Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבוע הבא: כלי הרכב ידורגו בהתאם למחירי חלקי החילוף שלהם | השרה מיכאלי: ''משרד התחבורה דואג לצרכן''

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך לעזאזל הם מגיעים ל-700 שקל? בדקתי ברכב שלי, מקורי בחו"ל באזור ה-$22 ~ 72 שקל, אצל היבואן בארץ מוגזם לחלוטין, 245 שקל, אבל עדיין לא 700 שקל. 

רכבים יקרים = חלפים יקרים. הרבה יותר קל לגבות מחיר מוגזם על מוצר יקר מאשר על מוצר זול. אני מזמין הרבה חלקי חילוף מחו"ל לאחרונה וגם בחלקים מפירוק בישראל המחירים בשמיים, לאחרונה הזמנתי חלק במצב של חדש כמעט, העלות כולל משלוח מהיר לחלק כבד (30 ק"ג) מיסים וכל האגרות 2,500 שקל כאשר בישראל המחיר עמד על 5,500 שקל לפני מע"מ. ברור לי שהמוכר מפירוק מסתכל על המחיר של היבואן לחדש או משופץ, עושה את החשבון שלו וכך קובע את המחיר. אבל כאשר המחיר גבוה יותר לעומת יבוא אישי, מה אומר ומה אגיד. הבעיה היא ש-95% מהצרכנים כלל לא מודעים לפערים העצומים האלו, הם רק יודעים שכל נושא הרכב בישראל הוא נושא יקר וכל הזמן מחפשים אך לחסוך ולהוזיל, גם כאשר זה נוגע בבטיחות כמו הפריחה של הצמיגים מסין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

מקרה קלאסי של אמא מדינה יודעת יותר טוב ממך מה טוב בשבילך.

אפשר לקרוא מבחני רכב, לשאול אנשים שכבר קנו, לשאול במוסך יבואן כמה עולה לטפל, אפילו להתייעץ פה בפורום. אבל לא, הצרכן מטומטם וצריך להאכיל אותו בכפית מידע שהמדינה החליטה שרלוונטי.

99 אחוז מהצרכנים לא יודעים/מסוגלים/רוצים לקרוא בפורום או במדורי הרכב היחסית דלים בארצנו. הם רוצים שיגידו להם מה זול יותר ונצמדים לזה, כשהיום סטיגמות משחקות תפקיד חשוב.

לדעתי זו יוזמה מבורכת.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

מקרה קלאסי של אמא מדינה יודעת יותר טוב ממך מה טוב בשבילך.

אפשר לקרוא מבחני רכב, לשאול אנשים שכבר קנו, לשאול במוסך יבואן כמה עולה לטפל, אפילו להתייעץ פה בפורום. אבל לא, הצרכן מטומטם וצריך להאכיל אותו בכפית מידע שהמדינה החליטה שרלוונטי.

לא כולם אנשים טכניים ולא כולם יודעים לברור את המידע בפורומים.

מספיק להסתכל כאן בעוף ולראות כמה שאלות יש על מכונות כביסה, תנורים, אינסטלציה ג'וקים ועוד. שים לב שכולם באו לפורום רכב לשאול על הדברים האלה ולא לפורומים יעודיים ואנחנו עוד לא האדם הממוצע בנושאי פורומים.

זו יוזמה ברוכה כי להזיק היא בטח לא תזיק. היא לא מונעת ממך לבדוק לבד ולקבל החלטה לפי איזה נתון שתבחר.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Night Driver כתב:

מספיק להסתכל כאן בעוף ולראות כמה שאלות יש

זה כי "העוף יודע הכל" (פתגם סיני עתיק)

ולענייננו:

כל דבר ראשוני שנעשה רחוק מלהיות מושלם - מישהו שאני מכיר הקים לפני כמה שנים חברה שכשראיתי את המוצר שלהם התגובה הראשונה שלי היתה "מה זה החארטה הזה", אבל לאט לאט המוצר השתפר עד שבסופו של דבר החברה הונפקה בבורסה בהצלחה. מתחילים ממשהו, ומתפתחים.

וזו דעתי גם כאן. מושלם? לא. ראשוני? כן. אבל הכוונה טובה, והמבחן האמיתי יהיה בשיפור וב fine tuning של הדבר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 46 דקות, Night Driver כתב:

לא כולם אנשים טכניים ולא כולם יודעים לברור את המידע בפורומים.

מספיק להסתכל כאן בעוף ולראות כמה שאלות יש על מכונות כביסה, תנורים, אינסטלציה ג'וקים ועוד. שים לב שכולם באו לפורום רכב לשאול על הדברים האלה ולא לפורומים יעודיים ואנחנו עוד לא האדם הממוצע בנושאי פורומים.

זו יוזמה ברוכה כי להזיק היא בטח לא תזיק. היא לא מונעת ממך לבדוק לבד ולקבל החלטה לפי איזה נתון שתבחר

יוזמה ברוכה? מעולה. אז למה לעצור ברכב? למה לא גם על מכונות כביסה, תנורים, מחשבים, סמארטפונים, מזגנים, טלויזיות, קונסולות, רהיטים, בגדים, מוצרי טקסטיל, חומרי בניין, מכסחות דשא, מאווררי תקרה וטוסטר משולשים? הרי לא כולם אנשים טכניים.

