Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על חנייה נגד כיוון התנועה

שימו לב! השרשור הזה בן 876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן שבאב. אחסוך ממכם את כל מה שאני חושב על הפיקוח של העיר המחו*** הזאת. יש לי רכב ש"תרמתי" אותו לאיזה מוסכניק בשביל שיתקן אותו או ימכור אותו וואטאבר. הייתי צריך ללכת למשרד הרישוי להוריד את הרכב מהכביש אבל קצת התעצלתי עם זה כמה חודשים וזה משהו שאני אעשה בזמן הקרוב.

באחד הימים, המוסכניק חנה את הרכב בצמוד למדרכה נגד כיוון התנועה. מדרכה בצבע אפור. 

אני בקיא בחוקים, את החוק הזה מעולם לא הכרתי. אני מבין שיש חוק, ואני מבין שאי אפשר להתעצבן, אבל בכל מקרה, מה הסיכויים שלי לערער? לא רוצה לשלם 250 שקל. לא מוכן לצאת פראייר. אם אוריד את האוטו מהכביש ואכתוב את מה שכתבתי - שהאוטו לא היה אצלי בזמן הזה והוא בכל מקרה כבר לא נוסע

וגם בלי קשר - למה להיות כזה קטנוני? חוק זה חוק אבל פאק בן אדם.

הבסהס.jpg

,nubv 1.jpg

2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית את כל הטעויות האפשריות - מסרת רכב לאדם זר בלי להעביר בעלות, וכבעל הרכב הרשום אתה יכול לצפות גם לדוחות יותר חמורים ולחיובי כבישי אגרה, בתקווה שלא יגיעו.

אם מדובר בכביש דו סטרי הדוח תקין והעבירה מתועדת בצילום. זו לשון חוק העזר, והיא תואמת את תקמות התעבורה (72(1)). בכלל כדאי להכיר את תקנות החניה כי יש שם לא מעט עיזים רעבות.

נסה לשכנע את המוסכניק לשלם ☹

דוח שלא ישולם עלולצלגרור הליכי גביה נגדך.

כדי להוריד את הרכב מהכביש אתה צריך להשמיד את לוחיות הזיהוי שלו. יש לך גישה אליהן?

הנוהל כאן.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, עזבו את המוסכניק. גם אם טעה, לא טעה בכוונה. אני בעצמי חונה שם את הרכב הנוכחי, לפעמים ככה, לפעמים ככה. מדובר בפקח אחד ויחיד שמוכר לרוב העיר, ששם לעצמו מטרה אחת ויחידה וזה לפנק את כל מי שרק יכול בדו"ח. אני בספק אם שאר הפקחים בעירייה מודעים בכלל לחוק הזה. אני לא מחפש בעיות עם המוסכניק, עשה את מה שאני הייתי עושה גם.

השאלה שלי היא, אם אכתוב, כמו שאמרתי, שהרכב מזמן יצא מכלל פעולה (מורד משטרתית מהכביש כבר למעלה משנתיים) וזה שהוא בכלל כבר מפורק כרגע, יעזור בכלל? או שזה מכתב שילך ישר למגרסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Maximiliano כתב:

חברה, עזבו את המוסכניק. גם אם טעה, לא טעה בכוונה. אני בעצמי חונה שם את הרכב הנוכחי, לפעמים ככה, לפעמים ככה. מדובר בפקח אחד ויחיד שמוכר לרוב העיר, ששם לעצמו מטרה אחת ויחידה וזה לפנק את כל מי שרק יכול בדו"ח. אני בספק אם שאר הפקחים בעירייה מודעים בכלל לחוק הזה. אני לא מחפש בעיות עם המוסכניק, עשה את מה שאני הייתי עושה גם.

השאלה שלי היא, אם אכתוב, כמו שאמרתי, שהרכב מזמן יצא מכלל פעולה (מורד משטרתית מהכביש כבר למעלה משנתיים) וזה שהוא בכלל כבר מפורק כרגע, יעזור בכלל? או שזה מכתב שילך ישר למגרסה?

