Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרכים להתמודדות עם רטיבות בדלתות שגורמת לחלודה בחיבורים של המידבסים

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אמנם עוד לא סיימתי ב100% את הסטאפ שלי ברכב, אך בפעם האחרונה שהמתקין עבד על המערכת, היה צורך בפירוק של הרמקול מידבאס באחת הדלתות

הסתבר שאחד החיבורים התנתק לו, אממה מה שהתגלה בפני הוא שהחיבורים כבר החלידו לא מעט, להבנתי מהמתקין זה דבר שקורה כי נכנס מים לדלת משטיפות וגם

העניין הוא שאצלי נראה כי התהליך הזה קורה בקצב גבוהה יותר מהסיבה שאני שוטף את הרכב על בסיס שבועי- לטענתו המצב שם היה מתאים למצב של שנתיים, אצלי זה היה סדר גודל של 4 חודשים.

השאלה היא מה האפשרויות העומדות מולי על מנת לצמצם את התופעה הזו? 

הרי הדלת היא דיי קטנה, ולהכניס תיבה סגורה מאחורי הרמקול- שזה הפתרון הכי טוב להבנתי כנראה אי אפשר ברכב שלי, בטח בלי לעשות שינויים משמעותיים מאוד בדיפונים בדלת.

אז נשארת התהיה האם זה פשוט מצב קיים, ואני נדפק מאקסטרא חלודה בגלל שאני דואג לטפח את הרכב באופן קבוע, או שיש כאן פתרון אפשרי לבעיה הזו?

• מעניין 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה לא יכול למנוע כניסת מים מהדלת

אפשרות אחת היא להשים משהו מ פלסטיק בתוך הדלת ולהשתמש בו כמו גגון כזה נגד המים מעל הרמקול

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Soundclub_garage כתב:

מצד אחד אתה לא יכול למנוע כניסת מים מהדלת

אפשרות אחת היא להשים משהו מ פלסטיק בתוך הדלת ולהשתמש בו כמו גגון כזה נגד המים מעל הרמקול

עד כמה דבר כזה יגרום לנזק\עיוותים בשמע?

• לא הבנתי... 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ik3 כתב:

עד כמה דבר כזה יגרום לנזק\עיוותים בשמע?

לא גורם נזק וגם לא עיוותים באיכות השמע בכלל. יש טבעות מיוחדות לזה. צריך לראות אם המתקין שם בדלת טבעות הגבהה, איזה סוג כבלים יש לך, נחושת מלא או אלומיניום ?? האלומיניום מחליד מהר מאוד, רק מהלחות בתוך הדלת, ללא מגע מים.

מקווה שתפנה למתקין מנוסה, כך יהיה לך צליל מעולה ושקט נפשי 🥰🙏 בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלתות לא אטומות למים, נכון שהמבנה שלהן אמור לצמצם חדירה של מים בעזרת מערכת אטמים סביב החלונות אבל זו לא אטימה מוחלטת.

שטיפה בייתית (כל עוד אתה לא משתמש בגרניק), לא כזו נוראית - בטח בהשוואה ליום גשום במיוחד, או מכונת שטיפה.

חדירת הנוזל לתוך הדלת אמורה להיות שולית (מוכן להוכיח לך על דלת של אלפא בת 20) - אם היא לא, כנראה שיש בעיה באחד האטמים של החלון.

כמו שאמרו לפניי, יש כמה אמצעים שאפשר להשתמש בהם להגן על הרמקול ממגע ישיר של מים, אבל אי אפשר למנוע את הלחות היחסית בתוך הדלת (***ממליץ לך לבדוק שפתחי הניקוז בתחתית הדלת לא סתומים***).

חלק מהאמצעים האלו יכולים לבוא בצורה של טבעות ספוגיות, או מבנה מפלסטיק/גומי קשיח בצורה של גליל.

אתה כמובן יכול לבנות תיבות פיבר (אבל זו כבר שקעה לא קטנה)

לגבי נזק עתידי - בהחלט ישנה אופציה שכזו - החל מהממברנה אם היא עשויה מנייר שלא עבר ציפוי, דרך המגנט, והסליל, וכמובן גם פלייקים של חלודה (או כל לכלוך אחר) שיכולים להיכנס בתווך שבין הסליל למגנט.

חלודה....חלודה זה שם שניתן לתהליך שיתוך (התחמצנות) של ברזל וחמצן. אלומיניום, ונחושת לא מחלידים - הם מתחמצנים.

