Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצה בנושא רנו פלונס דיזל גיר רובוטי

tiptipon33
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי רנו פלואנס דיזל שנת 2013 גיר רובוטי.

נדלקה נורת גיר והיה כתוב לבדוק גיר.

ניגשתי למוסך באיזור שלי, שם בבדיקה ( ללא פירוק גיר ) נאמר לי שכנראה הלכו הקלאצ'ים.. הפנו אותי למכון שיפוץ גירים. במקביל פניתי למוסך נוסף שמתקן גירים והוא אמר להביא אליו את הרכב לבדיקה ואז הוא יוכל לדעת מה קורה. הבדיקה ללא עלות.

לקחתי לשם את הרכב ובבדיקה נאמר לי שאכן הלכו הקלאצ'ים וחייבים להחליפם. מדובר בסט של קלאצ'ים, שני מזלגות ומתאמים במחיר לא זול אבל ביחס למחירים של היבואן, מדובר במחיר מציאה... הובטח לי שמדובר בחלקים מקוריים..

לאחר ההחלפה כשהגיר עוד מפורק ( כך לדבריהם ) נאמר לי ש: מחזיר שמן מזיע/נוזל, גלגל תנופה שבור, תושבת גיר עייפה אך לא גמורה עדיין.

בעצה אחת איתם הוחלט להחליף מחזיר שמן וגלגל תנופה, "כי הגיר כבר מפורק אז לא ניקח כסף על העבודה"...

שמח וטוב לב ( למרות שהמחיר קפץ ב 40% ) הוצאתי את הרכב מהמוסך.

לא עברו ארבעה ימים מלאים והרכב נעצר! סירב לזוז, על כביש החוף...

בטלפון למוסך נאמר לנתק מצבר ולחכות רבע שעה שתתאפס התקלה. בוצע. לא עזר. בוצע שוב ושוב לא עזר. הרכב לא משלב לא לרוורס ולא לדרייב. פשוט לא זז! מיותר לציין שזה גרוע בהרבה מהמצב שלפני הכנסת הרכב למוסך..

בלית ברירה, נאלצתי לגרור את הרכב  למוסך. זה היה בחמישי האחרון.. רק היום, יום ראשון, המוסך "בדק" את המצב ואז התחילה הסאגה..

בהתחלה פלטה הפקידה שהתקינו קלאצ'ים לא טובים או שהתקינו לא טוב ונשברו המזלגות. לאחר מכן התקשרו ואמרו שרוצים לשלוח הצעת מחיר. שאלתי, מדוע הצעת מחיר? הרי כבר השכבתי סכום גדול מאוד ( מעל 10000 ש"ח ) וקיבלתי רכב תקול יותר ממה שהכנסתי... ואז נאמר שלמעשה מה שנשבר אלו מזלגות אחרים, לא המזלגות שבאים עם הסט של הקלאצ'ים.. בנוסף, נשרפו הקלאצ'ים החדשים שהוחלפו רק לפני מספר ימים...

שאלתי, וכשהחלפתם את הקלאצ'ים, לא ראיתם שהמזלגות "שבורים"? איך הם נשברו כביכול דווקא עכשיו שלושה ימים אחרי שטיפלתם לי בגיר? הרי אמרתם שהכל תקין. עשיתם דיאגנוסטיקה, בדקתם את הגיר ואמרתם שהבעיה היא הקלאצ'ים..

אז הם אמרו שהם לא נגעו בגיר, רק החליפו קלאצ'ים והמזלגות שהם מדברים עליהם הם בתוך הגיר... היה נשמע לי  מוזר.

1- לא בדקו את הגיר אבל קבעו שהבעיה היתה קלאצ'ים

2- עכשיו קבעו שהמזלגות בתוך הגיר כדבריהם נשברו אבל עדיין לא פתחו את הגיר...

3- מתנערים מכל אחריות לעבודה רשלנית/לא מקצועית/חלקים פגומים או לא תואמים ( ועוד נאמר לי שהם מקוריים )

4- רוצים עוד 5 אלף + מע"מ וזה מחיר ללקוח "מיוחד"... על שיפוץ גיר כי לא נגעו בו אלא רק בקלאצ'ים... קלאצ'ים חדשים ישימו על חשבונם...

בדקתי אצל קרסו... אין דבר כזה להחליף קלאצ'ים בלי לפרק גיר.

אם לא מתקינים נכון, שוברים דברים. 

ראיתי סרטונים בשל פירוק גירים כאלו, לא ראיתי מזלגות נוספים על השניים שמותקנים מאחרי הקלאצ'ים.

האם הסיפור הזה נשמע סביר? אני בהחלט מתכוון לרדת לעומק העניין כאן. אין לי בעיה לשלם מחיר שהסכמתי לו, אבל אני לא מוכן שידחפו לי תקלות ועלויות בשיטת הסלאמי.

דבר נוסף, בחשבונית, בפרק החלפים, הופיעו רק מחזיר שמן וגלגל תנופה, לא קלאצ'ים ולא מזלגות.. בפרק העבודות נכתב קלאצ'ים... האם ייתכן שבכלל לא הוחלפו לי קלאצ'ים?

בשלב זה אני מעדיף שלא לחשוף את שם המוסך, לפחות עד לבירור הנושא עד תומו, אשמח לחוות דעת.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחשוף את שם המוסך עד שנקבל בדיקה מקצועית יותר שתגלה את הבעיה והקשר שלה.

נשמע כמו אבחון לקוי מההתחלה שזלג לעבודה לקויה.

מזלגות שנשברו נשמע לא טוב. סט מצמדים לרכב הזה מגיע כקיט מושלם עם מזלגות ומיסבי לחץ.

ההתקנה והאבחון שלהבעיה מההתחלה הם אלו שקובעים את טיב העבודה.

