Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לתיקון נזילה בניקוז של מקלחת ישנה (מאד)

nathun
שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המקלחת בדירה שאנחנו שוכרים ישנה. מאד ישנה. צנרת מתכת לדעתי מאזור שנות ה70 אולי אפילו לפני...

לפני כמה זמן התחילה נזילה רצינית לשכן מלמטה כל פעם שמתקלחים במקלחת.
מה שעשיתי כדי לבדוק אם זה מהניקוז או מהברז - הזרמתי מים עם צינור מהאמבטיה אל הניקוז של המקלחת ואז השכן דיווח על נזילה אצלו - מה שאומר שהנזילה היא מהניקוז של המקלחת.

כרגע לא מתקלחים במקלחת אלא רק באמטיה - ואצל השכן יבש.

בתמונה שפה שירטטתי את הניקוז בחדר אמבטיה - כל יציאות המים מתנקזות אל נקודה אחת - אבל רק הניקוז של המקלחת גורם לנזילה (מסומן באדום).

עכשיו הבעיה היא שהרצפה היא בעצם בלטה אחת גדולה (טראצו?).
אז איך אמורים לתקן את זה?

שני אינסטלטורים שפניתי אליהם לא כ"כ התלהבו לקחת את העבודה - וגם אז הם אומרים שהם יכולים לפתוח לתקן ולסגור בבטון - אם רוצים שיהיה יפה אז צריך מישהו שיעשה ריצוף....

ובכלל השאלה האם כדאי להתעסק עם צנרת כ"כ ישנה או שזה מקום לעוד צרות?

תודה לכולם!

Presentation1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה שכורה? תן לבעל הדירה לשבור את הראש. זה רכושו וזו אחריותו, ובודאי שאסור לך לבצע תיקונים פולשניים מבלי שיהיה שותף להחלטות.

אם הדירה מבוטחת כדאי לערב את הביטוח, בגלל הנזק לשכנים (כמובן, מי שיערב את הביטוח הוא בעל פוליסת צד ג').

בכל מקרה, אם אתה רוצה לשוב ולהשתמש במקלחת יש לתקן אותה. אין עניין של "כדאיות להתעסק" - צריך תיקון. חפש בעל מקצוע שידע לתת לך פתרון גם לאינסטלציה וגם לריצוף, גם אם תדרש מעורבות של שני בעלי מקצוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. טרצו...

יש סיכוי לא רע שהנזילה היא מסדקים/ התפוררות בטרצו עצמו, או בינו לבין הקירות.

כמו שאמרו לך בעלי המקצוע -צריך לפרק את הטרצו כולו ולרצף מחדש עם קרמיקה בשיפועים.

כמו שאמר לך ספיראל - אם יש ביטוח מבנה, זו ההזדמנות להשתמש בשירותי האינסטלטורים שלו.

זה תיקון לא זול, ובטח שהוא אמור להיות ע"ח בעל הדירה או הביטוח שלו.

תעשה לעצמך טובה, ותוודא שכשיביאו קרמיקה לריצוף היא תהיה בדרגת התנגדות להחלקה של r11 לכל הפחות.

(התקן דורש 12 בתוך המקלחון.  רק שתדע)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה שכורה, אבל הכל נעשה בתיאום עם בעלת הבית. 

אני אמור לדאוג לתקון ולהביא בעל מקצוע - אבל היא זו שתשלם.

אין לה ביטוח מבנה (למרות שניסיתי בעבר להסביר לה למה כדאי מאד לעשות ביטוח).

האינטרס שלי כשוכר למצוא את הפיתרון הזול ביותר הוא ברור - אם התיקון יהיה יקר מדי - זו תיהיה סיבה מצויינת בשבילה להעלות את השכירות כשנחדש חוזה.

יש הערכות כמה עולה תיקון כזה כולל ריצוף חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמדאיג אותי הוא שיתכן מאד שמדובר בצנרת ישנה ורקובה, ושכמות המים שחלחלה גדולה, עם רטיבות במצע של הרצפה בשטח גדול ורטיבות אצל השכנים שתתגלה במהלך החודשים הקרובים.

מבחינת עלויות - קשה להעריך, וזה תלוי מאד במצב התשתיות. אם הצנרת לא הוחלפה שנים רבות יתכן שיהיה צורך בשיפוץ יותר רחב של המקלחת, כדי למנוע את הנזילה הבאה בעוד חצי שנה. אבל זו החלטה של בעלת הדירה.

צריך להביא בחשבון גם לוח זמנים ארוך, ייבוש קירות כך שיתאימו לצביעה אורך חודשים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמר ספיראל - "הדבקת פלסטר" על הבעיה, היא לא בהכרח לטובת בעה"ב שלך.

יתכן שהדרך הזולה ביותר עבורה (לאורך זמן) היא החלפה מלאה של הצנרת ברצפה.

לא רוצה לפתוח קירות עכשיו- ניחא.

אבל לרצף מחדש על צנרת רקובה, זה זריקת כסף. 

לפתוח שוב אחרי חודשיים יעלה פירוק והרכבה של הריצוף+עלות האריחים, ואת עלות עבודות האינסטלציה היא ממילא תוסיף.

לאינסטלטורים של הביטוח יש אינטרס לעשות טלאי כל חודש, כי הם מתפרנסים מעלות ההשתתפות העצמית+תשלום פאושלי עלוב מחברת הביטוח על הקריאה.