ברזל מתחמצן והופך למעין שכבות אדמדמות פריכות, אלומיניום מתחמצן בצורה של אבקה לבנה, נחושת מתחמצנת בצורה של ציפוי ירקרק (כל חומר והתגובה שלו לתהליך ההתחמצנות), טיטניום מפתח שכבה דקיקה שמשנה את הגוון של המתכת ואוטמת אותה, פלדת אל-חלד (בסופו של דבר, תלוי בטיב הפלב"מ) מפתחת נקודות אדמדמות על פני מתכת עד שזה מחמיר וניהיה כמו ברזל (פלדה זה בסה"כ סגסוגת של ברזל עם מתכות וחומרים אחרים - כרום, פחמן, ניקל ביחסים שונים)

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Dani Cohen כתב:

לא גורם נזק וגם לא עיוותים באיכות השמע בכלל. יש טבעות מיוחדות לזה. צריך לראות אם המתקין שם בדלת טבעות הגבהה, איזה סוג כבלים יש לך, נחושת מלא או אלומיניום ?? האלומיניום מחליד מהר מאוד, רק מהלחות בתוך הדלת, ללא מגע מים.

מקווה שתפנה למתקין מנוסה, כך יהיה לך צליל מעולה ושקט נפשי 🥰🙏 בהצלחה

טבעת הגבהה מעץ  קיימת בין הדלת לבין הרמקול עצמו,  החיוט הוא מנחושת.

לפני 11 שעות, yuraskor כתב:

דלתות לא אטומות למים, נכון שהמבנה שלהן אמור לצמצם חדירה של מים בעזרת מערכת אטמים סביב החלונות אבל זו לא אטימה מוחלטת.

שטיפה בייתית (כל עוד אתה לא משתמש בגרניק), לא כזו נוראית - בטח בהשוואה ליום גשום במיוחד, או מכונת שטיפה.

לגבי השטיפה, כן אני משתמש בגרניק כמובן- אחרת מאוד בעייתי לשטוף את הרכב.

לגבי הניקוז של המים- נראה שהוא עובד באופן תקין, זה לא נראה שהמים עומדים שם, אלא עצם הקיום שלהם שבלתי נמנע גורם לקורוזיה על החיבורים(רק בנקודת חיבור בעצם יש את הבעיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות להלחים את החיווט לטרמינל ישירות (אלא אם מדובר על טרמינל לחיץ או מתברג).

אגב, יש מצב שאת מעלה תמונה של המצב הקיים של ה"חלודה"?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

₪ 13.96  37% Off | 2pcs 6.5 inch Speaker Waterproof Cover Audio Rust Protection Pad Car Audio Refit Speaker Soft Waterproof Cover Universal 6.5''
https://a.aliexpress.com/_vnB48f

• אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, yuraskor כתב:

יש אפשרות להלחים את החיווט לטרמינל ישירות (אלא אם מדובר על טרמינל לחיץ או מתברג).

אגב, יש מצב שאת מעלה תמונה של המצב הקיים של ה"חלודה"?

לא יצא לי לצלם את זה, אני אנסה פעם הבאה שאהיה אצל המתקין- כרגע בשביל לצלם את זה צריך לפרק את דיפוני הדלתות, פחות הייתי רוצה לעשות את זה לבד.

לפני 11 שעות, Sqwaden כתב:

חוץ מהגגון הזה שאפשר לשים מעל הרמקול, חשבל אולי למרוח את החיבור לרמקול בחומר דוחה מים/סיליקון או שרוול פלסטיק שמחממים עם פן?

לא ממש הבנתי איך אפשר לעשות את זה חוץ אולי מלמרוח על כל החיבור סיליקון/סופר7, ואני לא סגור על ההשלכות של פעולה כזו.

לגבי שרוול שמחממים זה לא יתאים מאחר וזה חיבור שמתחבר לרמקול עצמו ולא חיבור בין שני חוטי חשמל- כלומר צד אחד יעלה על החוט חשמל, אבל הצד השני לא יצליח לעלות על הרמקול.

לפני 9 שעות, kalmangar כתב:

₪ 13.96  37% Off | 2pcs 6.5 inch Speaker Waterproof Cover Audio Rust Protection Pad Car Audio Refit Speaker Soft Waterproof Cover Universal 6.5''
https://a.aliexpress.com/_vnB48f

רעיון מעניין, אולי שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...