Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבוע הבא: כלי הרכב ידורגו בהתאם למחירי חלקי החילוף שלהם | השרה מיכאלי: ''משרד התחבורה דואג לצרכן''

kobi_g
 שיתוף

פוסטים מומלצים

https://www.gov.il/he/departments/news/auto_parts?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral

מה אתם חושבים?

כלי הרכב ידורגו בהתאם למחירי חלקי החילוף שלהם

תאריך פרסום: 25.07.2021

החל מה-1 באוגוסט, משרד התחבורה יפרסם דירוג חדשני של דגמי הרכב הנפוצים בישראל, על פי מחירי חלקי החילוף המקוריים שלהם.

את מחירו של רכב, חדש או משומש, קל לגלות במחירוני הרכב - אך האם מחיר זה משקף את העלות הכוללת של אחזקת הרכב לאורך שנים? עלות האחזקה, המושפעת בין היתר מעלות החלפים, משתנה מדגם לדגם. עקב כך, רכישה שנראתה משתלמת, מתגלה לעתים כעסקה יקרה מהמצופה.

כדי לספק לצרכן הישראלי אמת מידה אמינה לבחינת עלות האחזקה הכוללת לאורך שנים, יוצא משרד התחבורה בפיילוט ראשון מסוגו של דירוג דגמי רכב הנפוצים בישראל על פי עלות סל חלפים נבחר, מהזול ליקר ביותר. הדירוג יפורסם לפי קטגוריות רכב: מיני וסופר מיני, משפחתי, ג'יפון וג'יפ. סל מוצרי התעבורה יכלול את מחירם של כ- 80 פריטים נפוצים.

הפיילוט יפעל כשנה כאשר הדירוג יתבסס על מחירי החלפים כפי שמופיעים במחירון הרשמי של יבואני הרכב. הנתונים אודות מחירי החלפים ילוקטו, יעובדו וינותחו לצורך דירוג כל דגם ביחס ליתר דגמי הרכב בקטגוריה הרלוונטית. בקרוב יוכל הצרכן הישראלי לקבל החלטת רכישה מושכלת המתבססת לא רק על מחיר הרכב ומאפייניו, אלא גם על עלות מוצרי התעבורה המקוריים שלו.

במהלך השנה בה יפעל הפיילוט, הדירוג יעודכן מדי חודש, בהתאם למחירים החדשים המתפרסמים על ידי היבואנים. הנתונים יוצגו בצורה ברורה ופשוטה וישקפו את דירוג עלויות חלקי החילוף של כל דגם ביחס לדגמים אחרים מאותה קטגוריה.

המיזם נועד להוזיל את מחירי מוצרי התעבורה המהווים מרכיב מרכזי בתחזוקת הרכב. במשרד התחבורה ציינו כי יבואנים שימכרו מוצרי תעבורה במחיר גבוה, ידורגו במקום נמוך בטבלה, ויש לצפות כי יפעלו להוזלת המחירים כדי למנוע פגיעה במוניטין.

בשנה הקרובה בה יפעל המיזם, תיבחן השפעתו על מחירי החלפים, ועל דירוג יבואני הרכב. הדירוג יבוצע בשקיפות מלאה וללא כל הטיה, תוך עדכון שוטף של המחירים והדירוג הכולל.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, ציינה כי במסגרת הדאגה לציבור רוכשי הרכב החדש והמשומש, משרד התחבורה יוזם פרסום מידע השוואתי על מחיר החלפים, המהווים מרכיב משמעותי בעלות האחזקה של הרכב לאורך שנים.

"משרד התחבורה דואג לצרכן. רוכשי רכב חדש ומשומש יקבלו בקרוב מידע השוואתי על המרכיב המשמעותי בעלות האחזקה של הרכב לאורך שנים- מחיר החלפים. מדובר במהלך צרכני וחברתי ממדרגה ראשונה, אשר יעודד את התחרות בענף לטובת האזרחיות והאזרחים, ויעניק לראשונה שקיפות מלאה גם בתחום זה. המהלך צפוי להוביל לחיסכון של אלפי שקלים בסל הוצאות הרכב של המשפחה הישראלית ויאפשר לציבור לבחור את הרכב בצורה מושכלת יותר. בנוסף לכך, הוא גם ישפיע על היבואנים בקביעת המחירים", הוסיפה השרה מיכאלי.

• אהבתי 3

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת נשמעת אחלה יוזמה, אף יבואן לא ירצה להיות במקום האחרון בפער.

• רעיון טוב! 4

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד נשמעת אחלה יוזמה אבל היישום מאוד בעייתי.