לא לך ולא לבעה"ב יש אינטרס כזה. מה גם שהנזק לדייר מלמטה מצטבר גם הוא, וגם יום הפרעון של החוב הזה יגיע...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי,

אם אני מבין נכון כדי לתקן את הנזילה הנוכחית - אין ברירה אלא לפרק את הטראצו, לתקן ואז ולרצף מחדש.
ואתם אומרים שאם כבר מפרקים את הטראצו - אז כדאי להחליף את כל הצנרת שיש מתחתיו ולא לרצף על צנרת רקובה. מה שנכון - נכון.

אמהמה.... כל הצנרת של הבית רקובה - גם הצנרת של הניקוז וגם של המים הנכנסים לבית ולא נראה לי שהבעלת בית הולכת לשפץ עכשיו....

וכמו שנראה לי הבעלת בית תמנע ככל האפשר מהוצאה גדולה ותעדיף את האופציה של  "לשים פלסטר"...

אנסה לדבר עם הבעלת בית ונראה מה היא אומרת.

יש המלצות לבעל מקצוע שיכול להתמודד עם זה בתל אביב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עבר על פני כארבע שנים, נזילות שצצו כל הזמן - כולל הפעלת ביטוח הדירה שאגב מסופק ע"י חברה שהיא זוועת עולם, אין מנוס מלהחליף את הצנרת.
תיקון מקומי משול לכוסות רוח למת.
חבל על זמנך ובעיקר על כספה של המשכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לדבר איתה שתחליף את כל הצנרת.

הבעיה היא שהצנרת שמגיעה אל החדר אמבטיה עוברת מתחת לבלטות מהמטבח דרך הסלון עד לחדר אמבטיה.

אבל מה זה אומר להחליף את כל הצנרת??

- את כל הצנרת שמתחת לטראצו במקלחת?
- את כל הצנרת של החדר אמבטיה? 

- או את כל הצנרת בבית? 

אם זו הייתה דירה שלי הייתי כבר עושה שיפוץ כללי על כל הדירה.
אבל לא נראה לי בכלל שהבעלת בית רוצה להיכנס להרפתקאה כזו.

אני באמת לא יודע מה הכי כדאי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, nathun כתב:

אני יכול לדבר איתה שתחליף את כל הצנרת.

הבעיה היא שהצנרת שמגיעה אל החדר אמבטיה עוברת מתחת לבלטות מהמטבח דרך הסלון עד לחדר אמבטיה.

אבל מה זה אומר להחליף את כל הצנרת??  כן

- את כל הצנרת שמתחת לטראצו במקלחת?  כן
- את כל הצנרת של החדר אמבטיה?  כן

- או את כל הצנרת בבית?  כן

אם זו הייתה דירה שלי הייתי כבר עושה שיפוץ כללי על כל הדירה.
אבל לא נראה לי בכלל שהבעלת בית רוצה להיכנס להרפתקאה כזו.

אני באמת לא יודע מה הכי כדאי. 

אל תשאל אותי איך אני יודע שכל התשובות הן - כן.

ותגיד לבעלת הבית שאם היא אכן כל כך סולדת מהרפתקאות, שתחליף הכל.
אם היא כן הרפתקנית ואוהבת עניינים - שתתקן תמיד מקומית. הנאה מובטחת על פני מספר שנים (גם לכם, השוכרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצנרת לא "מטיילת" בכל הבית סתם, ליופי...

נסה לזהות את כניסת המים לדירה מהשעון, ואת יציאת המים לדוד+חזרת מים חמים מהדוד.

אני מהמר ששתיהן נמצאות סמוך מאד לחדר האמבטיה.

כנ"ל (כמעט בוודאות) צינור ה-4 צול שמנקז את האמבטיה והשירותים.

נסה לזהות מהיכן אספקת המים למטבח. יתכן שכאן ישנם שני צינורות (חמים+קרים) שמגיעים מאותה אמבטיה למטבח. 

זו פחות או יותר כל הצנרת ש"מטיילת" בבית.  (יש אולי גם מכונת כביסה, אבל היא כמעט תמיד צמודה לאחת משני הנ"ל)

במקרה שלא מחליפים צנרת עד ברז המטבח, פותחים רק עד החיבור הראשון שפוגשים מחוץ לאמבטיה, או יוצרים חיבור חדש היכן שנוח.

יש להניח שהמטבח מנוקז לצינור דלוחין נפרד מהאמבטיה, שסמוך למטבח עצמו, כך שהניקוז אינו "מטייל" בשום מקום מחוץ לאמבטיה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז בכלל - אין סיבה לא להחליף הכל לפחות עד ל4 צול.

מה שאני הייתי עושה - מחליף את הניקוז עד ל4 צול, ואת המים נקיים מחליף כמה שאפשר מתחת לריצוף שכבר פתחתי עד לנקודת החיבור הראשון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם החלפות חלקיות היא שיש סיכוי ליצירת זרמים גלוואניים שיהרסו את.שארית הצנרת הישנה, שמן הסתם כבר במצב גרוע.

@nathunבמקומך אני מתחיל לחפש דירה אחרת לקראת סיום החוזה. את בעיית הטלאים כבר שמעת, ובעת שיפוץ כללי תתקשה לחיות בדירה.

ד"א, יתכן שאינסטלטור טוב יוכל לבצע מעקפים על צנרת המים, אבל כנראה שלא לדלוחין.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

זאת לא בעית צנרת מים נקיים אלא בעית ניקוז/צנרת מי ביוב.

כמו שנכתב על ידי ועל ידי אחרים, זה שכרגע הבעיה היא בניקוז זה פחות רלוונטי.

כשכבר מרימים ריצוף בדירה בת 70, רצוי להחליף את כל מה שמוצאים שם.

על זה נסוב כל השרשור. "האם לשים פלסטר, או לתקן כמו שצריך".

אבל הכי פשוט זה לקרוא רק את ההודעה האחרונה ולהגיב, רק כדי להגיב.

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...