Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קצר על אדם שקנה רכב עם הלב וכמה שאלות

רכב לנסוע
שימו לב! השרשור הזה בן 811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, Boltik כתב:

חשבוניות על שמן? מישהו בפורום כאן שומר חשבוניות כאלו? :) 

שומר את הקבלות וגם דואג לבצע צילום של הקבלות כמה שניתן, קיים גם תיעוד באקסל של כל הטיפולים שבוצעו על הרכב שלי

בדרך כלל אני רושם על דף: תאריך, שעה, מיקום פיזי של הרכב, ק"מ, מהות התקלה ופתרונה.

לאחר סיום פתרון התקלה, מכניס את התיעוד לאקסל ולאחר מכן את הדף מכניס לקלסר ייעודי לטיפולי הרכב.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, DareDevil כתב:

בדרך כלל אני רושם על דף: תאריך, שעה, מיקום פיזי של הרכב, ק"מ, מהות התקלה ופתרונה.

אין לי מילים....
אני מקפיד לאפס מונה TRIP אחרי החלפת שמן. זהו.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Boltik כתב:

אין לי מילים....

שכחתי לציין גם עלויות, מיקום הקנייה של החלפים או המוסך והערות במידה ויש כאלה.

וזה גם color coded תלוי בתקלה, למרות שזנחתי את הרעיון ועברתי לציין את השנה בצבע בלבד 😁

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • מצחיק 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצתי להיפטר מהרכב ויפה שעה אחת קודם. עפ"י תאור מצב  הרכב, לפנינו רכב שהטיפול בו הוזנח לאורך זמן ואם נעשה טיפול, זה היה במינימום שבמינימום.

לא ממליץ על החלפת מנוע, תצפה לתקלות הקשורות לכך ובמוסך ינסו להתחמק באמתלה שזה לא המנוע וכו'. בקיצור תצא מהפינה הזאת וכמה שיותר מהר, אחרת לפניך חבית ללא תחתית.

הפקת לקחים:

1. מחיר הרכב בקנייה: יש מחיר מנחה שהוא מחירון יצחק לוי. אם המוכר מציג מחיר נמוך מדי, מייד תחשוד שמנסים ל"גלגל" עליך רכב בעייתי, מיכאנית או אחר (כדוגמת רכב "טוטל לוסט").

2.  לסנן חוות דעת המוכר על הרכב שלו,  יגידו הכל לטובת רכבם כדי להסתיר דברים אפלים.

3. לפני קניית רכב, תתייעץ עם המבינים בתחום, חלקם כבר התנסו עם "מציאות" כאלה.

עריכה אחרונה על ידי Basko
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש--באיזה ישוב אתה גר? סתם סקרנות.

אם קרוב לירושלים אני יכול לעזור לך למצוא רכב נורמלי.

מנוע כזה לא ראיתי מעולם במציאות. רק בממים ברשת. זוועת עולם..

לזהות רכב ומנוע תקינים ומטופלים זה פשוט מאוד למי שמבין בזה. למי שלא..צריך להביא חבר שמבין או לקחת את האוטו לבדיקה. לא חידשתי פה כלום אבל למען הסדר הטוב.

• אהבתי 2

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור בלי לחשוב פעמיים.

מכרתי לא מזמן את הלנסר 2008 של אבי ב8K , רכב תקין לחלוטין עם מנוע בריא ונקי , אחרי משולשים,תושבות מנוע וטסט לשנה.

את ה5 שיש לך לשים על החלפת מנוע תוסיף ל3 שתקבל על הנבלה ותחפש משהו דומה אבל הפעם עם מישהו שמבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, ArikB כתב:

אתם לא רואים שהמנוע כבר בחוץ ומפורק עוד מהדף הראשון של השירשור? לדעתי הבחור כבר החליט.

