Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעייה בממיר מומנט של סובארו B4

Fugazi

פוסטים מומלצים

סובארו B4 2010, אחרי שהרכב חם (כל עוד הנורית הכחולה של החום מנוע כבויה הכל בסדר), בעצירה הרכב נכבה כמו ברכב ידני שלא לחצו על הקלאץ'.
במוסך האמין שלי לא מצאו כלום במחשב ואמרו שיכול להיות שזה מגיע מהגיר, זה הספיק לי בשביל לעשות מחקר קצר בגוגל ולמצוא את הבעייה:
מסתבר שיש בעייה עם מנגנון ההפרדה של הקלאץ' בתוך הממיר מומנט.
הגעתי למוסך המרכזי בפתח תקווה ונפלתי על בוחן רכב שמילא הוא אנטיפט הוא גם לא מבין מהחיים שלו - ציטוט:
"זה גיר אוטומטי אין שם קלאץ' תשאיר את הרכב ונבדוק".
אני נוסע כבר יותר משנה עם הרכב ככה, אם אני עוצר בהדרגה הקלאץ' מספיק להשתחרר, הבעייה היא בעצירות פתאומיות.
בארה"ב סובארו לקחו אחריות על תיקון התקלה הזאת.
יש כאן עוד מישהו שנתקל אולי בבעייה הזו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה שירשור בנושא, שאל את @lanosforce

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Fugazi כתב:
סובארו B4 2010, אחרי שהרכב חם (כל עוד הנורית הכחולה של החום מנוע כבויה הכל בסדר), בעצירה הרכב נכבה כמו ברכב ידני שלא לחצו על הקלאץ'.
במוסך האמין שלי לא מצאו כלום במחשב ואמרו שיכול להיות שזה מגיע מהגיר, זה הספיק לי בשביל לעשות מחקר קצר בגוגל ולמצוא את הבעייה:
מסתבר שיש בעייה עם מנגנון ההפרדה של הקלאץ' בתוך הממיר מומנט.
הגעתי למוסך המרכזי בפתח תקווה ונפלתי על בוחן רכב שמילא הוא אנטיפט הוא גם לא מבין מהחיים שלו - ציטוט:
"זה גיר אוטומטי אין שם קלאץ' תשאיר את הרכב ונבדוק".
אני נוסע כבר יותר משנה עם הרכב ככה, אם אני עוצר בהדרגה הקלאץ' מספיק להשתחרר, הבעייה היא בעצירות פתאומיות.
בארה"ב סובארו לקחו אחריות על תיקון התקלה הזאת.
יש כאן עוד מישהו שנתקל אולי בבעייה הזו?

אכן יש לי סובארו B4 2010 וגם אני סבלתי מאוד מרעידות בהגעה לעצירה רק שאצלי הרכב לא נכבה.

בסופו של דבר אצלי - אחרי מלא חקירות עצמיות הגעתי להבנה שאני סובל מבעיות פיח ולכן - 

החלפתי שסתום PCV.

ניקיתי חיישן MAF.

ניקיתי פיח בהזרקה לסעפת יניקה. 

הוספתי תוסף דלק 

וניקיתי בית מצערת ללא פירוק. 

זה עזר, מאוד! עד שבוקר אחד הרכב התחיל להכבות ולגמגם בכל ניסיון לצאת מהמקום - מה שגיליתי זה שהניקיון הידני לבית המצערת לא יעיל במיוחד והיא היתה תכלס - תקועה 

פירקתי בית מצערת וניקיתי יסודי ומאז זה הסתדר כמעט לחלוטין - פה ושם כשהרכב מגיע לעצירה הוא קצת רועד אבל הבעיה היא לא הגיר ולא הממיר מומנט אלא בית מצערת שחוקה. 

מה גם שכבר משאוות האוויר המשנית (מצד שמאל לאלטרנטור) מתחילה להרעיש בהתנעות קרות ואני מניח שמתישהו היא תתפגר וגם יש לי כבר יוניט מאוורר אחד שמוציא צקצוק בהתנעה קרה (וזה כל התופעה לבינתיים לאחר מכן הוא שקט). 

לגבי המכתב שיצא על הרחבת האחריות על הממיר מומנט ל10 שנים או ל160 אלף קילומטרים - זה נכון מהיום שבו המכתב הוצא - והיום אולי שנתונים 17-18 עדיין רלוונטיים לגביו אז ככה שאין כבר אחריות, לא דובים ולא יער ל2010. 

כל הפרטים אמורים להיות בשרשור "סיקורכב3" בפורום כללי. כולל כל הפעולות שתיארתי מעלה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאם וגש אל ״יניב גירים אוטומטיים״ שברח׳ האלוף דוד מרכוס 27 א.ת סגולה פ״ת, טל׳ 

053-4561723 ואצלו כנראה שיהיה איבחון נכון עם פתרון מקצועי.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...