עשה לי טובה, זה לא התפקיד של המדינה. צרכנות חכמה זה עניין של אחריות אישית. במיוחד היום בעידן המידע, אתה יכול למצוא נתונים כמעט על כל דבר, שלא לדבר על עלויות אחזקה של רכבים פופולריים. הכסף הזה יכול לצאת על דברים שיועילו לכולם, לא על שירות שלא כולם רוצים או צריכים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שיש פה גם פוליטיקה. ''משרד התחבורה דואג לאזרח'' הם אומרים. אם באמת הייתה בקרה כלשהיא על שוק החליפים לא בטוח שהיה צריך את זה. אפשר להוריד מחירון חלפים של כמעט כל יבואן. לי היה כזה לכל רכב שהיה לי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

יוזמה ברוכה? מעולה. אז למה לעצור ברכב? למה לא גם על מכונות כביסה, תנורים, מחשבים, סמארטפונים, מזגנים, טלויזיות, קונסולות, רהיטים, בגדים, מוצרי טקסטיל, חומרי בניין, מכסחות דשא, מאווררי תקרה וטוסטר משולשים? הרי לא כולם אנשים טכניים.

עשה לי טובה, זה לא התפקיד של המדינה. צרכנות חכמה זה עניין של אחריות אישית. במיוחד היום בעידן המידע, אתה יכול למצוא נתונים כמעט על כל דבר, שלא לדבר על עלויות אחזקה של רכבים פופולריים. הכסף הזה יכול לצאת על דברים שיועילו לכולם, לא על שירות שלא כולם רוצים או צריכים.

כי כל הרשימה שנתת לא צריכה טיפול תקופתי שעולה כמה אלפי שקלים לשנה.

אף אחד לא אומר שמשרד התחבורה ידרג אמינות, נוחות או אבזור נוחות אבל כמו שהוא מדרג בטיחות וזיהום אויר למה שלא ידרג גם עלויות אחזקה?

אל תשכח שאתה מדבר על מהלך שעולה גרושים ביחס להשקעות ציבוריות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הדירוג של הבטיחות גם מיותר לדעתי ולא משקף את המציאות בכל מיני מקרים.

אין לנו מושג כמה זה עולה. לדעתי זה מיותר ועדיף ליזום מהלכים שישרתו את כולם ולא רק את מי שרוכש רכב ובמקרה הוא גם לא איש טכני (למרות שאין לי מושג למה צריך להיות איש טכני בשביל לחפש באינטרנט או להתקשר לבדוק כמה עולה טיפול במוסך יבואן אבל ניחא).

במקרה הזה יותר מציק לי שזה הופך להיות עוד משהו באחריות אמא מדינה, פחות הכסף.

יש עלויות נלוות לכל דבר ואין שוני בין כמה אלפים בשנה על אחזקת רכב לבין עלויות של קאנטרי קלאב בשנה או עלות החלפת כל הסירים במקרה שהחלטת לעבור מגז לכיריים אינדוקציה. אין לזה סוף.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

למה שלא ידרג גם עלויות אחזקה?

זה לא עלויות אחזקה, זה עלויות חלפים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, דירוג הבטיחות לדוגמה מזיק יותר מאשר מועיל לדעתי. מה היה רע אם היו מחייבים לפרסם את האבזור בלבד ובעיקר את ציון הבטיחות של ארגון NCAP או IIHS, לא כוכבים אלא ציון בכל סעיף. אולי אנשים היו מכירים יותר את הארגונים האלו והיו ממש נכנסים לאתרים ולומדים את רמת הבטיחות של הדגם אותו הם מחפשים לרכוש? בכלל, לרכב חדש בשלוש השנים הראשונות כל זה משנה בכלל? רק מחיר רפידות וצלחות אולי רלוונטי וגם זה לרוב לא. לא עדיף עלות טיפולים ל-60,000 ק"מ הראשונים לדוגמה? איך ידרגו רמות גימור? האחת עם פנסי LED פשוטים ואחרת עם פנסי LED אדפטיביים? מראות צד פשוטות לעומת כאלו עם מראה מתכהה? 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אם זה חלק שידוע בתור אחד שמוחלף בתדירות גבוהה (אלטרנטור בפורד למשל)?

גם זה נכנס לדירוג?

כי אחרת רכבים כמו דייהו נובירה ימשו"ז יקבלו דירוג טוב כי החלקים שלהם זולים, רק שעם תדירות ההחלפה שלהם עלות האחזקה של הרכב עולה על זו של מרצדס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הפיילוט פורסם -
https://www.gov.il/he/Departments/General/transport_products_basket

מה שמוצג שם נראה לי דל מאוד - לא הצלחתי למצוא פירוט מדויק של מחירי החלפים שנבדקו, או כל מידע נוסף מעבר לתרשימים שמוצגים שם.

ועדיין, כל הכבוד על היוזמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, נהג שלא ממש יודע כתב:

מעניין שטיוטה קורולה הכי יקר במשפחתיות חדש לי

יותר נכון - יבואן  ששם לך מחיר יקר יותר על חלפים.

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...