לא רואה איך זה מקדם אותך, מצד שני לא עולה כסף לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה. הרכב צולם במקום - אז איך אתה יכול לטעון שפורק? יותר מזה, אם הוא הורד מהכביש על ידי המשטרה עלולה להיות בעיה אם יתפס נוסע, ואני לא בטוח שהיא לא עלול להגיע לפתחך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אנסה! אגב, וזה שהעבירה כביכול היא מאפריל, ורק עכשיו קיבלתי את הדו"ח, יכולה לעזור לי איכשהו?

מה, הם מכינים דוחו"ת בקנה ורק שהעירייה צריכה כסף הם משגרים אותם?

אני עדיין חדש בקונספט הזה

לפני 1 דקה, sperial כתב:

סליחה. הרכב צולם במקום - אז איך אתה יכול לטעון שפורק? יותר מזה, אם הוא הורד מהכביש על ידי המשטרה עלולה להיות בעיה אם יתפס נוסע, ואני לא בטוח שהיא לא עלול להגיע לפתחך.

לא, הכוונה היא שהיום הרכב מפורק. 

הוא הורד מהכביש לא לצמיתות - עד לתיקון מס' חלקים (משאבת הגה ונזילת שמן) הרישיונות הוקפאו באותו הזמן.

וכמו שאמרתי - הרכב היה אצל המוסכניק, שלצורך העניין זה בדיוק המקום שהוא אמור להיות בו - רכב מורד מהכביש ללא רשיונות לא יכול לחנות בחניה רגילה ליד הבית, לכן הוא היה אצל המוסכניק, בין אם הוא השתמש ברכב כבובת מין או כי רצה לתקן אותו. באותו זמן עוד התלבטתי אם לתקן אותו או לתת למוסכניק לעשות בו מה שירצה בעבור נזיד עדשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב הורד מהכביש אז גם למוסכניק אסור לנסוע בו.

לעיריה לוקח זמן להפיק דוח ולשלוח בדואר (אני מניח שרשום) - ההתיישנות היא שנה, וחלפו רק 7 חודשים.

אתה יכול לערער - כל מה שתצטרך הוא למלא טופס באינטרנט ולסרוק מסמך או שניים. אני פסימי לגבי קבלתו, שכן העבירה נעברה והפקח תעד. אבל בינתיים תשלום הקנס נדחה עד קבלת ההחלטה, שצפויה לקחת חצי שנה עד שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

לעיריה לוקח זמן להפיק דוח ולשלוח בדואר (אני מניח שרשום) - ההתיישנות היא שנה, וחלפו רק 7 חודשים.

אתה יכול לערער - כל מה שתצטרך הוא למלא טופס באינטרנט ולסרוק מסמך או שניים. אני פסימי לגבי קבלתו, שכן העבירה נעברה והפקח תעד. אבל בינתיים תשלום הקנס נדחה עד קבלת ההחלטה, שצפויה לקחת חצי שנה עד שנה.

לא יכולתי לבקש תגובה יותר טובה מזו.

תודה רבה, מי יתן ואני לא אממן את המשתלבות של הכיכר הבאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך מסודר, בעת הזמנה לטיפול, תיקון או בדיקה נערך רישום, הכולל את הרכב, בעליו, קילומטרז', יום ושעה.

אם בידך אלו, תוכל להסתייע בהם כדי להראות שהרכב לא היה בחזקתך, ושלא נתת אישור לאחר לנהוג בו.

אם גם יש בידך הורדה מהכביש - על אחת כמה וכמה.

עם זאת, כל אלו לא יגרמו לדוח להזרק לפח העירייה, כי אם יביאו להסבת הדו"ח אל בעל המוסך. הבנתי במרומז שאינך חפץ בכך.

אם כך פני הדברים - פעל לפני שתצבור ריביות וכפל קנס.

הדרכים לפעול הם לפנות לתובע לביטול הקנס, לבקש להישפט, או לשלם.

באשר לבקשה לביטול הקנס ו/או טענות למשפט - מה שהעלת לא נראה ולא ערוך כמו דוח תקני. התקנות מפרטות כיצד יש לערוך דוח ("דרישה לתשלום קנס"). אם זהו אכן הדו"ח המקורי שקיבלת, יש בזאת משום הפרה של חובה חקוקה מצד העירייה, ותוכל לבקש ביטול הקנס כטענה מקדמית שלא הוגש כראוי.