לגבי מזלגות שנשברו בתוך הגיר, כמעט בילתי אפשרי שזה יקרה אלא אם כן משהו נטחן בפנים.

חלקיו הפנימיים של הגיר אינם קשורים למצמדים.

בקיצור כרגע תצטרך לפנות למקום אחר לאבחון מחדש של הבעיה.

עדיף היה לבצע את התיקון במוסך היבואן גם אם העלות יקרה יותר או מוסך שממש מומחה לרכב הזה, מניסיון אני נתקל יום יום בלקוחות עם טעם מר מעבודה לקויה וכסף שנזרק לחינם.

כל מה שאתה סיפרת נשמע רע ואפילו מאוד ואני ממש נזהר בדבריי מבלי שבדקתי.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, לא אחשוף את המוסך עד להבנה אמיתית של מה שאירע. לשם כך אני צריך להבין כיצד בנוי הגיר הזה והאם ישנם מזלגות פנימיים ואם כן, למה וכיצד פתאום הם נטחנו כטענתם. אשמח לעוד תגובות/חוות דעת בנושא.

רק אציין שהמוסך הוא מוסך גדול ודי ידוע, לא איזה מקום קיקיוני.. וטענו שמכירים את הגיר הזה וטיפלו בו רבות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להבין מה קרה אצלך צריך לבצע בדיקה במחשב והורדת גיר לאבחון מה קרה מה נטחן והאם יש קשר לעבודה נקודה.

גם אם עכשיו תלמד את מבנה הגיר וכל חלקיו במה זה יעזור לך לדעת האם בוצעה עבודה רשלנית נניח הרכיבו משהו עקום או האם מדובר בצירוף מקרים.

תבין, כדי לאבחן ולקבוע עובדה מוצקת צריך לבדוק, כי תיאורטית כולנו חכמים בלי.

נניח אם תפנה למוסך מומחה והוא יבצע אבחון מדוייק ואף תבצע אצלו את התיקון והכל יעבור בשלום תוכל בעזרת העובדות לתבוע את המוסך שלכאורה התרשל.

במצב הקיים לשבת מול מסך המחשב ולזרוק השערות לא תתקדם לאף מקום.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה בעצם ממליץ לגרור משם את הרכב ולחפש מכון גירים אחר ולטפל שם... למעשה אני אעבור את ה 20 אלף שקלים... כבר יכולתי לקנות גיר חדש מהניילון.🤕

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לך שהקלאצים החדשים נשרפו והמזלגות נשברו ועוד שלל בעיות שתיארת.

עכשיו מה ההסדר שקיבלת מול המוסך במסגרת האחריות שלהם זאת השאלה.

כי גם שם אולי בטעות יחשבו לחייב אותך שנית על הכל ויותר, וטוב שהגעת להתייעץ.

מה יהיה שונה בפעם השניה בתיקון ומה תהיה העלות ולכמה זמן שוב כל התיקון הזה יחזיק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, tiptipon33 כתב:

לשם כך אני צריך להבין כיצד בנוי הגיר הזה והאם ישנם מזלגות פנימיים 

בנוגע לזה אוכל לעזור.

גיר "רובוטי" הוא בסוף שתי תיבות "ידניות" עם רובוט ששולט על שתיהן וההעברה שלהם.

כל קלאץ "מחובר" לתיבה אחרת, ובכל רגע נתון משולב הילוך, והרובוט מפריד קלאץ אחד ומצמיד את השני, וכל נוצרת העברת הילוך.

DSG עכשיו זה סרטון "פירוק" על גיר של ואג, אך הרעיון הכללי דומה.

הסבר ברמה יותר תיאורתית.

אנימציה מאד פשוטה על הפעולה של התיבה הנ"ל.

אחרי שלמדנו נחזור לעניין, נשמע כמו עבודה רשלנית של המוסך/מכון גירים. קשה להבין התיאור האם נטחן משהו בגיר, או קלאצים שהותקנו בצורה לקוייה שגרמו לנזק.

לדעתי הכי נכון לנסות זה להבין קודם איפה האחריות של המוסך עומדת. אחרי זה תוכל להיות קצת יותר חכם.

כמובן שאם יש לך קבלות הקלטות התחייבויות וכדומה אולי יקדמו הליכים.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך להתייעץ עם בעל מקצוע  נוסף , לפחות להרים טלפון  להסביר מה עשו בטיפול הראשון ומה טוענים שכרגע הבעייה, אולי שווה לגרור אליו את הרכב, יש בחור בשם דוד שרון ששמעתי המלצות עליו, אני לא תיקנתי אצלו מעולם, זה הפייסבוק  שלו:

https://www.facebook.com/sharon2016d ויש שם פרטי קשר. המוסך הראשון שטיפלת אצלו יכול להיות ששמו מתחיל ב אד..?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 15.9.2021 בשעה 09:10, FixTrics כתב:

ממליץ לך להתייעץ עם בעל מקצוע  נוסף , לפחות להרים טלפון  להסביר מה עשו בטיפול הראשון ומה טוענים שכרגע הבעייה, אולי שווה לגרור אליו את הרכב, יש בחור בשם דוד שרון ששמעתי המלצות עליו, אני לא תיקנתי אצלו מעולם, זה הפייסבוק  שלו:

https://www.facebook.com/sharon2016d ויש שם פרטי קשר. המוסך הראשון שטיפלת אצלו יכול להיות ששמו מתחיל ב אד..?

לשאלתך האחרונה, אתה בכיוון.

דיברתי כבר עם בעל מקצוע, מאיזור דרום תל אביב, אמר שאביא את הרכב אליו והוא יבדוק מה נעשה בפועל.

עריכה אחרונה על ידי tiptipon33
טעות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...