לדעתי מי שהחליט עבורו זה המוסכניק

כך או כך המוסכניק הבין שהרכב יעבור פרוצדורה כזו או אחרת אצלו, האם פות"ש ישלם או שיעובר לבעלות המוסך? זה רק פות"ש יחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני הורס לך אבל אתה אשם שהשארת את הרכב שלך במוסך בלי השגחה, עכשיו לך תוכיח שזה באמת המנוע שלך ושהמצב שלו היה באמת כך,  הריי אתה אמרת שהוא נסע כמו שד, סביר להניח שהוא ייסע גם עוד המון שנים כך, המנוע בחוץ זו הזדמנות פז, תנקה הכל יסודי עם נפט תבריק אותו, תחזיר הכל, תעשה פלאשינג, בעוד 5 אלף פלאשינג ושמן חדש שוב, וסע לשלום.

מה אתה חושב שהמוסך יעשה אם יקנה את הרכב ב 3 אלף, כנראה ישקיע עוד 500 (בלחץ) וימכור ב 10.

להחליף מנוע 5 אלף קל לא נמאס נו בחייאת.

מזה פנצרים, מנורה תגיד אתה אמיתי !, תן לנחש שאת הטיפול הקודם גם אתה עשיתה שמה וגם בלי להיות נוכח לייד הרכב ....

עשה לך שחור פירק את כל האוטו למה ?!

עריכה אחרונה על ידי m&t
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.1.2022 בשעה 23:34, Boltik כתב:

חשבוניות על שמן? מישהו בפורום כאן שומר חשבוניות כאלו? :) 

שומר תיעוד טיפולים חשבוניות וכל מה שבוצע ברכב מ 0 ק"מ(קניתי מהחברה) עד היום

8 שנים בעיקר ממורשה יבואן וחלק מאורן

השנה טיפלתי בעצמי ושמרתי חשבוניות רכישה עם תאריך הטיפול ומה בוצע 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.1.2022 בשעה 21:50, רכב לנסוע כתב:

בדקתי אותו בדיקות בסיסיות, ו-קניתי אותו.. בלילה(לא היו מכוני רישוי לבדיקה פתוחים).

כמה טעויות לעזעזל! 

4 עמודים ואף מילה על הבדיקה הכי בסיסית שכל אחד יכול לעשות בדקה גם בלילה: לבדוק מדיד שמן מנוע!

היה מגלה את האמת מיד.

לדעתי זה הטעות והלקח הכי גדולים פה.

והבנאדם עוד נוסע 7KKM על רכב בן 13 בלי לבדוק שמן אפילו פעם אחת!!

וזה בהנחה (הסבירה, לפי התיאור שלו) שהוא לא עשה טיפול כל הזמן הזה כי היא סיפרה לו שעשתה טיפול לפני המכירה והוא קנה את זה.

לא שחסרים אנשים כאלה גם במשפחה שלי עם רכב מתיישן שאומרים לי "עזוב אותי הרכב נוסע אני לא יודע לבדוק מים-שמן" אבל לא ויתרתי ולימדתי אותם את "התורה הגדולה" והזהרתי אותם שהזנחה של הבדיקה הכי בסיסית הזו יכולה לעלות ביוקר.

ואם כבר בנושא הזה: לא הייתה אמורה להידלק לו יותר מוקדם נורת לחץ שמן?

ולנושא ההודעות מעלי- גם אני מ"הדפוקים" כנראה עקב חשיפה ממושכת לפורום🤣 ומחזיק אקסל על כל מה שנעשה ברכב מאז שהוא אצלי כולל מעקב תידלוקים וצריכה. וזה ברכב ששוה ביום טוב סביב שכר מינימום חודשי..

עריכה אחרונה על ידי tza
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, רק החלפת מנוע.

ניקוי לא יועיל.

אגב, אם יש לך תיעוד (וואצפ לדוגמא) של המוכרת כי הרכב טופל יפה וכדו' יש כאן קייס לתביעה, בצירוף דו"ח מהנדס רכב על מצב המנוע ועוד...

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קייס לתביעה וזה בכלל לא רלוונטי.

כנראה נסעת על המינומום שמן חצי שנה וזה כאמור מזדה יפני לא מתקלקל.

קיצר, תיקח יום חופש, תלך למוסך, תנקה את המנוע יפה, תרכיב מחדש וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...