אבל יש פגמים נוספים. ראשית, לא מצויין שם הפקח. זהות העד היא משמעותית ביותר, ואין להסתיר מידע זה. זאת ועוד, שם הפקח צריך להופיע ברשומות. ללא שם לא ניתן להראות מי הפיק את הדוח, האם עבר הכשרה דרושה, והאם קיבל סמכות. אלו עניינים מהותיים ביותר.

נושא מהותי נוסף הוא מיקום העבירה, שגם הוא לא מצויין בדוח. כל שידוע הוא שמדובר ברחוב חרושת, אבל לא מספר או כל מציין אחר. תמיהה נוספת היא התוספת של המיקום היחסי "ליד" (הא ותו לא. ככתוב בדוח!).

עניין נוסף הוא תיאור הנסיבות. קראתי את תיאור העבירה, אבל אני לא מצליח לפצח האם מדובר ברחוב חד סטרי או דו סטרי...

נסח את הדברים באופן ראוי ומכבד, שלח לתובע העירוני בדרישה לביטול. יתקבל - הרווחת. לא יתקבל - שקול צעדיך הבאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם לא הדוח המקורי, שמן הסתם המוסכניק השליך לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

גם עם תו סחר?

בלי קשר לדו"ח, אחלה עיר.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי עם רשיון וביטוח "במבחן" - וגם זה רק לצרכי הטיפול ברכב. לא בטוח. לא בשביל השווראמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חברים, קיבלתי דו"ח רגיל בדואר עם כל הפרטים הנכונים כולל שם הפקח (במקרה גם אני מכיר את הפקח, אחד שמחזיק בוודאות במס' הדוחות הכי גדול בארץ. הבן אדם מכונה של כסף בעיר, גם קיבל קידום)

הכל נראה לגיטימי וחוקי. אני לא חושב שאני יכול למצוא דברים שנפלו בדו"ח, יותר בכיוון של לבטל אותו כי זה באמת דו"ח קטנוני.

בגדול, מכרתי למוסכניק את הרכב, לא עשינו זיכרון דברים ולא עשינו העברת בעלות מהסיבה שבזמנו, הוא רצה לתקן אותו ולמכור אותו, ידענו שנצטרך קודם כל להעלות אותו חזרה לכביש, מה שאומר שאי אפשר לבטל את הרישיון, כי אי אפשר להחזיר אותו חזרה. וכשימצא קונה, יעביר את האוטו טסט ואני אבוא לעשות העברת בעלות. בגדול אחרי תקופה שקלתי לקנות את האוטו ממנו, לכן הוא קצת האט את העבודות. האוטו היה אצלו 2-3 חודשים, ולפני חודשיים ראיתי את הרכב עולה על גרר ונעלם משם והמוסכניק אמר לי שהוא החליט בסוף לפרק אותו ושעלי ללכת למשרד הרישוי ולהוריד אותו מהכביש.

אאל"ט, בעת הדוח (אפריל) כאמור האוטו עדיין היה שם.

וכמו שאמרתי, המוסכניק אסף את האוטו מהבית שלי ושם זה בעצם המוסך שלו. הכניסה למוסך קצת צרה והמוסך כמובן לא בגודל של איקאה, אז בערבים הוא היה מכניס את כל המכוניות שיושבות אצלו וסוגר את הכניסה למוסך, ובבקרים היה מוציא חלק מהרכבים לחניה בחוץ כדי לתת שירות ללקוחות נוספים. מן הסתם שאם היה חונה באדום לבן\מדרכה\אמצע הכביש הייתי מדבר איתו, אבל על דבר כזה אני לא יכול וגם לא רוצה לבוא אליו. מכיר אותו באופן אישי וכמו שאמרתי, גם אני חונה לפעמים ככה גם היום (עד קבלת הדו"ח הנ"ל), ככה שאני לא יכול לבוא אליו בהאשמות.

הרחוב דו סיטרי, למי שתוהה איך נראה הרחוב ללחוץ כאן, הפס הזה מתחת למפעל "סלינה", עמדתי איפה שהמאזדה 3 האפורה עומדת, כמוהה, גם נגד כיוון התנועה.

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיש ערעור, תצרף אישור שהרכב היה באחריות המוסך ותציין כי הגיע למוסך בעקבות תקלה בגיר, לכן יכל לנוע רק בהילוך אחורי והוחנה בצורה זו (שהיא כיוון התנועה). אולי יעבוד.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...