למשל כיבואן דגם שמשאבת המים בו הולכת בתדירות גבוהה אבל אלטרנטור חי יותר מהאוטו אני יכול לתמחר משאבת מים ברווח יפב ואלטרנטור בעלות כדי לקבל ציון טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

למשל כיבואן דגם שמשאבת המים בו הולכת בתדירות גבוהה אבל אלטרנטור חי יותר מהאוטו אני יכול לתמחר משאבת מים ברווח יפב ואלטרנטור בעלות כדי לקבל ציון טוב.

מקווה שיינתן משקל משמעותי לחלקים שמוחלפים בתדירות גבוהה המשקפים את העלות השוטפת שרוב בעלי הרכב יחוו - בלמים, מסננים, מצתים וכו' ואולי גם חלקים כמו פגושים שנפוץ להחליף במקרה של תאונה. חלקים שמוחלפים פעם ב 100-200 אלף ק"מ באמת קשה יותר להשוות כי אורך החיים שלהם יכול להשתנות מאוד בין יצרנים ודגמים.

יוזמה טובה לדעתי ואני בדרך כלל נגד רגולציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avhyh כתב:

בגלל זה מסתכלים על 80 רכיבים. לפחות זה מה שכתוב. אני בטוח שהיבואנים ימצאו דרך לתחמן את הדירוג. הלא ישראלים הם 

זהו שאותם 80 לא נצרכים באותו הקצב ברכבים השונים ואת רובם ממילא לא נקנה כי נשים תחליפי טוב (כמו למשל רפידות בלמים, דיסקים, קלאצ'ים וכו').

הרעיון טוב אבל הביצוע מאוד לא פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך הרעיון הזה טוב.

נשמע לי כמו משהו מיותר לגמרי, במיוחד העובדה שזה דירוג (1-10/15) זה נראה לי פשוט הולך להיות לא רלוונטי.

ציטוט

המיזם נועד להוזיל את מחירי מוצרי התעבורה המהווים מרכיב מרכזי בתחזוקת הרכב. במשרד התחבורה ציינו כי יבואנים שימכרו מוצרי תעבורה במחיר גבוה, ידורגו במקום נמוך בטבלה, ויש לצפות כי יפעלו להוזלת המחירים כדי למנוע פגיעה במוניטין.

^ הדירוג לא נראה לי יעזור להורדת מחירי החלפים, ובטח שלא כשחלק לא קטן ממחיר של טיפול/תיקון הוא העבודה. 

עדיף היה אם היו מחייבים את היבואנים/יצרנים לציין מחיר תחזוקה שנתי צפוי פר דגם או משהו, כולל הכול. וגם להצעה הזאת יש את הבעייתיות שלה.

מיותר מיותר מיותר וחבל שכסף הולך להתבזבז על זה.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בייסיק בכל סקירת רכב שאני רואה מגרמניה (חדשים ומשומשים)

מחיר לצלחות בלם, אלטרנטור, דוד אחורי של אגזוז ועוד כמה דוגמאות.

נכון שלא בכל דגם הדברים הולכים באותה תדירות, אבל זה בהחלט נותן קנה מידה.

לא יודע למה כל דבר של צרכנות בסיסית צריך להיעשות כאן על ידי הממשלה, במקום על ידי צרכנים ועיתונאי רכב.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

מזכיר לי מכרז שהיה לפני כ-10 שנים על תחזוקת תאורת רחוב באחת הערים במרכז. היו צריכים לתמחר כל רכיב בפרד והבחירה היתה לפי הממוצע.

הזוכה תמחר בשקל וחצי את כל הנורות היקרות שיש בודדות מהם בעיר, וביוקר את ה98% נורות ה"רגילות".

ואיך זה קשור לפורום רכב?  קצת אחרי שהוא זכה והתחיל לעבוד הוא שדרג לפורשה קאיין חדשה :)

• אהבתי 7
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקיבלתי הצעת מחיר לרצועת אביזרים של אאוטלנדר ב700 ש"ח (של DAYCO חליפית עלתה 80 ש"ח) - מעניין מה יקרה לדירוג של הדגם, המחירים שלו באופן כללי מאוד גבוהים.

בקיצור, יהיה מעניין. מקווה שזה לא יהיה עוד אינדקס חסר ערך כמו המחירון.

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP 6SPD |Ford Fiesta '14 5SPD|Peugeot 204 '72 1L 2Slow 4SPD

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מקרה קלאסי של אמא מדינה יודעת יותר טוב ממך מה טוב בשבילך.

אפשר לקרוא מבחני רכב, לשאול אנשים שכבר קנו, לשאול במוסך יבואן כמה עולה לטפל, אפילו להתייעץ פה בפורום. אבל לא, הצרכן מטומטם וצריך להאכיל אותו בכפית מידע שהמדינה החליטה שרלוונטי.

.Volvo 740. It's hip to be square

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...