין שום הצדקה להחליף רכב. פשוט טעות לעשות את זה בנקודה הזאת בחיים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...