Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C3 אייקרוס החדש היגיע בשעה טובה לישראל.

eyalkar
שימו לב! השרשור הזה בן 905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין מה לעשות, זאת המגמה שתהיה בעתיד.

כמו כן, אין סיבה להתעסק מוגזמת דווקא במסך של סיטרואן.

כך שדביל יהיה דביל בסיטרואן ובכול רכב אחר.

• מצחיק 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Says who? PSA? VAG?

הרי אם היו נותנים לסופרי האפונים לקבוע - גם הפעלת האיתות הייתה מתבצעת ממסך טאצ', והמצערת/בלם הייתה דרך טאצ' כמו במשחק הקלאסי Hill Climb

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר הכפתורים ילכו ויעלמו.

זאת המגמה שתהיה, מרצדס eqs:

E27925A9-A998-4F9D-AB54-BE83ED08370B.thumb.jpeg.307036b6d1ec8cc5b4a3995da2406d08.jpeg

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר הנהגים יילכו וייעלמו.

זאת המגמה שתהיה, רכב אוטונומי וכו'

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכנס לוויכוח בין הענקים... אני לגמרי איש של כפתורים, ממרומי גילי נהגתי רבות במכוניות עממיות וידניות, איש של פיאט 850, 127, 124 והרשימה ארוכה (מאד). לקקטוס הנוכחית שלי הגעתי מפיאט פנדה... מסך היה לי רק בבית בגודל 55 אינטש'.. נורא נורא רציתי קקטוס אבל כל הזמן פחדתי מ-3 ה"אזהרות" שרצו ברשת, בעיקר כאן בפורום, הראשונה-3 פתחי מזגן, השנייה פתיחת החלונות מאחור והשלישית כמובן מסך המגע. המזגן מצוין, החלונות מאחור מעולם לא נפתחו (גם לא ברכבים הקודמים) והמסך? הופתעתי לגלות שהפעלתו סה"כ פשוטה ואינטואיטיבית. נכון, לא היה לי ניסיון עם מסך מהיר ו"מעולה" אבל בסופו של דבר זה עובד מצוין. לי יש מסך מקורי (לא הגרסה בעברית של לובינסקי) , המיקום גבוה דיו והפעולה לא מהירה אך לא איטית מדי (למעט דבר אחד-ביטול העצור-סע שלפעמים דורש 2 או אפילו 3 לחיצות למרות שהמסך קלט את הראשונה, לא ברור לי למה זה אך אני אוטומטית מבטל מיד לפני ההנעה או אפילו לפניה, פשוט לא סובל את הפיצ'ר הזה).

מצד שני, יש לי תחושה מבוססת למדי על בסיס הסתכלות יומיומית שככל שהרכב משופע יותר באלקטרוניקה שמפוזרת בחללו, במפסקים, בגלגלות ומשטחי מגע למיניהם   והמסך "מתקדם" יותר, הנהגים (והנהגות...!) עסוקים יותר בלהסתכל ולהתעסק עם שלל השיקוצים בעוד שבמכוניות בסיסיות יותר, נהגיהן מקסימום מחטטים באף אך בהחלט מסתכלים קדימה וערים יותר לנעשה בכביש..

• אהבתי 2

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפעול מערכות כמו מיזוג דרך מסך מגע הוא אכן אוילי, לא ידידותי ורע מכל, מסוכן. כמובן שיהיו מי שלא יבינו על מה אני מדבר, אבל אלו בדרך כלל גם לא מבינים מה רע בשימוש בטלפון תוך כדי נהיגה, הנה עובדה שלא קורה להם כלום. אבל לא מבין מה פתאום הסיטרואן הזו או כל אחת אחרת ( למעט ה C4 החדשה, שם סוף סוף חזר השכל ויחד איתו כפתורים למזגן שאפשר למשש ולסובב ), דווקא היא מעלה בחריפות כזו את הנושא. כמעט כל היצרנים מאמצים את הדבר הזה, כך כמעט כל הוואגיות החדשות, מרצדס, וולוו, אם להזכיר כמה בולטות. וכמובן חשוב לא לשכוח את מי שהורידה את הטומאה הזו לעולם, טסלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שילבתי ב c3 הילוך אחורי וביצעתי תמרון חניה ארוך. נהיה לי חם ורציתי להדליק את המזגן. לא ניתן, כי על המסך הופיעה תמונה ממצלמת הרוורס. צריך לשלב לניוטרל, להמתין כמה שניות שהמסך יגיב ורק אח'כ לשלב שוב הילוך אחורי.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אמנם יש לי רק 208 - אבל בהחלט ניתן לבטל את תמונת מצלמת הרוורס בה.  יש X קטן באחת הפינות לסגירתה.  לא צריך לגעת בתיבה.  קשה לי להאמין שב C3 זה לא ככה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yulianx כתב:

יוטיוב יש גם במסכי מולטימדיה רגילים, זה לא בעיה בתכנון של סיטרואן למשל, זה בעיה בנהג.

ניצן, כמה פעמים אתה מכוון תאורת לוח מחוונים?

