Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק הגיעו וכבר קיבלו מיצובישים חדשים"

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כן, הם אולי לקחו את הM10 של ב.מ.וו. בתור בסיס, אבל שינו שם די הרבה דברים, ככה שלא מדובר בהעתקה או ייצור ברישיון.

יותר לקחו השראה.

מוסקוויץ׳ זה יותר מישמש של פיאט/פורד/אופל/ב.מ.וו. מאותה תקופה, מה שבעצם לא כזה שונה מכל משפחתית מערבית.

מה שכן, AZLK באותה תקופה היו יצרן אירופאי לכל דבר, שחצי מהתוצרת שלו הלכה לייצוא, ובתקופה הטובה שלהם (שנות ה60) הם היו די ברמה של משפחתיות אירופאיות.

הנה מוסקוויץ׳

image.png.0cfdf2b4adea93915bab09177ed9d8b5.png

הנה פורד קורטינה מאותה תקופה

image.thumb.png.cf6a9314cd892224df45685fbbe4c1fd.png

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Haim_gds כתב:

😀 ראיתי פעם את הפתח מנואלה בדה-שוו, את זה הייתי מצפה מרכב שתוכנן קצת אחרי מלחע"מ השנייה ולא השתנה בהרבה מאז.

סתם למען הדיוק: דה-שבו תוכננה עוד לפני מלחמת העולם השנייה אבל בגלל המלחמה הייצור הסדרתי התחיל רק אחריה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, vadim6385 כתב:

אז כן, הם אולי לקחו את הM10 של ב.מ.וו. בתור בסיס, אבל שינו שם די הרבה דברים, ככה שלא מדובר בהעתקה או ייצור ברישיון.

יותר לקחו השראה.

מוסקוויץ׳ זה יותר מישמש של פיאט/פורד/אופל/ב.מ.וו. מאותה תקופה, מה שבעצם לא כזה שונה מכל משפחתית מערבית.

מה שכן, AZLK באותה תקופה היו יצרן אירופאי לכל דבר, שחצי מהתוצרת שלו הלכה לייצוא, ובתקופה הטובה שלהם (שנות ה60) הם היו די ברמה של משפחתיות אירופאיות.

הנה מוסקוויץ׳

image.png.0cfdf2b4adea93915bab09177ed9d8b5.png

הנה פורד קורטינה מאותה תקופה

image.thumb.png.cf6a9314cd892224df45685fbbe4c1fd.png

לי יש הרבה זכרונות ילדות שקשורים לרכב הזה...

היינו נוסעים איתו לבית הקיץ (דאצ'ה) בדרכי עפר/בוץ מאוד משובשות ובדרך חזרה מעמיסים שקי תפוחי אדמה. בקיץ נסענו מבלארוס לאוקראינה לים, מרחק של כמעט אלף וחצי ק"מ כשהרכב עמוס בציוד, נגרר וחמש אנשים. היינו גם נוסעים איתו ליערות לאסוף פירות יער...

סבא שלי כול הזמן היה צוחק על בעלי לאדות שהרכב שלהם נמוך ומגרד את הכביש עפר והמוסקביץ בגלל שהיה גבוה עבר בלי בעיה.

אני זוכר שהמכלול הכי בעייתי ברכב הייתה ידית ההילוכים על ההגה, כול הזמן איזשהו הילוך היה מתקלקל ולא נכנס, רב הזמן עבדו רק 3 הילוכים מתוך 4.

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשפחה שלי היה את הדגם המתקדם - מוסקוויץ׳ 2140 מודל 78.

מתישהו בשנות ה90 זה עבר שיפוץ מקיף כולל פירוק והרכבה מלאים וצבע, ובזמן הזה אפילו היה בשימוש, ונסע עם סלון ריק (רק פח, מושב נהג, הגה דוושות וידית הילוכים), ופנסים/פלסטיקים/פגושים חסרים. אבל היה צריך להביא סחורה מהמשק של סבים שלי לשוק, אז זה נסע ברגע שהובא למצב נסיעה בסיסי דוגמת המכוניות בmad max.

האוטו היה בערך 3/4 מהזמן מושבת בגלל צורך בתיקון כזה או אחר, וכשהיה צריך אותו למשהו, השאלה הייתה "האוטו נוסע?".

מה שכן, בשנות ה90 המוסקוויץ׳ אפילו סיפקה הכנסה למשפחה בתור מונית פיראטית בתקופה לפני אובר (כולם עשו את זה), אבא ודוד שלי היו לוקחים אותי לנסיעות איתם לפעמים.

זה הדגם (הייתי מת לסיבוב):

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה למוסקביץ' צליל מנוע נהדר, בדיעבד אני מבין שזה כנראה בגלל שרשרת התזמון. האוטו הראשון שנהגתי עליו (נהגתי בערך, על הברכיים של דוד שלי) היה 412 של איז', מהדגם המאוחר. אוטו חמוד לזמנו ולארץ ההיא.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Haim_gds כתב:

הרכב בסרטון הוא מקורי? פשוט אני מנסה להבין איך הוא שרד את זה בלי לעקם את המתלים או את מנגנון ההגה...

תראה עד הסוף ותקבל תשובה לשאלה שלך

לפני 13 דקות, דניאל1983 כתב:

הרכבים ברוסיה תוכננו מראש להתמודד עם כבישים מאוד שבורים ומרוסקים.

גם טויוטה/הונדה/ניסן מסתדרות עם זה לא פחות טוב.

לרוסים אין בלעדיות על כבישים שבורים, יש את זה בשפע בכל מדינת עולם שלישי (וגם לא עולם שלישי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה מוכיח שהרכב לא ממש בנוי לעמוד בכבישים שבורים. וזה מוזר כי אתה רואה בדואים נוסעים ככה כל יום עם סובארו לאונה מעוכה עמוסה בציוד ולא קורה לאוטו כלום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, RK כתב:

אוטו חמוד לזמנו ולארץ ההיא.

בגדול ובהכללה מסויימת, כל המכוניות הסוייטיות של שנות ה 50 ו ה 60 היו סבירות, כל המדינה הייתה ב"הי", היו תקציבים, היה פיתוח. 

אחרי שבסוף שנות ה 60 כל הכסף שיועד לענף הושקע בלאדה, המפעלים האחרים לא קיבלו כלום וככה משכו את מה שפותח בשנות ה 60 עם עדכוניים מינמליים, עד ש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

תראה עד הסוף ותקבל תשובה לשאלה שלך

גם טויוטה/הונדה/ניסן מסתדרות עם זה לא פחות טוב.

לרוסים אין בלעדיות על כבישים שבורים, יש את זה בשפע בכל מדינת עולם שלישי (וגם לא עולם שלישי).

לא יודע לגבי ארצות אחרות, אבל לגבי רוסיה, גם עכשיו כול היצרנים המערבים מוכרים ברוסיה גרסאות מחוזקות במפרט מיוחד לשוק הרוסי. שזה כולל הגבהה, בולמים מחוזקים והגנה על מרכב תחתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...