Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק הגיעו וכבר קיבלו מיצובישים חדשים"

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אצלי יש את זה ברכב אספנות, גיר ידני. 

מותקן בצורה שלא מפריעה לידית ההילוכים ואני משאיר את זה כפריט אופייני תקופתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.8.2021 בשעה 11:44, rev-Match כתב:

לקרוא את הברושור של לאדה ולצחוק, טכנולוגיה איטלקית במפעל המתקדם ביותר. 

סבא שלי לקח חלק בתעשיית הרכב הרוסית בדיוק כשהחליטו לייצר את הז'יגולי שהם בעצם פיאט 124.

הגיעו האיטלקים לאחר ייצור הסדרות הראשונות ונחרדו מאיכות העבודה וצורת העבודה.

לפי מה שהוא סיפר באיזשהו שלב בשנים הראשונות את החלקים ה"מסובכים" יותר היו מייצרים באיטליה ושולחים לברה"מ שהוסיפה בתורה" מיוצר ב ussr" בשוק החלפים היה ניתן להבדיל מה יוצר איפה. 

ובאותו נושא, בשנות השמונים הדיקטטור הרומני צ'אוציסקו "מכר" לישראל עולים חדשים (היה איזשהו תשלום כספי עקיף למשטר). בתחילת שנות ה 90 עבדתי עם מהנדס עולה חדש מרומנייה שהביא איתו את ה"דלתא" שלו, שבעצם הייתה רנו 12 שיוצרה ברומנייה. הוא מאוד התגאה ברכב שלו ובסט כלי התיקונים איתו הוא הגיע. ת'אמת, סט כלי התיקונים בתא המטען היה יותר איכותי ושימושי מהרכב עצמו... הצצתי פעם בתא המנוע וחטפתי סחרחורת, ברגים עם אורכים ותבריגים זהים הופיעו הופיעו עם ראשים שונים (אאל"ט, איזשהו חיפוי מתכת היה מוברג עם ברגי חריץ, פיליפס ואלן בצורה מקרית...)

אף פעם לא גיליתי אם עבד עלי או לא, הוא טען כי ניתן להניע את הרכב עם מנואלה אבל כל פעם שביקשתי שידגים הוא "שכח אותה בבית"😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אתה יכול 88....

התנעה בירידה היתה standard procedure בפיאט 127. אבל מנואלה לא הכרתי ב-60 השנים האחרונות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנואלה רלוונטי רק איפה שיש מנוע לאורך. 

בדצ'יה דלתא המנוע לאורך אז הגיוני שהיה. 

בלאדות בסדרות המוקדמות גם היה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

התנעה בירידה היתה standard procedure בפיאט 127.

עבדנו בהר חוצבים בירושלים ובאמת בחורף הוא לא היה נכנס לאיזור תעשייה אלא חונה בחוץ על הירידה לשכונת רמות.

מנגנון המנואלה כשלעצמו אינו מסובך? בכל זאת הוא אמור להכיל המרת יחס, גלג"ש חד כיווני, הפרדת משאבת מים/ראדיטור/אלטרנטור וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

ובאותו נושא, בשנות השמונים הדיקטטור הרומני צ'אוציסקו "מכר" לישראל עולים חדשים (היה איזשהו תשלום כספי עקיף למשטר). בתחילת שנות ה 90 עבדתי עם מהנדס עולה חדש מרומנייה שהביא איתו את ה"דלתא" שלו, שבעצם הייתה רנו 12 שיוצרה ברומנייה. הוא מאוד התגאה ברכב שלו ובסט כלי התיקונים איתו הוא הגיע. ת'אמת, סט כלי התיקונים בתא המטען היה יותר איכותי ושימושי מהרכב עצמו... הצצתי פעם בתא המנוע וחטפתי סחרחורת, ברגים עם אורכים ותבריגים זהים הופיעו הופיעו עם ראשים שונים (אאל"ט, איזשהו חיפוי מתכת היה מוברג עם ברגי חריץ, פיליפס ואלן בצורה מקרית...)

אף פעם לא גיליתי אם עבד עלי או לא, הוא טען כי ניתן להניע את הרכב עם מנואלה אבל כל פעם שביקשתי שידגים הוא "שכח אותה בבית"😏

1. גם אותי (ואת כל שאר המשפחה שלי) צ'אושסקו מכר כעולים חדשים למדינת ישראל. 

2. אף אחד מהמשפחה שלנו לא העלה על דעתו להביא איתו את הדאצ'יה ארצה. ידעו אצלנו טוב מאוד מה היא שווה ושיערו (נכון) שגם אם יקנו בארץ גרוטאה חבוטה, היא תהיה טובה בכמה רמות מכל דאציה שלא תהיה.

3. אפשר באמת להתניע דאצ'יה עם מנואלה. המנואלה (הכלי המיוחד) היא בעצם מפתח הגלגלים. ראו בסרטון מטה.