אולי התפריטים בקושי משתמשים בהם מפנים מקום לתפריט שבו יש פעולות נפוצות יותר.

אולי תתפלא, אני במעבר מכביש רגיל לכביש 6 בשעות החושך הייתי בדר"כ משנה את תאורת המחוונים, גם את גובה אורות הדרך אני משנה כאשר יש ברכב 4 נוסעים,  באוקטביה זה בלתי אפשרי לביצוע בזמן נהיגה. גם את עוצמת המזגן אני משנה לעיתים בזמן הנהיגה. אתה מנסה  להצדיק את עמדתך ולא מוכן לקבל שאצל אחרים יש תפיסת עולם שונה. 

עריכה אחרונה על ידי ניצן א
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד כפתורי מיזוג פיזיים אך עדיין שואל את עצמי אם כל התלונות על מיזוג במגע הן לא יותר מהתנגדות לחדשנות.

מצד אחד יותר קל למשש כפתור פיזי מאשר לחפש כפתור דיגיטלי עם העיניים, אך מצד שני גם עם כפתורים פיזיים אנחנו מורידים את העיניים למטה כדי להסתכל על המעלות או על רמת המאורר או אפילו על המחוגה במזגן מכאני למשל. כאשר השליטה במזגן דיגיטלית הכפתורים גדולים יותר ואתה לא צריך להוריד את העיניים למטה כי המסך מגע נמצא גבוהה.
אצלי למשל ב308 הכפתורי מיזוג כ"כ גדולים שאני מתפעל אותו על עיוור ומסתכל רק על הטמפרטורה. את אותו הדבר הייתי עושה גם אם היו לי כפתורים פיזיים רק שהייתי צריך להוריד את העיניים למטה.
מה שבאמת יוצר אצלי "היסח דעת" זה הכפתור של הסירקולציה הפנימית והוא דווקא פיזי. הבעיה איתו שהלד שלו כ"כ קטן וחלש שאם יש טיפת שמש לא רואים אותו ואז אתה צריך לכסות אותו עם היד ולהסתכל בהתרכזות כדי להבין אם הוא דולק או לא. חבל שלא עשו לו "עותק" למסך מגע שהיה יכול להיות יורת ברור.

ועדיין אין על הקליק והפידבק הפיזי של כפתורים.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ניצן א כתב:

אולי תתפלא, אני במעבר מכביש רגיל לכביש 6 בשעות החושך הייתי בדר"כ משנה את תאורת המחוונים, גם את גובה אורות הדרך אני משנה כאשר יש ברכב 4 נוסעים,  באוקטביה זה בלתי אפשרי לביצוע בזמן נהיגה. גם את עוצמת המזגן אני משנה לעיתים בזמן הנהיגה. אתה מנסה  להצדיק את עמדתך ולא מוכן לקבל שאצל אחרים יש תפיסת עולם שונה. 

אני בהחלט מקבל.

איך אומרים.. על טעם וריח… 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את זה יותר לעומק, ונראה שמתיחת הפנים כוללת כפתור פיזי שלפחות לוקח אותך ישר לשליטה במיזוג במסך. זה לא אידיאלי לגמרי אבל יותר טוב ממה שהיה קודם. מעניין אם המושבים פה הם הנוחים והתומכים שיש ברמות הגימור הגבוהות באירופה. באתר של לובינסקי כתוב בתיאור שכן אבל במפרט זה לא מצוין אז לא ממש ברור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gavrik כתב:

אני בעד כפתורי מיזוג פיזיים אך עדיין שואל את עצמי אם כל התלונות על מיזוג במגע הן לא יותר מהתנגדות לחדשנות.

אני יכול להגיד להגיד  על עצמי שממש לא.

אין לי בעיה שהכול יעבור למסך מגע, ממש לא רוצה מה שהיה באופל אסטרה של 2014, שהיו לך סביב ה50 כפתורים.

אבל בדברים שאתה משתמש תדיר בהם כמו מזגן או במקרה של סיטרואן גם כפתור הסטארט אנד סטופ(כאפה לצרפתי שהמציא שאי אפשר לכבות את זה ב 35 מעלות) זה חייב להיות כפתור פיזי נגיש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה בקקטוס/C3 רגילה או איירקרוס, אבל ב-C5 איירקרוס דווקא כפתור הסטארט אנד סטופ הוא פיזי.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, davemustaine87 כתב:

אני יכול להגיד להגיד  על עצמי שממש לא.

אין לי בעיה שהכול יעבור למסך מגע, ממש לא רוצה מה שהיה באופל אסטרה של 2014, שהיו לך סביב ה50 כפתורים.

אבל בדברים שאתה משתמש תדיר בהם כמו מזגן או במקרה של סיטרואן גם כפתור הסטארט אנד סטופ(כאפה לצרפתי שהמציא שאי אפשר לכבות את זה ב 35 מעלות) זה חייב להיות כפתור פיזי נגיש. 

זה הפוך , מעל ל35 מעלות אתה לא יכול להדליק את הSTART-STOP, היא לא עובדת מעל ל35 מעלות BY DEFAULT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...