Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיימתי קורס חשמלאי מוסמך - רשמים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, Ooga כתב:

מתוך 4 אפשריות יש לך 3 שאתה יכול לפסול על הגיון

יש גם שאלות כאלה, אחוז יחסתי קטן.

לי היו לא מעט שאלת שממש צריך לחשב בשביל להגיע לתשובה או שאפשר לפסול אפשרות אחת או שתיים ובשביל לבחור את הנכונה בין הנותרות צריך לדעת את החומר. היו מספר אנשים בקורס שנכשלו במבחנים האלו. 

4 שעות זה אכן זמן מספיק ארוך, הרוב מסיימים לפני הזמן. 

לפני 8 דקות, Ooga כתב:

יוצא בלי שום דבר פרקטי

אתה כן יוצא עם משהו פרקטי - אומנם לא יכול לעבוד כעצמאי אבל כן יכול לעבוד בחשמל בכל מקום שמעסיק עוד חשמלאי.

וזה בניגוד למצב ללא הקורס שאתה לא יכול לעבוד בחשמל בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא התייחסתי לשאלות, אלא לתנאים: גמישות בתורים ואמצעים מתוחכמים לשמירת טוהר הבחינות.

על תדבר איתי על שאלונים רבי בחירה (״אמריקאיים״) - במקצוע שלי 99% מהבחינות בכתב הן כאלה, ורמת התחכום מקשה מאוד על פתרון בשיטת האלימינציה. מה שכן, הדור שלי סימן את התשובות בעט או בעפרון רך (תלוי האם הבדיקה היתה ידנית או קורא אופטי למחשב) ולא על מסך, כי גישה למחשבים (או מסופים) במספר הנדרש למסות האלה התחילה להיות נפוצה בערך עשור אחרי שסיימתי את הטכניון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

לי היו לא מעט שאלת שממש צריך לחשב בשביל להגיע לתשובה

זה נטו כי אתה לא סטודנט "במשרה מלאה", אחרת היית במבט שמאפשר לפסול גם 3 מתוך 4 ברוב השאלות שלהם.

2 אופציות תמיד יהיו פשוט מטופשות (מפל מתח של 12v על נגד בשאלה שבה הכא"מ הוא 9v, נניח), האופציה השלישית תדרוש קצת יותר חשיבה לפסילה, לעיתים קצת תקתוק במחשבון או שרבוט קטן בדף, אבל לא פתרון מלא.

זה סדר גודל של 50-60% מהשאלות, אז במקרה הגרוע אתה צריך לפתור רק 10% בצורה מלאה כדי לעבור.

עניין הנכשלים לא רלוונטי, במכונות אצלנו הרוב נכשלו, וחלק גם נגשו שלוש פעמים. אבל רואים את זה כבר בתרגולים -על שאלה שלא צריך לחשב בה כלום הם שוברים את הראש שעה, ובאופן אבסורדי גם המתרגל.

בכל מקרה, אם תמצא דרך ריאלית להשיג את הנסיון הדרוש, אשמח לשמוע.

כרגע אני דוחה אצלי את סיום הדבר הזה כדי להשלים להנדסאי וזהו כשיהיה לי זמן. לא רואה מצב שבו אני מתקדם מחשמלאי עוזר במסלול אחר - לא יודע איך אצבור את הנסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על השיתוף,

תמיד חשבתי שחשמל זאת השכלה שכל אחד צריך לקבל ברמה מסויימת, והייתי נרשם ללימודים האלה בעצמי אם הם היו מספיקים ולא היה צריך את הסטאז׳ המוגזם הזה. מקווה שהחוק שכתבת עליו יעבור, אם יהיה אפשר ישר אחרי הלימודים להתעסק עם כל מה שהוא 3x40 ומטה זה מגניב מאוד ואעשה את זה גם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Amired כתב:

ולא היה צריך את הסטאז׳ המוגזם הזה

זה לא רק ברישיון חשמלאי.

אם תרצה לפתוח מוסך, בשבי לקבל הסמכת ניהול מוסך צריך מספר שנות וותק בעבודה כמכונאי. בטח גם בעוד תחומים.

יוצאים מנקודת הנחה שמעבר קורס לא מכין אותך מספיק לעבודה כזאת ללא פיקוח של מישהו מנוסה. 

אני גם מקווה שהתיקון המדבר לרישוי חשמלאים, יתקבל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Buki כתב:

זה לא רק ברישיון חשמלאי.

אם תרצה לפתוח מוסך, בשבי לקבל הסמכת ניהול מוסך צריך מספר שנות וותק בעבודה כמכונאי. בטח גם בעוד תחומים.

יוצאים מנקודת הנחה שמעבר קורס לא מכין אותך מספיק לעבודה כזאת ללא פיקוח של מישהו מנוסה. 

אני גם מקווה שהתיקון המדבר לרישוי חשמלאים, יתקבל. 

כן אני מבין, אבל לנהל מוסך זה לא סקיל חיים בסיסי כמו שאני מסתכל על היכולת לבצע עבודות חשמל בסיסיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אחרי הטסט יש תקופת ליווי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעצמי עשיתי קורס חשמלאי מעשי גם כמעין מקצוע גיבוי.

הלימודים היו מענינים עד שהגענו לחלק המעשי, שם גיליתי שכנראה המקצוע פחות בשבילי, פשוט לא הצלחתי להנות מזה.

לגבי המבחנים, מרבית השאלות דרשו חישובים כך שאלימינציה לא ממש עובדת.

אני מקוה גם שהרפורמה תעבור, ככה שלפחות התעודה תהיה יותר משמעותית מבחינתי ויהיה לי תמריץ להתעסק בזה יותר, כמו לקחת עבודות מזדמנות פשוטות ולתת הזדמנות נוספת למקצוע.

Kia Niro 2018 | Honda civic 94 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...