התנעת דאצ'יה 1310 עם מנואלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב האחרון שנמכר עם מנאולה , למיטב ידיעתי, הוא הסיטרואן 2CV שייצורו הופסק ב1990.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, ALX כתב:

1. גם אותי (ואת כל שאר המשפחה שלי) צ'אושסקו מכר כעולים חדשים למדינת ישראל. 

לא התכוונתי ללגלג, פשוט ששמעתי זה בזמנו היה לי קשה לתפוס את זה...

אם לא הייתי רואה בעיניים לא הייתי מאמין😀 ראיתי פעם את הפתח מנואלה בדה-שוו, את זה הייתי מצפה מרכב שתוכנן קצת אחרי מלחע"מ השנייה ולא השתנה בהרבה מאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, amosbmw כתב:

הרכב האחרון שנמכר עם מנאולה , למיטב ידיעתי, הוא הסיטרואן 2CV שייצורו הופסק ב1990.

כנראה זה נכון בעולם המערבי. 

אבל דאצ'יות מבוססות רנו 12 ולאדות מבוססות פיאט 124 יוצרו עד תחילת שנות ה 2000, לא יודע  אם בשלב כלשהו הפסיקו לצייד אותן בידית מנואלה כחלק מכלי נהג או שהמשיכו עד לסיום הייצור. 

תכלס, מנואלה נותנת מענה רק לתקלת מצבר חלש ולתקלת סטרטר

אם יש בעיות התנעה אחרות, מנואלה לא תעזור. 

בשביל להניע עם מנואלה המנוע צריך להיות במצב שמניע "בנגיעה". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Haim_gds כתב:

לא התכוונתי ללגלג, פשוט ששמעתי זה בזמנו היה לי קשה לתפוס את זה...

אם לא הייתי רואה בעיניים לא הייתי מאמין😀 ראיתי פעם את הפתח מנואלה בדה-שוו, את זה הייתי מצפה מרכב שתוכנן קצת אחרי מלחע"מ השנייה ולא השתנה בהרבה מאז.

לא חשבתי לרגע שלגלגת. למרבה הצער מדובר באמת לאמיתה. בשנות ה-80 צ'אושסקו מכר תמורת כסף (מטבע קשה, לא סחורות או טובות כאלו או אחרות) יהודים לישראל כעולים חדשים ורומנים ממוצא גרמני למערב גרמניה כמהגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

אבל דאצ'יות מבוססות רנו 12 ולאדות מבוססות פיאט 124 יוצרו עד תחילת שנות ה 2000, לא יודע  אם בשלב כלשהו הפסיקו לצייד אותן בידית מנואלה כחלק מכלי נהג או שהמשיכו עד לסיום הייצור. 

הבנתי שבפיאט 124 לא הייתה "תמיכה" במנואלה במקור, להוסיף את זה הייתה אחת הדרישות של מהנדסים סובייטים.

היו עוד המון דרישות, כי פיאט 124 די התפרקה כשהביאו אותה למבחן בבריה"מ. היו חיזוקי מרכב, שלדה, מתלים, מנוע OHC חדש, ידיות חדשות לדלתות, בלמי תוף מאחורה (משיקולי עמידות), ועוד.

טופ גיר צחקו על זה, אבל בפועל פיאט לקחו את רוב החידושים האלה ושילבו בדגמים העתידיים שלהם, בלי לשלם על זכויות יוצרים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מישהו שמכיר את ההיסטוריה של חברת מוסקביץ'? במיוחד מעניין אותי דגם 418, היה כזה לסבא שלי במשך יותר מ20 שנה.

הפרט היחיד ששמעתי שהמנוע היה העתק של מנוע במוו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה 418, יש 408, או הדגם שבא אחריו, 412, שזה בעצם אותו רכב עם מנוע 1.5 OHC עם 75 כ"ס, במקום ה1.4 OHV עם 50 כ"ס בדגם הקודם.

הבנתי שזה לא נכון שזה העתק של ב.מ.וו. הוא התבסס איפשהו על ב.מ.וו., אבל היה פיתוח עצמאי לגמרי.

שאר הרכב פיתוח עצמאי לגמרי.

אם אתה קורא רוסית, הנה:

https://www.zr.ru/content/articles/921659-moskvich-408-i-412-istoriya-sozdaniya/

גם מציגים שם השוואה בין מנוע M10 של ב.מ.וו. שמוסקוויץ׳ לכאורה העתיקו (בפועל לא באמת).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ערך די מקיף בויקיפדיה.

כשקראתי את תיאור מבנה המנוע באמת הזכיר לי מיד את המבנה של המנוע של BMW 1500.

אבל יש התייחסות לנושא במאמר ומדובר בפיתוח עצמאי.

יש לה לא מעט טכנולוגיות מתקדמות לאותה תקופה , לפחות בגירסת היצוא.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...